Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Air Bank spustila nákup akcií přímo z mobilu: Revoluce v investování!

Air Bank nyní umožňuje nakupovat akcie přímo z telefonu prostřednictvím aplikace My Air. Od nastavení investic až po jejich správu je vše zaměřeno na jednoduchost.

Publikováno
Air Bank spustila nákup akcií přímo z mobilu: Revoluce v investování!
Zdroj: airbank.cz

Air Bank spustila v rámci své aplikace My Air novou funkci, která klientům umožňuje nakupovat akcie přímo z mobilních zařízení.

Tímto krokem se Air Bank zařadila po bok dalších významných hráčů, jako jsou Česká spořitelna a Raiffeisenbank, které podobné služby rovněž nedávno představily.

Již v minulosti byla aplikace My Air integrovaná služba od Portu, která je na českém trhu průkopníkem v oblasti robotického poradenství v oblasti investování.

Favorit redakce

Výhody
  • Velmi jednoduchý přístup k investování, který zvládne i naprostý nováček
  • Žádné vstupní ani výstupní poplatky a velmi nízké průběžné poplatky za investování
Nevýhody
  • Omezený potenciál návratnosti oproti aktivnímu výběru jednotlivých akcií
  • Nízký počet akcií, do kterých lze investovat

Portu, podporovaná finanční skupinou Wood & Company, se specializuje na investice do ETF, přičemž ke správě portfolií využívá počítačem řízené systémy a vyhýbá se tak sázkám na jednotlivé akcie.

Nedávný průzkum společností Broker Consulting a Ipsos ukázal, že tradiční penzijní plány a spořicí účty zůstávají mezi Čechy nejoblíbenější investiční volbou.

Konkrétně 54 % respondentů využívá penzijní plány, zatímco 36 % dává při přípravě na důchod přednost spořicím účtům.

Naproti tomu do akcií investuje pouze 13 % respondentů, což je podle deníku Wall Street Journal výrazný rozdíl oproti 58 % domácností v USA, které drží akcie.

Situace se však mění

V době pandemie COVID-19 došlo k prudkému nárůstu účasti na akciovém trhu, který byl podpořen vzestupem investičních aplikací, jako jsou Robinhood a Revolut.

Tento trend pokračuje, protože stále více finančních institucí si uvědomuje poptávku po dostupných a uživatelsky přívětivých investičních platformách. Vstup Air Bank do tohoto prostoru představuje další krok v demokratizaci přístupu drobných investorů na akciový trh v České republice.

Dostupnost kapitálových trhů pro české investory se rozšiřuje, což je dáno rozšířením mobilních aplikací. Nová služba Air Bank je jen dalším důkazem tohoto trendu.

“Česká republika dotahuje vyspělé trhy a objem majetku v investičních produktech roste. Investování přímo z mobilního telefonu je stále populárnější, proto představujeme nový nástroj,” říká Petr Žabža, vedoucí oddělení Investice v Air Bank.

Dodal, že klienti mohou nakupovat frakční akcie, přičemž minimální vklad je stanoven na 1000 korun, aby bylo investování do akcií dostupné široké veřejnosti.

V jednoduchosti je krása

Nastavení investičního účtu Air Bank v aplikaci My Air je navrženo tak, aby bylo rychlé a uživatelsky přívětivé a trvalo jen několik minut.

Po zřízení účtu mohou klienti spravovat svá portfolia přímo v aplikaci. Platforma nabízí řadu investičních možností, včetně akcií známých amerických společností a populárních ETF.

Vedení účtu je zdarma, transakční poplatky jsou stanoveny na 0,2 %, což je srovnatelné se službami jako Portu a Fondee.

Minimální poplatek činí 2 dolary za akcie a 5 eur za ETF. Spuštění této služby se očekávalo již několik měsíců a zpozdilo se kvůli finalizaci a dolaďování produktu.

V nedávném rozhovoru pro CzechCrunch se Petr Žabža rozhovořil o svých osobních investičních strategiích a vyzdvihl ETF, která mu přinesla největší uspokojení.

Podle Žabži má být nová služba ještě jednodušší než Revolut, který čeští zákazníci hojně využívají pro přímočaré investice do akcií. “V jednoduchosti konkurujeme spíše Revolutu a v poplatcích ostatním bankám,” vysvětlil Žabža. “Věříme, že dokážeme nabídnout lepší, příjemnější a levnější řešení než konkurence.”

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
6
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Marcela Chaloupková

Prosím, mohla by nám redakce vysvětlit, co je na nabídce Air Bank revolučního? Se zpožděním dohání konkurenci… Možná jen zaplatila redakci revoluční peníze za reklamu?

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.