Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
j&t logo
J&T Banka recenze
j&t logo
J&T Banka
Kód banky: 5800
j&t logo

J&T Banka recenzePřehled produktů a zkušenosti

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
31. 5. 2024
j&t logo

Hodnocení Finex.cz

- 15. místo -
60 %
Poslední aktualizace
31. 5. 2024
Kód banky: 5800

Investiční banka zaměřená na rozšiřování majetku klientů

J&T Banka nepředstavuje klasickou českou banku a je určená spíše pro náročnější klientelu. Její nabídka investičních a vkladových produktů je sice zajímavá, ale zaráží nás zastaralé bankovnictví, chybějící mobilní aplikace, málo poboček, žádné bankomaty a zpoplatněné vedení běžného účtu. Pokud hledáte banku pro investování, určitě zde potenciál je. Ale hledáte-li plnohodnotný bankovní účet a běžné bankovní produkty, poohlédněte se po jiné bance.

j&t logo

Hodnocení Finex.cz

- 15. místo -
60 %
Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

30%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

60%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

60%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

70%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

70%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

70%

J&T Banka sice nepatří mezi klasické české banky, ale řadí se naopak mezi ty privátní. Na českém trhu se pohybuje od roku 1998 a zaměřuje se především na zhodnocování úspor klientů.

Na rozdíl od ostatních bank svým klientům neposkytuje hypotéky nebo půjčky.

J&T Banka se za dobu působení na českém trhu etablovala a daří se jí dobře. Pod křídly ji má skupina J&T Finance Group SE.

Co tedy můžete od J&T Banky očekávat? Jaké bankovní produkty vám je tato banka schopná nabídnout? To vše a mnohem více se dozvíte v naší recenzi J&T Banky.

Obsah recenze J&T Banka

Představení J&T Banky

J&T Banka je česká banka, která byla založena v roce 1998 v Praze. Banka se opírá o zázemí bankovního holdingu J&T Finance Group SE, pod jehož křídla patří také slovenská pobočka a J&T Banka v Chorvatsku.

Slovenská pobočka J&T byla otevřena v roce 2006 a v roce 2014 banka expandovala na chorvatský trh jako J&T Banka d. d. Roku 2020 bylo založené přelomové investiční řešení J&T Investments a o rok později s ním banka vstupuje na pražskou burzu.

Zdroj: jtbank.cz
Milníky J&T Banka
Milníky J&T Banky

J&T se sama označuje za privátní a investiční banku pro ty nejnáročnější. Zaměřuje se především na zhodnocování úspor klientů a investuje do firem, dluhopisů i nemovitostí. V tomto oboru se řadí k těm nejlepším na trhu.

Jediným akcionářem banky je J&T Finance Group SE se sídlem v Praze 8. Základní kapitál zapsaný v obchodním rejstříku banky činí 10 638 127 000 Kč. Banka štědře podporuje kulturní a sportovní scénu. Je například privátním partnerem Josefa Špačka, nejmladšího koncertního mistra v historii České filharmonie, nebo generálním partnerem České ragbyové unie.

Podle výroční zprávy za rok 2021 banka uzavřela rok s bilanční sumou ve výši 203,25 mld. Kč (meziroční nárůst o více než 16 %). Banka dosáhla čistého ročního zisku 2,8 miliard Kč. Pozitivní vliv na hospodaření banky mělo uklidnění situace v souvislosti s pandemií Covid-19 a pozitivní trend na finančních trzích.

Čím se J&T Banka zabývá?

J&T Banka pečuje o klienty, kteří chtějí svůj majetek rozšiřovat. Specializuje se proto především na privátní a investiční bankovnictví. Klientům poskytuje běžný účet, financování, fondy, dluhopisy, pravidelné investice, vklady s investicí, termínované vklady, spořicí účty, obchodování s cennými papíry, směnky a další.

Banka má také úzkou nabídku produktů pro firmy, do které se řadí běžný účet, platební karty, cestovní pojištění, správa majetku, správa portfolia, financování, termínované vklady a investice.

J&T Banka patří mezi největší vydavatele dluhopisů v České republice. Prostřednictvím J&T IB Capital Markets zprostředkovává prodej dluhopisů významných hráčů v regionu.

Finanční produkty J&T Banky

 • Základní platební účet (Běžný účet)
 • Spořicí účet
 • Termínované vklady
 • Platební karty
 • Financování
 • Vkladové účty: vklady s výpovědní lhůtou, vklady s investicí J&T COMBI
 • Dluhopisy, fondy, investiční zlato, obchodování s cennými papíry, pravidelné investice

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Základní platební účet (běžný účet)

Základní platební účet od J&T Banky obsahuje balíček produktů a služeb:

 • Běžný účet v CZK měně
 • Debetní platební kartu (MasterCard Standard)
 • Internetové bankovnictví

Účet si může sjednat fyzická osoba nepodnikající a osoba, která nemá běžný účet v českých korunách v jiné bance v ČR. Konto lze sjednat pouze na pobočkách J&T Banky. Ke sjednání potřebujete občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti u cizinců.

Zvláštní podmínkou je, že nesmíte být majitelem platebního účtu vedeného v CZK v jiné bance v ČR.

Zřízení a ukončení účtu je včetně zaslání měsíčního výpisu zdarma. Vedení účtu je zpoplatněno 100 Kč měsíčně.

Zdarma jsou také příchozí a odchozí úhrady a inkasa, trvalé příkazy v rámci ČR a v rámci zemí SEPA v EUR či vklady hotovosti v CZK. K účtu náleží jedna platební karta MasterCard Standard zdarma.

Naopak zpoplatněné jsou: založení nebo změna trvalého příkazu nebo inkasa (50 Kč), písemně zadaná odchozí úhrada (50 Kč) nebo odchozí / příchozí úhrada z ČR / zahraničí cizí měně (1 %, min. 100 Kč, max. 1 000 Kč). Zpoplatněný je také výběr hotovosti v Kč: 0,1 %, min. 50 Kč nebo vklad či výběr hotovosti v cizí měně: 1 %, min. 100 Kč.

2) Spořicí účet J&T Banka

Součástí nabídky J&T Banky je také spořicí účet s neomezeným limitem vkladu. Otevření a vedení spořicího účtu je zdarma. Peníze máte k dispozici následující pracovní den.

Počáteční vklad činí 1 000 000 Kč. Pokud má klient u této banky investici alespoň ve výši 100 000 Kč nebo vklady alespoň ve výši 1 000 000 Kč, může si založit spořicí účet bez omezení výše počátečního vkladu.

Spořicí účet umožňuje částečné výběry a vklady. Vklady jsou ze zákona pojištěné do výše 100 000 EUR.

Maximální úroková sazba na spořicím účtu činí 4,25 % p.a. Vklad lze vést pouze v českých korunách a vyplácení úroků probíhá měsíčně. Výpovědní doba trvá 1 den, přičemž běží ode dne doručení výpovědi z vkladu.

Pro sjednání spořicího účtu je podmínkou mít u banky běžný účet, na který je nutné si nejprve převést peníze. Potom přejděte do internetového bankovnictví J&T Banky ePortál, kde zažádáte o založení vkladu pomocí tlačítka Nový vklad v záložce Založení vkladu s výpovědní lhůtou.

Banka na základě toho převede váš vklad z běžného účtu na nově zřízený vklad (spořicí účet). Spořicí účet je v terminologii banky Vklad s jednodenní výpovědní lhůtou.

Poznámka

3) Termínovaný vklad J&T Banky

Pokud máte volné finanční prostředky a chtěli byste je zhodnotit, je pro vás vhodný termínovaný vklad J&T Banky. Ten vám garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu. Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR.

J&T Banka navíc nabízí jednu z nejlepších sazeb na trhu. Vedení termínovaného vkladu je zdarma a založit si jej můžete v českých korunách, eurech nebo jiných měnách.

Nevýhodou je však vysoký minimální vklad, který činí 1 000 000 Kč. U dalších vkladů může být částka nižší, minimálně však 100 000 Kč.

Peníze si můžete uložit na: 3, 6 nebo 9 měsíců či 1 rok, 15 měsíců, 18 měsíců, 2 roky, 3 roky, 4 roky, 5 let nebo 10 let. Maximální úrokovou sazbu 3,75 % p.a. získáte při uložení na 3 měsíce až 1 rok.

Předčasné ukončení vkladu je možné, ale musíte uhradit smluvní pokutu, banka ale nezveřejňuje výši této pokuty a uvádí, že je individuální.

Poznámka

TIP: Pokud by vás zajímalo, jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší, přečtěte si náš článek.

4) Platební karty

J&T Banka má v nabídce mezinárodní platební karty bankovní asociace Mastercard Europe. Karty jsou plně akceptované v bankomatech nebo u obchodníků onačených logem Mastercard.

Karty mají bezkontaktní technologii Mastercard PayPass, díky které jsou platby rychlejší a pohodlnější.

Banka vydává karty ve čtyřech programech:

 • Mastercard Silver – základní platební karta. zdarma k běžnému účtu
 • Mastercard Virtuální – pro bezpečné internetové platby
 • Mastercard Gold – prestižní platební karta
 • Mastercard World Elite – exkluzivní platební karta pro náročné klienty

Součástí platební karty Mastercard Gold je cestovní pojištění J&T Premium a součástí karty Mastercard World Elite je cestovní pojištění J&T Exclusive.

5) Financování

V nabídce banky nechybí ani možnost financování. Nejedná se však o klasické půjčky, jak je známe od běžných bank. J&T poskytuje jedinečná řešení financování v několika oblastech: projektové financování, syndikovaný úvěr, překlenovací finanční podpora, emise směnek nebo dluhopisů a další.

Podmínkou je předložení obchodního plánu, na základě kterého banka navrhne nejlepší způsob financování vašeho projektu. Úroková sazba je individuální a odvíjí se právě podle komplexního plánu.

Banka se však zaměřuje na projekty od 100 milionů korun výš z oblasti energetiky a distribuce, real estate, služeb a volného času, automotive, průmyslu, finančnictví nebo e-commerce.

6) Vkladové účty s výpovědní lhůtou

Banka nabízí dva typy vkladových účtů, první z nich je vkladový účet s výpovědní lhůtou. V nabídce jsou vklady s třicetitřídenní výpovědní lhůtou a vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou. Peníze můžete uložit v korunách a eurech.

 • Vklad s třicetitřídenní výpovědní lhůtou nabízí úrok při uložení v české měně 4,65 % p.a. Úrok při uložení v eurech činí 0,40 % p.a. Vyplácení úroků probíhá měsíčně.
 • Vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou nabízí úrok při uložení v české měně 5,10 % p.a. Úrok při uložení v eurech činí 0,50 % p.a. Vyplácení úroků probíhá čtvrtletně.

7) Vklady s investicí J&T COMBI

Pokud se seznamujete s investováním, možná by vás mohly zajímat vklady s investicí J&T COMBI. Jedná se o kombinaci termínovaného vkladu s investicí do podílových fondů. Po skončení termínovaného vkladu dostanete peníze na účet a rozhodnete se, jak naložíte s penězi z investiční části.

Banka u vkladů s investicí nabízí atraktivní úrokové sazby a klient navíc může získat zvýhodněnou sazbu, pokud bude podílové listy držet po celou dobu trvání termínovaného vkladu. Vklady jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 EUR.

Vybírat můžete z nabídky zajímavých podílových fondů (např. J&T BOND, J&T MONEY nebo J&T RENTIER). Určit si můžete také v jakém poměru své peníze rozdělíte mezi vklad a fond (50 / 50 nebo 30 / 70).

Poznámka

TIP: Výhodou je, že pokud budete část peněz potřebovat, podílové listy můžete prodat a termínovaný vklad rušit nemusíte.

8) Investování

S bankou J&T také můžete investovat do fondů, dluhopisů nebo investičního zlata či obchodovat s cennými papíry.

Podílové fondy

V rámci fondů banka nabízí několik fondů s jasnou strategií. Klienti si tak mohou vybrat z široké nabídky investičních příležitostí. Nejnovějším fondem je J&T ARCH INVESTMENTS, mezi další zajímavé fondy patří například J&T Money, J&T Rentier Fund A1, J&T Bond, J&T Flexibilní a další.

Dluhopisy

Pokud se zaměříme na nabídku dluhopisů, banka na trh umístila více než 100 emisí podnikových dluhopisů v korunách, eurech nebo amerických dolarech. Navíc spolupracuje s emitenty, které dobře zná a věří, že dokáží včas splácet své závazky.

Vybírat lze z dluhopisů, které patří mezi špičky v oboru. J&T Banka je navíc profesionální obchodník s cennými papíry a dluhopisy rovnou odkoupí nebo prodá na burze.

J&T Banka vytvořila unikátní index českého dluhopisového trhu s názvem J&T Bond Index, který zahrnuje 57 dluhopisových emisí v celkovém objemu 114 mld. korun.

Fondy J&T LIFE

Pokud chcete investovat pravidelně, možností jsou fondy J&T LIFE, které umožňují investovat pravidelně a dlouhodobě. Tyto fondy investují do akcií, dluhopisů a nástrojů peněžního trhu. Součástí portfolií jsou také investice do fyzických aktiv, jako jsou nemovitosti či zlato.

Tradiční nebo digitální banka?

Ačkoliv se banka J&T na českém trhu za dobu svého působení etablovala, stále ji nelze charakterizovat jako tradiční banku. Stejně tak se ale nejedná ani o 100% digitální banku, vzhledem k tomu, že internetové bankovnictví bylo naposledy revitalizováno v roce 2014 a mobilní bankovní aplikaci banka ani nemá.

Ano, je pravdou, že prostřednictvím internetového bankovnictví si může klient založit nový produkt, provést platby nebo spravovat své investice, stále se však toto bankovnictví neřadí mezi ty nejmodernější.

Lze tedy říci, že se banka pohybuje na pomezí mezi tradiční a digitální bankou, a soustředí se spíše na náročnější klientelu, která chce rozšiřovat svůj majetek.

Pokud se zaměříme na poplatky, J&T Banka není zcela bezpoplatková banka, na druhou stranu sjednání produktů je u ní zdarma, a stejně tak vedení mnoha produktů je bez poplatků. Za nevýhodu považujeme zpoplatněné vedení běžného účtu 100 Kč měsíčně, například ale spořicí účet je s vedením zdarma.

Výhody a nevýhody J&T Banky

Výhody

 • Česká banka etablovaná na našem trhu
 • Zaměřená na privátní a náročnou klientelu
 • Nabízí zajímavé zhodnocení úspor
 • Široká nabídka investičních produktů
 • Poskytuje produkty pro podnikatele a firmy
 • Široký výběr produktů

Nevýhody

 • Málo poboček a žádné bankomaty
 • Neposkytuje klasické půjčky a hypotéky
 • Zaměřuje se spíše na investiční produkty ne na běžné bankovnictví
 • Vysoký poplatek za vedení běžného účtu
 • Nemá mobilní aplikaci a disponuje zastaralým bankovnictvím
 • Má velké množství poplatků

Internetové bankovnictví J&T Banky

Internetové bankovnictví J&T Banky prodělalo poslední výrazné změny v roce 2014. Tehdy banka kromě zatraktivnění designu připravila pro klienty nové funkcionality. Banka nově odstartovala možnost založení nových produktů, například běžného účtu nebo vkladových produktů.

Klienti mohou od té doby platit pomocí Drag & Drop, kdy stačí myší přetáhnout zdrojový účet na cílový a vyplnit částku. Také mají přehled o všech dokumentech na jednom místě.

Z běžného účtu je od této doby také možné investovat a sledovat vývoj portfolia.

Vzhledem k tomu, že k posledním významnějším změnám došlo v roce 2014, bankovnictví by jistě již potřebovalo další změny a modernizaci.

J&T Banka přihlášení

Přihlášení do internetového bankovnictví J&T Banky probíhá na stránkách jtbank.cz kliknutím na tlačítko ePortál v pravém horním rohu.

K přihlášení do internetbankingu u J&T Banky stačí zadání vašeho uživatelského jména a hesla. V dalším kroku budete vyzváni k opsání kódu z SMS.

Zdroj: Jtbank.cz
JT Banka přihlášení
J&T Banka přihlášení do internetového bankovnictví.

Po přihlášení se vám zobrazí úvodní stránka, kde se nachází základní přehled o vašem účtu. Uvidíte zde přehled vašich produktů, které máte u J&T Banky, včetně základních informací, jako je jejich název, disponibilní zůstatek či struktura portfolia.

Mobilní bankovnictví J&T Banky

J&T Banka zatím svou mobilní aplikaci nemá a pravděpodobně ji ani neplánuje. Uvidíme v budoucnu, zda změní názor a vytvoří svoje vlastní mobilní bankovnictví.

Google Pay, Apple Pay

Banka umožňuje bezkontaktní platby mobilem nebo hodinkami pomocí Google Pay nebo Apple Pay. Stačí přidat kartu do svého zařízení (u systému iOS do iPhonu, iPadu, iMacu nebo do Apple Watch a u systému Android do telefonu). Díky tomu můžete začít platit v obchodech, aplikacích i na internetu mnohem snáz a rychleji.

J&T Banka pobočky a bankomaty

J&T Banka svým počtem kamenných poboček příliš nazujme. Má totiž pouze 4 pobočky, a to v Praze, v Brně, v Ostravě a na Slovensku v Bratislavě.

Sice má platební karty, ale bankomaty J&T Banka nedisponuje. To považujeme za velkou nevýhodu, zejména také proto, že výběry v hotovosti v korunách jsou zpoplatněné (0,1 %, min. 50 Kč) a výběry v cizí měně také (1 %, min. 100 Kč).

Získaná ocenění

J&T Banka získala poslední ocenění v roce 2016 a to prestižní ocenění Fincentrum Banka roku 2016. Ocenění bylo udělené celkem v 15 kategoriích a jeho součástí bylo také vyhlášení kategorií Bankéř roku a Pojišťovák roku.

Závěr – Naše hodnocení

J&T Banka je privátní banka pro náročnější, která není vhodná pro klienty, jež hledají běžné bankovní služby. Tato banka se totiž soustředí především na rozšiřování a ochranu majetku klientů. Proto má v nabídce také široké portfolio investičních produktů a příležitostí.

Banka je na českém trhu stabilizovaná a její bilanční suma roste, což znamená, že se jí daří. Velký úspěch slaví zejména investiční činnost, konkrétně fondy kolektivního investování pod správou J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI. Fond kvalifikovaných investorů J&T ARCH INVESTMENTS pak v polovině roku vstoupil na pražskou burzu a od té doby patří mezi nejlikvidnější tituly.

Pokud se však zaměříme na klasické bankovní služby, zde má J&T stále co zlepšovat. Ať již se jedná o zastaralé internetové bankovnictví, chybějící mobilní aplikaci nebo nedostatek poboček, banka má ještě spousty práce. Velkou nevýhodou jsou zcela zbytečné poplatky a nulový počet bankomatů.

Je však nutné brát v potaz, že se jedná o privátní a investiční banku, která se soustředí na investiční příležitosti a celoživotní výnos. Proto je její nabídka běžných bankovních služeb omezená a banka naopak vyniká v oblasti investic.

Vyzdvihnout musíme nadstandardní zhodnocení vkladů, a to především u spořicích účtů, vkladových účtů a termínovaných vkladů. Další výhodou je možnost sjednání účtu online. Banka nabízí komplexní služby včetně poradenství a zaujme každého, kdo upřednostní důležitost rozmnožování majetku na úkor omezení běžných bankovních služeb.

J&T Banka vás nepřesvědčila? Co říkáte na Trinity Bank?

J&T Banka vás nezaujala? Hledáte podobnou banku, se stejně zajímavým zhodnocením úspor, ale lepší nabídkou služeb? Podívejte se na naši recenzi Trinity Bank.

Trinity Bank je také česká banka, která na našem trhu působí od roku 1996. Tato banka poskytuje své služby klientům osobního, korporátního a privátního bankovnictví. Stejně jako J&T má pouze 4 pobočky a žádné bankomaty.

Na druhou stranu Trinity Bank má v nabídce běžné účty, a širší nabídku vkladových a spořicích produktů, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Zřízení a vedení běžného a spořicího účtu je zdarma. U podnikatelů a firem se zaměřuje na úvěrové produkty.

Navíc rozšířila své portfolio o investiční příležitost pro klienty. Disponuje vlastním Fondem kvalifikovaných investorů (TBGF), který umožňuje konzervativní investování.

Banka má navíc nově zmodernizované bankovnictví. Stejně jako J&T ale nedisponuje mobilní aplikací. Její další výhodou je mimořádné zhodnocení úspor na spořicích a vkladových účtech. Banka J&T a Trinity Bank jsou si ve své podstatě velmi podobné banky, závisí tedy na klientovi, jakou z nich si vybere.

Další možností jsou dále klasické banky, jako například Česká spořitelna nebo Moneta Money Bank.

Máte s bankou J&T osobní zkušenosti? Podělte se o ně s námi níže v komentářích.

Více informací o J&T Banka

NázevJ&T Banka
Založení banky1998
Kód banky5800
BIC kód (SWIFT) JTBPCZPP
Webové stránkyhttps://www.jtbank.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://e-portal.jtbank.cz/index_cs.html
Informace o běžném účtu banky
Vedení účtu 100 Kč
Poplatek za výběr 50 Kč
Online založení
Základní informace o bance
Počet bankomatůŽádné
Počet vkladomatůŽádné
Počet poboček4
Hotovostní podklady (možnost výběru)Žádné
Počet klientůNeuvádí
Kontakt na podporu800 707 606
Sídlo bankySokolovská 700/113a, Praha, 186 00, Česko
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.jtbank.cz/uzitecne-informace/#sazebnik_poplatku
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.jtbank.cz/file/42395/Urokove_sazby_CZ_2022_08_15_FO_CZ.pdf
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku J&T Banka
32
12

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Banky, které by vás mohly zajímat