Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

V Raiffeisenbank se chystají velké změny. Upraví ceník i podmínky!

Raiffeisenbank mění ceník a nabízí nové podmínky pro klienty, které převede z Prémiového na Exkluzivní účet. Jaké změny klienty čekají?

Publikováno
V Raiffeisenbank se chystají velké změny. Upraví ceník i podmínky!
Zdroj: Depositphotos.com

Od 1. května 2024 dojde v Raiffeisenbank k aktualizaci ceníku pro soukromé klienty, spolu s tím byl vydán nový ceník, který zahrnuje jak stávající, tak již nepoužívané produkty. Níže naleznete podrobný přehled změn.

Prémiový účet bude převeden na Exkluzivní účet

Klienti s Prémiovým účtem budou automaticky převedeni na Exkluzivní účet, přičemž banka již neumožňuje sjednání Prémiového účtu.

Pokud jste u Prémiového účtu dosahovali měsíčního obratu 50 000 Kč a účet jste měli zdarma, nic se pro vás nezmění ani u Exkluzivního účtu. V případě, že jste platili standardní měsíční poplatek 250 Kč, s přechodem na Exkluzivní účet se poplatek zvýší na 299 Kč.

U Prémiového účtu byly v ceně zahrnuty 2 zahraniční platby měsíčně, ať už příchozí nebo odchozí, v závislosti na tom, jaké úhrady proběhly dříve.

Exkluzivní účet sice nabízí všechny příchozí zahraniční platby zdarma, avšak za odchozí platby se platí.

Pokud potřebujete občas realizovat zahraniční platby, může být pro vás výhodnější přechod na Aktivní účet, který nyní zahrnuje 2 odchozí/příchozí zahraniční platby zdarma namísto původní jedné.

Přechodem z Prémiového na Aktivní účet se vám však sníží limit pro získání bonusové úrokové sazby u spoření z 1,5 mil. Kč na 1 mil. Kč, což byste měli zohlednit při rozhodování.

Výhody přechodu z Prémiového na Exkluzivní účet zahrnují:

Součástí Exkluzivního účtu je 1 standardní debetní karta, 2 zlaté debetní karty (nebyly součástí Prémiového účtu), kreditní karta RB Premium, neomezené příchozí zahraniční platby, SMS notifikace, cestovní pojištění až do 10 mil. Kč pro rodinu (pro držitele zlaté karty) a přístup do letištních salónků.

Raiffeisenbank zlepšila parametry Exkluzivního účtu, snížila jeho měsíční poplatek (původně 750 Kč) a umožnila splnění podmínek i pomocí příchozích plateb. Nicméně, pro splnění obratového kritéria banka počítá pouze dvě nejvyšší příchozí platby.

Přečtěte si recenzi banky Raiffeisenbank:

Kód banky: 5500

Nové podmínky k Exkluzivnímu účtu

Aby mohl být Exkluzivní účet zdarma, měl by být k poslednímu dni v měsíci zůstatek na účtech a termínovaných vkladech spolu s hodnotou investičních nástrojů spravovaných bankou ve výši minimálně 1 500 000 Kč (nebo jeho ekvivalent v jiné měně).

Případně musí být na účet v daném měsíci připsány příchozí platby celkem ve výši minimálně 50 000 Kč, přičemž se počítá součet pouze dvou nejvyšších příchozích plateb. Do příchozích plateb se nezahrnují převody mezi účty téhož klienta, převody z termínovaných vkladů, připsané úroky a příchozí či reverzní karetní transakce.

Hodnocení aktivního využívání účtu probíhá za kalendářní měsíc před měsícem, ve kterém se účtuje poplatek. Pokud není účet aktivně využíván, poplatek činí 299 Kč měsíčně.

Aktivní účet se dočkal rozšíření o 2 měsíční příchozí nebo odchozí zahraniční platby zdarma. Banka také zrušila poplatek 200 Kč za duplikát výpisu nebo mimořádný výpis, nyní jsou tyto služby poskytovány zdarma.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Alfréd Mikeš

Jsem zvědav, jestli některé ze změn povedou k benefitu klientů… Skoro bych tomu nevěřil… :oD

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎