Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

KONEC Arboletu: Podvod, letadlo nebo projekt, který nevyšel?

KONEC Arboletu: Podvod, letadlo nebo projekt, který nevyšel?
webové stránky arbolet.net
Webové stránky arbolet.net

Představte si komunitu, která se snaží o vytvoření soběstačného ekonomického systému. Nezávislou komunitu, která se zcela obejde bez pomoci infrastruktury států a úřadů.

Komunitu, která stojí a funguje hlavně z investic jejích členů a na ziskových aktivitách zakladatelů. Prostě dle jejich vlastních slov nejlepší, nejzapálenější, nejinteligentěnjší, nejnezávislejší, nejpokrokovější a asi bychom mohli pokračovat dál a dál.

Tato komunita má už dost současného bankovního, byrokratického a politického světa se všemi jejich institucemi, kterým lidé přestávají věřit. Nový svět, který nebude stát na těchto institucích chce přeci každý, nebo alespoň většina. To je dokonalý svět podle Arboletu. Ale co je Arbolet? Čtěte dál.

Poznámka

POZOR – AKTUALIZOVÁNO 2020: Projekt Arbolet před koncem roku 2019 ukončil svoji činnost!

arbolet konec vyjádření
Oficiální vyjádření vedení na stránkách Arbolet

Je to smutné, ale Arbolet byl po pěti letech svého působení uzavřen.

Oficiálním uvedeným důvodem je: “skutečnost, že se projekt nepodařilo udržet na takových výnosech, aby jej bylo možné nadále provozovat.

I přes nesčetný počet upozornění na to, že se jedná o netransparentní projekt s nejistou budoucností, do Arboletu lidé posílali své peníze s vidinou jejich zhodnocení, které bylo přinejmenším podezřelé, na což jsme upozorňovali i v našem článku.

Bohužel se však proroctví naplnila a Arbolet letěl k zemi.

Co se stane s penězmi uživatelů Arboletu?

To nikdo neví. Sám Arbolet ve svém vyjádření (viz obrázek výše) tvrdí, že “vyvíjí veškeré úsilí, aby došlo k minimalizaci veškerých ztrát, a to jak projektu jako celku, tak i všech jeho členů.”

Nic ale není jisté.

Arbolet také dodává: “V tuto chvíli jsme schopni se 100% jistotou garantovat, že veškeré vklady členů budou vráceny ve fixované korunové výši, tj. vklady budou přepočteny k okamžiku jejich připsání na účet Projektu Arbolet na české koruny a v té výši budou každému vkladateli vráceny.”

To samo o sobě zavání velkým průšvihem nehledě na to, že peníze by lidem měly být vypláceny po částech v následujících 22 (!) měsících.

Doufáme, že se vše vyřeší ku prospěchu všech jeho uživatelů, ale obáváme se, že to tak nedopadne. Ať už byl Arbolet od svého počátku jen podvod, nebo to všechno jeho autoři mysleli dobře, bohužel už se nic víc nedozvíme.

Budeme rádi, když nám napíšete svoji zkušenost s Arboletem do komentářů pod článkem.

.

Článek níže (recenze Arboletu) byl zachován v původním znění a stejně tak i diskuze níže.

Obsah recenze Arboletu

Poznámka

Aktualizováno 2019: Tuto recenzi jsme v únoru 2019 rozšířili a pečlivě aktualizovali. Jedná se o poměrně kontroverzní téma, ke kterému jsme dlouho a hluboce hledali všechny možné informace. V tomto článku tedy naleznete kompletní shrnutí všech dostupných informací. Máte-li další informace či zkušenosti, které by v článku měly zaznít, určitě nám je napište níže do komentářů. ⤵️ Děkujeme.

Co je to Arbolet?

Arbolet je jeden vizionářský kryptoměnový projekt. Je to prostě, dle jejich vyjádření, “banda lidí, která se rozhodla vytvořit prostředí pro nadcházející finanční revoluci”. Arbolet je projekt řízen skupinou lidí, která se o bitcoin údajně zajímá již od roku 2011 a počínaje rokem 2015 spustili webové stránky s optimalizovaným uživatelským rozhraním.

Není nám zcela jasné, zda má tato komunita vzbuzovat zvědavost anebo nahánět strach. Ještě větší otázky v nás vzbuzuje fakt, že za projektem stojí Češi. Nebo alespoň podle jejich slov. Kdo za projektem reálně stojí totiž nikdo neví. Jisté je jen to, že firma Arbolet Corp sídlí v Panamě. Kdo ji však reálně vede se asi nikdy nedozvíme.

Arbolet nabízí několik funkcí. Těmi hlavními jsou bezesporu kryptoměnová peněženka, směnárna a možnost pro investici, tzv. podílové vrstvy.

Kromě toho nabízí také “aplikace” vyvinuté ve vlastní dílně, jako je například diskuzní fórum, zpravodajství, kvízy, anebo MDB, díky kterému mohou uživatelé Arboletu sledovat filmy. Podívejme se na některé jejich aplikace blíže.

Kryptoměnová peněženka Arbolet

Arbolet vyvinul a také provozuje českou internetovou peněženku aKč. Dále pak pěněženku aBTC, aEUR, aUSD, aGBP či aPLN, vždy pro určitý trh. K peněženkám vám však bohužel Arbolet neposkytne žádné privátní klíče, jelikož, dle slov zástupců projektu, lidé stejně netuší, co to je.

Jak to tak ale vypadá, jejich internetové peněženky fungují dobře. Více méně bez problémů funguje i zasílání peněz z Arboletu na běžný bankovní účet a naopak. Níže v komentářích pod tímto článkem se ale našlo několik lidí, kteří s těmito transakcemi měli problémy.

Poznámka

TIP: Pokud to s kryptoměnami myslíte vážně a nejste jen začátečník s 0.0001 BTC, rozhodně doporučujeme koupi hardwarové peněženky. Pouze s nimi máte své kryptoměny maximálně v bezpečí. Pozor! Máte-li kryptoměny na peněžence Arboletu, nejste jejich vlastníky – nevlastníte privátní klíče k daným bitcoinům.

Je důležité si uvědomit, že kryptoměny = peníze a na peníze by měl být člověk opatrný. Proto k tomu tak přistupujte a mějte svoje kryptoměny v bezpečí.

Podílové vrstvy

vydělávání arboletUživatelé Arboletu mají také možnost podílet se na aktivitách společnosti Arbolet Corp. v rámci podílových vrstev. Zkrátka dle jejich slov uživatelmi vložené finanční prostředky použijí na své další aktivity a tím je zhodnotí.

Podílové vrstvy se liší podle měny, ve které chcete investovat. Jiné zisky získávají uživatelé, kteří investují v Kč a jiné zisky mohou očekávat investoři v BTC. Investice jsou rozdělené na různé vrstvy, přičemž u každé je možné očekávat jiné zhodnocení a jiné podmínky. Podmínkami se rozumí např. možnost zhodnocené prostředky používat či vybrat si je na svůj účet.

Důležité je zmínit, že úrok je u podílových vrstev uváděn ročně, připisuje se ale postupně. Pro 6% úrok se tedy bude připisovat cca 0.000011 % každou minutu.

Podílové vrstvy u korunové peněženky

Korunové investice jsou poměrně složité na pochopení. Kromě nulté vrstvy existuje ještě dalších pět, které se od sebe liší svými podmínkami. Všimněte si, že u každé vrstvy jsou uvedené dvě různé procentní sazby. Vyšší sazby může uživatel dosáhnout tak, že splní určité questy. Jako questy Arbolet uvádí mj. přečtení určitého počtu článků, strávení určitého času na stránce, nebo vyplnění určitých kvízů.

 • 0. vrstva – V nulté vrstvě, což je vlastně peněženka samotná, se zůstatek nijak nezhodnocuje. Plní pouze funkci vkladovou a výběrovou, přičemž výběr z této vrstvy můžete uskutečnit okamžitě.
 • 1. vrstva – V první vrstvě se jedná o investice, kde je zhodnocení až 1,5-3 % ročně, přičemž převod z této vrstvy na nulovou vrstvu trvá 1 den a s úrokem lze manipulovat kdykoli.
 • 2. vrstva – U druhé vrstvy jde také o investici, kde je však zhodnocení až 3-6 % ročně. Nevýhodou je, že doba převodu investice na nulovou vrstvu je 7 dní a s úrokem lze manipulovat jen jednou za 3 dny.
 • 3. vrstva – V třetí vrstvě se jedná už o investice, kde je zhodnocení až 4,5-9 % za rok, přičemž s výstupem (zhodnocením) je možno manipulovat jednou za 7 dní. Investovanou částku dostaneme zpět až po 30 dnech po požádání. Min. vklad do této vrstvy je 10 000 Kč.
 • 4. vrstva – nabízené zhodnocení je 6,3-12,6 % ročně, přičemž převod z této vrstvy na nultou vrstvu trvá 6 měsíců a s úrokem lze manipulovat až po 30 dnech (!). Min. vklad je 30 000 Kč.
 • 5. vrstva – nabízí roční zhodnocení ve výši 8,5-21% úrok je možno vybrat nebo reinvestovat jednou za 30 dní a investovanou částku investor dostane zpět až po 1 roce (!!!) po požádání. Minimální vklad do této vrstvy je 100 000 Kč.

Podílové vrstvy u bitcoinové peněženky

 • 0. vrstva – V nulté vrstvě, což je vlastně peněženka samotná, se zůstatek nijak nezhodnocuje. Plní pouze funkci vkladovou a výběrovou, přičemž výběr z této vrstvy můžete uskutečnit okamžitě.
 • 1. vrstva – V první vrstvě se jedná už o investice, kde je zhodnocení 6 % ročně. Převod z této vrstvy na nulovou vrstvu (tedy výběr) trvá 1 měsíc (!) a se získaným úrokem lze manipulovat až po jednom týdnu.
 • 2. vrstva – U druhé vrstvy jde také o investici, kde je však zhodnocení 10 % ročně. Nevýhodou je, že doba převodu na nulovou vrstvu je 1 rok (!!!) a s úrokem lze manipulovat až po jednom měsíci.
Poznámka

Pozor: Dominik Stroukal, ekonom a kryptoměnový nadšenec na naši otázku na to, co si o Arboletu myslí, odpověděl: “[…] I když si odmyslím, že je nanejvýš podezřelé slibovat 10% výnos ročně, anonymní vlastnictví a typicky pyramidové schéma ‘vrstev’, tak dělá Arbolet Bitcoinu tu nejhorší možnou službu už tím, jak učí uživatele špatně používat své peníze.

Znovu upozorňujeme na to, že pokud své peníze vložíte do kterékoli z vrstev vyšších než 0, nebudete s nimi po nějakou dobu moci nijak hýbat. U zmiňované 5. vrstvy se vám peníze sice zhodnocují (až 18,6 % ročně) ale od chvíle, kdy si svoji investovanou částku budete chtít vybrat, budete muset čekat 1 rok, než ji uvidíte. A v tuto dobu se vám peníze samozřejmě nezúročují.

Jak Arbolet zhodnocení zajišťuje?

Dle jejich vlastních slov Arbolet pracuje na mnoha projektech s tím, že projekty s krátkodobým výnosem spadají spíše k nižším vrstvám a středně, až dlouhodobé aktivity umožnují zajišťovat zhodnocení ve vyšších podílových vrstvách (3.,4., 5.). U některých aktivit se prý zhodnocení nemusí projevovat přímo zásadním navýšením kapitálu, ale např. celkovým dopadem v kryptoměnové osvětě, což má pro Arbolet také svou cenu.

Mezi tyto projekty se řadí např.:

 • Arbitráže se stablecoiny. Přestože je hodnota stablecoinů dlouhodobě stabilní, na trzích dochází k momentům omezené likvidity v rámci jedné bruzy. K výkyvům dochází, když někdo na trhu umístí příliš velkou objednávku nebo když danou kryptoměnu přidá nová burza na svou platformu. Pomocí algoritmu, který signalizuje prodej v kurzu větším než 1 a nákup v kurzu menším než 1, dosahuje Arbolet zisku.
 • Poskytování likvidity burzách. Neboli margin funding. Jsou situace, kdy je výhodnější peníze na burze někomu krátkodobě půjčit a inkasovat jistý zisk. Tímto způsobem Arbolet prý dosahuje až dvouciferného procentiálního zúročení ročně.
 • Zisk z forků kryptoměn. Vzhledem k tomu, že Arbolet vlastní privátní klíče k bitcoinům všech uživatelů a nepodporuje forky kryptoměn, z peněz lidí tak “zajišťuje” jejich postupné zhodnocování. Sám Arbolet uvádí, že takto nabyté kryptoměny prodává na jejich nejvyšších hodnotách. Zda to je pravda, to nevíme. Důkaz nemáme. A to, zda je tento způsob morální, nebudeme dále rozebírat.
 • Invetstice do doménových jmen spojených s kryptoměnami a technologiemi. Jedná se o klasickou doménovou spekulaci. V loňském roce prý začali pro tuto oblast vyvíjet samostatný projekt TokenDomains.

Jak je vidět, pokud je toto všechno pravda, Arbolet peníze nějakým způsobem opravdu vydělává a to jak pro sebe, tak i pro své uživatele. Otázkou zůstává, zda to opravdu postačí pro zhodnocení ve výši 20 % ročně a pokrytí nákladů na provoz.

Internetový obchod A-Shop

arbolet a-shopV internetovém obchodu Arboletu můžete prodávat a nakupovat téměř vše jak za české koruny, tak za bitcoin. Nejedná se o internetový obchod provozovaný jednou společností ale spíše o takový bazar/tržiště podobný Aukru či Bazoši. Vybírat můžete z více jak 800 produktů, ať už potřebujete mobilní telefon, hračky pro dítě, krmení pro rybičky anebo pneumatiky.

To všechno na A-Shopu najdete. V zájmu prodávajícího je, aby jednal při prodeji čestně. Jestliže se prodávající vůči kupujícímu dopustí podvodu a má finanční prostředky v 1. či 2. vrstvě, se kterými sám nemůže nakládat, zákaznická podpora internetového obchodu má právo tyto peníze vzít a převést je na účet podvedeného kupujícího.

Plány Arboletu do budoucnosti

Arbolet ve svých článcích a manifestech také zveřejňuje své určité plány do budoucnosti. Jsou to tedy pouze plány, které se třeba ani neuskuteční, ale jsou vysloveny. Mezi tyto plány patří např. vydání knihy či vlastní kryptoměny aKredit. (To mi však trochu připomíná podvod BitConnect – vlastní token s možností automatického zhodnocování, který po několika letech krachl a jeho vlastníci všechny investory okradli.)

Arbolet očima expertů

Zeptali jsme se několika expertů v oblasti kryptoměn, aby nám sdělili svůj názor. Některé přinášíme níže.

“I když si odmyslím, že je nanejvýš podezřelé slibovat 10% výnos ročně, anonymní vlastnictví, typicky pyramidové schéma “vrstev”, tak dělá Arbolet Bitcoinu tu nejhorší možnou službu už tím, jak učí uživatele špatně používat své peníze.

Bitcoin vrací peníze zpět do rukou lidí. Jeho podstatou je, že nemusíme věřit žádné třetí straně. Pokud používáte Arbolet, musíte věřit jeho majiteli, nemáte své peníze u sebe, nejsou vaše. A ani nevíte, kdo to je.

Nejvíc Bitcoinů se ztratilo právě protože lidé věřili třetím stranám. Když šlo o například o veřejně známou burzu, mohli alespoň podat trestní oznámení a mít malou šanci na nápravu. U Arboletu posíláte své peníze neznámo kam.

Sečteno podtrženo, když pošlete peníze na Arbolet, je to dar neznámým lidem. Ty peníze jim dávate a jen doufáte, že je vám někdy dají zpátky. To je ještě horší, než současné banky.

Arbolet je podvodné letadlo, které učí uživatele kryptoměn tomu nejhoršímu. Schválně se zeptejte, jak dosahují oněch 10 % ročně. Umí prý nejlépe obchodovat na trhu. Proč k tomu potřebují vaše peníze za 10% úrok? Prý aby byli větší a mohli tak ovlivňovat trh. Klasická lež už od počátku všech pyramidových her. Nic nového pod sluncem.”

Dominik Stroukal, ekonom a kryptoměnový investor

K Arboletu se také vyjádřil Marek Palatinus, zakladatel prvního těžebního poolu pro Bitcoin a tvůrce známé hardware peněženky Trezor.

“Arbolet splňuje všechny znaky ponzi. Pokud něco vypadá jako kachna, kváká jako kachna a chodí jako kachna, tak co to bude…”

Marek “Slush” Palatinus, Zakladatel Slushpool

Zmínky na internetu

Na téma Arboletu se samozřejmě vyjádřilo i několik internetových stránek. Např. na blogu Paralelní Polis byl ještě před několika měsíci článek, který před projektem Arbolet varoval. Nyní se však na dané stránce nachází pouze text, který mimo jiné říká: “V posledních dnech jsme se stali terčem permanentního e-mailového a dalšího spamu ze strany příznivců a provozovatelů Arbolet.cz, kterým se samozřejmě jakákoliv negativní zmínka o jejich projektu nelíbí. […] Není v našich silách a časových možnostech na podobný spam neustále reagovat, rozhodli jsme se proto původní článek s varováním před Arboletem stáhnout.“. My jsme však původní článek našli a přikládáme jednu jeho zajímavou pasáž: “arbolet.cz působí zcela anonymně a vzhledem k povaze bitcoinu tak může kdykoli zastavit výplaty a uložené prostředky zcizit bez rizika odhalení. Na stránkách arbolet nenaleznete, kde sídlí a kdo stránky provozuje.”

Vyjádření na Arbolet od Paralelní polis
Nynější podoba článku na blogu PP.

Kromě Paralelní Polis se k této tématice oficiálně vyjádřila i česká směnárna SimpleCoin, kteří měli s Arboletem jisté problémy. V článku od SimpleCoin zaznělo mj.: “Dle veřejných informací uložených v bitcoinové síti (blockchain) arbolet.cz nashromážděné bitcoiny od zákazníků, kteří si nakoupili bitcoiny přes naši společnost udržuje ve své peněžence, nijak s nimi nepohybuje a prostředky nezhodnocuje. Proto není možné, aby dlouhodobě dostál svým slibům o zhodnocování. K vyplácení zisků s největší pravděpodobností používá vklady jiných uživatelů, a proto jsme přesvědčeni, že se jedná o podvod podle Ponzi schématu (také nazýváno letadlo). Simplecoin doporučuje všem svým zákazníkům, aby své prostředky do arbolet.cz neposílali a aby své prostředky z arbolet.cz včas vybrali, neboť riziko, že budou odcizeny je velmi vysoké.

Poznámka

Chtěli bychom upozornit na komentáře níže pod tímto článkem. Z nějakého důvodu se během pár dní vyrojilo podezřelé množství dlouhých a přehnaně optimistických názorů právě na tento projekt. Nechceme tvrdit, že všechny komentáře psala jedna a ta samá osoba, ale je to možné.

Dokonce i na dalších stránkách s ne-úplně pozitivními recenzemi se stalo plus minus to samé. Během 2 dní několik opravdu skvělých a podrobných komentářů, jinak téměř žádné. Berte tyto komentáře tedy s rezervou.

Zmínky na Facebooku

arbolet názor Krypto Josef
Vyjádření Josefa Tětka
arbolet názor patrik poláček
Komentář uživatele Patrika

Pozitivní reakce na Arbolet

Samozřejmě se nám (ať už v komentářích, nebo na email) ozvalo i několik lidí, kteří jsou s Arboletem spokojeni. Zatím díky tomuto projektu vydělávají peníze a má pro ně i další hodnotu.

Jinak spousta informací o arboletu je k nalezení i na webových stránkách Krize15. To je však web, který je Arboletem sponzorován a vypadá to, že se o něj dokonce starají ti samí lidé.

Kdy Arbolet odhalí svou tvář?

Napadlo vůbec někoho, co se stane, když jednoho dne vyletí cena za 1 BTC k hodnotě 100,000 USD? Bude ještě Arbolet existovat? Budou mít klienti Arboletu peníze pořád ve svých peněženkách? A co první a druhá podílová vrstva? Dostanete se k penězům alespoň za ten jeden měsíc či rok? Poznají konečně klienti Arboletu, kdo tito tajnůstkáři jsou nebo i nadále zůstanou skryti v pohodlném stínu anonymity?

Vzhledem k tomu, že na jejich web chodí dle nezávislých statistik něco přes 200 tisíc uživatelů měsíčně a 91 % z nich je právě z České republiky a Slovenska, mohlo by se zdát, že mají u nás i u sousedů poměrně silnou pozici.

Nesnaží se Arbolet všechny jen zmanipulovat?

Na internetu se dá najít hned několik článků, ve kterých je Arbolet vychvalován až do nebes. Jenomže tyto články jsou velmi zvláštní. Jako by byly psány horkou jehlou a jedním člověkem, alespoň dle stylu psaní, který se až nápadně podobá stylu psaní na oficiálních stránkách Arboletu. Ostatně pokud si na Google vyhledáte “Arbolet”, můžete posoudit sami.

Je asi na místě ptát se, zda tyto texty nepíše sám Arbolet. Ono by na tom nebylo nic až tak zvláštního, protože Arbolet má takový projekt, který se jmenuje Czech dream. Právě díky tomuto projektu si můžete vydělat 3000 – 5000 Kč. O čem tento projekt je, si ostatně můžete přečíst sami na jejich webových stránkách. Ale právě v rámci tohoto projektu vytváří tým Arboletu články, aby veřejnost okolo kryptoměn zmanipuloval a dostal ji tam, kde ji chce mít.

Nemůžeme se zbavit ale dojmu, že se Arbolet snaží manipulovat veřejností okolo kryptoměn, i těmi, kteří jim důvěřují. Nabízí hodně pozlátek. Ale proč? Chtějí odvést pozornost klientů od jejich financí nebo vážně věří, že se jim Czech dream podaří uskutečnit? Co si myslíte vy?

Troufám si říci, že tato arbolet recenze je první opravdu rozsáhlou recenzí Arboletu na internetu a lepší ucelené informace o tomto projektu na internetu nenajdete.

bitcoin ukazující palec nahoruCo se nám na Arboletu líbí?

 • Dělají osvětovou činnost v oblasti kryptoměn (i když ne ve všech směrech správně)
 • Provozují charitativní činnost
 • Nabízí podílové vrstvy pro zhodnocení vaší investice (které zatím fungují)
 • Mají vlastní platební bránu s možností napojení na eshop
 • Jejich bazar (a-shop) má zajímavou protekci před podvodníky
 • Zveřejňuje novinky ze světa kryptoměn

Co se nám na Arboletu nelíbí?

 • Celý projekt bychom označili jako “Too good to be true.” – Zní to až moc dobře, aby to celé byla pravda.
 • Je to každého volba, nicméně naši důvěru si tento projekt bohužel nezískal. Naprosto anonymní tým, který za tím stojí, sídlo firmy v daňovém ráji.

Závěr: Je možné arboletu věřit? Co si o Arboletu myslíme my?

My Arboletu příliš nevěříme, ale neexistují žádné reálné důkazy ani pro jednu stranu, vše jsou pouze spekulace. Určitě existuje spousta lidí, kterým Arbolet plní dobrou službu. Na druhou stranu pro investice v řádu statisíců korun bych si osobně radši vybral nějaký bezpečnější způsob.

Sídlo na Panamě a jejich velké tajnůstkaření jim rozhodně na důvěře ale nepřidává, ba spíše naopak. Kromě toho jejich systém odměn se až příliš nápadně podobá podvodům typu BitConnect či Bitcoin bank. Na to, zda je či není Arbolet dobrou investiční příležitostí si musí odpovědět asi každý sám za sebe.

Možná to vůbec není vizionářský kryptoměnový startup, který chce vytvořit ten dokonalý kryptosvět, možná je jenom to letadlo. Tak ostatně odpovídá sám Arbolet ve svých FAQ na otázku “Jste letadlo?” Odpověď začíná: “Možná ano, možná ne…” každopádně opravdovou odpověď asi vědí pouze oni sami.

Dle svých vlastních slov si všechno naplánovali do nejmenších detailů. A dále tajemně pokračují: “To by přeci nebyla žádná hra. Jak by Vás bavilo, kdyby kouzelník odhalil všechny své triky před začátkem představení?” Takhle popisují svůj záměr, sami sebe a do budoucna si věští, že otřesou “zajetými marketingovými teoriemi“.

Jaký je váš názor na Arbolet? Máte s ním nějaké zkušenosti? Podělte se s námi níže v komentářích! ⤵️

Líbil se vám tento článek?
22
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (126 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

LADISLAV

HELE JESTLI TO ČTEŠ TAK MY VRAŤ TĚCH 0,59 A NEBO ASPOŇ TĚCH 0,5 CO JSEM TAM VLOŽIL. A NAKUPOVAL JSEM ZA 6-4 TISÍCE USD . TAK TO MÁME 0,5 Z 5 000 USD TO JE 2500 USD TY ZLODĚJI MÝT TO NA BINANCE TAK MÁM 20 000 USD. ZLODĚJ NIC JINÉHO. TI ŘÍKÁM DO ROKA A DO DNE NA BOŽÍ SOUD POKUD MY TO NEVRÁTÍŠ. A TO SPLÁCÍM !!! NO PŘESTAL JSEM KUŘIT :-). DÁM VÁM RADU NEKUŘTE A KAŽDÝ MĚSÍC SI NAKUPTE NA BINANCE ALE TET BYL 41 TISÍC A SPADL NA 30 TAK UVYDÍME JESTLY SPADNE NA 8 ? TISÍC TŘEBA NEBO POROSTE DO NEBES. !!! ZLODĚJ A NIC VÝC BOŽÍ TREST TĚ NEMYNE, MEZY VÁNOCEMA A SILVESTREM NAPSAL PREK KDO NEVYBERE PŘÍDE O VŠE !! A KDO TO MÁ SLEDOVAT PŘES SVÁTKY !!! A TO BYLO ZAMRAŽENÉ TAK 1/2 ROKU. ZLODĚJ NIC VÍC, MUJ ČAS A 70 000 KČ MY DLUŽÍŠ TET TO MOHLO BÝT 500 000 KČ. KARMA DOŽENE KAŽDÉHO !!!

Tomáš

Škoda se rozčilovat já přišel o 2,2 BTC ! dnes 1,6 mil
Bohužel věřili jsme anonymousům , pochybuji, že jsem schopní je jakkoliv vysledovat , připravovali se na to dlouho – ,,fungovali ” 5 let a čekali jen na vysoký objem a příležitost výhodně naše BTC prodat nebo si někam převést …….. asi tak ( servery v zahraničí – v právních a daň. rájích atd.)

Jh

Tak už se podařilo dát něco dohromady, kde bysme mohli navštívit někoho z Arboletu? Pokud je možné se nějak spojit, určitě se přidám – můj mail: [email protected]
Zdraví J.H.

Jmeno

Zajímavé, že nikoho nenapadlo, že to klasický HYIP! buď jste děti, kteří zde píší nesmysly, protože boom HYIPu nezažili, nebo za druhé patří vám to, že jste do HYIPu vstoupili na dlouhou dobu. Každý HYIP jednou skončí: buď na nule – majitel nemá z čeho vyplácet, a nebo se ziskem, kdy je majitel spokojený s dostatkem peněz a přestane vyplácet. ZDE JE TO UPLNĚ STEJNÉ!

volffree

jen chci oznamit,pokud jste meli penezenky u arboletu,jsou vybrane do sucha,mel jsem dve a obe jsou na nule,skontrolovano a overeno na Blockchain adrress.
TAKZE KRÁDEŽ,ale takove projekty jsou takove,takze do budoucna opatrnost
prisel jsem jen asi 650 DOLARU,takze to moc neboli…..

Jindra

Na Arboletu mi visí přes mega, které již nikdy neuvidím. Kdo mi dá tip / kontakt, kde najít darebáky z Arboletu, dostane stejnou sumu. Pište sem, ale pokud si myslíte, že dostanete mega za nesmysl, tak ani nepište, nejdříve si mí hoši vše prověří.

Anon

Doménu arbolet.cz vlastní nějaký Dan Zouhar, Trmicka 4, 19000 Praha, CZ . Tohle by mohla být alespoň nějaká stopa do začátku.

Pedro

Ahoj, mám určitú predstavu aké kroky by sa dali podniknúť. Myslím že akékoľvek Česko-slovenské úrady sa k tomu otočia chrbtom, takže tadiaľ cesta určite nevedie. Je tiež vysoko naivné ak sa niekto snažil podať trestné oznámenie a niečo si od toho sľuboval. Myslím že viem o človeku ktorý by v tomto mohol značne pomôcť! Ale podstatné je dať tiež dokopy nejaký team, lebo ani jeden, ani traja ťažko niečo zásadné v tomto dokážu.

Josef

ahoj, můžeš mi pls napsat na: [email protected] ? Děkuji.

Kateřina

Dobry den,
Mohu se take připojit?

Kontaktujte mě prosim na [email protected]

Děkuji

Jarka

Chlapi můžeme s manželem připojit? Prošli byste nám taky email.. [email protected]
Díky

ninja

Ahoj, já jsem na tom stejně jak Josef. Pedro, pošli prosím taky info, rád se připojím
mr.ninja(@)post.cz

Gogo

Ahoj.
Souhlasím s tebou. Mě u nich zůstalo cca 300tis.
Myslím, že když se každý vydá 50% ve prospěch TALENTOVANÉHO vymahače, bude to mít úspěch a jemu to pokreje náklady.
Raději vrabec v hrsti a dobrý pocit ,že někdo dostal přes hubu.

Mz

me ty svine sproste ukradly 1 BTC. Dle me klientum ukradli minimalne desitky mega, mozna i o rad vice. Stale se mi tomu nechce verit a snazim se na to radeji zapomenout. Docela trpka zkusenost.

Josef

Ciao, já tam zahučel 216tis. CZK Pls, v srpnu budu v ČR a chtěl jsem dávat TO, to tedy nemá smysl ? Jak se vůbec věc má ? Prověřuje to někdo ? PČR ? Myslím, že nebudu jediný podvedený a škoda bude určitě v řádech milionů….To nikdo nedostane ani alespoň vyhubováno ….? Tak nejsem naivní, ale aby to prošlo jen tak ? Vážně ? Díky za jakoukoliv reakci…

Pedro

Ahoj Jozef, je na teba nejaký email kde sa ti dá napísať, alebo telegram kontakt? Dík

Martin

Tak a kde je Arbolet? V pr……

Petr

Dobrý den,
Nevíte náhodou někdo, jak získat peníze z domény krize.cz když již tato doména neexistuje???
Předem děkuji za odpověď na email [email protected]

Luboš

Zapomeň na krize15.cz, odtamtud už nic nedostaneš.

Telobra

Trochu se po arboletu slehla zem, nebo se pletu? Dost dlouho jsem o nich ani lidech, co arbolet využívají, neslyšel.

Dalibor

Normalni dalsi zlodeji, co si hrali na poctivce a na jinou sortu, ale ve finale zase jen ” cesky ubozaci a oblozaci” nic nez zlodeji

Redakce Finex

Arbolet bohužel po pěti letech před pár dny ukončil svoji činnost. Více se dozvíte na začátku tohoto článku.

Zee Prime

Na Arboletu jsem od začátku a doteď jsem byl spokojený. Problémy s výběry jsou údajně proto, že finanční úřad má pocit, že byly prostředky získány nelegálně a tudíž je nelze vyplatit členům (spolupachatelství).
Scamy obvykle fungují 3-4 měsíce, zatímco Arbolet stále komunikuje, ubezpečuje a rozvíjí web, hledá možnosti. Kdyby to byl scam, tak tohle už dávno nemají zapotřebí…
Někdo tady mluvil, že mají “nakradeno” minimálně miliardy – hádáte znovu, musí to být maximálně stovky milionů.
Peníze mi zhodnotili dost, vklad mám vybraný, ale spoustu peněz mi na Arboletu ještě hnije. Uvidím je? Netuším, ale i když moje důvěra toto léto dostává vážné trhliny, tak zatím ještě věřím, že ano.

Dalibor

Ja jsem byl u Arboletu od zacatku a vydelal jsem jim nemale penize a nyni nemam ani korunu od nich. Ani zakladni vklad nic

Blounek

Co to tady píšete za nesmysly. Arbolet nevyplácí, už několik měsíců se pokouším o výběr a nic. Na dotazy přichází univerzální odpověď, která nevysvětluje nic. A na telefon se maximálně ozve záznamník, pokud vůbec. Tak jestli tomuto říkáte komunikace, tak bych to chtěl vidět u Vás doma.

BOBAN

Dobrý den na arboletu mám zhruba 50 tisíc a nemyslím si, že ještě nikdy půjdou vybrat ani jedno číslo není funkční na podporu neodpovídají zvažuji hromadnou žalobu i když jsem vědom ,že policie s tím nic moc neudělá policie bude muset spoustu členů řešit jako arbolet například facebook tam si udělal taky nějaký člen stánky arboletu možná majitel možná ne prostě vyšetřit se to musí .

Redakce Finex

Děkujeme za komentář, Zee.

Luboš

Za všechny ty roky arbolet nikoho neokradl. A jestli to někdo chce tvrdit, ať dá důkaz. To je holá skutečnost. Uživatelům v ničem nelžou. Sice projekt může vypadat jako letadlo, ale zase pro to není důkaz.

Dalibor

Treba neokradli o finance, ale okradli spousty lidi o xdni prace a snahy.

Blounek

To, že mám u Arboletu peníze, které mi odmítají vyplatit, není krádež? Vlastně ne, máte pravdu, je to podvod.

Michal H.

Jsem v projektu arbolet v podstatě od začátku a postupně jsem získal dúvěru, kterou aktuálně bohužel ztrácím. Finance nejdou z Arboletu vybrat – to je realita. Půl roku se čekalo na termín, kdy vedení slibovalo, že problém s vybíráním peněz vyřeší. Bohužel nic a to minimálně na několik mesíců…. takže bohužel se vše chová jako ponzi.

thinkmajster

hodťe sem na sebe nějakej kontakt rád bych si popovídal na toto téma

Josef

Jsem členem již skoro dva roky a včera 21.6.2019 byli členově obeznámeni o tom že se (po půl roce stop-stav) bude měsíčně rozdělovat mezi členy 500 000,- . Přičemž členové již přinejmenším 6 měsíců nemohou nakladat se svými financemi!!!! A podotýkám že členové mají u Arboletu dohromady minimálně nekolik miliard, které si nemohou vybrat a anonymní vedení Arbolet stálé maže med kolem huby členům , jak to bude vše v pořádku. A nadále expanduje do zahraničí a láká nové členy na vklady!!!!

Redakce Finex

Dobrý den Josefe,
bohužel momentálně nevíme, jak komu pomoci. Asi bude třeba čekat a věřit. Můžeme jen poradit mrknout na tuto diskuzi na FB, kde se o tom píše trochu hlouběji.

MArek

ARBOLET rozhodně nedoporučuji.

Od začátku problémy – na začátku jsem dostal pozvánku od kolegu, který mi na účet poslal BTC. Větší část jsem si uložil do investiční vrstvy a něco nechal v peněžence. Od začátku problém s platbou – jakoukoliv platbu mi musel potvrdit administrátor, protože jsem si na účet “sám nic nevložil”. Co trvalo strašně dlouho i když jsem uhradil fee a platba měla odejít třeba do pár hodin – realita byla i několik dní. Pak se doba prodlužovala a nadále prodlužuje. Aktuálně všechny výběry stoji i když jsem v limitu. Nemohu ani zadat jinou platbu protože na “uvedené adresy již existuje požadavek na výběr”. Podpora nereaguje a když už něco tak napíše absolutní hloupost a pak zase nic. Aktuálně čekám na platby víc než 14 dní, na odpověď podpory asi 7 dní. Vše mohu doložit.

S penězi jsem se již rozloučil. ARBOLET ani nezkoušejte, je to podvod.

ARBX6

Pakliže se Vám ukazuje, že u uvedené adresy již existuje požadavek na výběr, je to proto, že volíte fee hrazené Arboletem. U těchto plateb se odesílá transakce každých 8 hodin hromadně a pakliže by dva uživatelé použili stejnou adresu, nemohli by příjemci poslat tx hash s tím, že poslali požadovanou sumu v BTC, protože by na danou adresu pod jednou transakcí došla suma od těchto dvou uživatelů. Pakliže zvolíte jakékoliv jiné fee, půjde to bez problémů.

Nevím, na jakou kategorii podpory píšete, pokud na technickou, tam je pomoc relevantní. Pokud na členskou, může se stát, že Vám odpoví jiný člen Arboletu, který Vás třeba správně nepochopil, navíc nemá náhled Vašeho účtu, takže Vám v daný okamžik nepomůže, jak byste si přál.

Prosím, vytvořte ticket na technickou podporu, určitě Vám pomůže.

ARBX6

Jh

Pro ARBX6 – na adrese [email protected] mě můžete kontaktovat, pokud mi chcete sdělit že prostředky z peněženky nebyly zpronevěřeny.
Jste se v tom “obchodováni” teda fakt předvedli.

Jh

Zajimá mě jak se stavíte k vyplacení částky z nulté vrstvy tedycz peněženky kde je převod možný ihned.?

XY

Ahoj, stále ještě věříš tomu, že vše splatíte v těch slavnejch vlnách?

JBLK

Moje zkušenosti s Arbolet, do konce roku 2018 vcelku ok, delší čekačky na odeslání, ale dejme tomu je to anonymní BTC peněženka.
Od nového roku však neustále mění pravidla pro odesílání, není možné vůbec odesílat BTC, prostě nepoužitelné.
Podpora sice komunikuje, pokud vám tedy vůbec zdvihne telefon, ale stejně nic nesplní.
Hledal jsem na různých místech nějaký informace k Arboletu, a narazil jsem na zajímavý disk.forum, kde Arbolet řešili, jsou tam zajímavý informace, díky kterým mám jasno,
Arbolet nedoporučuji ani vyzkoušet a kdo za tím celým stojí? To se na disk.foru taky řeší a má to hlavu i patu.
Teď mi je jasná i ta jejich pochybná “jako” podpora. Zasr….fake

thinkmajster

dejte mi nějaký kontakt

Robin

Peneženku na Arboletu jsem používal vždy jen pro směnu BTC a poslání CZK na svůj účet do česka. Vůbec jsem neinvestoval do těch jejich podílových vrstev a ani jsem tomu nerozuměl. Ještě minulý rok vše fungovalo hladce – poslal jsem BTC na svou peněženku Arboletu, převedl na CZK a poslal na svůj účet. Platby chodily ihned. Na peněžence jsem nechal 5500kč a nerešil to. V lednu 2019 jsem chtěl zbytek peněz poslat na účet a najednou velký PROBLÉM. Zjistil jsem, že mají nové pravidlo a dovolí Vám poslat jen 2000kč týdně – řekl jsem si ok, jsou to kok.. ale peníze si pošlu na třikrát a bude to OK. Jenže na první 2000 jsem čekal 3 týdny a když jsem chtěl zadat druhou platbu, tak už byl týdenní limit 1Kč, takže doslova zmrazili mé peníze a nedovolí mi je vybrat.
Pokud někdo investoval do těch podílových vrstev a nyní se nemůže dostat ke svým prostředkům – můžeme říct že to bylo riziko investice když někdo slibuje úrok 10%.
Ale já žádné peníze neinvestoval, jen byly na peněžence – je evidentní, že Arbolet použil pro své aktivity také peníze klientů na peněženkách, což je jasná sviňárna a podvod.
Bitcoin šel minulý rok dolů, všichni začli stahovat své peníze a je evidentní že Arbolet není bonitní.
Píšu to, aby si všichni udělali obrázek jak tihle šmejdi projebali moje peníze.

Pepa

Já jsem si tam bohužel poslal 50 tis. kč a následně jsem si to chtěl poslat na burzu a nemůžu nic, byly to všechny moje peníze. Jsem z toho na dně.

Juraj

Ahoj Robin.aky je postup ked si chcem vybrat peniaze na bankovy ucet?neviem to tam najst.dakujem.

D. Svoboda

Myslím, že článek je vyvážený a dobře popisuje skutečnost. Proto také proti němu “povstalo” tolik “věřících”, kteří věří, že Arbolet jim vyplatí to, co do něho dali. To se ale již několik měsíců neděje, platby jsou zpožděné a omezené a teprve čas ukáže, zda to ustojí. V tuto chvíli nedoporučuji, protože peněženka je jednosměrná. Vložíte bez problémů, ale kdy vám bude umožněno vybrat už není na vaší vůli, ale jen na anonymním vedení Arboletu.

Dragon

Dobrý den, jsem v Arboletu již 3 roky a i když moje zkušenosti zjevně nebudou po chuti tvůrci této recenze, sděluji, že jsem s tímto projektem dlouhodobě spokojený i přes momentální problémy. Proč? Nechci se opakovat, všechny důvody už tu zazněly. Co mi ale hlava nebere, proč mám dojem, že nazývání Arboletu podvodem a různé jiné pomluvy od lidí, kteří o něm nic nevědí, aktivně jej nepoužívali, má v této recenzi větší váhu než zkušenosti samotných aktivních členů Arboletu, kteří jsou tu zesměšňováni nebo považováni za nějakého nasazeného “chváliče”. Proč se tu tak vehementně angažují ti, co nemají žádnou zkušenost a zaznívají převážně nepodložené nebo zpřevracené informace, které na Arbolet hází špatné světlo, zatímco o podložených pozitivech se taktně mlčí. Na mě to působí spíš jako cílený záměr nějaké konkurence.

Blounek

Pozitiva? Jediné pozitivum je to, že člověk svoje peníze neutratí. Negativum je, že je ani neuvidí. Smutné, že?

Jusa

Taky sem u arboletu od počátku,ale to že člověk nemůže vybrat své peníze je podvod a krádež v jednom. Ty máš svoje peníze nebo btc zpět? Pokud jo tak porad jak to máme taky udělat. Jediný arbolet je tento rok plný problémů a to btc rozhodně tento rok nespí. Je krásný že slíbí svůj token a jak rozdělí mezi lidi ale upřímně token od firmy co neplní své závazky a zadržuje lidem finance nikdo chtít nebude a nikdy ani nebude mít hodnotu. Pokud není arbolet podvod tak mě řekni kdy dostanu zpět peníze. Jejich limity mám stále na bodu 0 jak je to možné? Ať arbolet dokáže že rozeslal mezi své uživatele 500 000. Ono mluvit a psát je jedna věc ale dodržet to je druhá věc. Pokud věříš v něco kde máš mění a nemůžeš se k němu dostat tak si blázen. Jak neokradli? Peníze už nejsou tvoje když snima nemůžeš manipulovat takže je ukradli. Takhle se nechovají lidi co chtěj ostatním pomoc naučit se kryptomeny,ale lidi co myslí jen a jen na svoje koryto. Nazdar a fuck arbolet věřil jsem vám,ale vy jste mě zatim jen okradli a aby nebylo toho málo tak teď nás vlastně chráníte aby nás nezavřeli.

fulghum

Jeden dotaz na redaktora: “Kolik platí Simplecoin za takový jednostraný recenze?” Že bych si taky přivydělal nějakou tu kačku. Vidím reklamu na Simplecoin, vidím jejich vyjádření k tématu, vidím jednostraný pohled na věc, krátkou zmínku o spokojených uživatelích (kteří podle redaktora ani nestojí za řeč). Takže prostě PR článek na něčí objednávku. Prohlédl jsem si stránky finex, je to hezký affil. web, ale bez vypovídající hodnoty, pouze snaha tvářit se jako odborné médium.
A to už vůbec nemluvím o tom, že existuje spousty lepších směnáren v ČR, s lepšíma podmínkama.
Já bych to neviděl tak černě, co se Arboletu týká. Holt někomu leží Arbolet v žaludku. A to nepíšu jako člen Arboletu, ale jako fanda do kryptoměn, který má kryptoměnových účtů a peněženek několik (jednu z nich i v Arboletu).

Petr.H

Vzhledem k tomu,že se tato recenze šíří převážně po FB stránkách za podpory Dominika Stroukala,samozvaného ekonoma a krypto experta,kdy on sám neustále omílá ten svůj kvak o scamu a že by si měl někdo trénovat ohýbání se pro mýdlo a jiné ptákoviny,které nejsou hodny člověka takových kvalit za jakého se vydává,je mou milou povinností mu přes toto médium vzkázat,že při opaku jeho neustálého tvrzení může započít trénink s mýdlem on sám.Ono ty zákony přece jen platí pro každého.
A proč mu to vzkazuji přes tohle médium?
Protože na FB nemá rád oponenty a raději je hned ze skupiny vyhází.
Jak mi před chvíli sdělila jedna nejmenovaná osoba,Stroukal je jen další HUJER a má pravdu.

Luboš

Krásnej komentář, plnej souhlas.

Black

Zdravím redaktory,

To nám ta aktualizace tedy dopadla :) Je tedy na čase si vyjasnit pár věcí. Nejsem jeden z těch co si myslí, že lze napsat plně objektivní recenzi, článek. Všichni pracujeme s nějakými předpoklady a zkušenostmi, takže bych spíše řekl, že jde o míru subjektivity, kterou autor použije. Původní verze byla dost osekaná, snaha vzbudit ve čtenáři pochybnosti byla zjevná, no proč ne. Abyste misku vah vychýlili jedním směrem ještě více, kvitovali jste negativní komentář, jehož autor buď neuměl číst nebo neporozuměl psanému textu, jinak by informace a vysvětlení nalezl hned na homepage v článku o provozu podpory během svátků. Ty komentáře od 4. ledna rozhodně nepsal jeden člověk, jak jste se snažili vsugerovat čtenářům. Rozeslal jsem odkaz členům naší skupiny, která tvoří jeden z podprojektů Arboletu, aby vyjádřili svůj názor a zkušenosti. Jsou to dospělí lidé s vlastním rozumem, žádné zadání nebylo. I přesto mi zaslali screenshoty příspěvků, které jste jim smazali, nebyly vulgární, možná jen trochu kritické k práci recenzenta. Následně jste sekci komentářů zdiskreditovali v článku. Ať se na to dívám jakkoli, tento postup mi nezaujatý rozhodně nepřijde.

Teď něco málo k aktuální verzi. Na konci se zmiňujete o první objektivní recenzi na Arbolet a přesto hned v úvodu v sekci obsah, zvýrazníte “náš názor na Arbolet”, proč by se měl čtenář soustředit na váš názor, když jste chtěli vytvořit objektivní recenzi?

– Vrstvy v Arboletu fungují podobně jako termínové vklady, čím delší vázací doba, tím vyšší úrok. Proč se tedy snažíte ve čtenáři navodit pocit, že výběrové časy u 4 a 5. vrstvy jsou příliš dlouhé pomocí vykřičníků? Navíc jste nezmínili jednu zásadní věc, transfery z vrstev jsou postupné. Když máte na 3. vrstvě 30 000, každý den se uvolní na peněženku 1000 (1/30 z celku, protože doba transferu je 30 dní).

– První citaci od Dominika pod vrstvami jste sami vyvrátili v odstavci dříve. Arbolet nemá pyramidové schéma vrstev, ba naopak. Chcete-li dosáhnout vyššího úročení bude vás to stát dost času (čtením, plnění kvízů a jinými aktivitami).

– Jak Arbolet zhodnocení zajišťuje? Neuvedli jste dva další stěžejní pilíře, konkrétně market maker na burzách a obchodování s altcoiny. Podklady jste od vedení dostali, připravoval jsem jim k tomu krátký přehled s odkazy, které jste do článku nevložili. A to i přesto, že vyvrací váš argument v článku “důkaz nemáme”.

– forky měn – Arbolet připisoval dividendy za dva hlavní forky (BCH,BTG), pokud měl uživatel prostředky na BTC peněžence. Ostatní méně známé forky (cca 80) jsou pro 95% krypto uživatelů nedostupné a možná by spíše docílili stažení fake wallet pro novou forknutou měnu s malware. Mezi záplavou BTC forků se našlo cca 10, které šly zobchodovat. Forkují se i další altcoiny, které by uživatel při držení BTC nezískal, navíc je to mnohdy zajímavá příležitost pro krátký spekulativní nákup a prodej den, dva před samotným forkem.

Plány do budoucnosti….to s tou knížkou myslíte vážně? :) to je možná tak spíše poslední věc co by se měla dokončit, ale pojďme k Akreditům. Netuším proč recenzentovi Akredity připomínají scam založený na crypto lendingu s 40% měsíčním úrokem (který rozhodně nefungoval roky, přesněji necelé dva roky). Mimochodem, pomohlo snad, že lidé z tohoto scamu mají identity? Akredity mají být komunitní měnou ideálně napříč všemi podprojekty, poskytující jistá práva a benefity. Spojení s Bitconnectem je zcestné.

Komentář Dominika:
První odstavec o pyramidovém schématu výše, druhý argument je chybný, mnoho uživatelů Arboletu s kryptoměnami téměř neumí nakládat a naopak se to díky Arboletu mohou naučit. S druhým a třetím odstavcem se dá souhlasit. Čtvrtý odstavec – pokud chce uživatel zhodnocovat svoje prostředky na vrstvách, rozhodně to není dar, je to investice a rizika jsou popsány ve FAQ. Poslední odstavec je smyšlenka Dominika, o Bitcoinu a jeho fungování toho ví hodně, ale v možnostech zhodnocování kryptoměn na trhu má patrně výrazné nedostatky.

Komentář Marka:
Příznačné spojení prvního BTC poolu a argumentů o absenci privátních klíčů od kritiků. Před osmi lety byl Slushpool mezi krypto komunitou na bitcointalk označen některými uživateli jako scam, mnozí vyčítali odklon od decentralizace, jaký by byl asi komentář Dominika tenkrát? Marek si postupem času důvěru získal, což takhle dopřát také čas Arboletu?

Uživatelé v Arboletu samozřejmě nevlastní privátní klíče, ani nemohou, mnoho prostředků se pohybuje na burzách a jsou to právě ony, kdo má v tu chvíli privátní klíče pod kontrolou. Stejná důvěra ve třetí stranu je nutná u poolu, směnáren, burz, investičních projektů, obchodních aplikací. Ve FAQ a nápovědě naleznete tyto informace, není to žádné tajemství. Zdá se, že to ještě nikdo z kritiků nevzal na vědomí.

Když měl pan Niedoba před třemi lety proslov v paralelním polis o Arboletu jakožto klasickém letadlu, sliboval zveřejnění identit zakladatelů, chvástající se, že je zná. Proč mu to zveřejnění trvá už tři roky? :) Redakci finexu jistě vyhoví a vy to můžete zakomponovat do článku.

Ale k tomuhle příběhu vám toho spíše poví více dva kolegové pode mnou, kteří mají lepší informace.

Petr.H

Na mně celá ta recenze působí jako na objednávku,načasování,styl prezentace,kdy si redaktor pečlivě doslovně dokáže obstarat materiály jiných subjektů,ale veřejný materiál arboletu neumí ani správně opsat.První recenze se opravovala pro chyby,druhá se opravuje pro chyby,co si o tom asi může někdo myslet,kromě tedy toho,že je to cílené?
Pak zde přečtu dva tři příspěvky typu je to podvod,které mi připomínají cvičené opice,které za korunu napíší cokoliv,proto ty jejich příspěvky mají hodnotu pouhé koruny.Nic konkrétního jen výkřik,jako když Sparta dá gól.
Bohužel bez těchto výkřiků by recenze neměla žádný smysl a nesplnila by svůj cíl.

Evžen

Vypadá že to bude pyramida,uložil jsem tam par korun,zpátky nemůžu vybrat absolutně nic,na moji otázku žádná srozumitelna odpověď proč tomu tak je nepřišla.Nedoporučuji zřejmě jsou to podvodníci!

Petr.H

Já Vám doporučuji zase číst,vše na co se tážete naleznete vysvětleno kde jen na webu,fb atd. kouknete.Tyhle reakce jsou už vážně jen takové výkřiky do tmy.Zkuste si prvně najít,co znamená slovo podvodník a co znamená podvod a pak třeba zde znovu napište.Nikdo nikoho nepodvedl a tyto hlášky už zní jako dobrý den.

blounek

Pokud nepodvedl, tak okradl. Pořád je to prasárna.

Evžen

Když jste tak chytrý,a zřejmě “nezaujatý” určitě mate argumenty dokazující opak,tak sem stim.Ja jen popsal své zkušenosti s arbolet.Souhlasim jediné stim ze podvodník,asi není vhodný termín,jelikož vložil jsem peníze sám bez nuceni,jste obyčejní šmejdi.Užijte si těch peněz,dlouho to trvat nebude.;)

Petr.H

Zde je evidentní, že jste nic nepochopil a ani chápat nechcete. Nikdo nemá zájem si Vaše peníze ponechat. Vložil jste je do investičního projektu nikoliv na spořící účet v bance. Proto doporučuji jednat s podporou projektu a nikoliv hned vykřikovat tyhle nesmysly.

Jakub Kupka