Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Za ČSOB Premium zaplatíte 1 500 Kč měsíčně, pokud nesplníte nová přísnější pravidla!

ČSOB zpřísňuje podmínky pro bezplatné vedení prémiového balíčku. Aktualizované limity a podmínky platí pro nové klienty už od června 2024 a pro ty stávající od ledna 2025.

Publikováno
Za ČSOB Premium zaplatíte 1 500 Kč měsíčně, pokud nesplníte nová přísnější pravidla!
Zdroj: Depositphotos.com

Banka ČSOB oznámila zpřísnění podmínek pro bezplatné vedení svého prémiového balíčku ČSOB Premium. Pokud je klienti nesplní, nově zaplatí 1 500 korun měsíčně!

Tato služba zahrnuje osobního bankéře, cestovní pojištění pro celou rodinu, vstupy do letištních salonků a výběry z bankomatů po celém světě.

Aktualizované podmínky platí pro nové klienty již od začátku června, od ledna 2025 pak budou platné pro stávající klienty.

Recenze banky ČSOB

Informace o zpřísnění podmínek

Dosud bylo možné získat ČSOB Premium zdarma splněním jednoho ze tří kritérií. Nově se však tyto podmínky zpřísňují a minimální hodnoty kritérií se zvýší:

  • Zvýšení příjmu na účet: Dosud stačilo, aby na účet (Premium Konto) přišlo měsíčně alespoň 50 tisíc korun. Nyní se tento limit zvyšuje na 60 tisíc korun měsíčně. Navíc bude potřeba mít ve skupině ČSOB alespoň 300 tisíc korun v dalších produktech (depozita a úvěry).*
  • Úspory a investice: Klienti, kteří nesplní první kritérium, mohou mít ČSOB Premium zdarma, pokud mají ve skupině ČSOB uloženo nejméně 2 miliony korun. Původně byl podmínkou limit 1,5 milionu korun. Jedná se o peníze na běžném účtu, spoření a investicích.
  • Peníze v úvěrech: Třetí možností je mít sjednané úvěry (hypotéky nebo jiné půjčky) ve skupině ČSOB v hodnotě alespoň 5 milionů korun. To je zvýšení z původních 3 milionů. V tomto případě se počítá původní sjednaná výše úvěru.

*Do limitu 300 tisíc korun se budou počítat aktuální zůstatky na běžných a spořicích účtech klienta, na termínovaných vkladech, stavebním spoření, penzijním spoření, investičních účtech a dalších dlouhodobých investičních produktech.

Započítávat se bude i nesplacená jistina půjček, jako jsou hypotéky, úvěry ze stavebního spoření, spotřebitelské úvěry nebo leasing. Naopak se nebudou počítat kontokorent a kreditní karta.

Příjmový limit 60 tisíc korun měsíčně nebude zahrnovat převody z jiných účtů stejného klienta v rámci ČSOB. Započítány nebudou ani částky, které klient ve stejném měsíci odešle zpět na účet, z něhož byly původně odeslány. Tím chce banka omezit tzv. přeposílače peněz.

Změny v rámci spoření a ochrany nákupu

Od června 2024 se zvýší také strop pro zvýhodněnou sazbu na spořicím účtu pro klienty se službou ČSOB Premium z 250 tisíc na 500 tisíc korun. Podmínkou pro získání této sazby zůstává minimálně pět plateb kartou měsíčně a alespoň jedno přihlášení do aplikace ČSOB Smart za čtvrtletí.

ČSOB dále vylepší podmínky pro pojištění ochrany nákupu a prodloužené záruky, které nabízí zdarma ke kreditní kartě v rámci ČSOB Premium. Ochrana nákupu se rozšíří na více druhů zboží a doba ochrany se zdvojnásobí na dvanáct měsíců.

Nově bude pojištěno zboží v hodnotě alespoň 2 000 korun místo dosavadních 1 500 korun. Navíc odpadá spoluúčast.

Poplatek se zvýší z 900 korun na 1 500 korun

“Standardní cena” za balíček ČSOB Premium je v současnosti 900 korun měsíčně. Od ledna 2025 však banka zvýší měsíční paušál na 1 500 korun. Klienti, kteří nesplní nová kritéria pro bezplatné vedení, se mohou vyhnout tomuto poplatku přechodem na běžný účet Plus konto bez poplatků.

Premium konto lze zrušit nebo změnit na jiný typ účtu pouze na pobočce. Banka však pracuje na rozšíření možností.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.