Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny » Jak rychle a levně nakoupit kryptoměny v ČR? Vyzkoušejte směnárnu Anycoin

Jak rychle a levně nakoupit kryptoměny v ČR? Vyzkoušejte směnárnu Anycoin

Jak rychle a levně nakoupit kryptoměny v ČR? Vyzkoušejte směnárnu Anycoin
Zdroj: Depositphotos.com

Kryptoměny na jednu stranu patří mezi volatilnější a rizikovější, ale zároveň potenciálně velmi lukrativní možnosti, kam investovat své peníze. Jejich velkým plusem je mimo jiné také možnost jejich snadného a rychlého nákupu, na rozdíl od jiných investičních nástrojů.

Vidíte v tomto odvětví potenciál a rádi byste si nějaké kryptoměny nakoupili? Nevíte, jak na to? Vše si proto názorně ukážeme v tomto článku. S využitím uživatelsky přívětivé a svižné směnárny Anycoin dokážeme své první bitcoiny, ethery nebo třeba dogecoiny nakoupit během pár minut.

Nákup kryptoměn na směnárně Anycoin

K nákupu nám bude stačit pouze počítač nebo mobilní telefon. Narozdíl od fungování mnoha jiných směnáren, po vytvoření zákaznického účtu u Anycoinu budeme mít možnost nakoupené kryptoměny držet na svém účtu a nebudeme se muset trápit s instalací kryptoměnové peněženky.

Jak již bylo naznačeno v minulém odstavci, nakupovat na Anycoin můžeme jak přes webové rozhraní, tak i skrze mobilní aplikaci. Ta je dostupná jak pro iOS, tak pro Android.

V první řadě si ale ukážeme, jak provést nákup na webových stránkách a následně jaké jsou rozdíly pro mobilní aplikaci.

Favorit redakce
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
 • Nízké poplatky
 • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
 • Nelze nakupovat platební kartou
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.

Nákup na webových stránkách Anycoin

Jako první krok budeme na titulní stránce směnárny Anycoin muset kliknout na odkaz Přejít do směnárny. Na to stejné místo se ovšem dostaneme i kliknutím na tlačítko Pokračovat pod kryptoměnovou kalkulačkou, pomocí které si předem můžeme navolit jakou kryptoměnu chceme nakoupit a kolik peněz máme na nákup připravených.

Krok 1: Zvolíme si kurz a za kolik chceme kryptoměnu nakoupit

V prvním kroku směny nalezneme jednoduchý formulář. V jeho levé horní části nejdříve zvolíme kryptoměnu, kterou chceme kupovat. To může být Bitcoin, Ethereum, Cardano nebo spousta dalších kryptoměn.

Poté zvolíme buď požadovaný obnos nakoupené kryptoměny nebo částku, za kterou chceme obchod provést. My v našem příkladu nakupujeme 0,214 ETH za 10 000 CZK.

Přehledné a jednoduché rozhraní pro nákup
Přehledné a jednoduché rozhraní pro nákup
Zdroj: Anycoin.cz

Pokračujeme vložením e-mailu, na který nám přijdou instrukce k platbě a další informace o našem nákupu kryptoměn.

A v neposlední řadě je třeba se rozhodnout, jestli budeme chtít kryptoměny nakoupit za aktuální kurz uvedený o řádek výše, nebo za kurz tržní.

Krok 2: Zvolíme způsob platby a vybereme si, kam nakoupené kryptoměny odešleme

Nyní si musíme vybrat způsob platby a také vložit adresu peněženky, na kterou si nakoupené kryptoměny necháme zaslat. Pokud svoji peněženku ještě nemáte, je možné si kryptoměny ponechat uložené přímo na našem zákaznickém účtu. K tomu je ale potřeba si účet u Anycoinu vytvořit. Tomu se budeme věnovat v následující podkapitole.

Anycoin - Volba platby a odeslání na kryptoměnovou peněženku
Volba platby a odeslání na kryptoměnovou peněženku
Zdroj: Anycoin.cz

V závislosti na tom, jakou banku používáme, může platba trvat různě dlouho. Anycoin má vedený účet u Equa Bank, který umožňuje příjem okamžitých plateb. Ve většině případů proto platby bývají vypořádány v řádu pár minut. Jakmile směnárna naše peníze obdrží, dojde k samotnému nákupu zvoleného množství kryptoměny.

Můžeme si také povšimnout, že součástí objednávky je poplatek ve výši 0,001 ETH. Ten je odvozený od poplatku blockchainové síti, který je nutné platit těžařům za její provoz. Výše poplatku za zapsání transakce do blockchainu je u Anycoinu fixní, ale může se měnit z hlediska vytíženosti sítě a občas může dosahovat klidně i stovek korun.

Krok 3: Dokončíme objednávku

Poslední věcí je pouze informativní volba o účelu pro nákup. Směnárenské služby jsou vzhledem k vyšším spreadům vhodné spíše pro občasné nákupy zejména za účelem dlouhodobějšího držení – proto si na většině směnáren, včetně Anycoinu, ani nemusíme zakládat zákaznické účty a kryptoměny si můžeme ihned odeslat na naší peněženku.

Anycoin ovšem nabízí i jiné služby – např. limitní nákupy, které mohou být výhodnější pro spekulaci na cenu kurzu a platby přes Lightning Network přímo ze zůstatku na zákaznickém účtu.

Tyto možnosti jsou ovšem dostupné až po jeho vytvoření a v případě většího finančního obnosu i po ověření identity (KYC). Pro Anycoin ovšem zejména integrace Lightning Network znamená jasnou konkurenční výhodu nad ostatními směnárnami.

Za jakým účelem nakupujeme? Pro dokončení objednávky je odpověď nutná.
Za jakým účelem nakupujeme? Pro dokončení objednávky je odpověď nutná.
Zdroj: anycoin.cz

Krok 4: Zkontrolujeme shrnutí objednávky a provedeme platbu

Po zodpovězení otázky a odkliknutí souhlasu s obchodními podmínkami budeme seznámeni se shrnutím objednávky a s údaji pro platbu. Objednávka bude vypořádána ihned poté, co ji Anycoin obdrží.

Shrnutí objednávky
Shrnutí objednávky
Zdroj: anycoin.cz

Jak se liší nákup přes mobilní aplikaci směnárny Anycoin?

Další vlastností, díky níž Anycoin přečnívá konkurenci, je možnost použití mobilní aplikace. Je k dispozici na Google Play i App Store a je samozřejmě zdarma. Má velmi podobné vizuální rozhraní jako webové stránky, je pouze ještě více zjednodušené. Nezobrazí se nám tu např. graf ceny. Ten ale v aplikaci nalezneme v sekci Účet po rozkliknutí dané kryptoměny

Rozhraní mobilní aplikace směnárny Anycoin
Rozhraní mobilní aplikace směnárny Anycoin
Zdroj: anycoin.cz

Přes aplikaci už ovšem žádné kryptoměny bez registrace nenakoupíme. Je tedy nutné si buď přímo v aplikaci nebo na webových stránkách účet založit. Nákup kryptoměn zde ale probíhá prakticky úplně stejně:

 1. vybereme si svoji kryptoměnu;
 2. zvolíme kurz a částku, za jakou chceme kryptoměnu nakoupit;
 3. zvolíme si, zda své nakoupené mince chceme odeslat na jinou kryptoměnovou peněženku, nebo je ponecháme na zákaznickém účtu;
 4. zvolíme, jaké prostředky chceme na nákup použít (z našeho Anycoin účtu / platbou bankovním převodem);
 5. a potvrdíme objednávku.

Jaké výhody přináší zákaznický účet?

Založení účtu s sebou nese řadu výhod, mezi které se řadí např. možnost využití kreditu na zákaznickém účtu pro příští nákupy – ty jsou pak téměř okamžité. Dostáváme zároveň možnost nastavovat limitní příkazy pro nákup, to reprezentuje třetí možná volba kurzu na následujícím obrázku – Vlastní kurz.

Nastavení vlastního požadovaného kurzu pro nákup
Nastavení vlastního požadovaného kurzu pro nákup
Zdroj: anycoin.cz

Můžeme vidět, že v době vytváření objednávky stojí 1 ALGO = 9,3 CZK. Budeme spekulovat na pokles ceny. Očekáváme, že v budoucnu klesne až na 7 CZK a rozhodneme se tedy na této cenové úrovni kryptoměnu nakoupit. Objednávka proběhne pouze tehdy, když cena kryptoměny Algorand na tuto hodnotu skutečně klesne. Otevřenou objednávku můžeme až do jejího uskutečnění kdykoliv zrušit.

Další nespornou výhodou je možnost placení skrze Lightning Network. Jedná se o škálovací řešení pro Bitcoin ve druhé vrstvě nad základním blockchainem. Pomocí sítě Lightning je možné provádět platby v bitcoinech velmi rychle a za hubičku.

Naskenovaná Lightning faktura
Naskenovaná Lightning faktura
Zdroj: Anycoin.cz

Na obrázku výše jsme naskenovali Lightning fakturu za 100,73 CZK, odhadovaný poplatek se přitom pohybuje pouze kolem 16 satoshi, což vychází přibližně na 11 haléřů (0,11 CZK). Oproti běžným bitcoinovým transakcím se jedná o podstatný rozdíl.

Jakmile si na Anycoin vložíme bitcoiny (nebo je tam nakoupíme), můžeme nejen skenovat a platit Lightning faktury, ale můžeme je i vystavovat a přijímat tak bitcoiny na náš účet. Více informací se dozvíte v naší recenzi.

Favorit redakce
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
 • Nízké poplatky
 • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
 • Nelze nakupovat platební kartou
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.

Shrnutí k nákupu na Anycoinu

Pokud jste článek dočetli až sem, jistě jste zjistili, že nákup bitcoinů i ostatních kryptoměn není v dnešní době už žádná věda. K dispozici je již větší množství českých směnáren, skrze které je možné kryptoměny nakoupit téměř okamžitě, bez registrace a v rámci malých finančních částek i bez ověření totožnosti. Anycoin, jedna z předních českých směnáren, všechny tyto možnosti nabízí.

Pro čtenáře Finexu je zároveň k dispozici bonus v hodnotě 300 CZK!

Stačí se pouze zaregistrovat skrze tlačítko níže, provést ověření totožnosti a nakoupit kryptoměny v celkové hodnotě alespoň za 10 000 CZK. Bonus ve výši 300 CZK je vám poté připsán automaticky.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,41%
Cena
$19 162
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,55%
Cena
$1 052
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,34%
Cena
$217,3

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo