Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

ČSOB zdražuje! Zavádí poplatky za služby, které máte rádi!

ČSOB změní od 1. července svůj sazebník a zvýší poplatky. Cílem je podpora využití digitálního bankovnictví. Co vše banka zdraží?

Publikováno
ČSOB zdražuje! Zavádí poplatky za služby, které máte rádi!
Zdroj: Depositphotos.com

Od nadcházejícího léta Československá obchodní banka (ČSOB) plánuje aktualizovat svůj sazebník poplatků a obchodní podmínky.

Tímto krokem se snaží podpořit klienty ve využívání internetového bankovnictví, což je z pohledu banky efektivnější a levnější, než tradiční osobní služby či manipulace s hotovostí na pobočkách.

Banka se plánuje strategicky ještě více zaměřit na digitální bankovnictví a věnovat se zdokonalování služeb elektronického bankovnictví, které klientům umožní snadno provádět bezpečné a rychlé transakce.

Recenze banky ČSOB

Návštěva poboček se prodraží

V rámci přechodu na digitální bankovnictví se zvýší poplatky za služby vyžadující návštěvu pobočky nebo papírové zpracování.

Například cena papírových výpisů u běžných účtů, spořicích účtů nebo termínovaných vkladů se od července zvýší z 55 Kč na 100 Kč měsíčně. To znamená výrazné zvýšení zejména u výpisů z termínovaných vkladů, které jsou v současné době vydávány zdarma.

Banka však zdůrazňuje, že elektronické výpisy jsou k dispozici zdarma prostřednictvím internetového bankovnictví nebo e-mailu. Dále se zvýší poplatek za výběr hotovosti na pobočkách ze 100 Kč na 150 Kč.

Klienti starší 65 let budou i nadále využívat zvýhodněné nebo bezplatné služby, včetně tištěných výpisů za zvýhodněnou sazbu 65 Kč.

Dále dojde ke zvýšení poplatků za výběr hotovosti na České poště, se kterou ČSOB spolupracuje pod značkou Poštovní spořitelna. Zatímco první výběr každý měsíc zůstává pro držitele Plus konta a Poštovního účtu zdarma, další výběry budou stát 50 Kč, tedy o 10 Kč více než doposud.

Ti, kteří mají nárok na slevu pro seniory nebo zdravotně postižené, si však i nadále mohou nechat jednou měsíčně doručit hotovost domů zdarma, a to až do výše 20 000 Kč. Výběry z bankomatů ČSOB zůstávají nadále bez poplatků.

Zvýší se i další poplatky

Dále ČSOB zvýší poplatky za expresní vydání platební karty, za vklad hotovosti na účet na pobočce třetí osobou a úročení kreditní karty Standard, pokud není dluh uhrazen v bezúročném období.

Měsíční poplatek za kreditní kartu Standard se zdvojnásobí na 60 Kč, pokud s kartou neutratíte alespoň 3 000 Kč měsíčně.

Banka také zavádí nový věrnostní program, který nahradí stávající Svět odměn. Po vzoru systému, který zavedla mateřská KBC v Belgii, bude program odměňovat klienty “Kate mincemi” za využívání produktů a služeb skupiny ČSOB a různých partnerů.

Tyto digitální mince lze následně vyměnit za slevy a odměny. Je důležité poznamenat, že Kate Coins nejsou kryptoměnou ani elektronickými penězi ve smyslu právní definice.

ČSOB zpoplatní dokonce také informační linku

ČSOB navíc ukončí provoz bezplatné informační linky 800 300 300 a přejde na nové číslo (495 300 300) zpoplatněné standardními tarify pevné linky. Klienti nicméně stále mohou požádat o zpětné volání nebo využít virtuální asistentku Kate v internetovém bankovnictví, která jim bezplatně pomůže.

ČSOB klade stále větší důraz na digitální obsluhu, a tak upravuje svou nabídku a poplatky, aby odpovídaly této změně.

Klienti, kteří upřednostňují tradiční bankovní služby, by měli počítat s vyššími náklady. Výhodou podpory digitálních služeb by měl ve výsledku být efektivnější provoz a modernější bankovní služby.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎