Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny » Nová česká směnárna Bitbeli.cz nabízí ultra-rychlý nákup kryptoměn

Nová česká směnárna Bitbeli.cz nabízí ultra-rychlý nákup kryptoměn

Nová česká směnárna Bitbeli.cz nabízí ultra-rychlý nákup kryptoměn

V Česku vznikla nová kryptoměnová směnárna, které se podařilo zprovoznit klasickou platební bránu. Díky tomu lze nakoupit kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP a Bitcoin Cash za zlomek standardního času.

Podle zakladatele Rostislava Plachého je cílem Bitbeli především usnadnění vstupu nováčků do světa kryptoměn. Tomu je uzpůsoben i samotný proces nákupu, který je opravdu jednoduchý a intuitivní. Skládá se pouze ze zadání požadované částky pro směnu, adresy vaší peněženky a platby.

Kdyby si ale zákazník i tak nevěděl rady, k dispozici jsou podpůrné materiály v psané či video formě a dokonce i online podpora na chatu.

Platební metody a rychlost odeslání kryptoměn

Jednoduchá platforma Bitbeli

Jednoduchá platforma Bitbeli

V současné době jsou u Bitbeli k dispozici rychlé bankovní online převody, což znamená že skrze určité banky, mezi které patří Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank, Unicredit bank, FIO banka a mBank můžete za kryptoměnu zaplatit. Po potvrzení platebního příkazu v internetovém bankovnictví jste přesměrováni na Bitbeli, kde se chvíli čeká na potvrzení platby od platební brány. Pokud je vše v pořádku, kryptoměna se odesílá do Vaší peněženky takřka ihned. Nákupy fungují ve všední dny, o víkendech, o svátcích. Ve dne i v noci.

V budoucnu prý Rostislav plánuje přidat i podporu platebních karet a dalších platebních metod.

Poplatky směnárny

Bitbeli je nyní v otevřené betě a probíhá veřejné testování této platformy. V tomto období jsou transakční poplatky nastaveny na 0 %! Firma se tak snaží získat co nejvíce zákazníků, kteří si kryptoměnu koupí, aby pomohli směnárnu vyzkoušet. Během prvních několika hodin byly zákazníků desítky!

Směnárna momentálně za uživatele hradí i poplatky platební bráně. Jediné, co vám Bitbeli naúčtuje, je poplatek kryptoměnové síti, který je nezbytný pro odeslání kryptoměny do peněženky.

Limity, registrace a identifikace

detail odelsání objednávky kryptoměny u bitbeli

Po pár minutách od zaplacení je kryptoměna odeslaná přímo na vaši peněženku

Protože je směnárna stále v beta verzi, tak i její funkcionalita není úplná. Maximální objednávka je zatím omezena objemem 25 000 Kč, což je hlavně z toho důvodu, že Bitbeli ještě nemá plně zprovozněn systém, který ji umožní online identifikaci osob.

Ve chvíli, kdy se tak stane, mají v plánu jednak spustit registrace, které uživatelům usnadní práci se směnárnou, ale hlavně navýšit limity nákupu pro identifikované uživatele až na 15 000 EUR (cca 380 000 Kč) za měsíc.

Byli jsme ujištěni, že plánované spuštění registračního systému nebude mít žádný vliv na objednávky bez registrace, které fungují nyní a objednat kryptoměnu si tak může prakticky kdokoli vlastnící bankovní účet v některé z výše uvedených bank.

Email potvrzující odeslání kryptoměny po proběhlé směně

Email potvrzující odeslání kryptoměny po proběhlé směně

Kdo za Bitbeli stojí?

Kryptoměnovou směnárnu Bitbeli založil kryptoměnový nadšenec a student VŠE Rostislav Plachý, který před rokem spustil i edukativní portál JakNaKrypto.cz, kde se snaží širší veřejnost vzdělávat ve sféře kryptoměn pomocí krátkých videí.

Ke kryptoměnám se dostal na jaře roku 2017 při příležitosti jedné investiční konference. Od té doby ho tento svět pohltil.

Směnárnu jako takovou měl Rosťa v hledáčku od téhož roku. Celý proces realizace musel být 3x odložen, protože vždy narazil na nějaký problém, který nebylo úplně jednoduché vyřešit. I proto celý vývoj od plánovaných třech měsíců zabral asi jeden a půl roku.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC