Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Zachrání společnost Coinbase průmysl kryptoměn v Indii navzdory novému zákonu?

Zachrání společnost Coinbase průmysl kryptoměn v Indii navzdory novému zákonu?

Zachrání společnost Coinbase průmysl kryptoměn v Indii navzdory novému zákonu?
Zdroj: cryptopotato.com

Po zmatených jednáních a návrzích zákona o kryptoměnách se v Indii nové legislativy konečně dočkali, ale že by nadšenci do digitálních měn jásali, se říct nedá. Po schválení zákona o financích roku 2022 došlo rovněž k uplatnění nových daňových pravidel, podle kterých se s účinností od 1. dubna 2022 uplatňuje na digitální aktiva 30% daň.

Zatímco někteří v zemi se domnívají, že to povede k odlivu talentů a obchodníci se nakonec obrátí k decentralizovaným burzám nebo zahraničním platformám, odnož kryptoměnové směnárny Coinbase, Coinbase Ventures, chystá v zapovězeném státě významné investice do tohoto odvětví.

Pořádané akce

V příspěvku na blogu, který byl vypracován během jeho pobytu v Indii, generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong prozradil, že firma Coinbase Ventures, specializující se na rizikové investice, hodlá vyhledat indické softwarové talenty orientované na kryptoměny a Web3 technologie, čímž chce pomoci urychlit indické cíle v oblasti ekonomické a finanční inkluze.

"Indie je kouzelné místo a já věřím, že krypto má zde velkou budoucnost. Jsme nadšeni, že můžeme pomoci tuto budoucnost budovat, tato událost je důležitým krokem," řekl Armstrong.

Všechny tyto skutečnosti si slibuje od pořádání dvou velkých akcí zaměřených na kryptoměnový sektor. Ve čtvrtek 7. dubna se v Bangalore uskuteční komunitní den, kdy jednotlivci dostanou příležitost diskutovat o webu 3.0 a digitálních aktivech. Ihned den na to, ve spolupráci s Builders Tribe – společností zprostředkovávající investice do webu 3.0, se bude konat akce "pitch day", což je populární praktika, při které byznysmeni představují své inovativní projekty.

Injekce kapitálu

Akce budou rovněž podpořeny decentralizovanou organizací Belief, která poskytne granty ve výši 25 000 dolarů. Podle Armstronga to není prvně, kdy se Coinbase angažuje v Indii. Již dříve investovala 150 milionů dolarů do indických kryptoměnových a web 3.0 společností. Dodatečně plánuje přijmout 1 000 zaměstnanců ke 300 stávajícím v technologickém centru Coinbase.

Armstrong je důležitá postava v oblasti kryptoměn, neboť je hlavním aktérem při snaze o dosažení regulačního zaštítění ve Spojených státech. Pravděpodobně díky tomu zvládla kryptoměnová burza překonat podmínky ze strany Kongresu nebo Komise cenných papírů v Americe během minulého roku.

Nová daňová pravidla

Ačkoliv si někteří oddychli, že obchodování s aktivy nebylo plně zakázáno, investoři nový zákon neopěvovali. Po předložení návrhu zákona v lednu došlo v březnu ke schválení tohoto návrhu ze strany dolní komory a horní komora parlamentu týden na to reagovala totožně. Tímto způsobem došlo k schválení daňových pravidel zásadně ovlivňujících kryptoměnovou scénu.

Zákon mění pravidla hry v tom smyslu, že zisky z kryptoměn momentálně podléhají daňové sazbě ve výši 30 %. Kromě toho si obchodníci nemohou započítávat ztráty proti ziskům, což je v České republice běžná praktika, každý obchodní pár bude pro daňové počty posuzován samostatně. Posledním hřebíčkem bylo zavedení 1 % TDS daně z každého obchodu s tvrzením, že to vládě pomůže sledovat pohyb finančních prostředků.

Provozovatelé burz však varovali, že 1% TDS prakticky sebere veškerou likviditu. Nesouhlas kryptoměnové komunity rovněž vzbuzovalo zavedení daňového systému totožného s tím, jaký se vyskytuje u hazardních her a sázek, což si můžeme vyložit různě – indická vláda přirovnává trh s digitálními aktivy k hazardním hrám. I když, nemá pravdu? Co takové meme coiny?

Využití blockchainu

Z politického hlediska jde v případě Indie o svazový stát, což je podobné federaci. Zmiňujeme to z toho důvodu, že vláda jednoho z indických států, Maháráštra, začala paradoxně navzdory tvrdým regulím používat blockchain technologii, ve spolupráci se společností stojící za sítí Polygon, k vydávání kastovních certifikátů v rámci kampaně Digitální Indie.

Cílem ověřitelných certifikátů je zabránit snahám o padělání ze strany zlomyslně smýšlejících jedinců, kteří se snaží nepravdivě nárokovat vládou poskytované výhody pro neprivilegované osoby. Třešničkou na dortu v této absurditě je komentář pracovníka indické správní služby, kdy se podle něj indická vláda vždy snaží najít možnosti implementace převratných technologií, které mohou pomoci demokratizovat služby občanům.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,4%
Aktuální cena
$23 450
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-1,5%
Aktuální cena
$1 644
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,5%
Aktuální cena
$325

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo