Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nová česká banka spouští ostrý provoz. Co všechno vám nabídne?

Partners banka dnes odstartovala svůj provoz. Nebude mít internetové bankovnictví, ani bankomaty. Výběry z bankomatů jiných bank ale budou zdarma.

Nová česká banka spouští ostrý provoz. Co všechno vám nabídne?
Zdroj: depositphotos.com

Partners Financial Services, a.s. je českou společností, která od roku 2007 poskytuje nezávislé finanční poradenství a zprostředkovává finanční produkty prostřednictvím sítě finančních poradců a kamenných poboček Partners Market.

Dnes spustila ostrý provoz své vlastní banky s názvem Partners Banka. V rozhovoru pro Hospodářské noviny o ní hovořil její ředitel Marek Ditz.

Pilotní provoz banky probíhal od listopadu 2023 a zúčastnilo se ho přes 2 000 zaměstnanců a poradců Partners. Během něj se snad podařilo vychytat všechny mouchy, jak Ditz doufá.

Co je Partners Banka zač?

Partners Banka se zaměřuje na retailové klienty a nabízí správu běžného účtu pouze přes mobilní aplikaci. Internetové bankovnictví podle Ditzových slov není tak bezpečné a “mít peníze na internetu” podle něj zvyšuje riziko podlehnutí internetovému podvodu.

Banka je první čistě cloudovou bankou v České republice, která získala schválení centrální banky.

Pobočky banky budou všude tam, kde dosud byly kamenné pobočky Partners Market a do konce roku se mají ještě rozrůst na celkový počet 180.

Klienty Partners Banky se mohou stát stávající klienti Partners, kteří mají jednodušší situaci v tom, že jsou už ověřeni, a tak si účet snadno zřídí online v aplikaci.

Noví klienti, kteří se zaregistrují online, se setkají s poradcem Partners, který ověří jejich údaje a účet jim založí. Od dubna potom bude možné účet založit online i pro nové klienty po ověření přes BankID.

Novým klientům se s účtem otevírá i možnost využít další produkty Partners jako jsou hypotéky, penzijní spoření, půjčky a úvěry nebo investiční produkty.

Co banka očekává a co nabízí?

Nová banka má poměrně vysoké ambice. Předpokládá, že stávající klienti poradenské sítě s aplikací, kterých je 45 tisíc se stanou klienty Partners Banky a k tomu chce do konce roku přilákat ještě jednou tolik nových klientů.

Do konce roku chce mít minimálně 80 tisíc klientů, do 5 let 500 tisíc a do 10 let celý milion klientů.

Banka bude čistě bezhotovostní. Nabízí ale platební karty, Apple Pay a Google Pay.

Vzhledem k bezhotovostnímu charakteru banky, nebudou zřízeny žádné Partners bankomaty. Na druhou stranu výběry hotovosti budou možné ze všech bankomatů na celém světě zdarma.

Nabídne také dětský účet s dětskou kartou, aplikací pro děti s rodičovskou kontrolou a taky společný účet pro dva, ke kterému by měli podle webu banky mít oba klienti skutečně stejná práva. A to není zcela běžné.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.