Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Prodává kryptoměnová směnárna Coinbase data svých uživatelů?

Publikováno
Prodává kryptoměnová směnárna Coinbase data svých uživatelů?

Na internetu se rychlostí blesku šíří hashtag #DeleteCoinbase. Někteří lidé ztrácejí důvěru a vyzývaji k bojkotování online směnárny CoinBase. Proč se to děje?

Co řekla Christina Sandler

Hlavní příčinou celého poprasku okolo CoinBase je kontroverzní akvizice společnosti Neutrino. Dosavadní technologičtí partneři totiž údajně „prodávali data uživatelů venkovním zdrojům”. Jak alespoň tvrdila ředitelka oddělení institucionálních prodejů Coinbase Christina Sandler. O této kauze už jsme krátce informovali v článku: Největší kryptoměnová směnárna CoinBase oficiálně zalistovala XRP, pojďme si k tomu ale říct víc.

Společnost CoinBase se později od skandálního výroku distancovala s tím, že se pouze přeřekla. Tiskový mluvčí směnárny prohlásil, že Coinbase „nikdy nesdílela osobní identifikační informace s žádnou třetí stranou”.

To už ale nemohlo nikterak zastavit otázky, které se nevyhnutelně na veřejnosti okamžitě objevily. Zejména pak snaha zjistit, kteří partneři to byli a jak dlouho k únikům dat vlastně docházelo. Coinbase nicméně na celou kauzu dále nereaguje.

Jaká je nyní situace kolem Coinbase

coinbase směnárnaKlíčoví lidé kolem Neutrina navíc v minulosti byli napojeni na nechvalně proslulý Hacking Team. I to vyvolalo silnou vlnu nevole v kryptoměnové komunitě, která na podobné události reaguje velmi citlivě. Pod nátlakem veřejného mínění tak nakonec musely tyto osobnosti tým Neutrina neprodleně opustit.

CoinBase přitom původně tvrdila, že akvizici Neutrina využije hlavně z hlediska získání technologií proti praní špinavých peněz, dále pro analýzu blockchainu a technologii pro KYC. Technologickou kvalitu analytické platformy Christina Sandler v inkriminovaném prohlášení samozřejmě nepopřela, údajný únik citlivých informací ale budí na sociálních sítích emoce dál a kde je pravda zatím nelze říci.

Kdo je dle vlastních slov v celé kauze nevinně, to je společnost Elliptic. Ta poskytuje největší americké směnárně analytické nástroje. Její zástupci vyvrátili, že by jejich prostřednictvím k únikům dat docházelo. Data získaná z burzy se využívají prostřednictvím analytických nástrojů k monitorování nelegálních finančních aktivit.

Co si o situaci okolo CoinBase myslíte vy? Budete směnárně i nadále věřit? Podělte se s námi o váš názor dole v komentářích! ⤵️

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Václav

Mám 3 krtičky s kody od kryptoměn i vytvořenou peněženku a v ní nic.S poskytovateli už nemám kontakt a 60000kč v háji.Pozor na podvodníky je to opravdu tenký led ?

Redakce Finex

Dobrý den, Václave. Zkoušel jste postupovat dle našeho návodu zde? Víme, že několik lidí již díky tomu své peníze bylo schopno zachránit! Držíme palce.

Vojtěch

Taky se mi to moc nelíbí, co se děje. Peníze (krypto) tam stále mám, ale brzo pořídím trezor a tam si to strčím ;-)