Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

ČSOB překvapuje klienty: Jaké nové výhody přináší jejich kreditky?

ČSOB od července mění podmínky pojištění ochrany nákupu a prodloužené záruky! Prodlouží dobu ochrany nákupu, zruší spoluúčast, ale navýší úrokovou sazbu na kreditní kartě.

ČSOB překvapuje klienty: Jaké nové výhody přináší jejich kreditky?
Zdroj: Depositphotos.com

ČSOB, jedna z předních bank v České republice, oznámila významné změny v podmínkách pojištění ochrany nákupu a prodloužené záruky u své kreditní karty.

Tyto změny, které vstoupí v platnost od července, přinášejí několik vylepšení a rozšíření. Dojde také k úpravám v úrokové sazbě na kreditce.

Recenze banky ČSOB

Rozšíření pojištění na více typů zboží

Dosud se pojištění vztahovalo pouze na mobily, tablety, spotřební elektroniku, domácí spotřebiče a nářadí pro kutily. Minimální cena zboží musela být alespoň 1 500 korun.

Od července se minimální hodnota zboží zvýší na 2 000 korun, ale pojištění se bude vztahovat na širší škálu předmětů. A to kromě předmětů uvedených ve výlukách.

  • Výjimky zahrnují oděvy a obuv, cennosti, motorová vozidla a věci sloužící k podnikání.
  • Pojištění se také nevztahuje na součásti, které se pravidelně mění, jako jsou zdroje světla, akumulátory, filtry, tonery a pojistky.
  • Nezahrnuje ani poškození způsobené dlouhodobým provozem, korozí, stárnutím, únavou materiálu, vlhkostí, teplem, zimou nebo nesprávným napětím a poruchou v rozvodné síti.

Pojištění se tedy rozšíří především o nábytek a další vybavení domácnosti, sportovní a turistické vybavení (s výjimkou oblečení a obuvi), a také vybavení auta, jako jsou například autosedačky nebo nosiče na kola.

Prodloužení doby ochrany nákupu

Jedním z nejvýznamnějších vylepšení je prodloužení doby ochrany nákupu z šesti na dvanáct měsíců.

To znamená, že pokud se zboží zakoupené kreditní kartou poškodí, zničí nebo bude ukradeno během jednoho roku od nákupu, banka uhradí jeho hodnotu.

Pojištění se vztahuje pouze na krádež vloupáním nebo loupežným přepadením, nikoli na prostou krádež.

Zrušení spoluúčasti 500 korun

Další pozitivní změnou je zrušení spoluúčasti při pojistné události. Dosud se klienti podíleli částkou 500 korun, což znamenalo, že od banky dostali o tuto částku méně. Od července bude banka hradit celou škodu.

V případě odcizení nebo zničení věci uhradí banka částku odpovídající přiměřeným nákladům na pořízení stejné nebo srovnatelné nové věci, maximálně však do výše původní kupní ceny, snížené o hodnotu využitelných zbytků zničené věci.

V případě poškození věci banka pokryje přiměřené náklady na opravu, a to až do výše nové ceny, nejvýše však do původní kupní ceny.

Rozšíření okruhu pojištěných věcí u prodloužené záruky

Od července se rozšíří okruh pojištěných věcí u prodloužené záruky, jejíž délka zůstává jeden rok navíc k záruce poskytnuté od prodejce.

Pojištění se vztahuje pouze na věci, které klient koupil zcela nové, a to v České republice nebo v internetovém obchodě s českou doménou a v českém jazyce.

Limity pojištění a poplatky

Pro kreditní karty Premium, Gold, Platinum a Private Banking zůstává maximální roční pojistné plnění na úrovni 120 tisíc korun. Tyto karty jsou pro klienty prémiového či privátního bankovnictví nadále zdarma, včetně pojištění a dalších služeb.

Pro retailové kreditní karty typu Standard je limit pojistného plnění 70 tisíc korun. Karta je zdarma, pokud s ní klient měsíčně zaplatí alespoň 3 tisíce korun.

Pokud tuto podmínku nesplní, paušální poplatek stoupne od července na 60 korun z dosavadních 30 korun.

Zvýšení úrokové sazby na kreditce

ČSOB také zvýší úrokovou sazbu pro klienty, kteří nesplatí peníze z kreditky během bezúročného období. Od července bude úroková sazba činit 22,9 % ročně, místo dosavadních 19,9 %.

ČSOB je druhá největší banka na českém trhu založená v roce 1964. Jedná se o univerzální bankovní instituci s více než 4 miliony klientů v rámci celé skupiny.

Nabízí široké spektrum služeb a disponuje rozsáhlou sítí bankomatů a poboček. Přestože je považována za českou banku, je stoprocentně vlastněna belgickou KBC Bank NV.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.