Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
sberbank logo
Sberbank recenze
Přehled produktů a zkušenosti
sberbank logo
Sberbank
sberbank logo

Sberbank recenzePřehled produktů a zkušenosti

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Poslední aktualizace
10. 5. 2024
sberbank logo

Hodnocení Finex.cz

Poslední aktualizace
10. 5. 2024
Kód banky: 6800

Moderní a univerzální banka s přehlednou nabídkou bankovních produktů

Sberbank je banka vhodná pro nenáročné klienty, kteří mají rádi jednoduchost. Skvěle poslouží pro vedení běžných či spořicích účtů, nebo pokud potřebujete půjčit. Poskytuje také zajímavou nabídku investičních možností a pojištění. Nízký počet poboček a bankomatů vyvažuje nové internetové bankovnictví, které se zdá být moderní a intuitivní.

Poznámka

Pozor informace v této recenzi již nejsou platné! Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci

Vzhledem k současné situaci Sberbank končí na českém trhu. Rozhodnutí o odebrání bankovní licence nabylo právní moci 30. dubna 2022. Od tohoto dne tak nesmí Sberbank CZ přijímat vklady, poskytovat úvěry a vykonávat další činnosti s výjimkou těch, které jsou nezbytné k vypořádání jejích pohledávek a závazků.


Hledáte novou banku?
Projděte si naše pečlivě vypracované recenze bank.

Sberbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb v oblasti firemního i osobního bankovnictví. Spadá pod finanční skupinu Sberbank Europe, jejíž majoritním vlastníkem je ruská banka Sberbank Russia. Jedná se o menší banku s nižším počtem klientů, která však dokáže uspokojit potřeby jak retailových, tak i komerčních zákazníků.

Od ostatních bank se Sberbank odlišuje nabídkou investičního portfolia, které může zaujmout drobné i velké investory. Naopak velkou nevýhodou banky Sberbank je nízký počet poboček a bankomatů.

Poznámka

TIP: Chcete se dozvědět více o možnostech investování? V naší rubrice se dozvíte, jak a do čeho investovat v roce 2024.

Jaká byla nabídka banky Sberbank? To vše, a ještě mnohem více, se dozvíte v naší recenzi Sberbank.

Obsah Sberbank recenze

Představení Sberbank

Sberbank CZ se sídlem v Praze začala působit na českém trhu v roce 1993, ještě pod názvem Volksbank. Svůj název na nynější Sberbank změnila v roce 2013. Banka je součástí bankovní skupiny Sberbank Europe, kterou vlastní ruská banka Sberbank Russia.

Sberbank CZ se zaměřuje na retailové, malé, střední a velké firemní klienty a je rozvinutou, samofinancovanou a ziskovou bankou.

V České republice disponuje 25 pobočkami a více jak 750 zaměstnanci. Počet klientů každým rokem přibývá, aktuálně jich je 120 000. Společně s Hello bank, Expobank a Oberbank se řadí k nejmenším bankám v ČR.

Sberbank Europe působí v Evropě na 8 trzích, disponuje 188 pobočkami a pracuje pro ni kolem 4 000 zaměstnanců. Je nejrychleji se rozvíjející bankovní skupinou na světě. Má 102 milionů klientů ve více než 20 zemích světa.

Poznámka

Poznámka: Banka vyniká zejména svou nabídkou spořicích a investičních produktů. Snaží se být moderní a klade důraz na kvalitní nabídku služeb.

Podle výroční zprávy z roku 2020 se bance Sberbank v posledních letech dařilo, ačkoliv v roce 2020 je znatelný pokles. Například čisté výnosy z finančních operací činily v roce 2020 = 2,045 mld. Kč, což představuje meziroční pokles o 21 %. Bilanční suma vzrostla téměř o 7 % na 89,4 mld. Kč. Objem klientských vkladů se zvýšil o 12 % na 78,1 mld. Kč, zatímco objem půjček klientům klesl na 61,3 mld. Kč.

Čím se Sberbank zabývá?

Sberbank je univerzální banka zaměřená na komplexní nabídku služeb a produktů. Soustředí se na fyzické osoby, podnikatele či menší i větší firmy.

Její nabídku produktů lze rozdělit na portfolio pro retailové klienty, kterým nabízí celoživotní obchodní partnerství. Součástí nabídky jsou běžné účty a každodenní bankovnictví.

Komerčním klientům banka nabízí též dlouhodobá obchodní partnerství a poskytuje jim celé své hlavní portfolio produktů. Řadí se k nim také služby doplněné o FX, strukturované a exportní financování, správa hotovosti, řízení likvidity, krátkodobé a dlouhodobé financování, přístup na globální trhy, obchodní financování, financování nemovitostí a projektové financování určené pro firemní klientelu.

Pojďme se společně podívat, jaké konkrétní bankovní produkty nám může Sberbank nabídnout!

Finanční produkty Sberbank

Jak jsme se již zmínili, Sberbank se zaměřuje na retailovou a komerční klientelu. Na základě toho je také sestavená její nabídka bankovních produktů a služeb.

V nabídce Sberbank naleznete:

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Běžný účet FÉR konto Sberbank

Běžný účet FÉR konto od Sberbank je základní účet bez poplatků. Banka jej nabízí ve variantách FÉR účet START, FÉR účet PLUS a FÉR účet EXTRA. Každý si tak může přijít na své.

Účet PLUS si lze sjednat online během pár minut, ÚČTY START a EXTRA lze sjednat na pobočce. Součástí účtu PLUS a EXTRA jsou neomezené výběry hotovosti ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma, tuzemské příchozí a odchozí online platby a debetní karta VISA Classic nebo MassterCard. Vedení účtu v cizí měně je též zdarma. K účtu EXTRA je navíc k dispozici debetní karta MasterCard Gold.

Vedení všech variant účtů je zdarma, u FÉR konta PLUS je stanovená podmínka 5x měsíčně zaplatit kartou.

Pro FÉR konto EXTRA je kromě pěti plateb kartou potřeba také minimální měsíční kreditní obrat 50 000 Kč.

2) Sberbank spořicí účet FÉR spoření

Spořicí účet FÉR spoření umožňuje zhodnocení financí bez omezení výše vkladu. Získat můžete úrokovou sazbu až 0,3 % p. a., pokud si sjednáte běžný účet FÉR konto. V ostatních případech získáte 0,2 % p. a. Sjednání a vedení spoření je zdarma, a jak už to tak u spořicích účtů bývá, peníze máte kdykoliv k dispozici.

Další alternativou od Sberbank je spořicí účet s názvem FÉR spoření EXTRA, díky němuž lze spořit v cizích měnách EUR, USD a RUB. Sjednání a vedení spoření je zdarma, účet lze sjednat online.

K účtu získáte internetové bankovnictví též zdarma (což je v dnešní době již samozřejmostí ke všem účtům). FÉR spoření EXTRA nabízí úrokovou sazbu 3,25 % p. a. v případě vkladu v měně RUB a 0,01 % p. a. v případě EUR a USD.

Poznámka

3) Sberbank termínované vklady

Sberbank termínované vklady nabízí zhodnocení vkladu s nejvýhodnějším úrokem, který vám může banka nabídnout. Pokud necháte své peníze zhodnocovat 3 roky, můžete získat úrok “až” 0,70 % p. a. I přesto se však nejedná o kdovíjak závratné úročení

Sjednání, vedení a obnovení termínovaného vkladu od Sberbank je zdarma. Zhodnocovat lze vklady v CZK, EUR, USD a RUB. Podmínkou je vložit na účet alespoň 30 000 Kč (či ekvivalent v cizí měně).

Úrok se liší v závislosti na měně a době uložení vkladů. Vklad je pojištěn do výše ekvivalentu 100 000 EUR.

Poznámka

TIP: Jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší? Podívejte se na naše aktuální srovnání pro rok 2024.

4) FÉR půjčka od Sberbank

Sberbank FÉR půjčka na cokoliv je půjčka se splatností až 96 měsíců s bonusovou sazbou 1,99 % p. a. Podmínkou výplaty bonusové sazby je zřízení běžného nepodnikatelského účtu u Sberbank. Žadatel o úvěr navíc nesmí být v prodlení se splátkou déle než 30 dní.

Za sjednání ani vedení FÉR půjčky od Sberbank neplatíte žádné poplatky. Půjčit si můžete od 50 000 Kč do 1 milionu Kč.

Parametry splátek si můžete spočítat na stránkách Sberbank v kalkulačce půjčky. Úvěr si lze sjednat hravě online. Budete k tomu potřebovat pouze identifikační doklad, potvrzení příjmu, mobilní telefon s českým číslem a přístup na email.

Součástí nabídky půjček u Sberbank je také FÉR konsolidaci a FÉR kontokorent.

5) FÉR hypotéka od Sberbank

FÉR hypotéka od Sberbank nabízí všestranné využití. Lze ji využít na koupi bytu nebo domu, pronájem objektu či na stavbu. S FÉR hypotékou můžete získat půjčku ve výši až 90 % z hodnoty nemovitosti, kterou budete ručit. Navíc můžete využít až 20 % z hypotéky na cokoliv. Fixní úroková sazba činí 2,44 % p. a.

Poznámka

Poznámka: Banka vám půjčí od 300 000 Kč do 18 mil. Kč v hodnotě nemovitosti do 20 mil. Kč. Doba splatnosti je od 9 do 30 let a na výběr je délka fixace: 1 rok, 3 roky, 5 let, 7 a 10 let.

Sjednání a schválení Sberbank hypotéky je zdarma. Banka též nabízí pojištění schopnosti splácet až do výše 25 milionů korun. U Sberbank si lze také zařídit Refinancování hypotéky či Předhypoteční úvěr.

6) Sberbank americká hypotéka

Sberbank má v nabídce také americkou hypotéku. Ta je určená pro ty, kdo potřebují větší obnos peněz na cokoliv, bez dokládání účelu použití. Podmínkou je samozřejmě ručení nemovitostí.

Fixní úroková sazba činí 3,14 % p. a. (k 12. 09. 2021). V závislosti na hodnotě nemovitosti si lze půjčit od 300 000 Kč do 5 milionů korun. Splátky si lze nastavit v rozmezí od 5 do 25 let. Vybírat lze mezi délkou fixace na 3 roky a na 5 let. Sjednání a schválení hypotéky je zdarma, banka též nabízí možnost sjednání výhodného pojištění schopnosti splácet.

7) Pojištění od Sberbank

Sberbank disponuje strohou, ač zajímavou, nabídkou pojištění. Řadí se do ní pojištění schopnosti splácet, u kterého můžete vybírat mezi dvěma variantami (pro spotřebitelský úvěr nebo pro hypoteční úvěr), ale také majetkové pojištění, které je určené pro pojištění domu, bytu či zařízení v domácnosti.

V případě pojištění schopnosti splácet se podmínky u Sberbank vymykají těm od ostatních pojišťoven. Lze ho sjednat bez zdravotních prohlídek a dotazníků. Peníze dostanete i při prokázaných nově vzniklých bolestech zad a psychiatrických onemocněních. Pojištění navíc získáte také bez ohledu na věk a povolání. Případné plnění poběží od začátku pojistné události.

8) Investiční produkty

Sberbank má ve své nabídce také investiční produkty. Ať již patříte mezi malé či velké investory, banka poskytuje široké portfolio investičních nástrojů, od dluhopisů, hypotečních zástavních listů až po podílové fondy.

Poznámka

TIP: Jak a do čeho investovat v roce 2024? Podívejte se na velký seznam možností s návody.

9) Platební karty Sberbank

Nabídka platebních karet od Sberbank není sice široká, ale i přesto si každý klient vybere. V nabídce jsou základní debetní karty (Visa Classic nebo Debit MasterCard), prémiové debetní karty (Visa Commercial Gold a Debit MasterCard Gold) a sjednat si lze také rodinné cestovní pojištění Gold nebo Auto asistence a Concierge. Kreditku s názvem FÉR kreditní karta Sberbank již bohužel nevydává.

Sberbank internetové bankovnictví

Sberbank nabízí jednoduché a bezpečné internetové bankovnictví Sberbank Online Banking, které je určené pro fyzické osoby a fyzické osoby podnikatele.

Umožnuje intuitivní a přehlednou správu vašich financí, disponuje přizpůsobivým vzhledem, a navíc vám poskytne bezpečný přístup k vašim účtům. Založení i správa internetového bankovnictví je zdarma.

Co internet banking od Sberbank nabízí?

Nové internetové bankovnictví od Sberbank je vytvořeno tak, aby sloužilo potřebám klientů. Základem je tedy jednoduchost, intuitivní ovládání a přehlednost. Jaké funkce v něm najdete?

 • Přizpůsobivý vzhled – Přehledný a moderní vzhled, pro mobilní verzi je k dispozici aplikace.
 • Volné peníze – Banka vám spočítá, kolik si můžete dovolit utratit do zvoleného termínu (např. výplaty), ať už máte 1 nebo 3 typy účtů.
 • Podepisování pomocí M-tokenu od Sberbank – Transakci jednoduše potvrdíte pinem nebo biometrikou ve svém mobilním telefonu, aniž byste museli přepisovat SMS klíč.
 • Správa více profilů – Pokud máte dispoziční práva k více účtům, jednoduše se lze přepínat mezi účty pod jedním přihlašovacím jménem a heslem.
 • Notifikace při pohybech na účtu – Získáte aktuální informace o pohybech na vašich účtech prostřednictvím SMS zpráv či emailů.
Přihlašovací údaje do internetového bankovnictví Sberbank.
Přihlášení do internetového bankovnictví Sberbank. Zdroj: Sberbank.cz

Přihlášení do Online Bankingu Sberbank probíhá na stránkách Sberbank.cz kliknutím na Online Banking v pravém horním rohu nebo na Přihlásit se v úvodu stránky. Přihlášení probíhá pomocí uživatelského jména a hesla nebo pomocí M-tokenu – pokud jste si jej zřídili.

Přihlašovací údaje do internetového bankovnictví Sberbank. Zdroj: Sberbank.cz
Přihlašovací stránka do internetového bankovnictví Sberbank. Zdroj: Sberbank.cz

Jak funguje přihlášení pomocí M-Tokenu?

Mobilní aplikace od Sberbank

Sberbank si pro své klienty připravila intuitivní mobilní bankovnictví Online Mobile. Přihlašování a potvrzování transakcí probíhá pomocí PINu nebo biometrického prvku (FaceID nebo TouchID). V aplikaci jsou téměř všechny funkce, které naleznete v internetové verzi. Spravovat tak můžete vaše finance odkudkoliv. Stačí vám k tomu mobilní zařízení nebo tablet.

Aplikaci si jednoduše stáhnete na Google Play nebo App Store. Maximální transakční limit pro appku je 100 000 Kč denně.

 • Potvrzujete transakce biometrikou
 • Banka vám spočítá volné peníze
 • Lze spravovat více profilů
 • Platíte formou QR kódu
 • Skvělá je funkce geolokace (pro snadné zobrazení nejbližší pobočky nebo bankomatu)
 • Obsahuje push notifikace
 • Získáte přehled o stavu účtu a transakcích
 • A mnoho dalších funkcí…

Sberbank také spustila službu Google Pay, která umožňuje bezkontaktní placení telefonem nebo snadné platby na internetu. Banka ve své nabídce zatím stále ještě nemá Apple Pay, Garmin Pay či FitBit Pay.

Sberbank pobočky a bankomaty

Sberbank má pouze 26 poboček, které se nachází ve větších českých městech. Pobočky Sberbank naleznete např. v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Jihlavě, Olomouci nebo Liberci a dalších městech.

Nově naleznete ve všech pobočkách také vkladový bankomat. Klasických bankomatů má Sberbank 28 a disponuje 8 firemními centry.

Výhody a nevýhody Sberbank

Výhody

 • Silné zázemí velké nadnárodní společnosti
 • Dostatečné portfolio produktů a služeb
 • Přehledná a jednoduchá nabídka produktů
 • Banka nabízí investiční příležitosti
 • Snaha o inovace – tou poslední byla přeměna internetového bankovnictví
 • Vedení účtu v cizí měně zdarma

Nevýhody

 • Nízký počet poboček a bankomatů
 • Chybí bezkontaktní platební služby jako např. Apple Pay
 • Chybí širší portfolio produktů, např. studentské účty, dětské účty apod.
 • Nenabízí kreditní karty a stavební spoření

Získaná ocenění

Sberbank získala za dobu svého působení několik zajímavých ocenění. Podívejme se na některá z nich.

Poslední získaná ocenění:

 • Finanční produkt roku 2019: V kategorii Konsolidace půjček s produktem FÉR konsolidace obsadila 1. místo.
 • Spořicí účty 2018 a 2017: V kategorii Spořicí účty s produktem FÉR spoření PLUS získala 3. místo v roce 2018 i v roce 2017
 • Nejlepší z hlediska uhlíkové stopy v roce 2017
 • Klientsky nejpřívětivější banka 2016

Reklama Sberbank

Sberbank nezaostává ani se svými reklamami. Znáte třeba tuhle?

Závěr – Naše hodnocení Sberbank

Sberbank CZ sice není v České republice tou největší bankou, právě naopak, řadí se k těm menším a méně známým, ale na druhou stranu má za sebou silného spoluhráče – Sberbank Russia.

V Čechách působí od roku 1993 a za tu dobu se jí podařilo vybudovat dostatečnou klientskou základnu (ačkoliv její počet klientů zdaleka nedosahuje na ty nejsilnější české banky).

Sberbank je univerzální a celkem moderní banka s komplexní nabídkou produktů. V jejím portfoliu sice k úplné komplexnosti ještě nějaké produkty chybí – např. studentské účty, dětské účty, kreditní karta a další, ale pro nenáročného retailového klienta bude nabídka banky dostačující.

Výhodou ne tak širokého výběru je naopak přehlednost nabízených produktů a služeb. Předností banky je také nabídka pojištění a zejména investičních produktů.

Za nevýhodu pak můžeme považovat skutečně nízký počet poboček a bankomatů. To se však banka snaží kompenzovat novým internetovým bankovnictvím, ve kterém lze provádět téměř všechny potřebné úkony týkající se správy financí.

Sberbank vás nepřesvědčila? Co říkáte na ČSOB?

Pokud vás Sberbank nepřesvědčila a hledáte spíš větší banku s širší nabídkou produktů a služeb, podívejte se na naši recenzi ČSOB.

ČSOB je druhá největší banka v ČR a důvěru jí propůjčuje více než 4 miliony klientů. Pyšní se bohatou nabídkou služeb a velmi rozšířenou sítí bankomatů i poboček.

Najdete u ní nabídku běžných a spořicích účtů, platebních karet, půjček, spoření, termínovaných vkladů, hypoték, investičních produktů i pojištění. Zkrátka vše, na co si vzpomenete.

Oproti Sberbank bude o ČSOB pravděpodobně naopak pokulhávat individuální přístup, vzhledem k vysokému počtu klientů. Na druhou stranu dokáže uspokojit i ty nejnáročnější klienty a nabídnout jim komplexní řešení financí prakticky na míru.

Více informací o Sberbank

NázevSberbank
Založení banky Česká republika 1993
Kód banky6800
BIC kód (SWIFT) VBOECZ2X
Webové stránkyhttps://www.sberbank.cz/cs-cz
Internetové bankovnictvíhttps://www.sberbank.cz/cs-cz/internetove-bankovnictvi
Informace o běžném účtu banky
Online založení
Počet bankomatů28
Počet vkladomatů26
Počet poboček26
Hotovostní podklady (možnost výběru)Neuvádí
Počet klientů120 tis.
Kontakt na podporu800 133 444
Sídlo bankyU Trezorky 921/2, Praha, 158 00
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.sberbank.cz/cs-cz/sazebnik
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.sberbank.cz/cs-cz/urokove-podminky
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku Sberbank
6
3

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Banky, které by vás mohly zajímat