Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové aktuality: Kryptoměny a transformace finančního světa

Kryptoměnové aktuality: Kryptoměny a transformace finančního světa

Kryptoměnové aktuality: Kryptoměny a transformace finančního světa

V tomto článku se podíváme na to, v čem jsou digitální měny opět o krok blíže stát se středem finančního sektoru, jaký je výkon Etherea a že stačí změnit Twitterový účet toho správného člověka, aby BTC během hodin zhodnotil o tisíce dolarů.

Nejen na to se podíváme v našem nejnovějším krypto-týdeníku.

V čem kryptoměny válcují tradiční typy transakcí?

Anchorage Digital Bank uvedla, že má v úmyslu v blízké budoucnosti zavést na trh inovativní finanční produkty založené na digitální měně.

Takových prohlášení o využití kryptoměn ve finančním sektoru objevujeme v posledních letech několik. V roce 2019 vydala Visa společně s Coinbase debetní kartu krytou kryptoměnami, která zajišťuje uživatelům převod digitálních měn na fiat měny. Dalším mezníkem bylo připojení kryptoměn na platformách společností jako je JPMorgan a PayPal, toto se událo v roce 2020.

Institucionální adopce zažil sektor kryptoměn, kterému se říká DeFi. DeFi, nebo také decentralizované finance, obsahují produkty, které jsou vytvářené v decentralizované síti a nejsou kontrolovány žádnou velkou společnosti nebo vládou. Toto se považuje za celosvětový krok k otevření finančního sektoru. Visa 1. prosince 2020 Visa prohlásila, že se dohodla na partnerství s BlockFi, což je start-up DeFi.

Otázkou tedy již není, zda-li blockchain a kryptoměny ovlivní finanční sektor jako takový, ale kdy a jak.

Institucionální společnosti investují do decentralizovaných aplikací, aby překonaly nedostatky, jako jsou narušení bezpečnosti, zpoždění transakcí, a především transparentnost. Zdá se, že krokem vpřed ke kterému směřujeme bude decentralizace, neměnnost a transparentnost, kterou kryptoměny bezpochyby nabízejí.

Náš tradiční bankovní sektor, který je složen z centralizovaných institucí, je již dlouho v souladu s problémy typickými pro takové sítě (těžkopádné regulační prostředí nebo veliké poplatky, uživatel má omezenou kontrolu nad svým účtem atd.).

Přeshraniční převody mohou u tradičních cest trvat i několik dní. Dále nedostatek, jako je nevyhovující infrastruktura, vyvolávají obavy ohledně bezpečnosti mezinárodních plateb. Stávají se totiž velice zranitelnými vůči kybernetickým útokům.

Digitální měny se ukázaly jako nejúčinnější a nejefektivnější prostředek k provedení přeshraničních transakcí. Markantně snižují provozní náklady a zároveň odstraňují datové hrozby a lidské chyby. Vzhledem k tomu, že u kryptoměnových transakcí neexistují žádní zprostředkovatelé, jsou náklady na zpracování těchto plateb výrazně sníženy, jak pro finanční instituci, tak pro uživatele. Absence zprostředkovatelů také činí proces mnohem jednodušší.

Blockchain a kryptoměny mají jedinečnou moc a možnost transformovat finanční svět tím, že pomáhají překlenout propast, která existuje mezi regulačními orgány, zákazníky a finančními institucemi.

Mohlo by být zajímavé sledovat transformaci finančních institucí na agilní a pohotové subjekty.

Ethereum může růstem překonat Bitcoin

Ethereum se pohybuje nad supportem 1 300 USD vůči americkému dolaru. Cena Etherea v budoucnu pravděpodobně stoupne opět k ceně 1 400 USD.

Ethereum-uds-graf-kryptomeny-a-transformace-financniho-sveta
Graf Ethereum / USD
Zdroj: TradingView.com

Nedávné maximum byla hodnota 1 438 USD, než došlo ke korekci. K tomu, aby Ethereum dosáhlo vyšších hodnot, musí překonat rezistence, které jsou 1 400 USD a 1 430 USD. Pokud se takto nestane, může dojít k opětovné korekci.

Je velice důležité uvědomit si, že ve skutečnosti jsou Bitcoin a Ethereum zcela odlišné měny. Dalo by se říci, že Bitcoin dělá totéž co dolar nebo libra, peníze existující uložené v našich bankovních účtech, ale sami o sobě neprovádí žádnou činnost.

Ethereum je výpočetní platforma, která poskytuje skriptovací jazyk pro inteligentní smlouvy. Jinak řečeno existuje blockchain, na kterém lze zapsat a uzavřít mnoho kontraktů. Ether je považován za produkt Etherea. Ethereum se dá také definovat jako gigantická výpočetní síť, která umožňuje komukoli vytvořit decentralizovanou aplikaci.

Elon Musk a Bitcoin

elon-musk-CEO-Tesla-nejbohatsi-clovek-sveta
Zdroj: cnn.com

Musk v pátek 29. 1. změnil své bio na platformě Twitter… Jednoduše a prostě uvedl slovo Bitcoin.

BTC byl jen kousek od toho, aby opět klesnul pod 30 000 USD, ale nakonec se tomu tak nestalo. Zdá se, že Muskův akt stačil na to, aby se cena Bitcoinu dostala z cca 32 000 USD na 38 000 USD během pouhých několika hodin.

BTCUSDT-Perpetual-Contract-kryptomeny-a-transformace-financniho-sveta
BTCUSDT Perpetual Contract
Zdroj: TradingView.com

Nyní se spekuluje o tom, že by firmy Tesla a SpaceX přidaly bitcoin do svého portfolia. To by samozřejmě bylo naprosto zásadní pro vývoj ceny Bitcoinu.

Kryptoměny mají tendenci reagovat na rčení a prohlášení významných lidí. To může být pozitivní ale i negativní, jelikož stejně jako reaguje na pozitivní zprávy, může reagovat i na negativní rčení. Což jsme ostatně mohli spatřit mnohokrát.

Bude Bitcoin používán jako běžná měna a uchovatel hodnoty?

O Bitcoinu se stále častěji uvažuje jakožto o uložišti hodnoty a alternativě ke zlatu. Bitcoin je stále běžnější, zůstává tedy jasnou otázkou, zda bude Bitcoin používán jako měna a prostředek směny, jako u dolaru.

Pokud se cena bitcoinu v budoucnu stabilizuje na dostatečně vysoké cenové úrovni s nižší volatilitou, pak by BTC mohlo být pro každodenní platby přitažlivější.

Visa a kryptoměny

Visa začíná spolupracovat s burzami a peněženkami, aby umožnil svým zákazníkům nákup kryptoměn. Takto by mohli zpracovávat digitální měny přes blockchain.

Al Kelly, Generální ředitel společnosti Visa uvedl, že platební gigant chce učinit kryptoměny bezpečnějšími a užitečnějšími pro širokou veřejnost.

Indie usiluje o zákaz soukromých kryptoměn

Indie plánuje podle legislativního programu stanovit zákon, který by mohl zakázat soukromé kryptoměny, jako jsou Bitcoin.

Legislativa, která je uvedena na parlamentním zasedání, usiluje o zákaz všech soukromých kryptoměn v Indii, nicméně umožňuje určité výjimky na podporu základní technologie kryptoměny a jejího využití.

V polovině roku 2019 indický vládní orgán doporučil zakázat kryptoměny s odnětím svobody až na 10 let a vysokými pokutami pro každého, kdo obchoduje s digitálními měnami.

Není to však jen o Indii, vlády po celém světě hledají způsoby, jak by mohly regulovat a kontrolovat digitální měny.

Chainlink (LINK)

Chainlink vzrostl v prvním měsíci roku 2021 o více než 100 %. Prosperuje z šílenství okolo DeFi.

Link-USD-Kraken-kryptomeny-a-transformace-financniho-sveta
Link / USD – denní graf
Zdroj: TradingView.com

Michael Van De Poppe, který je nezávislým analytikem trhu, tvrdí, že rostoucí tržní kapitalizace LINKu proti Bitcoinu by mohla ve druhém čtvrtletí roku 2021 umožnit test cenové hladiny 50 USD.

Polkadot (DOT)

Čtvrtá největší kryptoměna na trhu zaznamenala za posledních 45 dní exponenciální růst, zejména v lednu letošního roku. Brzy poté, co DOT dosáhla svého historického maxima, nastaly korekce, přičemž kryptoměna od all-time high poklesla o téměř 18 %.

polkadot-DOT-kryptomeny-a-transformace-financniho-sveta
Polkadot DOT – denní graf
Zdroj: TradingView.com

Je velice důležité poznamenat, že posledních několik zelených svíček na krátkodobějším grafu naznačovalo, že tato kryptoměna bude pravděpodobně znovu stoupat.

O kryptoměně se začalo více hovořit poté, co vyšlo najevo, že gigant Grayscale začlenil Polkadot do svého indexu.

Uniswap (UNI)

Uniswap byl právě přidán do kryptoindexu Bitwise a aktuálně se obchoduje s objemem přibližně 75 miliard USD.

Uniswap-UNI-kryptomeny-a-transformace-financniho-sveta
Uniswap – denní graf
Zdroj: TradingView.com

Dne 30. ledna dosáhl UNI nového historického maxima 16,40 USD. Tato hodnota činí zhruba 3,64 násobek od začátku roku.

Je velice pravděpodobné že cena Uniswapu bude nadále stoupat, právě díky zprávě o přidání do kryptoindexu Bitwise.

Závěrem

Pokud opomeneme Muskův výšvih ceny Bitcoinu, nebyl minulý týden pro trh zrovna skvělý. Cena Bitcoinu musí nejdříve dosáhnout úrovně 34 500 USD k udržení růstové dynamiky. Pokud k tomu dojde, můžeme očekávat opětovné otestování ceny 38 000 USD.

Jestliže cena bitcoinu nedokáže prorazit cenu 34 500 USD, je pravděpodobné, že dojde k dalšímu poklesu. V tomto případě by se kritickou úrovní stala cena 30 000 USD. Pokud Bitcoin nedokáže udržet ani tuto hranici, tak dojde k poklesu na cenu 25 000 USD.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$58 884
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 004
Graf posl. 7 dní
Graf Tether
Změna za 24h
0%
Cena
$1
Aktualizováno 27.10.2021 13:20

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo