Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Bitbeli

Krypto směnárna Bitbeli - Recenze, zkušenosti, poplatky, diskuze

Kryptoměnová směnárna Bitbeli funguje od začátku roku 2019, kdy vstoupila do svého testovacího provozu a začala provádět směny kryptoměn kompletně bez poplatků. Služby směnárny měly v komunitě dobré ohlasy a test tedy považujeme za úspěšný. Od té doby směnárna stále funguje, pouze byly zavedeny poplatky.

U Bitbeli je momentálně možné koupit 5 kryptoměn a platit lze rychlým bankovním převodem, který umožní provést nákup instantně. Brzy by také dle informací od Rostislava Plachého, zakladatele této směnárny, měl být zpřístupněn i nákup platební kartou.

Je tato směnárna ale důvěryhodná? Dočtete se v recenzi níže.

Obsah recenze Bitbeli

1.Směnárna Bitbeli2.Nákup kryptoměn u BitbeliVideo: Jak nakoupit kryptoměny Litecoin u Bitbeli?3.Poplatky u Bitbeli4.Plusy a mínusy BitbeliBitbeli a konkurence5.Naše zkušenosti se směnárnou Bitbeli6.Vaše zkušenosti s Bitbeli (komentáře)

Směnárna Bitbeli

webové stránky směnárny bitbeli
Webové stránky směnárny Bitbeli

Bitbeli umožňuje nákup kryptoměn přes internet. Velkou výhodou této směnárny je rychlost, se kterou jsou schopni objednávky vyřídit.

Platit za kryptoměny je totiž možné s využitím rychlého bankovního převodu, takže je ve většině případů platba provedena a zpracována instantně, což momentálně žádná jiná česká směnárna nenabízí.

V současné době jsou u Bitbeli k dispozici rychlé bankovní online převody skrze banky Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank, Unicredit bank, FIO banka a mBank.

Po potvrzení platebního příkazu v internetovém bankovnictví jste přesměrováni na Bitbeli, kde se chvíli čeká na potvrzení platby od platební brány. Pokud je vše v pořádku, kryptoměna se odesílá do Vaší peněženky během několika minut. Nákupy fungují ve všední dny, o víkendech, o svátcích. Ve dne i v noci.

V Bitbeli pracují také na příjmu platebních karet, což by směnárnu rozhodně posunulo na českou špičku.

Toto je ale jediná větší překážka, kterou ale není tak těžké překonat. Chcete-li kryptoměny používat, dříve nebo později byste stejně peněženku potřebovali. Nákup kryptoměn pak už probíhá opravdu snadno. Prodávat kryptoměny u Bitbeli bohužel momentálně není možné.

Nákup kryptoměn u Bitbeli

Nákup kryptoměn se autoři směnárny Bitbeli snažili udělat co nejjednodušší a nejrychlejší. Musíme říci, že se jim to povedlo docela hezky! Podívejte se na to, jak směnárnu využít níže:

1) Zvolte kryptoměnu a zadejte částku

Nejprve si na hlavní stránce v prvním rozbalovacím políčku zvolíte kryptoměnu, kterou chcete koupit a do políčka níže zadáte částku, za kterou danou kryptoměnu chcete koupit. V našem případě Bitcoin za 10 000 Kč.

Jak koupit kryptoměny u Bitbeli
Návod: Jak koupit kryptoměny u Bitbeli

2) Dokončení objednávky: Po potvrzení částky tlačítkem Objednat se objeví nové políčko, kam zadáte adresu vaší peněženky. V dalším kroku vyberete metodu, kterou chcete zaplatit.

3) Zaplacení objednávky: V posledním kroku vyplníte svoji emailovou adresu, kam vám bude zasláno potvrzení a provedete platbu.

Super!

Teď už jen počkejte, až bude platba provedena. Poté vám kryptoměny přijdou na vámi zadanou adresu.

Hotovo! Pokud jste si na Bitbeli založili účet, všechny objednávky uvidíte přehledně zobrazeny.

Přehled účtu Bitbeli
Přehled objednávek v účtu Bitbeli

Video: Jak nakoupit kryptoměny Litecoin u Bitbeli?

Jakou využít peněženku?

Jak bylo již zmíněno, Bitbeli nenabízí možnost kryptoměny držet v peněžence na jejich stránkách. Pro nákup kryptoměn u této směnárny je tedy třeba nechat si kryptoměny zaslat na vaši peněženku.

Chcete-li mít všechny kryptoměny v naprostém bezpečí, určitě sáhněte po hardwarové peněžence – např. Trezor či Ledger.

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Jestli chcete spíš snadno použitelnou peněženku, kterou můžete mít v mobilu a je zdarma, pak doporučujeme peněženky jako třeba Coinomi či Trust Wallet.

Poplatky u Bitbeli

Bitbeli je se svými poplatky velice transparentní a o všem výs informuje hned v nákupním formuláři. Nemusíte se tedy bát, že byste narazili na nějaké skryté poplatky.

Nějaké poplatky jsou samozřejmě třeba vybírat pro zajištění provozu a vývoje směnárny a nějaké poplatky si účtuje platební brána a další partneři. Vy jako klienti však v objednávkovém formuláři vždyc uvidíte přesnou částku, kterou zaplatíte a přesný počet kryptoměny, který dostanete.

Momentálně za nákup zaplatíte poplatek ve výši 2,25 %, což je ale stále přiznivé, když si uvědomíte, že kryptoměny můžete koupit ve všední dny, o víkendu i svátcích a to takřka instantně.

Plusy a mínusy Bitbeli

Mezi plusy Bitbeli se rozhodně řadí rychlost provedení objednávek, poměrně malé poplatky a uživatelsky příjemné prostředí. Velká výhoda Bitbeli je, že převod peněz je možný snad ze všech českých tuzemských bank, zatímco např. na směnárnu Coinbase nějaké banky převody blokují.

Bohužel ale nic není růžové a jako negativum momentálně vidíme malou historii směnárny. Dá se předpokládat, že se je ještě nikdo nesnažil nějakým způsobem hacknout, nebo na ně jinak útočit, což by mohlo v špatném případě znepříjemnit život jak směnárně, tak jejím uživatelům.

Jak si Bitbeli stojí vedle konkurence?

Když už jsme nakousli téma konkurence, pojďme si něco říct o tom, jak si Bitbeli mezi ostatními kryptosměnárnami stojí. Bitbeli je na tom velmi podobně jako většina českých směnáren kryptoměn: má jednoduchou platformu a nízké poplatky – okolo 2 %.

Na druhou stranu se zde ale nesetkáte s rozdílnou nákupní a prodejní cenou – u Bitbeli je jednoduše středová cena, od které jsou poté odečítány poplatky. Toto řadí Bitbeli mezi českými i světovými směnárnami k těm výhodnějším.

Skvělá konkurence pro Coinbase

Když si ale tuto společnost porovnáme s velmi známou a často zmiňovanou směnárnou Coinbase, pravděpodobně vyhraje!

Bitbeli je totiž v češtině, vše je tedy pro uživatele o něco jednodušší, ale má i nižší poplatky, než její americký konkurent, který si bere cca 3-5 % v případě platby kartou.

Naše zkušenosti se směnárnou Bitbeli

Naše zkušnosti s touto směnárnou jsou po několika úspěšných objednávkách zatím skvělé. Kryptoměna vždy přišla bleskově rychle a s nízkými poplatky.

Je vidět, že autoři na svém byznyse stále pracují a každou chvíli vyjde nějaká novinka.

Na druhou stranu je opravdu potřeba, aby se směnárna trochu zajela a ustála nápor mnoha zákazníků – teprve potom budeme moci objektivně říci, že je opravdu dobrá.

Další informace

Majitel směnárny Rosťa Plachý provozuje také stránky www.jaknakrypto.cz, což je od něj skvělé. Na těchto stránkách naleznete několik psaných návodů, ale i návody a vysvětlivky ve formě videí. Zároveň je vidět, že se nebojí jít s kůží na trh.

Vzdělávat veřejnost v oblasti kryptoměn je podle nás důležité. To je ostatně i jedno z poslání stránek Finex.cz.

Přívětivost pro Čechy 100%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 97%
Dostupné možnosti 1%
Registrace a verifikace 80%
Důvěryhodnost značky 60%
71 %
11. místo

Více informací o Bitbeli

Jméno firmyBitbeli
Webová stránkahttps://www.bitbeli.cz/
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiJaurisova,Praha 4
Minimální obchod5 000 Kč
Zákaznická podporaLive chat v češtině
Počet aktiv5
Další poplatky2,25 %
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash
Sekundární trh

Ohodnoťte společnost Bitbeli


Diskuze k článku 8
Michaela

Dobry den, chcela by som sa spytat ci mozem na vasu burzu poslat peniaze aj z euroveho uctu. Alebo je to mozne iba v ceskych ? Dakujem.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michaela

Dobrý den, dle našich informací není možné na Bitbeli obchodovat za eura, pouze za koruny.

Moni

Dobrý den, majitel Bitbeli Rosťa Plachý před pár dny směnárnu prodal Blockchain Group Management s.r.o. myslíte, že je směnárna bezpečná a že naše data které jsme na Bitbeli zaslali nebudou zneužity?

Portál Finex.cz
Odpověď na Moni

Dobrý den, Moni. Máte pravdu, ke změně majitele opravdu došlo. Popravdě nevidíme důvod novému majiteli nedůvěřovat, ale je pravda, že budeme muset pro jistotu vše znovu prověřit. :-)

Monika
Odpověď na Portál Finex.cz

Mám s novými majiteli výbornou zkušenost. Měla jsem problém při kupovaní krypta a platbě přes GoPay kde došlo k problému. Vše se mnou okamžitě řešili a byli velmi ochotní. Jsem s nimi velmi spokojená a mohu doporučit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Monika

Dobrý den, Moniko, děkujeme za Vaši zprávu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Pavel

Dobrý den chtěl bych se zeptat kde můžu prodat nebo směnit kryptoměnu Radium(RADS) a ZCOIN(XZC) děkuji .

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Bohužel nevíme, kde tyto kryptoměny prodat ani koupit. Nejsou ani evidované na CoinMarketCap či CoinPaprika, což samo o sobě je velmi podezřelé.

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo