Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo TradeCentrum
Recenze brokera TradeCentrum – Naše zkušenosti
Logo TradeCentrum
TradeCentrum
U 84.46 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Logo TradeCentrum

Recenze brokera TradeCentrum – Naše zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 22. 3. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
74 %
U 84.46 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Poznámka

AKTUALIZOVÁNO 2023: Tento broker již ukončil svoji činnost.

Broker TradeCentrum působí na trhu už od roku 2016. Jedná se o brokera provozovanéhospolečností Goldenburg Group Limited, který je regulován Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzu (CySEC). Tato komise za nedodržení několika bodů společnosti Goldenburg Group Ltd ale v minulosti již udělila pokuty.

Webové stránky brokera na nás působí sice profesionálně, ač poněkud zastarale.

Obsah recenze TradeCentrum

Obal sice hezký je a je také velmi zajímavý, ale to je asi tak všechno, jelikož obsah tak trochu zklame. Stačí zmínit vysoké poplatky za obchodování a mnoho obchodníků to odradí hned na začátku, jelikož spready na valné většině měnových párů přesahují 3 pipy, a to není zrovna málo.

broker trade centrum - recenze
Webové stránky brokera TradeCentrum

Obchodní platforma TradeCentrum

Trade Centrum k obchodování využívá pouze platformu MetaTrader5, což je prakticky starý dobrý MetaTrade4, jen v novém kabátě.

Bohužel ale tato platforma, ač je novější, nemá moc dobrou reputaci, protože funguje na jiném systémy a tím pádem na ni nelze využívat tisíce již existujících indikátorů a šablon dostupných na internetu, kvůli kterým právě nespočet obchodníků má MT4 v lásce..

Díky MT5 můžete obchodovat v češtině nejen z počítače, ale také z telefonu anebo tabletu.

Jako další zajímavou možnost přináší Tradecentrum také obchodování přes telefon – stačí zavolat vašemu account manažerovi a mít na vašem obchodním účtě dostatečný obnost peněz. Po vyslovení vašeho příkazu a následném potvrzení manažer vámi požadovaný obchod provede za vás.

Vklady a výběry peněz

Vkládání finančních prostředků lze učinit dvěma způsoby – buď platební kartou anebo bankovním převodem. Pomocí platební karty můžete vložit minimálně 100 USD (cca 2500 Kč), přičemž maximální vklad činí 10 000 USD.

Pokud se rozhodnete pro bankovní převod, maximální vklad je neomezený, ale zato minimální vklad je stanoven na 250 USD (cca 6000 Kč).

Budete-li si chtít ze svého účtu finance vybrat, lze tak učinit pouze bankovním převodem, přičemž na účtu budete muset mít alespoň 250 USD, jinak výběr provést nepůjde. Co je pozitivní, za výběry a ani za vklady si broker žádné poplatky neúčtuje.

Broker TradeCentrum má účet u české i slovenské pobočky banky UniCredit Bank, což je výhoda, převody samotné jsou totiž rychlé.

Obchodování u TradeCentrum

Minimální objem transakce je stanoven na 0,01 lotu, přičemž využít lze i finanční páku. Dříve bylo u tohoto brokera možné obchodovat s finanční pákou až 1:500, nicméně kvůli zpřísňujícím se regulacím je tomu dávno jinak. Nastavený pákový efekt je standardně 1:30.

Lze zde však obchodovat i s vyšší pákou, a to 1:100, ale to pouze za předpokladu, že jste profesionálními klienty. To, zda splňujete podmínky kladené na profesionální klienty, určuje broker na základě vaší žádosti.

Vzdělávání

Broker TradeCentrum se na začátku roku 2020 rozhodl své obchodníky také vzdělávat prostřednictvím nově vzniklé sekce Vzdělávání.

Sekce vzdělávání u brokera TradeCentrum
Sekce vzdělávání u brokera TradeCentrum

Tam naleznete výukové články, které hovoří mimo jiné např. o tom, co je to short selling, jak obchodovat pomocí mobilního telefonu a další.

Společnost Goldenburg Group

Za brokerem TradeCentrum již od jejího začátku stojí kyperská společnost Goldenburg Group Ltd. Té byla v půlce roku 2019 udělena kyperským regualačním orgánem CySEC pokuta ve výši 170 000 EUR. Pokuta byla za porušení několika bodůl investičního zákona (L.144(I)/2007) – (Zdroj: oficiální zpráva regulátora).

Nejvyšší část pokuty (80 000 eur) byla udělena za porušení bodu, podle kterého by měl broker při poskytování služeb postupovat čestně, spravedlivě a v zájmu klienta.

Zkušenosti s Trade Centrum

Na internetu v nejrůznějších diskuzích naleznete smíšené zkušenosti. Některé kladné komentáře většinou píšou (dle svých vlastních slov) nováčci v obchodování.

Uživatel Fosikfoxal na fóru Finančník sdílel své zkušenosti ve formě komentáře. Napsal:

[…] Celá zkušenost velmi negativní. Možná jim občas nějaký obchod vyjde, ale způsob jednání byl ve stylu: Vylákat peníze a pak se už tolik nezajímají, zda člověk na tom získá nebo ne, jak slibují. Pokud chce pak peníze vybrat, dělat problémy a pokud možno přimět k dalšímu nesmyslnému obchodu. Neměl jsem z celé akce pocit, že by rozuměli obchodu.

I další kritika spočívá zejména ve způsobu jednání obchodních manažerů této obchodní společnosti. Často volají lidem a nabízejí jim výdělek peněz investicemi na finančních trzích. Když se tato volání často opakují, není to nic příjemného.

Každopádně, pokud vás nějaký broker, kterého jste o to předem nepožádali, bude telefonicky anebo jinou cestou nabádat k investicím, rozhodně na takový druh obchodních příležitostí nepřistupujte.

Jejich nabídky sice často zní hezky, možná až neuvěřitelně. Právě to je ale kamenem úrazu. Záčátečníci, kteří jsou jen “naveženi” do obchodu, aniž by věděli co dělají, často prodělají své peníze. Ať už svojí vinou, vinou špatné rady svého manažera, nebo vinou přísně/špatně nastavených podmínek obchodu, jako je vysoká finanční páka, přísný stoploss či vzdálený take-profit.

Závěr k brokerovi TradeCentrum

Cílem této recenze není odrazovat od obchodování s touto společností. Dle našich poznatků se však jedná o průměrného Market maker brokera s vcelku vysokými poplatky za obchodování.

Pokud angličtina není vaší silnou stránkou a hledáte platformu s českou podporou, doporučit na druhou stranu lze STP brokery XTB nebo LYNX. Rozhodnutí je však na vás

Hodnocení Finex.cz

17. místo
Broker
74 %
2024

Broker TradeCentrum

Nabídka tohoto brokera, zejména co se týče poplatků, nabízených instrumentů a zákaznického servisu, nedosahuje takových kvalit jako nabídka ostatních brokerů.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

100%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

70%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

70%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

65%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

65%

Více informací o TradeCentrum

Jméno firmyTradeCentrum
Sekundární trh
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://tradecentrum.com/cs/
Sídlo brokeraLimassol, Kypr
Počet aktiv460
Typ brokeraMarket maker
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatCFD Akcie, CFD Komodity, CFD Indexy
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuČeské koruny, Eura, Dolary
Minimální vklad2500 Kč
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
PákaAž 1:30
SpreadAž 3 pip
V češtině
V češtině
Výplaty odměn
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Internetové peněženky
Ohodnoťte společnost TradeCentrum
1
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (16 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Pawlos

co mi tu vyhovuje tak ta podpora v češtině

Joe

je to takový průměrný broker, každý má něco…

Marek

Mají dobré platformy, snadné a rychlé otevření účtu. Široká škála produktů. Bezplatný a rychlý vklad a výběr. Regulováno finančním orgánem. Čert se dá najít všude, primárně se musí starat klient, aby to makalo.

Luk

Obchodování beru jako formu zábavy, ale samozřejmě bych z toho i rád něco vytěžil. Tak jsem k tomu přistupoval při výběru brokera. Prvně jsem rád, že tu nejsou kryptoměny, ty jsem kdysi zkoušel a prodělal jsem kalhoty, takže jsem rád, že to tady není. Zkouším zatím jenom demo účet, protože samozřejmě už opatrnější, když přijde na reálný obchody, ale zatím to vypadá moc dobře, nabízí to, to co jsem očekával

JW

Obchodování s tímto brokerem nedoporučuji.
Jejich odhady jsou velmi nepřesné a šel vždy úplně opačně, než se choval trh. V mém případě jsem se u nich dostal do ztráty cca 20procent.

Martin

Vložil jsem 3 miliony a po třech měsících mám už jen 700.tisíc. Konkrétně dnes mi odstřelili účet vybrali nejnevýhodnější posici a přišel jsem o 800tisíc. Kdyby vybrali jiné posice, přišel bych jen o 150tisíc
Loupežníci, pryč od nich…

Radek

Mam podobnou zkusenost!

Pavel

Každodenní telefonáty od brookera (k jejich cti dodat, že oba dva byli velmi slušní). Udělal jsem 1 obchod a účet jsem uzavřel. Až 20násobné poplatky za swapy a 10násobné poplatky za spready oproti konkurenčním platformám např. Plus500. Pro představu ropa spread u nákupu 100 barelů ropy (0,1 lotu) cca 600 Kč, poplatek za swap cca 60 Kč a ve středu 180.

Je neuvěřitelné, že tenhle jejich obchodní model s nehoráznými poplatky stále funguje.

Zdeněk

Mě za čtyři měsíce připravili o 4 miliony. 2.5 vlastních a 2 co jsem si napůjčoval. Přitom vědí že nesmí obchodovat s lidmi,kteří mají půjčené peníze. Jenže jejich lákavé nabídky a neustálé tahání peněz,aby se to všechno spravilo nebrali konce. A tohle jsou ti praví *****. Dostanou lidi do průšvihu, bez zájmu a proti pravidlům. Podávám na ně trestní oznámení.

Ondra

Mam uplne stejnou zkusenost – pul mega v haji behem mesice. Jdou jednoznacne proti klientum a tlaci stale do navysovani pozic a hedgeovani, pak navysi poplatky, spread etc. a pak vas dozenou margin cally. Velmi spatna doporuceni, ale urcite velmi cenna zkusenost!

Petr

Dobrý den pane Zdeňku, mám stejnou zkušenost, také jsem si kvůli nim napujčoval. Ozvěte se prosím na mail [email protected]. Můžeme na ně něco vymyslet společně.

ondřej

Prosím ozvětě se mi na 725 002 473, zajímalo by mě víc o tom

MARTIN

mám stejnou zkušenost 734 134 782

TradeCentrum

Dobrý den,
vážíme si Vaší zpětné vazby. Kvalita služeb je pro nás na prvním místě. Neváhejte nás proto, prosím, s Vašimi připomínkami k obchodní politice kontaktovat přímo na [email protected]. Konkrétní připomínky prověříme a věříme, že budete do budoucna s našimi službami spokojený.
S pozdravem
Tradecentrum

Martin

Dobrý den, u této společnosti jsem obchodoval aktivně něco přes půl roku. Nedopuručuji ji z hlediska vysokých Swapových bodů a Spreadů, dále jejich obchodní politika je vysoce nátlaková. Tlačí vás na otevření pozice a tím pádem mají z vás provizi, o kterou tady jde v první řadě. Lákají lidi do obchodování na finančních trzích i když o tom nemají třeba vůbec páru. Doporučuji lidem, kteří se chtějí spekulativním obchodováním zabývat, začít na demo účtu a nejdříve po roce začít na tvrdo s reálným účtem. Aby člověk zjistil jak pracují jeho emoce u otevřené pozice(i když u reálných peněz jsou emoce odlišné,ale i tak), jaké jsou strategie, které instrumenty mu vyhovují, atd.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎