Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Těžaři se odpojují od bitcoinové sítě. Historicky je to však dobrým znamením. Proč? | Finex Coin Week

Tron chce stablecoiny bez poplatku za transakci, těžaři Bitcoinu odpojují svá zařízení a telegramové kryptohry dál lámou rekordy. Tolik týdenní shrnutí z kryptoměn.

Těžaři se odpojují od bitcoinové sítě. Historicky je to však dobrým znamením. Proč? | Finex Coin Week
Zdroj: simplilearn.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Těžaři Bitcoinu odpojují svá zařízení

V minulém týdnu se dostala na veřejnost zpráva od CryptoQuant, poskytovatele dat týkajících se blockchainu a kryptoměn. Ta uvádí, že denní příjmy těžařů Bitcoinu (BTC) spadly od března ze 79 milionů USD na současných 29 milionů USD.

Důvodem je halving, po kterém už některé starší stroje nejsou tak ziskové jako ty novější. Někteří těžaři je tak odpojují od sítě. Navíc analytici upozorňují na to, že někteří také v souvislosti s padající cenou kryptoměn prodávají své mince, aby zajistili své příjmy a provozní náklady.

Hashrate, tedy ukazatel výpočetního výkonu bitcoinové sítě, se nyní blíží 4měsíčnímu minimu.

Zdroj: cryptoquant.com
Vývoj a poklesy hashrate od listopadu 2022

A jak to souvisí s cenou? Jak poznamenává CryptoQuant, velké poklesy v hashrate byly historicky spojeny s cenovými dny. K poslednímu srovnatelnému poklesu došlo po kolapsu FTX v listopadu 2022. Tam se cena BTC dostala až k 16 tisícům USD, ale potom začala zase stoupat.

Doufejme proto, že se již brzy můžeme těšit na zelené svíčky.

Tron vyvíjí stablecoiny bez poplatku

Justin Sun, zakladatel blockchainu Tron s nativní mincí Tron (TRX) oznámil, že jeho tým buduje řešení, které by umožnilo transakce se stablecoiny bez transakčních poplatků (gas fees). Uvedl tak na sociální síti X.

Vývojáři doufají, že by se integrace nového řešení mohla stihnout do konce letošního roku na samotném Tronu a brzy potom by mohlo dojít i k její implementaci na Ethereum (ETH) a další sítě.

Zatím však není příliš jasné, jak by měl celý mechanismus fungovat. Sun v příspěvku pouze napsal, že “poplatky budou plně pokryty samotnými stablecoiny”.

Tron každopádně věří, že by podobné vylepšení usnadnilo adaptaci stablecoinů velkým společnostem a posunulo by masové přijetí blockchainových technologií zase o kus dál.

Nový token jdoucí proti trhu

Mezitím, co se celý trh utápí v červených číslech a nekonečných propadech, LayerZero (ZRO), governance token interoperabilního protokolu LayerZero ulehčujícího komunikaci mezi různými blockchainy, si připisuje obří zisky.

ZRO odstartoval v polovině června a zpočátku se mu příliš nedařilo. Po jeho airdropu, kdy bylo rozděleno 8,5 % z celkové nabídky, začala cena klesat. Nicméně v červenci došlo k neuvěřitelnému růstu a token se za pár dní zhodnotil až o 70 %.

Zdroj: tradingview.com
ZRO se za pouhý týden dokázal zhodnotit o 70 %

Jak LayerZero funguje? Kde lze nový token koupit? A jaká je jeho tokenomika? O tom jsme psali v tomto článku:

Hamster Kombat překonal 200 milionů uživatelů

Kryptoměnová hra Hamster Kombat, o které jsme psali již předminulý týden, překročila milník 200 milionů uživatelů. Podle Pavla Durova, zakladatele Telegramu, na jehož platformě hra běží, má titul masivní potenciál a díky němu by se mohly o Web3 začít zajímat stovky milionů lidí.

Hra byla spuštěna v březnu 2024 a momentálně se k ní připojuje 4 až 5 milionů nových uživatelů denně, což z ní dělá jednu z nejrychleji rostoucích digitální služeb na světě.

Tým stojící za hrou také požádal o zápis do Guinessovy knihy rekordů jako první YouTube kanál, který získal více než 10 milionů odběratelů za jeden týden.

Zdroj: hamsterkombat.io
Ukázka ze hry Hamster Kombat
Ukázka ze hry Hamster Kombat

Banky budou muset zveřejňovat objemy držených kryptoměn

Banky po celém světě budou muset od ledna 2026 zveřejňovat informace o tom, kolik drží kryptoměn a konkrétně jakých. Stanovil to Basilejský výbor pro bankovní dohled, což je orgán složený z regulátorů bank z hlavních světových ekonomik.

Stane se tak však až o rok později, než bylo očekáváno. Zveřejnění informací má za cíl zlepšit transparentnost jednotlivých bank.

Naopak žádná další pravidla pro banky související s držbou kryptoměn momentálně nejsou v plánu. Výbor však bude oblast kryptoaktiv sledovat velmi pozorně i nadále.

Zdroj: manhattan.institute
Budova Basilejského výboru ve Švýcarsku
Budova Basilejského výboru ve Švýcarsku

Plusy a mínusy týdne

Začátek prázdnin nebyl pro kryptoměny zrovna příznivým, a tak bychom velmi složitě hledali virtuální měnu, která skončila v zelených číslech.

Bohužel na druhé straně najdeme hned několik největších mincí dle tržní kapitalizace se záporným výsledkem. Řeč je o Ethereu (ETH), BNB (BNB) a Dogecoinu (DOGE).

Aktuální cena
Změna
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání
BNB / BNB
Načítání
Načítání
Načítání
Dogecoin / DOGE
Načítání
Načítání
Načítání

Nejhůře však dopadly Bitcoin Cash (BCH), Uniswap (UNI) a Litecoin (LTC).

Aktuální cena
Změna
Bitcoin Cash / BCH
Načítání
Načítání
Načítání
Uniswap / UNI
Načítání
Načítání
Načítání
Litecoin / LTC
Načítání
Načítání
Načítání

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.