Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Recenze směnárny Change Invest – Návod, poplatky, zkušenosti
Change Invest

Recenze směnárny Change Invest – Návod, poplatky, zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 15. 8. 2023 | Matouš Vondrák
Hodnocení Finex.cz
89 %

Základní informace o Change Invest

V češtině? Ano
Minimální obchod 5 €
Počet aktiv 57

Change Invest je jedna z dlouho fungujících evropských kryptoměnových směnáren. V aplikaci Change App je možné v době psaní recenze (listopad 2022) obchodovat s 57 kryptoměnami. V rámci obchodovatelných aktiv na Change Invest ovšem nenaleznete pouze krypto – součástí jsou i komodity, akciové indexy nebo i jednotlivé akcie.

Jaké jsou přednosti směnárny Change Invest? Co všechno aplikace kromě nákupu a prodeje kryptoměn umí? Vyplatí se směnárna Change Invest? To vše si rozebereme v této recenzi Change Invest.

Obsah recenze Change Invest

Představení Change Invest

Kryptoměnový projekt Change vznikl již v roce 2016. Směnárna sídlí v Estonsku a je provozována společností xChange AS sídlící v Tallinnu s registračním číslem 14428150. Za dobu své existence se Change vyvinula v mezinárodní společnost působící ve více než 30 zemích. Platformu Change v roce 2022 využívalo více než 120 000 plně ověřených zákazníků; obchodovaný objem převyšoval 100 milionů EUR.

Zakladatelem směnárny je Kristjan Kangro, který ještě rok před založením kryptoměnové směnárny pracoval ve VC fondu. Právě tato práce Kristjana zřejmě motivovala k založení jeho vlastního projektu. Nyní tým Change zahrnuje experty z více než 20 zemí světa.

Zdroj: changeinvest.com
Tým Change s Kristjanem Kangrem (vlevo)
Tým Change s Kristjanem Kangrem (vlevo)

Co Change a jejich aplikace nabízí?

Směnárna Change bohužel nenabízí žádnou webovou platformu, její služby je možné využívat pouze přes mobilní aplikaci Change, kterou naleznete jak pro iOS, tak i pro Android.

V aplikaci můžete (v den psaní recenze) nakupovat a prodávat 57 kryptoměn, mezi něž se řadí přední projekty jako Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Cardano, Solana či XRP. Na 13 z nich dokonce nabízí platforma možnost stakingu s variabilním ročním zhodnocením.

Rozhraní aplikace Change
Rozhraní aplikace Change

Change však nenabízí pouze kryptoměny. Naleznete zde i 38 různých akcií, např. AirBNB, Boeing, Alibaba, Coca-Cola, Coinbase, Disney či Delta Airlines, dále komodity (zlato, stříbro a ropu) a nechybí ani akciové indexy, z nichž Change nabízí NASDAQ-100 a S&P500.

Fiat měny je na Change možné vložit jak bankovním převodem (SEPA platbou), tak i přes kreditní kartu. Spoustu tuzemských uživatelů potěší i skutečnost, že je platforma v češtině, je však nutné podotknout, že úroveň překladu občas pokulhává; v češtině bohužel nenaleznete znalostní bázi.

Velkým plusem je i skutečnost, že na Change můžete nakupovat kryptoměny nejen za současnou tržní cenu, ale i přes limitní a stop příkazy podobně jako na kryptoměnových burzách. K tomu všemu navíc Change nabízí i obchodování na páku. V době psaní recenze nabízí Change dvojnásobnou páku pro Bitcoin, Ethereum a Litecoin. K vyřízení CFD obchodů využívá Change své poskytovatele likvidity (liquidity providery), přes které převádí objednávky zákazníků na kryptoměnový trh.

Poznámka

Poznámka: I když směnárna uvádí, že poskytovatelů likvidity (v rámci obchodních podmínek platformy Execution Venues) může používat více, od roku 2020 jsou její objednávky vyřizovány pouze přes britskou firmu Finalto (dříve nazývanou CFH Clearing, jak Change již zastarale uvádí v jejích obchodních podmínkách). Finalto je důvěryhodnou firmou s velkým množstvím institucionálních zákazníků, kterou od září 2021 ze 100 % vlastní čínská Gopher Asset Management.

Registrace a ověření totožnosti (KYC) na směnárně Change

Abyste mohli na směnárně Change nějaké kryptoměny nakoupit, je nejdříve nutné si stáhnout mobilní aplikaci. Webovou platformu Change v době psaní recenze bohužel nenabízí. Change App najdete jak pro iOS, tak i pro Android.

Jakmile si aplikaci nainstalujete a spustíte, ihned zjistíte, že se do rozhraní směnárny bez založení zákaznického účtu nedostanete. A co víc, prostý účet s emailovou adresou a heslem nestačí. U směnárny Change musíte po založení účtu projít kompletním KYC ověřením totožnosti – musíte tedy uvést své jméno, telefon a adresu. Po ověření telefonního čísla a vyplnění všech potřebných údajů stačí pouze potvrdit jejich správnost a potvrdit, že nejste politicky exponovaná osoba.

Při registraci potvrďte správnost údajů a že nejste politicky exponovaná osoba
Při registraci potvrďte správnost údajů a že nejste politicky exponovaná osoba

Nyní přichází na řadu ta těžší část, i tak vám ověření však zabere pouhých pár minut. Samotné ověření identity podle průkazu totožnosti provádí platforma veriff, třetí strana, na níž Change tyto požadavky deleguje. Ke KYC proceduře si připravte občanku, řidičák nebo pas a ověřte si, že vám funguje kamera na telefonu. Na konci vás totiž ještě čeká selfie.

Change ověření KYC
Pro ověření totožnosti (KYC) si připravte občanský či řidičský průkaz nebo pas

Dbejte na to, aby fotografie byly čitelné. Pokud se lesknou kvůli blesku, nejsou zaostřené či jsou příliš tmavé, veriff je odmítne a bude vyžadovat opětovný postup.

Úspěšné KYC ověření
Gratulujeme! Nyní můžete začít nakupovat na směnárně Change

Pokud vše proběhne v pořádku, veriff vám úspěšné ověření totožnosti potvrdí a ihned se vám otevře platforma směnárny.

Čtěte také: KYC (know your customer): Co to je a proč po vás makléři i burzy chtějí při verifikaci osobní údaje?
Čtěte také: KYC (know your customer): Co to je a proč po vás makléři i burzy chtějí při verifikaci osobní údaje?

I když ověření totožnosti v rámci českých směnáren pro menší platby standardem není, nezbývá, než se mu v případě Change Invest podřídit, neboť se jedná o mezinárodní společnost. Pozitivním aspektem je, že při ověření není vyžadován průkaz o adrese pobytu či bankovní výpis, což je standardem v rámci KYC na kryptoměnových burzách.

Poznámka

Poznámka: Pokud si však budete chtít pořídit Change Card, debetní kartu směnárny Change, tyto dva dokumenty po vás směnárna pravděpodobně vyžadovat bude.

Jak obchodovat na Change – nákup kryptoměn

V následující kapitole si ukážeme jak na nákup kryptoměn na Change. Abyste však ze svého účtu mohli kryptoměny nakoupit, musíte si tyto možnosti zpřístupnit skrze testovací vklad.

Povolení vkladu na Change skrze potvrzení bankovního účtu

Po úspěšné verifikaci identity vás čeká ještě jedno poslední “ověření” – testovací vklad fiat měn na váš zákaznický účet. Aby se vám totiž zpřístupnila možnost pro nákup kryptoměn či vklad fiat měn kreditní kartou, musíte si nejdříve na Change poslat nějaká eura přes SEPA platbu z bankovního účtu vedeného na vaše jméno.

Vklad přes bankovní převod na směnárně Change
Vklad přes bankovní převod na směnárně Change

Change zavádí podmínku, že u bankovního převodu musíte do popisu platby zahrnout kód vašeho účtu, v případě výše tedy C335467. Je velmi důležité, abyste zde uvedli ono první písmeno “C”, byť zbytek vašeho kódu bude odlišný. Pokud tak neučiníte, platba se vám obratem vrátí.

Jakmile SEPA platba na Change dorazí, v záložce Portfolio uvidíte navýšený peněžní zůstatek. Odemkne se vám také možnost platby kreditní kartou a také možnost vkladu a nákupu kryptoměn.

Možnosti nákupu kryptoměn na směnárně Change

Specifikem směnárny Change je více možností nákupu kryptoměn. Kryptoměny zde můžete nakoupit za současnou tržní cenu (Tržní příkaz či příkaz market) či v budoucnu za cenu, kterou si sami stanovíte (Limitní příkaz či příkaz limit). Change nabízí i variantu tzv. stop příkazu. Poslední dva příkazy běžně na směnárnách nenajdete, za to má u nás Change tedy bod navíc.

Nákup Bitcoinu na směnárně Change
Nákup Bitcoinu na směnárně Change

Pro nákup stačí v aplikaci kliknout na záložku Ceny na spodní liště a následně vybrat aktivum, které si přejete nakoupit. Dále kliknutím na volbu Nakoupit přejdete do rozhraní pro nákup, v němž si musíte nejdříve zvolit preferovaný typ příkazu (tržní, limitní či stop) a navolit požadované množství kryptoměny.

Poznámka

Jak se jednotlivé obchodní příkazy liší?
 

 • Tržní příkaz: Při využití tržního či market příkazu kryptoměnu nakoupíte či prodáte okamžitě za současnou tržní cenu, přijímáte tu nejlepší nabídku na trhu a na nic nečekáte. V případě výše byste tedy Bitcoin nakoupili za cenu současných cca 16 100 eur. Realizovaná cena se ale může mírně lišit, pokud je příkaz velký.
 • Limitní příkaz: Pomocí limitního příkazu si můžete stanovit cenu, na níž požadujete vykonání příkazu. To tedy znamená, že pro nákup musíte nastavit cenu nižší než současnou. Pokud cena Bitcoinu v budoucí době na tuto hodnotu klesne, nákup se vykoná. V případě limitního příkazu je nutné myslet na to, že je realizován pouze na konkrétní nastavené ceně. Může být tedy vyplněn jen z části, pokud dokáže absorbovat celý prodejní tlak.
 • Stop příkaz: Stop příkaz je běžně využíván k minimalizaci ztráty. Chová se jako příkaz tržní, spustí se ale pouze tehdy, když cena dosáhne požadované úrovně. Pokud tedy nějaké bitcoiny nakoupíte za zhruba 16 000 eur v době psaní recenze a cena se bude vyvíjet jiným směrem, než jakým byste si přáli, můžete si prodejní stopku nastavit např. na 15 000 eur, abyste neriskovali, že ztratíte více, pokud cena bude dále klesat. Protože se technicky jedná o tržní příkaz, prodej může být realizován i za cenu nižší než 15 000 eur.

Jakmile kryptoměny nakoupíte, zůstatek se vám připíše do odpovídajícího políčka v sekci Portfolio. Po nákupu si můžete kryptoměny ze směnárny Change odeslat na svou vlastní kryptoměnovou peněženku. Pokud tak učinit nechcete a kryptoměny se rozhodnete ponechat na směnárně, některé z nich můžete i dodatečně zhodnotit skrze nabízený staking.

Staking na Change

Na směnárně Change je možné kryptoměny dodatečně zhodnotit skrze staking. Můžete si všimnout, že je možné stakovat i kryptoměny nevyužívající mechanismus Proof of Stake, jako je např. Bitcoin. To proto, že staking na Change funguje spíše jako obchodní program partnerské platformy, který kombinuje offchain i onchain staking.

Při uzamčení kryptoměn tedy fyzicky dojde k jejich přesunu pod jinou platformu, se kterou Change spolupracuje a která staking nabízí. Partnery Change jsou v tomto směru v době psaní recenze (listopad 2022) společnosti BitGo a Payward Trading Ltd., s níž např. úzce spolupracuje i Kraken, na němž je část prostředků uživatelů uložena.

2% odměny za staking Bitcoinu na Change
2% odměny za staking Bitcoinu na Change
Poznámka

Doplnění ke stakingu jakožto obchodnímu programu: Staking na Change funguje tak, že část stakovaných kryptoměn, u nichž je to možné, je uzamčena do stakingu mechanismu Proof of Stake. Zbylé nastakované kryptoměny může Change (respektive její partner) používat např. pro zvýšení likvidity na trhu nebo pro své vlastní zhodnocovací strategie. V minulosti jsme se ovšem již přesvědčili, že podobné kryptoměnové platformy často nejednají s prostředky zákazníků s náležitou opatrností, je nutné míti tedy na paměti riziko možné ztráty kryptoměn kvůli špatným rozhodnutím centralizovaného správce.

Change v době psaní recenze nabízí staking pro 13 kryptoměn – Bitcoin, XRP, Flow, Algorand, Polygon Network, Cardano, Polkadot, Tezos, Cosmos, Kava, Mina, Solana a Kusama. Odměny se průběžně mění a jsou také odlišné pro jednotlivé kryptoměny. Např. za staking bitcoinů se v době psaní recenze dočkáte 2% zhodnocení, za staking Polygon Network ovšem až 13 %. Odměny jsou vypláceny každý den.

Čtěte také: Staking kryptoměn – Co to je, k čemu se využívá a jak díky stakingu své kryptoměny zhodnotit?
Čtěte také: Staking kryptoměn – Co to je, k čemu se využívá a jak díky stakingu své kryptoměny zhodnotit?

Poplatky a limity směnárny Change

Žádná firma nefunguje jen pro dobrý pocit svých zákazníků. Proto je potřeba zmínit i poplatky a limity, na které při používání aplikace narazíte.

Poplatky za obchodování

Směnárna Change se prezentuje jako levná platforma s nízkými poplatky. Za nákup a prodej Bitcoinu, USDT a DAI za fiat či směnu těchto kryptoměn mezi sebou si nic navíc nestrhává, u nákupu a prodeje jiných altcoinů za fiat, USDT nebo DAI si účtuje 0,5% poplatek. Převod zbylých kryptoměn mezi sebou vás bude stát 1 %. Tato čísla na první pohled nezní špatně, je však nutné si uvědomit, že do nich není započítán spread, který si směnárna přirozeně účtuje pro každou transakci.

Spread, neboli rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, je vzhledem k proměnlivým podmínkám na trhu variabilní. Pohybuje se ale kolem svých běžných hodnot, v případě Bitcoinu se bavíme průměrně o 0,6 % a u Etherea o 1,2 %. U dalších altcoinů, např. XRP či Litecoinu, se už jedná o spread vyšší než 2 %.

Při maržovním obchodování se spread kryptoměn pohybuje kolem 1 %, v případě kontraktů s akciemi kolem 0,5 % a s komoditami kolem nízkých 0,1 %. Při otevřených maržovních obchodech přes noc Change uživatelům navíc účtuje jednorázový poplatek podobný fundingu u futures na kryptoměnových burzách, zde se však jedná o fixních 0,071 % pro kryptoměny a o zhruba 0,01 % – 0,02 % pro komodity a akcie.

Poplatky za vklad a výběr

Kromě nízkých poplatků za obchodování je směnárna Change velmi benevolentní i v rámci poplatků účtovaných za vklad a výběr fiat měn a kryptoměn.

 • Vklad a výběr fiat měn, ať už bankovním převodem či kreditní kartou, je kompletně zdarma kromě okamžitých plateb.
  • Za okamžitý vklad si směnárna účtuje 2,5 %.
 • Vklad kryptoměn je také zdarma.
 • Výběr kryptoměn je zpoplatněn variabilní sazbou podle využití sítě. Výjimkou je BTC, u něhož si k tomuto poplatku účtuje Change navíc ještě 0,000075 BTC.
Poznámka

Poznámka: Poplatek těžařům či validátorům ve skutečnosti zaplatíte i při vkládání kryptoměn na směnárnu. V blockchainové síti vždy platí poplatek strana, která kryptoměny odesílá. Při vkladu jste to vy, při výběru směnárna – proto je nutné, aby si směnárna poplatek při výběru strhla, jinak by jej nemohla pokrýt.

Limity směnárny

Pro vklady, výběry a obchody zavádí směnárna Change následující limity.

 • Minimum pro jednorázový vklad fiatu je 10 eur, maximum je 10 000 eur.
  • V rámci okamžitého vkladu je maximum stanoveno na 1 000 eur; za měsíc není možné v rámci kumulovaného okamžitého vkladu vložit více než 2 000 eur.
 • Minimum pro jednorázový výběr fiatu je 5 eur, maximum kumulovaného výběru za jeden kalendářní měsíc je 15 000 eur.
 • Minimum pro nákup kryptoměn za fiat je 5 eur.

Bezpečnost a spolehlivost směnárny Change

Kryptoměnová platforma Change už je na trhu relativně dlouho. Za dobu své existence jsme nenašli žádné záznamy o větším bezpečnostním incidentu, který by vedl ke ztrátě klientských prostředků.

Z hlediska legislativy Change Invest operuje zejména pod licencí vydanou úřady v Estonsku, jež splňuje i veškeré relevantní požadavky v rámci Evropské unie. Infrastruktura jejich aplikace a interních systémů splňuje PCI DSS standardy, na papíře je tedy úroveň bezpečnosti Change App stejná, jako u aplikace vašeho internetového bankovnictví.

Change na svých stránkách uvádí, že společnost xChange AS disponuje rezervami 5x převyšujícími legislativní požadavky; finanční stav společnosti je pravidelně auditován a výsledky společnost publikuje pravidelně na stránce vyhraněné pro její investory. Již výše bylo zmíněno, že Change využívá custodial služby u svých profesionálních partnerů, kterými je zejména časem prověřená společnost BitGo. I kdyby však BitGo nějakým způsobem selhala, Change má své prostředky pojištěné do výše 100 milionů dolarů.

Protože je směnárna Change na trhu v době psaní recenze již více než 8 let bez závažného pochybení, splňuje veškeré bezpečnostní i legislativní standardy a pravidelně publikuje svůj finanční stav, shledáváme kryptoměnovou platformu Change jako relativně bezpečnou a důvěryhodnou.

Kryptoměnová karta směnárny Change

V rámci svých služeb nabízí platforma Change svým zákazníkům i možnost objednání a využívání vlastní debetní karty. Karta směnárny Change funguje podobně jako ostatní kryptoměnové karty – při placení u obchodníka (ať už online nebo v kamenném obchodě) jsou vaše držené kryptoměny automaticky prodány.

Zdroj: changeinvest.com
Change Card, debetní karta směnárny Change
Change Card, debetní karta směnárny Change

S kartou platformy Change můžete platit stejným způsobem jako s jakoukoliv jinou bankovní kartou. Kartu vydává společnost Visa a zůstatek je denominován v eurech. Abyste si svou kartu směnárny Change mohli objednat, budete si nejdříve muset svůj účet aktivovat prvním bankovním vkladem jako pro zpřístupnění možností pro obchodování. Objednávka kryptoměnové karty vás bude stát 10 eur.

Více informací: Kryptoměnová karta Change Card – Poplatky, limity a další
Více informací: Kryptoměnová karta Change Card – Poplatky, limity a další

Zkušenosti uživatelů se směnárnou Change

Jelikož směnárna Change poskytuje své služby čistě přes mobilní aplikaci, naleznete pro ni zejména v App Store a Google Play velké množství recenzí, které jsou vesměs pozitivní. Na Google Play se v době psaní článku nachází více než 3 200 recenzí s průměrným hodnocením 4,1 hvězdičky z 5, na App Store je recenzí cca 1 300, ovšem průměrně zde uživatelé hodnotí směnárnu Change až na 4,8 hvězdiček z 5. Podobná hodnocení naleznete i na jiných platformách, výjimkou je Trust Pilot, kde Change pokulhává s 3,1 hvězdičkami z 5.

Negativní recenze pramení často z nefunkčnosti aplikace po aktualizacích, s dlouho trvající odpovědí od zákaznické podpory či s dlouho trvajícím připsáním peněz na účet.

Výhody a nevýhody směnárny Change

Pojďme si nyní v přehledné formě shrnout vše, co jsme v recenzi výše popsali.

Výhody

 • Možnost stakingu kryptoměn: Kryptoměny držené na směnárně můžete dále zhodnocovat, v některých případech i za celkem slušná procenta.
 • Vlastní debetní karta Change Card: Change jako jedna z mála směnáren nabízí využití i debetní karty vztažené na váš zákaznický účet.
 • Jednoduché rozhraní: Aplikace Change je velmi jednoduchá, její rozhraní je také z většiny v češtině. Na angličtinu narazíte pouze ve znalostní bázi.
 • Více možností pro obchodování: Change nabízí vedle klasického tržního příkazu a i stop a limitní variantu, k tomu všemu můžete navíc některé z kryptoměn obchodovat i přes páku.
 • Nízké poplatky: Poplatky na směnárně Change z hlediska obchodování jsou velmi kompetitivní. Change nabízí na poměry směnáren celkem nízký spread a i když si u altcoinů účtuje procento navíc, stále se jedná o menší čísla, než u její konkurence. Např. u starého známého SimpleCoinu za nákup bitcoinů čistě přes bankovní převod zaplatíte více než 3% poplatek, u Change je to pouze kolem 0,5-0,6 %.

Nevýhody

 • KYC přímo při registraci: Nejen že se na směnárně Change musíte zaregistrovat pro provedení i toho nejmenšího obchodu, při registraci budete muset navíc projít i ověřením totožnosti (KYC), bez něhož vás aplikace do rozhraní nepustí.
 • Vysoké poplatky a limity u Change Card: I když Change celkem září v oblasti poplatků za obchodování, u poplatků jejich debetní karty už to tak růžové není. Oproti konkurentům je Change Card celkem drahá a disponuje navíc celkem nízkými limity, nenabízí také bohužel žádné výhody.
 • Nutnost testovacího vkladu přes bankovní účet: Abyste si na Change mohli posílat peníze rychle přes bankovní kartu, musíte nejdříve provést testovací vklad z bankovního účtu na vaše jméno. Teprve poté je váš účet skutečně ověřen.
 • Kostrbaté překlady: I když je platforma v češtině, překlady občas nedávají smysl. Znalostní báze je navíc kompletně v angličtině.

Shrnutí – Doporučili bychom Change?

Směnárna Change je jednou z větších směnáren s působností po celé Evropě. Jednoduché rozhraní platformy ocení zejména kryptoměnoví nováčci, kteří zde během obchodování navíc nebudou vystaveni vysokým poplatkům, což hodnotíme jako jednu z největších předností platformy.

U jiných směnáren je totiž zvykem, že se za zjednodušený nákup bitcoinů celkem draze platí ve formě vysokých poplatků. Nováčci si zde také mohou vyzkoušet, jak fungují pokročilejší obchodní příkazy.

Vzhledem k nízkým poplatkům a dlouholetému působení na trhu tedy směnárnu Change doporučujeme jako jednu z předních kryptoměnových směnáren.

Pokud se ovšem nebojíte lehce komplexnějšího rozhraní, můžeme doporučit využití některých kryptoměnových burz. V porovnání s Change kvůli povinnému KYC už zde totiž tolik odlišností není, naopak je zde obchodování ještě spolehlivější kvůli větším rezervám společností a mnohem likvidnějšímu trhu. Tou největší předností burz je však mnohem nižší úroveň poplatků. Mezi přední burzy s českou lokalizací se řadí např. Binance.

Hodnocení Finex.cz

5. místo
Směnárna
89 %
2023

Kryptoměnová směnárna Change Invest

Kryptoměnová směnárna Change invest je jedna z předních evropských kryptoměnových směnáren se zaměřením i na český trh. Nabízí i pokročilejší možnosti pro obchodování více než 50 kryptoměn a dokonce i možnosti stakingu. Mezi konkurencí vyniká zejména svými nízkými poplatky jak za obchodování, tak i za vklad a výběr kryptoměn. Je kompletně v češtině kromě znalostní báze, bohužel ji ale naleznete pouze v mobilní aplikaci. Webovou verzi Change Invest nenabízí.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

89%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

94%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

95%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

90%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Více informací o směnárně Change

Jméno firmyChange Invest
Webová stránkahttps://www.changeinvest.com/
V češtině?
Dohled ČNB
Vznik služby2016
ProvozovatelxChange AS
Sídlo společnostiTallinn, Estonsko
Demo účet
Minimální vklad10 €
Minimální obchod5 €
Zákaznická podporaZnalostní báze, kontaktní formulář
Počet aktiv57
Páka2x
Spread0,5 % - 3 %
Poplatky za obchod0 % - 1 %
Poplatky za vklad/výběr0 %
Metody vkladuSEPA platba, kreditní karta
Metody výběruSEPA platba
Měna účtuEUR
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum, XRP a více než 50 dalších
Ohodnoťte společnost Change Invest
3
1

Autor

O kryptoměnách vím už od roku 2011 a v té době jsem u sebe doma na stolním počítači zkoušel vytěžit své první bitcoiny. Bohužel jsem o to brzy ztratil zájem a svět kryptoměn mě znovu pohltil až na konci roku 2016. Od té doby se v oblasti kryptoměn pohybuji aktivně až dodnes.

Jsem spoluzakladatelem služby icecaps.finance specializující se na profesionální správu digitálních aktiv a bývalý šéfredaktor celé kryptoměnové sekce zde na Finexu. Byť ve vedení kryptoměnových článků již nepůsobím, Finexu vděčím za dlouholeté cenné zkušenosti a získané znalosti nejen ve světě kryptoměn, ale i ve finančnictví obecně. I nyní se však k některým tématům týkajících se digitálních aktiv stále vyjadřuji a přispívám tak svou troškou do mlýna.

Investici do kryptoměn považuji za potenciálně vysoce ziskovou, avšak silně rizikovou příležitost. Ve světě digitálních aktiv vidím obrovský technologický potenciál, zároveň však na jeho nynější stav pohlížím jako na divoký západ, v němž se nováček snadno ztratí. I z toho důvodu považuji vzdělávání široké veřejnosti za podstatné, proto jsem se rozhodl pro spolupráci s Finexem a věřím, že čtenářům mé články stále předávají mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎