Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Krypto zapovězeno muslimům v Indonésii

Krypto zapovězeno muslimům v Indonésii

Indonéská národní náboženská rada Ulema tento čtvrtek vyhlásila kryptoměny za "haram" (nezákonné). Učinili tak proto, že vzhledem k vysoké rizikovosti investování do kryptoměn může být tato činnost považována za sázení a tím pádem se neshoduje s hodnotami práva šaría. Jednotlivé kryptoměny nicméně mohou být z tohoto pravidla vyjmuty pokud daný projekt jasně prokáže své kladné benefity.

Indonésie je domovem největší muslimské populace světa (87% z 277 milionů Indonésanů se hlásí k islámu). Ačkoliv toto prohlášení není uzákoněno a obchodování krypta je stále legální, názory náboženské rady nejsou brány na lehkou váhu. Dá se tak předpokládat, že postoj rady může mít negativní dopad na další adopci a využití kryptoměn v zemi.

Indonéská vláda se zatím stavěla ke kryptoměnám spíše pozitivně, sama zvažuje i zavedení vlastní digitální měny. Je tedy otázkou, jak se zachová po tomto prohlášení Náboženské rady.

Indonéské krypto transakce v prvních pěti měsících tohoto roku dosáhly 26 mld. USD (573 mld. CZK), což je pouze frakce celkového světového objemu. Je tedy nepravděpodobné, že by světový trh kryptoměn byl touto zprávou ovlivněn. Pro místní investory a krypto nadšence je toto rozhodnutí i tak problematické.

Muslimské státy v problematice kryptoměn ale nejsou jednotné a některé země mají ke kryptu i pozitivní postoj. Například Spojené Arabské Emiráty povolily obchodování kryptoměn v Dubaji, stejně tak Bahrajn podporuje digitální aktiva už od roku 2019. Zájem o krypto v muslimském světě podporuje i fakt, že Pákistán je zemí s třetí největší úrovní adopce kryptoměn na světě (po Vietnamu a Indii).

S rostoucí popularitou kryptoměn se otázka jejich regulace stává stále častějším tématem po celém světě. Vzhledem k přidané náboženské rovině, může být tato problematika pro státy jako je Indonésie o to složitější. Bude zajímavé sledovat, jak bude tento problém v příštích měsících a letech řešen.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo