Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chytré hodinky a mobil místo karty: Fio banka a další přináší revoluční novinku!

Postupně se přibližujeme ke kompletní digitalizaci bankovních služeb! Fio banka jako pátá v ČR umožňuje vkládat hotovost bez plastové karty – stačí mobil nebo chytré hodinky s NFC.

Publikováno
Chytré hodinky a mobil místo karty: Fio banka a další přináší revoluční novinku!
Zdroj: depositphotos.com

Fio banka je už pátou bankou, která umožňuje svým klientům vkládání hotovosti do vkladomatů bez použití plastové platební karty. Ke vložením peněz stačí jen mobilní telefon s technologií NFC nebo chytré hodinky, které mají kartu uloženou v digitální podobě.

Doposud bylo možné prostřednictvím karet uložených v aplikacích jako Google Pay, Apple Pay nebo Garmin Pay hotovost z bankomatů Fio banky vybírat, ale pro vklady byla nutná klasická karta. Nyní se situace mění a klienti mohou využívat moderní technologie i pro vklady.

Fio banka má všechny bankomaty s bezkontaktní čtečkou

Fio banka disponuje celkem 231 vlastními bankomaty, z nichž 115 má recyklační a vkladovou funkci. Všechny tyto bankomaty jsou navíc vybaveny bezkontaktní čtečkou, což umožňuje snadné a rychlé transakce.

Kromě toho je možné hotovost vybírat a vkládat také na hotovostních pokladnách, které jsou dostupné na všech pobočkách banky.

Fio banka se tímto krokem stává pátou bankou v České republice, která umožňuje vklady hotovosti bez klasické karty. Před ní tuto možnost zavedly Air Bank a Česká spořitelna, a začátkem letošního roku se k nim přidaly i Moneta a UniCredit Bank.

Na podzim tohoto roku plánuje Raiffeisenbank zprovoznit tuto službu na všech svých vkladomatech, jak potvrdila mluvčí Tereza Kaiseršotová.

Komerční banka již v lednu uvedla, že na této inovaci pracuje, ale dosud neposkytla aktuální informace o jejím stavu. Další provozovatel vkladomatů, ČSOB, na dotaz ohledně výběrů pomocí tokenizované karty neodpověděl.

Další krok k digitalizaci bankovních služeb

Tato novinka představuje další krok směrem k digitalizaci bankovních služeb a zjednodušení bankovních operací pro klienty. Možnost vkládání hotovosti bez plastové karty přináší větší pohodlí a flexibilitu, což je v dnešní uspěchané době velmi vítané.

Jak se rozšiřují možnosti digitálních plateb a bezkontaktních transakcí, banky se neustále mění a přizpůsobují požadavkům zákazníků. Fio banka tímto krokem potvrzuje svou pozici na trhu a ukazuje, že je připravena čelit novým výzvám.

S tím, jak stále více bank zavádí tyto inovace, můžeme očekávat, že se bezkontaktní vklady a výběry stanou běžným standardem v bankovnictví. Tento trend přináší nejen větší pohodlí pro klienty, ale také zvyšuje bezpečnost a efektivitu bankovních operací.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.