Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » ING Bank

ING Bank recenze – Produkty, zkušenosti

Kód banky: 3500

ING Bank, v České republice poměrně známá a respektovaná bankovní instituce, která má kořeny v Nizozemí. Banka nabízí velice oblíbené ING Konto, ale také se v roce 2017 stala nejlepší bankou na světě. Myslíte si, že právem?

Pojďme si tuto banku představit zblízka a podívat se na to, jaké zajímavé finanční produkty nabízí, jaké má internetové bankovnictví, čím by vás mohla zaujmout a čím naopak ne.

To a mnohem více v naši recenzi ING Bank.

Obsah recenze ING Bank

1.Představení ING banky2.Finanční produkty ING Bank3.ING spořicí účet (ING Konto)4.ING Podílové fondy5.Internetové bankovnictví ING6.Pobočky a bankomaty ING7.ING ocenění8.Výhody a nevýhody ING Bank9.ING Bank a společenská odpovědnost10.Závěrečné zhodnocení banky ING11.Vaše zkušenosti s bankou ING (diskuze)

Představení ING banky

ing banka logo kulateING banka je českou pobočkou holandské společnosti Internationale Nederlanden Groep se silnou evropskou základnou. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Nizozemí, v Amsterdamu. Na český bankovní trh ING Bank vstoupila v roce 1992 a vybudovala si zde velmi silnou pozici.

Poskytuje nejen bankovní služby, ale součástí její nabídky je také penzijní spoření, pojišťovnictví, správa majetku a obchod s nemovitostmi. Kromě toho nabízí služby firemním a retailovým zákazníkům s cílem poskytnout podporu v životě a podnikání.

V roce 2001 banka představila velmi oblíbené ING Konto (spořicí účet) – svůj první produkt pro fyzické osoby. Tím také odstartovala spořicí účty na českém trhu. Roku 2002 rozšířila svou nabídku o ING podílové fondy a stala se specialistou na zhodnocení úspor pro fyzické osoby.

ING Bank v číslech

ING banka ve světě

 • Více než 38 milionu klientů
 • Zastoupení ve více než 40 zemích
 • Přes 54 000 zaměstnanců
 • Čistý zisk v roce 2018: 4 703 milionů €

ING banka v České republice

 • 400 000 klientů
 • 9 obchodních míst
 • 360 zaměstnanců
 • Čistý zisk v roce 2018: 707 milionů Kč

Finanční produkty ING Bank

ING banka má ve své nabídce finančních produktů pouze spořicí účet ING Konto a ING podílové fondy.

Pojďme se na tyto produkty podívat podrobněji.

ING spořicí účet (ING Konto)

Stěžejním produktem ING banky je spořicí účet ING Konto. Tento produkt se také řadí k nejoblíbenějším u ING. Avšak ve srovnání s ostatními spořicími účty jiných bank si moc dobře nevede.

I přesto ale v letech 2007 – 2015 obdrželo ING Konto ocenění Zlatá koruna (3 zlaté a 2 stříbrné medaile). Jedná se však již o poměrně stará ocenění a tempo, kterým se konkurence ve spořicích účtech hýbe, je opravdu velké. Aktuální nabídka spořicích účtů tak ten od ING poměrně válcuje.

ING Konto úroková sazba

Úrok na spořicím účtu ING Konto činí první 4 měsíce 2 % p.a. až do zůstatku 300 000 Kč. Tato úroková sazba však platí pouze pro nově založený spořicí účet u osob, které ještě nebyly klientem ING Bank.

Po uplynutí 4 měsíců se vám vklad do výše 300 000 Kč (včetně) úročí 0,50 % p.a. Vklady nad 300 000 Kč mají jednotný úrok 0,10 % p.a.

 • První 4 měsíce do zůstatku 300 000 Kč: úrok 2 % p.a.
 • Poté do výše zůstatku 300 000 Kč: úrok 0,50 % p.a.
 • Vklady nad 300 000 Kč: úrok 0,10 % p.a.

Ačkoliv ING konto hraje u mnoha lidí prim, úroková sazba není žádná sláva. Například u banky Creditas dostanete úrok 1,8 % p.a. Volbu spořicího účtu si tedy dobře promyslete.

Pokud nefandíte ani bance Creditas, zajímavou alternativou může být Spořicí účet EKonto XL od Raiffeisenbank. Při aktivním využívání banka nabízí bonusovou sazbu 1 % p.a. do 150 000 Kč, při novém založení pak dokonce 3 % p.a. na první půl roku u částek do 150 000 Kč.

Sazebník poplatků u ING Konta

Za zřízení ani vedení ING Konta neplatíte žádné poplatky. Veškeré platební transakce jsou také zdarma.

 • Zřízení i vedení účtu: Zdarma
 • Platební transakce: Zdarma
 • Zasílání výpisů: Zdarma
 • Zrušení ING Konta: Zdarma
 • ING internetové bankovnictví: Zdarma

Poplatky se však mohou rychle měnit. Aktuální sazebník poplatků naleznete na stránkách ING – www.ing.cz.

ING Konto založení

ING Konto si snadno založíte přímo online, na pobočce nebo telefonicky. Online založení probíhá snadno a za pár minut už se stáváte klientem banky. Pro telefonické založení použijte bezplatnou ING linku: 800 159 159 nebo se stavte na jakékoliv ING pobočce.

K založení spořicího účtu u ING nepotřebujete běžný účet, protože běžný účet ING banka nemá. Vystačíte si tedy pouze s ING Kontem.

ING Konto a přístup na účet

ING banka samozřejmě poskytuje své služby i online. Na svůj účet se proto snadno dostanete prostřednictvím internetového bankovnictví.

Přihlášení do ING Konta naleznete zde na stránkách ING Bank. Vstup na účet je tak opravdu snadný.

Mezi jednoznačné výhody ING Konta určitě patří nulové poplatky za zřízení, vedení účtu i transakce. Dalšími výhodami jsou určitě snadné a rychlé sjednání účtu online a neomezená výše vkladu. Vzhledem k tomu, že ING Konto nenabízí závratné zúročení, je vhodné spíše pro uložení finančních prostředků do rezervy.

jak opravdu vydelat penize

ING Podílové fondy

Třetí možností a pravděpodobně tou nejzajímavější, jak si trochu přilepšit, jsou ING podílové fondy. Zkušenosti s nimi jsou rozdílné. Jedno ale víme jistě, vyplatí se vám více než ING spořicí účet.

Informace o Podílových fondech ING

 • Nejnižší vstupní i výstupní poplatky, některé fondy mají dokonce nulové poplatky
 • Investovat můžete již od 100 Kč
 • Můžete vybírat z široké nabídky fondů (základní nabídka 4 fondů, nebo rozšířená nabídka 36 fondů)
 • Vložené peníze si můžete poměrně rychle vybrat zpět (celá operace trvá cca 4 – 7 pracovních dní)

Podílové fondy ING vám s velkou pravděpodobností pomohou získat lepší zhodnocení. Pozor! Nikdy není dobré sázet vše na jednu kartu. Vždy je potřeba diverzifikovat a to ať už se bavíme o investičním, nebo spořicím portfoliu.

Své volné finanční prostředky si můžete například rozdělit tak, že část zašlete na spořicí účet ING Konto a část poputuje právě do fondů. Něco můžete přihodit třeba do akcií a rázem máte celkem zajímavé portfolio.

Internetové bankovnictví ING

Internetové bankovnictví ING Bank prošlo v nedávné době menší změnou, která však vyvolala vlnu nespokojenosti u jeho uživatelů. Jedná se zejména o nepřehlednost, neintuitivní uživatelské prostředí a celkové zpomalení bankovnictví.

Podle banky umožňuje snadnou a rychlou správu vašich peněz, ale při uvedení změn do provozu se tak bohužel nejevilo.

Internetové bankovnictví ING Bank stále umožňuje založení i správu podílových fondů nebo převod peněz. Vše, co potřebujete, vyřídíte online. Přístup k vašim finančním prostředkům máte nejen z počítače, ale také z mobilního telefonu nebo tabletu.

Internetové bankovnictví slouží k přihlášení do účtu ING Konta, přihlásit se můžete zde, na oficiálních stránkách banky ING.

ing konto internetove bankovnictvi
Internetového bankovnictví ING – Přihlašovací stránka

Mobilní aplikaci internetového bankovnictví ING si můžete jednoduše stáhnout na AppStore nebo Google Play.

Pobočky a bankomaty ING

V současné době má ING v České republice 9 poboček. Poslední nová pobočka byla otevřena v Praze, v Obchodním centru Chodov. K nárůstu poboček ING banky nedochází, spíše by se dalo říci, že jich má nedostatek. Velkou výhodou ale je, že vše lze vyřídit snadno online. Vzhledem k tomu, že ING nemá platební karty, nevlastní ani žádné bankomaty.

Získaná ocenění banky

ING banka získala mnoho významných ocenění, mezi ty nejcennější se řadí například:

Ocenění v roce 2019:

 • Časopis Forbes označil ING banku za jednu z nejlepších bank na světě
 • Sodexo ocenění – Zaměstnavatel roku do 500 zaměstnanců.

Ocenění v roce 2017:

 • Ocenění Nejlepší banka na světě, udělené časopisem Global Finance

Ocenění v roce 2016:

 • Ocenění Globální banka roku, udělené časopisem Banker skupiny FinancialTimes

ING pojišťovna s novým názvem NN

Jak jsme již zmínili na začátku recenze, ING nenabízí pouze druhy spoření peněz ale také funguje jako pojišťovna.

V roce 2015 došlo k přejmenování ING Životní pojišťovny a Penzijní společnosti na NN. Tato změna je důsledkem postupného oddělování pojišťovnictví ING od ING Group. Nový název je odvozen od původního obchodního názvu Nationale-Nederlanden, pod kterým banka v minulosti působila. Dominantou pojistných produktů ING je životní pojištění.

Výhody a nevýhody ING Bank

Výhody ING Bank

 • Nabízí spořicí účet ING Konto
 • Nulové poplatky na spořicím účtu
 • Neomezená výše vkladů
 • Možnost sjednání produktů online
 • Nabízí podílové fondy
 • Poskytuje různé druhy pojištění
 • Patří mezí největší na světě
 • Dlouhá historie banky

Nevýhody ING Bank

 • Chybí běžný účet
 • Nemá k dispozici platební kartu
 • Nezajímavá úroková sazba na spořicím účtu
 • Nepovedená modernizace internetového bankovnictví
 • Spořicí účet nelze založit v cizí měně
 • Banka nevede běžný účet ani platební karty tím pádem neposkytuje služby ApplePay a GooglePay

ING Bank a společenská odpovědnost

ING banka zahrnula do své firemní strategie udržitelnost a společenskou odpovědnost, které jsou základními hodnotami banky.

To ostatně potvrzuje také umístění na první příčce v kategorii Diversified Financials v indexu Dow Jones Sustainability a zařazení do indexu FTS4Good a Euronext Vigeo Europe 120.

Banka dbá především na srozumitelnost a transparentní přístup, aktivní působení v oblasti finančního vzdělávání, aktivně zapojuje firemní zaměstnance a dlouhodobě také spolupracuje s různými nadacemi.

Banka ING je díky svým zkušenostem a profesionálnímu přístupu uznávanou bankou po celém světě. Mezi její klienty patří jednotlivci, rodiny, malé i větší firmy, instituce i vládní organizace.

Myslíme si, že je ING Bank nejlepší bankou na světě?

Závěrečné zhodnocení banky ING

Není pochyb o tom, že si banka ING vybudovala velmi silnou pozici v oblasti českého bankovnictví. Nejen, že získala mnoho významných ocenění, ale její spořicí účet ING Konto i podílové fondy jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené.

Bohužel, spoření prostřednictvím ING Konto nenabízí závratné zhodnocení, ale umožňuje pohodlné uložení volných finančních prostředků, zcela bez poplatků a to navíc s úročením.

Velkou výhodou je snadné a rychlé založení online. Zklamáním je pak ING internet banking, který nezískal kladné ohlasy od uživatelů. Banka se však snaží své služby neustále vylepšovat a modernizovat.

Jak to tak bývá i v životě, vše má svá pro a proti a je už pouze na vás, jak se rozhodnete.

Důležité informace o ING bance a jejich produktech již víte, pokud byste však měli nějaké dotazy, neváhejte se nás níže v komentářích zeptat.

Směnárna, kurzovní lístek – ING Bank

Aktuální měnové kurzy zveřejňuje banka přímo na svých stránkách, v sekci kurzovní lístek.


Více informací o ING Bank

NázevING Bank
Založení bankyNizozemí 1991 v ČR 1992
Kód banky3500
BIC kód (SWIFT) INGBCZPP
Webové stránkyhttps://www.ing.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://ib.ing.cz/transactional-cz/#login/credentials
Počet bankomatůŽádné
Počet vkladomatůŽádné
Počet poboček1
Počet klientů420 tis.
Kontakt na podporu800 159 159
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna

Ohodnoťte banku ING Bank


Diskuze k článku 2
Polnik

Zkoušel jste někdo nějaké podílové fondy? Děkuji za odověď, zajímají mě zkušenosti někoho zkušenějšího.

Portál Finex.cz
Odpověď na Polnik

Dobrý den, Polniku. Na toto téma máme zde na Finexu hned několik článků. Doporučujeme si je projít – kdybyste pak měl ještě nějaké další otázky, neváhejte se zeptat přímo pod konkrétním článkem. :-)

Připojte se k diskuzi

Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo