Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance již naplno zpřístupnila vklady a výběry bankovními převody v eurech po síti SEPA!

Aktualizováno
Binance již naplno zpřístupnila vklady a výběry bankovními převody v eurech po síti SEPA!
Zdroj: binance.com

Největší kryptoměnová burza Binance, na které se denně vykonají v průměru transakce v hodnotě 40 miliard dolarů, opět plně zpřístupnila SEPA platby. Ty byly od července minulého roku nedostupné, což rozezlilo velkou část jejich uživatelů, kteří si v tomto mezičase nemohli jak zakoupit nové kryptoměny, tak ani v minulosti zakoupené kryptoměny prodat a nechat si svá eura zaslat na účet.

Důvodem tohoto problému měly být údajné “události mimo kontrolu Binance”. Binance však nově navázala partnerství s londýnskou platební společností Paysafe a SEPA eurové platby tak již jsou od včerejšího dne k dispozici všem fyzickým osobám v ČR a SR (pro firemní účty podpora zatím neplatí).

“Společnosti Binance a Paysafe s platností od pondělí 7. 3. znovu plně otevřou možnost vkladů a výběrů v eurech a librách prostřednictvím platební sítě SEPA (SEPA) a rychlejších platebních služeb (FPS), a to jak pro uživatelé na počítačích, tak i v mobilní aplikaci, stojí v oficiálním prohlášení.

SEPA je platební síť, jejímž cílem je zrychlit, usnadnit a zlevnit evropské mezibankovní platby vytvořením jednotného trhu pro platby v eurech. Tato platební síť je mezi investory velmi oblíbená i díky nízkým poplatkům za převody.

Pokud jste se rozhodli používat tuto platební metodu, měli byste pečlivě zadat veškeré informace. Mějte rovněž na paměti, že jméno držitele bankovního účtu, který použijete, se musí shodovat se jménem registrovaným k vašemu účtu na burze. Nelze tedy využít účet svého známého, sourozence, zaměstnavatele nebo společný účet.

Favorit redakce

Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Binance uvádí, že jsou platby obvykle zpracovány během 1-3 dnů. V praxi jsou však prostředky často dostupné už dokonce během několika minut.

Dejte si ale pozor, sama společnost upozorňuje na to, aby uživatelé neprováděli žádné převody s částkou nižší než 3 EUR nebo 3 GBP. Po odečtení příslušných poplatků nebudou převody nižších částek připsány na účet a nebudou ani vráceny.

Pokud nastane nějaký problém a ani po několika dnech eura na váš obchodní účet nedorazily, kontaktujte zákaznickou podporu Binance.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

tom tom

Pěkné, jen Škoda ze CZK hodne oslabila vůči euru dolaru.