Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase Earn – Vydělejte si peníze ve formě kryptoměn studiem!

Publikováno
Coinbase Earn – Vydělejte si peníze ve formě kryptoměn studiem!

Společnost Coinbase není na poli kryptoměn žádným nováčkem. Už několik let se těší velké oblibě, a to zejména ve Spojených státech. Přednostmi této směnárny, potažmo její profesionální burzy je především jednoduchost. Pro začátečníky je to ideální platforma, jak se k nějakým kryptoměnám dostat. Založíte si účet, vyplníte údaje o sobě, číslo karty, a můžete nakupovat.

Coinbase ale udělala krok kupředu i z pohledu vzdělávání svých uživatelů. Spustila program, díky kterému se můžete naučit něco nového o velkém množství kryptoměnových projektů. Jako motivaci za to Coinbase nabízí odměny v podobě kryptoměn, o kterých se budete učit.

A popravdě, částka, kterou můžete v programu Coinbase Earn získat, není úplně malá. Může se jednat až o desítky dolarů z a jednotlivé “kampaně”. Pojďme si proto Coinbase Earn představit!

Jak program Coinbase Earn funguje?

Nebojte se, nikdo vás nebude nutit zpět do lavic. Celý program je založený na dvou fázích:

  • V té první dostanete podkladová videa (maximálně pár minut dlouhá), která jednoduše a velmi svižně vysvětlují, co daná kryptoměna dělá, jak se od ostatních liší a čím je vlastně tak výjimečná
  • Druhá část se skládá z malých úloh a testů, které prověří vaše znalosti. Po jejich správném vyplnění dostanete odměnu ve formě kryptoměn zdarma

Samozřejmě všechno se dá trochu “ošulit”. Dnes už na internetu najdete jednotlivé odpovědi k testům a nemusíte se tak ani moc snažit. Ale to by přeci nebylo fér, takže proto videa pěkně studujte.

Zdroj: Coinbase.com
Příklady vzdělávacích kurzů na Coinbase Earn
Příklady vzdělávacích kurzů na Coinbase Earn

Jednoduchost sama, aneb potřebujete “jen účet”

Začněme pěkně popořadě. Abyste se do programu mohli připojit, potřebujete mít nejprve založený účet u Coinbase. Proces je to velmi rychlý, avšak nějaký čas může zabrat ověření identity.

Nejedná se o nic jiného, než známou praktiku KYC (know-your-customer). Do webového klienta nahrajete pár fotek identifikačních průkazů např. občanský průkaz, řidičský průkaz či pas a pak už jen čekáte, než nám Coinbase účet ověří.

Jste tzv. eligible user?

Založili jste si účet u Coinbase a chcete začít “vydělávat”? Aby vás systém k edukativnímu obsahu pustil, musíte splňovat určitá kritéria.

  1. Potřebujete mít ověřený účet. Už jsme to zmiňovali výše – k ověření účtu je vyžadován identifikační průkaz, adresa bydliště atd. Proces to není nijak složitý. Konečný čas ověření ale nejde určit, neboť záleží na vytíženosti vnitřního systému Coinbase
  2. Potřebujete žít v jedné z podporovaných zemí. Spadá do nich i Česká republika, Slovensko a Polsko. Takže z tohoto pohledu není čeho se bát
  3. Musíte mít na Coinbase pouze jeden účet. Pokud máte z nějakého důvodu více účtů, služba vám pravděpodobně nepůjde. Ostatně v takovém případě byste už neměli projít ani přes první krok (KYC ověření)

Čekací listina (waitlist)

Pokud vše splňujete, dostanete se do pořadníku. Asi jste mohli čekat, že o peníze zdarma má zájem spousta lidí – proto jsou do systému pouštěni postupně. Zde bude váš účet vyčkávat až do té doby, než se dostanete v programu na řadu.

Poznámka

Nutno podotknout, že dnes to může trvat i více než pár týdnu, jelikož krypto přilákalo mnoho nových lidí a poptávka je obrovská. Za ty kryptoměny to ale stojí, ne?

Jaké kryptoměny lze získat?

V žádném případě se nejedná jen o bitcoiny zdarma. To dokonce Coinbase v nabídce ani nemá. Spíše se zde bavíme o středních projektech, které jsou ale vcelku známé a snaží se svým uživatelům nabídnout něco nového. Celý seznam vám ale rozhodně na nějakou dobu vystačí.

Konkrétně se jedná o např. Algorand, Compound, EOS, Dai, Basic Attention Token, Maker, Stellar Lumens, Tezos a mnoho dalších. Postupem času se však projekty do tohoto programu přidávají ale také odebírají, takže je možné, že dnes už bude k dispozici něco úplně jiného.

Získaná částka v dolarech může rovněž být každý den jiná. Coinbase vám totiž vyplácí pevnou hodnotu v kryptoměně nezávisle na tom, jakou má daná kryptoměna cenu.

Má Coinbase Earn smysl?

Pokud by vám někdo ve škole nabídl peníze za to, že se něco naučíte, budete tam určitě chodit mnohem radši.

Program je skvělý především pro začátečníky. Mohou se dovědět o spoustě řešení a způsobů, jak se na věci dívat. I přes výhody je však potřeba, abyste si uvědomili jednu věc. Služba je podmíněna KYC a ne všem uživatelům toto vyhovuje.

Poznámka

U KYC není o co stát. Ukazujeme naší identitu a informace třetí straně a přinášíme tak do našeho “vztahu” další rizika. Zákazníka reálně vůbec nechrání, právě naopak. Je tedy otázka, jestli má cenu se do takového programu namáčet jen kvůli pár desítkám dolarů. Pokud ale už účet třeba máte, není důvod, proč se do projektu nepustit.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.