Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie

Dividendové akcie a ETF – Co to je? Jak vybrat nejlepší v roce 2022? Kde je nakoupit?

Dividendové akcie a ETF – Co to je? Jak vybrat nejlepší v roce 2022? Kde je nakoupit?
Zdroj: Depositphotos.com

V tomto článku vám ukážeme a srozumitelně vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o dividendových akciích, ETF a investování do nich. Jednoduše a na jednom místě! Poznejte společně s námi obrovskou sílu dividend.

Zvolit správnou investiční strategii, nebo aktivum, je z počátku obtížné. Ve hře je spousta informací, které musíte zpracovat. Proto jsme pro vás připravili tento obsáhlý článek, který vás se strategií investování do dividendových akcií provede a bude vám rádcem v začátcích.

Měli byste zde najít vše, co budete do svých začátků potřebovat a jako bonus je zde řada odkazů, kde se o vybraných aspektech investování můžete dočíst ještě podrobnější informace.

Po přečtení tohoto článku byste měli být připraveni ponořit se do dividendového investování, ať už je vaším cílem přilepšení si na důchod, vytvoření pasivního příjmu, budování majetku nebo dosažení finanční nezávislosti. Pojďme na to.

Obsah článku

1.Co to jsou dividendy a dividendové akcie?2.Dividendový výnos – Dividend yield3.Pasivní příjem z dividend4.Dividendové strategie5.Čím se liší dividendové akcie od těch „obyčejných“?6.Dividendoví aristokraté a králové7.Nejdůležitější data a dny pro dividendového investora8.Výhody a nevýhody dividendových akcií9.Na co si dát pozor při výběru dividendových akcií – Jak je vybírat „bezpečně“?10.Jak investovat do dividendových akcií?11.Zahraniční dividendové akcie12.Evropské dividendové akcie13.České dividendové akcie14.Dividendové ETF15.Pár slov závěrem16.Články k dividendovým akciím a ETF

Co to jsou dividendy a dividendové akcie?

Dividenda je podíl na zisku dané společnosti. Jedná se o dodatečný příjem pro investory.

Může být vyplácena v různém časovém intervalu, např. měsíčně, čtvrtletně nebo ročně. K tomu, aby vám byla dividenda vyplácena, musíte „jenom“ vlastnit akcie dané společnosti. Pokud byla schválena roční dividenda např. 1,5 USD na akcii a vy vlastníte např. 100 akcií, bude vám vyplacena hrubá dividenda ve výši 150 USD.

Pozor, ne všechny akciové společnosti ale dividendy vyplácí. Např. Amazon je nevyplácí, zato Apple, AT&T a řada dalších ano. Proč? Tak třeba Amazon se rozhodl dividendy nevyplácet z jednoduchého důvodu – aby mohl jako celek rychleji růst. Firmě tak zbývá víc peněz na investice do dalšího rozvoje, což by zase na oplátku mělo zvyšovat hodnotu akcií. Amazonu se to rozhodně daří a akcionářům to ani nijak nevadí.

Vyplácení dividend je jedna z možností, jak může podnik se svým výsledkem hospodaření naložit. Ptáte se, proč by se měl svých peněz vzdát? V očích investorů může takový podnik vypadat velmi kvalitně (dává něco navíc) a někteří z nich vyloženě vyhledávají dividendové akcie, které jim umožní vybudovat pasivní příjem. Ještě více vyhledávané jsou pak společnosti, které své dividendy zvyšují již X desítek let v řadě.

Samotný fakt, že společnost dividendy vyplácí anebo ne, není dostatečný k tomu, abyste společnost hodnotili jako kvalitní či nikoliv. Ve hře jsou další aspekty, jako např. dlouhodobý vývoj ceny akcií, dividend yield (dividendový výnos), P/E, P/B, payout ratio, cashflow aj.

Dividendový výnos – Dividend yield

Dividendový výnos je velmi důležitý údaj, ale zdaleka ne jediný. Je však klíčový a jeho výpočet je velmi snadný, proto se často používá. Je to procentuální poměr výše dividendy k ceně akcie. Umožňuje vám porovnat si výnos jedné akcie s výnosy dalších titulů. Dividendový výnos se nejčastěji pohybuje okolo 1–8 %.

Dividendový výnos [%] = dividenda / cena akcie x 100 [%]

Další nejpodstatnější aspekty okolo výše dividendy jsou také délka vyplácení, dlouhodobý růst, payout ratio a další.

Pasivní příjem z dividend

Pasivní příjem z dividend, tedy takový, který se generuje bez vašeho dalšího přičinění, je něco, co láká mnohé investory. V dobách, kdy jsou úrokové sazby na minimu, mohou být výnosy z dividendových akcií mnohem lukrativnější investice.

Díky dobře nastavenému dividendovému portfoliu můžete i po zdanění poměrně snadno dosáhnout návratnosti kolem 4-5 % ročně. To ale není vše, jelikož kromě samotných dividend vaše portfolio může nadále růst.

Ve výsledku vám tak samy o sobě chodí peníze a váš kapitál hravě porazí inflaci a ještě se zhodnotí.

pasivni prijem z dividend

Dividendové strategie

Strategie investování do dividendových akcií se zaměřuje na akcie s vysokým dividendovým výnosem, který je zde brán jako velmi významné kritérium. Přednostmi takové strategie jsou stabilnější zisky a obvykle také menší kolísání ceny těchto akcií. Jde o jeden z jednodušších, méně rizikových a dlouhodobějších přístupů.

Obvykle se investoři snaží investovat do dividendových ETF, nebo sami hledají různé tituly. To je určitě dobrý přístup, ale níže vám ukážeme další 2, které mohou být systematičtější, časově méně náročné a možná i méně stresující.

1) Dividendová strategie podle Benjamina Grahama

Otec hodnotového investování Benjamin Graham přišel se zajímavou investiční strategií, která přináší nadprůměrný výkon. Podstatou je nakupovat 10 akcií z indexu Dow Jones s nejvyšším dividendovým výnosem. Po roce případně doporučuje jejich obměnu (aktualizaci) podle nejnovějších dat.

2) Dividendová strategie podle Warrena Buffetta

Warren Buffett je nejznámější žák zmiňovaného Grahama. Warren Buffett se v zásadě řídí obyčejnými a prostými pravidly, díky kterým v kombinaci s abnormální trpělivostí dosahuje nevídaných výnosů.

V podstatě hledá podhodnocené akcie, která mají na to stát se skvělými tituly a mohl by je po velmi dlouhou dobu držet.

Jak sám říká, jeho nejoblíbenější doba, po kterou akcie drží, je navždy.

Proč by tato strategie měla být tak úspěšná? Pasivní investiční strategie umožňuje naplno benefitovat z efektu složeného úročení a také se vyhýbáte zbytečným poplatkům, chybným rozhodnutím vlivem zbytečně vysokého počtu transakcí a špatného načasování.

Smutná pravda je, že většina pasivně spravovaných fondů je úspěšnějších než ty aktivně spravované. Pasivní investování je velmi jednoduchá a úspěšná strategie nejen pro méně zkušené investory.

Čím se liší dividendové akcie od těch „obyčejných“?

Mezi dividendovými akciemi a těmi, které ji nevyplácí, nemusíte hledat žádné hluboké rozdíly. V podstatě ani být nemusí. Na jednu stranu ano, dividendové akcie vyplácejí část svého zisku, což může lákat více investorů, ale také tím podnik přichází o část cashflow (pro případné investice), čímž se může lišit jejich ohodnocení. Ale v zásadě z toho není potřeba dělat drama.

Graf níže dobře ilustruje tyto drobné rozdíly a jejich dopad. Pokud se podíváte na modrou čáru („payers“ – akcie z S&P 500, které vyplácejí dividendu), vidíte, že tyto společnosti z dlouhodobého hlediska mohou růst malinko rychleji. Na druhou stranu tomu tak ale není vždy.

Když se podíváme na roky 2008 a 2009, vidíme, že společnosti nevyplácející dividendu („non payers“) rostly od lokálního dna rychleji. Proč? Obecně to může být způsobeno právě tím, že nemusí vydávat svou hotovost na výplatu dividend. Podniky mohly namísto toho investovat a rychleji se dostaly na své předkrizové hodnoty.

Zkrátka nebyly zatíženy dividendou.

Srovnani-spolecnosti-z-indexu-S&P500-ktere-vyplaceji-dividendu-a-nikoliv
Srovnání společností z indexu S&P 500, které vyplácející dividendu a které nevyplácejí. Zdroj: Dividendgrowthinvestor.com

Krásný příklad růstové akcie, která dividendu nevyplácí, aby mohla rychleji růst, jsou třeba akcie Amazon. Jak už ale bylo zmíněno výše – to, že společnost vyplácí / nevyplácí dividendy, ještě neznamená, že je dobrá / špatná. Je potřeba dát do souvislostí více dat.

Dividendoví aristokraté a králové

Jako dividendoví aristokraté se označují společnosti, které vyplácejí a zvyšují dividendy nepřetržitě po dobu 25 let a více. Dividendoví králové pak po dobu 50 a více let.

Pakliže hledáte velmi kvalitní dividendové akcie, může být docela zajímavé, vybírat právě z těchto titulů.

Nejdůležitější data a dny pro dividendového investora

Níže vypsané termíny pro vás mohou být velice důležité. Každá společnost je však má stanovené trochu jinak, pokud byste si je chtěli zjistit pro konkrétní titul, stačí hledat („googlit“). Tyto informace naleznete snadno.

 • Rozhodný den (record day) – Každý, kdo vlastní akcii v tento den, získá nárok na dividendu.
 • Ex-dividend date – Ten, kdo nakoupí akci po tomto dnu, nebude považován za majitele, je to vlastně první den po rozhodném dni.
 • Declaration day – Den vyhlášení pravidel a důležitých datumů pro nadcházející dividendu.
 • Výplatní den (payday) – Den, kdy bude dividenda vyplacena.

Výhody a nevýhody dividendových akcií

A jaké že jsou ty největší výhody a nevýhody dividendových akcií a investování do nich?

Výhody investování do dividendových akcií

 • Váš příjem z proinvestovaného kapitálu bude stabilnější (propad akcií znamená vyšší % výdělek z dividendy, pokud v absolutní výši zůstane dividenda stejná).
 • Můžete si díky pasivnímu příjmu z dividend přilepšit k důchodu/příjmu, nebo se dokonce stát finančně nezávislými.
 • Společnosti vyplácející dividendu jsou obvykle stabilnější (nezažívají takové výkyvy) než ostatní akcie, není to však podmínkou.
 • Obecně společnosti vyplácející dividendu dosahují (lehce) vyšší návratnosti, než ty, které ji nevyplácejí.

Nevýhody investování do dividendových akcií

 • Výplata dividendy znamená pro podnik ztrátu části hotovosti, kterou by jinak mohl využit pro svou expanzi. Z toho důvodu může samotná cena dané akcie růst pomaleji, nebo dokonce dlouhodobě stagnovat.
 • Pouze to, že společnost dlouhodobě vyplácí dividendy, ještě neznamená, že se jedná o kvalitní podnik – je potřeba na to myslet. Obecně se však jedná o stabilní a silné společnosti.
 • Špatná ekonomická situace, která podnik dovede k nutnosti pozastavení nebo snížení dividend, může vyvolat silný propad akcií.
 • Z každé dividendy se strhává daň. Její výše záleží na konkrétním titulu i brokerovi, přičemž rozdíly jsou markantní (v rozmezí 15-35 a více %). Věnujte proto dostatek času výběru vhodného brokera.

Na co si dát pozor při výběru dividendových akcií – Jak je vybírat „bezpečně“?

Pokud hledáte stabilní a přiměřeně rostoucí dividendový výnos, měli byste vybírat akcie stabilních a starších (zkušenějších) společností s kvalitním (lehce čitelným) obchodním modelem. Obecně jsou společnosti s vyšší tržní kapitalizací stabilnější než ty malé a mikro společnosti.

Důležité jsou rostoucí ekonomické ukazatele a pozitivní obchodní vyhlídky společnosti. Vhodnou strategií také je, investovat do společností, jimž rozumíte – jsou ve vaši kompetenci. Rovněž nepohrdněte předvídatelnými zisky a pevných pozitivním cashflow.

Obvykle na takové společnosti narazíte v odvětvích jako telekomunikace, spotřební zboží, finance, pojišťovnictví, průmysl či energetika.

Prumerne-dividendove-vynosy-spolecnosti-podle-sektoru-ve-kterem-pusobi
Průměrné dividendové výnosy společností podle sektoru, ve kterém působí. Zdroj: Peak.cz

Pokud jste fandové do screeningu, zkuste při výběru aplikovat např. následující kritéria:

 • P/E < 10
 • P/B < 1,5
 • Dividend yield > 5 %
 • Marže > 10 %
 • ROE > 15 %
 • EPS > DPS (výnos je vyšší než dividenda, v přepočtu na akcii)

Vzhledem k tomu, že akcie jsou nyní aktuálně poněkud předražené, nemusí se vám podle daných kritérií podařit žádný titul najít. Pokud ale nechcete roky čekat, než se nějaký titul najde, potom stačí jen některá tato kritéria zmírnit.

Jak investovat do dividendových akcií?

Nakoupit fyzické akcie nějaké společnosti není jedinou možností, jak inkasovat příjem z dividend. Jakou další možnost máte?

A) Nákup akciových titulů u brokera

Abyste mohli inkasovat dividendu, musíte nakoupit přímo danou akcii (tedy nikoliv CFD či jiný derivát). Výběr brokera může z počátku působit velmi složitě a pro nováčky může být až chaotický. Jakmile si tím ale projdete, uvidíte, že to není vůbec těžké.

Ve chvíli, kdy máte jasně stanovenou strategii (např. dlouhodobě nakupovat dividendové akcie a průměrovat jejich cenu) je pro vás velmi důležité také kritérium zdanění akcií a poplatky související s obchodováním.

Abyste si zvládnuli dobře vybrat, přečtěte si náš samostatný článek věnovaný výběru brokera, kde vás tímto procesem provedeme krok za krokem.

Na konci článku máme uvedeny konkrétní příklady brokerů vhodných pro dané investiční strategie.

B) Nákup dividendových ETF u brokera

Víte, že nemusíte trávit spoustu času vybíráním konkrétních akciových titulů, ale můžete snadno a pohodlně investovat do tzv. ETF? Tyto finanční instrumenty rovněž nakupujete přes brokera, ale namísto desítek titulů, prostřednictvím nich koupíte pouze jedno vybrané ETF (či kombinaci několika málo ETF). Obrovskou výhodou je u ETF diverzifikace a časová nenáročnost.

dividendove-akcie-dividendy-dolar-USD
Zdroj: depositphotos.com

V následující pasáži vám ukáže několik konkrétních tipů na zajímavé dividendové akcie. Pozor na to, že náš článek není investičním doporučením – jedná se pouze o inspiraci (tipy).

Na vás samotných je pak pečlivý výběr dle vaší individuální investiční strategie, investičním horizontu, možnostech i toleranci k investičnímu riziku.

Pojďme se nyní společně podívat na konkrétní zástupce dividendových ETF a dividendových akcií do kterých může být zajímavé investovat.

Jedny z nejlepších zahraničních dividendových akcií

1) AT&T

Jedná se o jednoho z největších a nejstarších poskytovatelů telefonních, datových, telekomunikačních, ale i mobilních služeb. Akcie AT&T přibližně 60 % zisku rozdělí na dividendách, přičemž výnos z dividend dlouhodobě dosahuje výše okolo 6-7 %.

Vývoj akcií AT&T od roku 2010
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2) The Bank Novia Scotia

Tato 3. největší banka Kanady za posledních 50 let hned 46krát zvýšila vyplácenou dividendu. Dividendový výnos nyní dosahuje okolo 6 %.

3) Procter & Gamble

Tento americký nadnárodní koncern sídlící v Cincinnati podniká především v oblasti drogistického zboží. To mu dává punc stabilního a velmi bezpečného podniku, jelikož nehledě na to, jak hluboká krize by přišla, stále budeme nakupovat věci jako toaletní papír a zubní pastu. Dlouhodobě dividendový výnos akcií Procter & Gamble dosahuje okolo 3 %.

Vývoj akcií P&G od roku 2010
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

4) Coca-Cola

Toto jen vůbec nejdéle držený akciový titul slavného investora Warrena Buffetta. Věštec z Omahy vlastní akcie Coca-Cola více jak 32 let. Dividendový výnos těchto akcií se pohybuje okolo 2,5-3,5 %.

Vývoj akcií Coca-Cola od roku 2010
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Nejlepší evropské dividendové akcie

1) Royal Dutch Shell

Jedna z největších energetických společností na světě. Odvětví ropy a plynu této společnosti umožnilo pořádně vyrůst a od roku 1945 nepřetržitě zvyšovat dividendy s aktuálním výnosem okolo 6 %.

Vývoj akcií Royal Dutch Shell od roku 2010
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2) Unilever

Společnost Unilever založená v roce 1930 je jedním z největších výrobců potravin a výrobků pro péči o tělo a domácnost na světě. Se svými pobočkami ve více jak 100 zemích a dividendovým výnosem okolo 4 % může být velmi lákavý titul.

Vývoj akcií Unilever od roku 2010
CZK
USD
EUR
GBP
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3) BP (British Petroleum)

Společnost BP je jedna z největších energetických společností světa a se svým výnosem z dividend přesahujícím 6 % udělá radost nejednomu investorovi.

Vývoj akcií BP od roku 2010
CZK
USD
EUR
GBP
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

4) Vodafone Group

Vodafone, firmu asi ani nebude třeba blíže představovat. Jedná se ale o společnost, která se považuje za jednu nejlepších dividendových akcií v Evropě. Se svým dividendovým výnosem skoro 10 % se není čemu divit. Tento lídr na poli telekomunikačních technologií se nedávno spojil s Discovery, čímž ještě upevnil svou pozici na trhu.

Vývoj akcií Vodafone Group od roku 2010
CZK
USD
EUR
GBP
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Nejlepší české dividendové akcie

České akcie sice nevypadají dle indexu PX nijak zajímavě, avšak z pohledu dividendy jsou velmi zajímavé, přičemž některé dividendové výnosy přesahují i 10 %! Ve srovnání s průměrem EU nebo Ameriky jsme na tom skutečně mnohem lépe (viz srovnání níže).

srovnani-dividendoveho-vynosu-akcii-ruznych-zemi
Srovnání dividendového výnosu akcií různých zemí. Zdroj: Peak.cz

Kromě toho odpadá nezanedbatelné kurzové riziko, jelikož do českých titulů můžete investovat přímo v korunách.

1) O2

Náš největší telefonní operátor nabízí zajímavou dividendu ve výší okolo 10 %. Tomu nahrává i fakt, že u nás jsou tyto služby jedny z nejdražších v EU, a tak je z čeho rozdávat. Dlouhodobě stabilní výsledky a mírný růst i samotné ceny akcií O2 – co víc ještě potřebujete?

Vývoj akcií O2 od roku 2010
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2) Philip Morris CZ

Velmi známá tabáková společnost je rekordmanem českých dividend, jelikož vyplácí dividendy s více jak 10% výnosem, ale i samotné akcie Philip Morris poměrně hbitě rostou. Bohužel vývoj dividend je do budoucna nejistý, jelikož tato společnost nemá nastavenou dlouhodobou koncepci jejich výplat.

Vývoj akcií Philip Morris CZ od roku 2010
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3) Kofola

Srdcová záležitost mnoha Čechů. Stabilní finanční situace akcií Kofoly bohužel nevede ke stejně pravidelné výplatě dividend, které nebyly vyplaceny např. v roce 2015. Když už se tak ale stane, každého určitě potěší dividendový výnos okolo 5 %.

Vývoj akcií Kofola od roku 2015
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Nejlepší dividendové ETF

Výše zmíněné ETF (exchande traded funds), známé jako indexové fondy jsou výtečným nástrojem pro nenáročné investory, kteří nechtějí trávit příliš času investováním, edukací a výběrem konkrétních akciových titulů.

A jelikož jsou dividendové akcie vhodné zejména pro střednědobé a dlouhodobé investování, dividendové ETF se může stát perfektní kombinací obou.

Další výhodou jsou nízké poplatky (oproti klasickým investičním fondům) a vysoká likvidita, jelikož je můžete obchodovat prakticky kdykoliv a kdekoliv.

1) SPDR S&P US Dividend Aristocrats ETF

Jedno z největších ETF v oblasti dividend, který své zisky rozděluje čtvrtletně. Jsou zde zařazeny společnosti z S&P Composite Index, které zvyšují dividendy alespoň 20 po sobě jdoucích let.

Vývoj ETF SPDR S&P US Dividend Aristocrats od roku 2020
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2) SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats ETF

ETF evropských společností, které alespoň posledních 10 let zvyšovaly dividendy. Dividendy jsou v případě tohoto ETF vypláceny půlročně.

3) SPDR S&P Global Dividend Aristocrats ETF

Čtvrtletně vyplácené dividendy tohoto ETF investujícího do globálně nejzajímavějších dividendových akcií zlákaly mnoho investorů a současný objem okolo 600 mil. EUR je relativně velký.

4) iShares Asia Pacific Dividend ETF

Obchodní válka nepůsobila zrovna dobře pro ETF iShares Asia Pacific Dividend, ale v tom se skrývá i určitý potenciál toto ETF čtvrtletně vyplácející dividendu nakoupit co levněji a vydělat více.

Vývoj ETF iShares Asie Pacific Dividend od roku 2006
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

5) iShares Emerging Markets Dividend ETF

Skrze toto ETF můžete investovat do akcií rozvíjejících se zemí, které byly schopny dlouhodobě a stabilně vyplácet své dividendy. Čtvrtletní distribuce dividend a fakt, že si v poslední době vede mezi ETF velmi dobře, působí jako velké lákadlo.

6) iShares MSCI USA Quality Dividend ETF

iShares MSCI USA Quality Dividend je akciové ETF obchodované pod tickerem QDIV, které poskytuje investorům široké portfolio amerických akciových titulů s vysokými dividendami.

Vývoj ETF iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS od roku 2019
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Pár slov závěrem

Po přečtení výše sepsaných řádků byste měli být schopni komplexně porozumět dividendovým akciím i jejich strategiím, uvažovat o zásadních souvislostech a umět si vybrat konkrétní (pro vás vhodné) dividendové tituly či ETF.

Pokud vám ale některá pasáž nebyla jasná, neváhejte si ji pročíst znovu nebo využijte odkazy na další články na našem webu, popřípadě také naši akademii. Dividendové akcie určitě stojí za pozornost – jedná se o skvělý nástroj. Věnujte tomu svůj čas a posuňte své investiční dovednosti zase o kus dopředu.

V případě, že si nebudete vědět rady nás můžete také samozřejmě kontaktovat.

Ohodnoťte tuto rubriku

Články v kategorii Dividendové akcie a ETF – Co to je? Jak vybrat nejlepší v roce 2022? Kde je nakoupit?
Zobrazit další
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo