Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny » Velké novinky u směnárny CoinMate: Podpora v Trezoru + XRP

Velké novinky u směnárny CoinMate: Podpora v Trezoru + XRP

Velké novinky u směnárny CoinMate: Podpora v Trezoru + XRP

Kryptoměnová směnárna Coinmate provedla v minulých týdnech několik změn ve funkcích a uživatelském rozhraní. Asi nejzásadnější změnou je implementace Coinmate do hardwarové peněženky Trezor Wallet.

V praxi to znamená, že můžete obchodovat prostřednictvím Coinmate přímo v Trezoru, takže vše obsloužíte v jedné aplikaci. Přibyly ale i nástroje jako stop-loss, immediate-or-cancel order, nebo upozorňování e-mailem na změnu ceny.

Coinmate logo

Coinmate

★ 86 %

Bonus za registraci u Coinmate až 500 Kč. Více info v recenzi.

Co je Trezor Wallet víme, ale přeci jenom…

Trezor je první hardwarovou peněženkou/úložištěm, která slouží výhradně k uchovávání kryptoměn. Protože funguje off-line, nemůže se stát cílem hackerů, ani ji nelze jinak zneužít nebo vykrást. Původně sloužil Trezor čistě k uchování bitocoinů, dnes už ale umožňuje uchovat stovky dalších kryptoměn. Dodnes je BTC nejpopulárnější ze všech, ačkoliv byl opakovaně kopírován konkurencí kvůli své otevřené architektuře. I přesto si před konkurencí ovšem udržel slušný náskok, a je tak stále hráčem číslo jedna.

Co přinese propojení Trezoru a Coinmate?

Cílem bylo zjednodušit uživatelské rozhraní, takže se teď namísto do dvou účtů přihlašujete pouze do jednoho, a sice do Trezoru. To v praxi znamená, že pokud používáte obě z utilit, přeskočíte spoustu kroků, a můžete ovládat oba dva účty z jednoho místa.

coinmate v trezoru
CoinMate naleznete přímo v rozhraní Trezoru

Sám jsem chtěl ale vyzkoušet přímo uvnitř trezoru směnu z LTC na BTC, ale bohužel mi byly nabízeny pouze směnárny Changelly a CoinSwitch. CoinMate tedy na plně funkčním propojení pravděpodobně teprve pracuje.

Další významná zlepšení pro CoinMate i uživatele

Aby toho nebylo málo, vzali si tvůrci k srdci požadavky a tipy svých uživatelů. Díky partnerství s Bitperia, která je významným zdrojem zpráv ze světa kryptoměn, budou teď data z Coinmate k zobrazení přímo v Bitperii. Na stránkách této bitcoinové aplikace najdete vzdělávací videa, tutoriály, články, rozhovory s odborníky aj.

Změnami ale prošla i samotná platforma Coinmate, která vylepšila některé funkce. Byly například přidány obchodní páry s kryptoměnou XRP, konkrétně se jedná o: CZK/XRP; XRP/EUR a XRP/BTC. Shodou okolností zrovna pár dní zpět XRP zalistoval i CoinBase. Náhoda? :)

Asi nejvíce uživatelé směnárny volali po přidání nového typu objednávek – k limit a market objednávkám tak přibyl i stoploss. Díky ní můžete nastavit nákupní nebo prodejní limitní příkaz a cenu stop-loss, tedy automatickou ochranu proti ztrátám.

Přibyl rovněž nástroj tzc. skryté objednávky (hidden order), která se nezobrazí v order booku, čímž zabrání ostatním obchodníkům, aby na základě vašich objednávek přizpůsobovali ty svoje. Na druhou stranu ale za takové objednávky platíte tzv. taker fee, které bývá větší.

Personilazivoané notifikace a upozornění na změnu ceny

Dále coinmate již zvládne oznamovat, kdy vybraný obchodní pár dosáhne minima nebo maxima, a to každých 7 nebo 14 dní.

Pokud nechcete dostávat non-stop notifikace, můžete si je upravit tak, aby vám přišlo na e-mail upozornění v momentě, kdy vámi vybraná kryptoměna dosáhne určitého kurzu.

Implementovány byly i „immediate-or-cancel objednávky“ pro případ, že bude zbytek objednávky pouze částečně přizpůsoben. Otevřené objednávky pak můžete dále třídit, aby v nich nevznikal chaos.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo