Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nová česká směnárna Bitbeli.cz nabízí ultra-rychlý nákup kryptoměn

Publikováno
Nová česká směnárna Bitbeli.cz nabízí ultra-rychlý nákup kryptoměn

V Česku vznikla nová kryptoměnová směnárna Bitbeli, které se podařilo zprovoznit platební bránu GoPay. Díky tomu lze nakoupit kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP a Bitcoin Cash za zlomek standardního času.

Podle zakladatele Rostislava Plachého je cílem Bitbeli především usnadnění vstupu nováčků do světa kryptoměn. Tomu je uzpůsoben i samotný proces nákupu, který je opravdu jednoduchý a intuitivní. Skládá se pouze ze zadání požadované částky pro směnu, adresy vaší peněženky a platby.

Kdyby si ale zákazník i tak nevěděl rady, k dispozici jsou podpůrné materiály v psané či video formě a dokonce i online podpora na chatu.

Aktuální recenze směnárny Bitbeli

Nic nenalezeno!

Platební metody a rychlost odeslání kryptoměn

V současné době jsou u Bitbeli k dispozici rychlé bankovní online převody, což znamená že skrze určité banky, mezi které patří Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank, Unicredit bank, FIO banka a mBank můžete za kryptoměnu zaplatit.

Po potvrzení platebního příkazu v internetovém bankovnictví jste přesměrováni na Bitbeli, kde se chvíli čeká na potvrzení platby od platební brány.

Pokud je vše v pořádku, kryptoměna se odesílá do Vaší peněženky takřka ihned. Nákupy fungují ve všední dny, o víkendech, o svátcích. Ve dne i v noci.

V budoucnu prý Rostislav plánuje přidat i podporu platebních karet a dalších platebních metod.

Nic nenalezeno!

Poplatky směnárny

Bitbeli je nyní v otevřené betě a probíhá veřejné testování této platformy. V prvních měsících od spuštění byly transakční poplatky nastaveny na 0 %!

Firma se tak snaží získat co nejvíce zákazníků, kteří si kryptoměnu koupí, aby pomohli směnárnu vyzkoušet. Během prvních několika hodin byly zákazníků desítky!

Směnárna momentálně za uživatele hradí i poplatky platební bráně. Jediné, co vám Bitbeli naúčtuje, je poplatek kryptoměnové síti, který je nezbytný pro odeslání kryptoměny do peněženky.

Limity, registrace a identifikace

Protože je směnárna stále v beta verzi, tak i její funkcionalita není úplná. Maximální objednávka je zatím omezena objemem 25 000 Kč, což je hlavně z toho důvodu, že Bitbeli ještě nemá plně zprovozněn systém, který ji umožní online identifikaci osob.

detail odelsání objednávky kryptoměny u bitbeli
Po pár minutách od zaplacení je kryptoměna odeslaná přímo na vaši peněženku

Ve chvíli, kdy se tak stane, mají v plánu jednak spustit registrace, které uživatelům usnadní práci se směnárnou, ale hlavně navýšit limity nákupu pro identifikované uživatele až na 15 000 EUR (cca 380 000 Kč) za měsíc.

Byli jsme ujištěni, že plánované spuštění registračního systému nebude mít žádný vliv na objednávky bez registrace, které fungují nyní a objednat kryptoměnu si tak může prakticky kdokoli vlastnící bankovní účet v některé z výše uvedených bank.

Email potvrzující odeslání kryptoměny po proběhlé směně
Email potvrzující odeslání kryptoměny po proběhlé směně

Kdo za Bitbeli stojí?

Kryptoměnovou směnárnu Bitbeli založil kryptoměnový nadšenec a student VŠE Rostislav Plachý, který před rokem spustil i edukativní portál JakNaKrypto.cz, kde se snaží širší veřejnost vzdělávat ve sféře kryptoměn pomocí krátkých videí.

Ke kryptoměnám se dostal na jaře roku 2017 při příležitosti jedné investiční konference. Od té doby ho tento svět pohltil.

Směnárnu jako takovou měl Rosťa v hledáčku od téhož roku. Celý proces realizace musel být 3x odložen, protože vždy narazil na nějaký problém, který nebylo úplně jednoduché vyřešit. I proto celý vývoj od plánovaných třech měsíců zabral asi jeden a půl roku.

Líbil se vám tento článek?
30
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.