Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Konec peněženek a telefonů! mBank jako první přichází s platbami hodinkami Amazfit

Konec hotovosti je zase o něco blíž! mBank jako první v Česku zavádí platby pomocí Zepp Pay na hodinkách Amazfit, a reaguje tak na rostoucí oblibu plateb chytrými zařízeními.

Konec peněženek a telefonů! mBank jako první přichází s platbami hodinkami Amazfit
Zdroj: Depositphotos.com

mBank se stala první bankou na českém trhu, která umožňuje platby prostřednictvím Zepp Pay, bezkontaktní platební služby pro chytré hodinky Amazfit.

Tato inovativní služba umožňuje uživatelům propojit až osm bankovních karet Mastercard s jejich chytrými hodinkami, což usnadňuje transakce. Odpadá tak nutnost používat telefon nebo peněženku.

Recenze mBank

Kód banky: 6210

Bezpečnost nadevše

Služba Zepp Pay zajišťuje bezpečnost tím, že vyžaduje, aby uživatelé zadali číselný kód alespoň jednou za 24 hodin nebo vždy, když si hodinky nasadí zpět na zápěstí.

Tato přidaná vrstva ochrany uživatele ujišťuje o bezpečnosti jejich finančních údajů, a zároveň jim umožňuje využívat pohodlí bezkontaktních plateb.

“Po představení revolučního způsobu placení pomocí prstenu na konci května mBank pokračuje v inovacích a rozšiřuje možnosti placení o chytré hodinky,” uvedl Michal Staněk, produktový manažer pro platební karty mBank.

“Nyní mohou naši klienti kromě Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay a SwatchPay platit také chytrými hodinkami Amazfit prostřednictvím Zepp Pay.”

Statistiky mBank ukazují výrazný posun ve způsobu, jakým zákazníci provádějí transakce. Více než polovina všech transakcí na terminálech obchodníků je prováděna pomocí jiných zařízení než tradičních bankovních karet, jako jsou chytré telefony a chytré hodinky.

Tento trend je ještě výraznější u mladších klientů ve věku 15 až 20 let, kde je až 80 % transakcí realizováno pomocí alternativních platebních metod.

mBank chce být na špici bankovních inovací

Tento krok mBank je součástí širší strategie, jejímž cílem je uspokojovat potřeby technicky zdatných klientů. Teprve před měsícem mBank představila platební prsten ve spolupráci s Mastercard a Niceboy, což znamenalo první takovou nabídku v České republice.

Platební prsten, podobně jako chytré hodinky Amazfit se Zepp Pay, je navržen tak, aby nabízel pohodlný a bezpečný způsob provádění bezkontaktních plateb.

Zavedení Zepp Pay je v souladu se snahou mBank zůstat na špici bankovních inovací. Pro zákazníky mBank představuje možnost používat chytré hodinky Amazfit k platbám, prostřednictvím služby Zepp Pay, moderní a pohodlný způsob bankovnictví.

Bezkontaktní platby se rychle rozšířily, částečně díky pandemii COVID-19, která urychlila přechod k bezkontaktním transakcím minimalizujícím fyzický kontakt. Do budoucna lze očekávat, že i další banky zavedou další nové možnosti placení.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.