Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance představila novou Web3 peněženku. Nahradí Trust Wallet?

Publikováno
Binance představila novou Web3 peněženku. Nahradí Trust Wallet?
Zdroj: bitcoin.com

Největší kryptoměnová burza světa Binance představila na akci Blockchain Week v Istanbulu novou Web3 digitální peněženku, která bude integrována přímo v mobilní aplikaci Binance a umožní interakci se světem DeFi a decentralizovanými aplikacemi jako např. Uniswap či Aave. Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Binance Web3 Wallet bude fungovat na více než 30 blockchainech a konkurovat zavedeným peněženkám jako například MetaMasku nebo Trust Wallet, která díky akvizici v roce 2018 nyní již také spadá pod Binance.

Nová peněženka využívá stejné technologie jako Trust Wallet (tzv. Wallet as a Service), což může vyvolávat spekulace o konci Trust Wallet. V reakci na uvedení nové Web3 peněženky, která se stane součástí Binance, klesla cena tokenu TWT (nativní token Trust Wallet) za 24 hodin o přibližně 7 %.

“Web3 peněženky nejsou jen pro ukládání digitálních aktiv, jsou nedílnou součástí Web3 světa a dávají jednotlivcům možnost vlastní správy svých financí,” řekl generální ředitel Binance Changpeng “CZ” Zhao.

Binance Web3 Wallet je semi-custodial peněženka, což znamená, že část přístupových hesel má uživatel a část Binance. Uživatel si nemusí pamatovat seed frázi, která bývá u většiny peněženek a slouží k obnově peněženky. Místo toho využívá nová peněženka funkci MPC (multi-party computation), aby uživatelům zpříjemnila vytvoření peněženky.

Poznámka

MPC v Binance peněžence vygeneruje 3 klíče, jeden je chráněn prostřednictvím Binance, druhý má uživatel ve svém zařízení a třetí je uložen a zabezpečen heslem na iCloudu nebo Google Drive.

Aby se uživatel dostal k prostředkům, stačí mu pouze dva klíče, takže když například přijde o telefon, na kterém si Binance peněženku zakládal, může si na jiném telefonu odemknout prostředky skrz heslo z cloudu.

Zdroj: Binance
Klíče k peněžence jsou uloženy na různých místech

Uvidíme, jak komunita uživatelů ocení tuto novinku a zda se Binance podaří přitáhnout do světa blockchainu a kryptoměn i nové uživatele. Také budeme bedlivě sledovat, co se stane s Trust Wallet. Bude to opravdu její konec?

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.