Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

KONEC Arboletu: Podvod, letadlo nebo projekt, který nevyšel?

Publikováno
KONEC Arboletu: Podvod, letadlo nebo projekt, který nevyšel?
webové stránky arbolet.net
Webové stránky arbolet.net

Představte si komunitu, která se snaží o vytvoření soběstačného ekonomického systému. Nezávislou komunitu, která se zcela obejde bez pomoci infrastruktury států a úřadů.

Komunitu, která stojí a funguje hlavně z investic jejích členů a na ziskových aktivitách zakladatelů. Prostě dle jejich vlastních slov nejlepší, nejzapálenější, nejinteligentěnjší, nejnezávislejší, nejpokrokovější a asi bychom mohli pokračovat dál a dál.

Tato komunita má už dost současného bankovního, byrokratického a politického světa se všemi jejich institucemi, kterým lidé přestávají věřit. Nový svět, který nebude stát na těchto institucích chce přeci každý, nebo alespoň většina. To je dokonalý svět podle Arboletu. Ale co je Arbolet? Čtěte dál.

Poznámka

POZOR – AKTUALIZOVÁNO 2020: Projekt Arbolet před koncem roku 2019 ukončil svoji činnost!

arbolet konec vyjádření
Oficiální vyjádření vedení na stránkách Arbolet

Je to smutné, ale Arbolet byl po pěti letech svého působení uzavřen.

Oficiálním uvedeným důvodem je: “skutečnost, že se projekt nepodařilo udržet na takových výnosech, aby jej bylo možné nadále provozovat.

I přes nesčetný počet upozornění na to, že se jedná o netransparentní projekt s nejistou budoucností, do Arboletu lidé posílali své peníze s vidinou jejich zhodnocení, které bylo přinejmenším podezřelé, na což jsme upozorňovali i v našem článku.

Bohužel se však proroctví naplnila a Arbolet letěl k zemi.

Co se stane s penězmi uživatelů Arboletu?

To nikdo neví. Sám Arbolet ve svém vyjádření (viz obrázek výše) tvrdí, že “vyvíjí veškeré úsilí, aby došlo k minimalizaci veškerých ztrát, a to jak projektu jako celku, tak i všech jeho členů.”

Nic ale není jisté.

Arbolet také dodává: “V tuto chvíli jsme schopni se 100% jistotou garantovat, že veškeré vklady členů budou vráceny ve fixované korunové výši, tj. vklady budou přepočteny k okamžiku jejich připsání na účet Projektu Arbolet na české koruny a v té výši budou každému vkladateli vráceny.”

To samo o sobě zavání velkým průšvihem nehledě na to, že peníze by lidem měly být vypláceny po částech v následujících 22 (!) měsících.

Doufáme, že se vše vyřeší ku prospěchu všech jeho uživatelů, ale obáváme se, že to tak nedopadne. Ať už byl Arbolet od svého počátku jen podvod, nebo to všechno jeho autoři mysleli dobře, bohužel už se nic víc nedozvíme.

Budeme rádi, když nám napíšete svoji zkušenost s Arboletem do komentářů pod článkem.

.

Článek níže (recenze Arboletu) byl zachován v původním znění a stejně tak i diskuze níže.

Obsah recenze Arboletu

Poznámka

Aktualizováno 2019: Tuto recenzi jsme v únoru 2019 rozšířili a pečlivě aktualizovali. Jedná se o poměrně kontroverzní téma, ke kterému jsme dlouho a hluboce hledali všechny možné informace. V tomto článku tedy naleznete kompletní shrnutí všech dostupných informací. Máte-li další informace či zkušenosti, které by v článku měly zaznít, určitě nám je napište níže do komentářů. ⤵️ Děkujeme.

Co je to Arbolet?

Arbolet je jeden vizionářský kryptoměnový projekt. Je to prostě, dle jejich vyjádření, „banda lidí, která se rozhodla vytvořit prostředí pro nadcházející finanční revoluci“. Arbolet je projekt řízen skupinou lidí, která se o bitcoin údajně zajímá již od roku 2011 a počínaje rokem 2015 spustili webové stránky s optimalizovaným uživatelským rozhraním.

Není nám zcela jasné, zda má tato komunita vzbuzovat zvědavost anebo nahánět strach. Ještě větší otázky v nás vzbuzuje fakt, že za projektem stojí Češi. Nebo alespoň podle jejich slov. Kdo za projektem reálně stojí totiž nikdo neví. Jisté je jen to, že firma Arbolet Corp sídlí v Panamě. Kdo ji však reálně vede se asi nikdy nedozvíme.

Arbolet nabízí několik funkcí. Těmi hlavními jsou bezesporu kryptoměnová peněženka, směnárna a možnost pro investici, tzv. podílové vrstvy.

Kromě toho nabízí také “aplikace” vyvinuté ve vlastní dílně, jako je například diskuzní fórum, zpravodajství, kvízy, anebo MDB, díky kterému mohou uživatelé Arboletu sledovat filmy. Podívejme se na některé jejich aplikace blíže.

Kryptoměnová peněženka Arbolet

Arbolet vyvinul a také provozuje českou internetovou peněženku aKč. Dále pak pěněženku aBTC, aEUR, aUSD, aGBP či aPLN, vždy pro určitý trh. K peněženkám vám však bohužel Arbolet neposkytne žádné privátní klíče, jelikož, dle slov zástupců projektu, lidé stejně netuší, co to je.

Jak to tak ale vypadá, jejich internetové peněženky fungují dobře. Více méně bez problémů funguje i zasílání peněz z Arboletu na běžný bankovní účet a naopak. Níže v komentářích pod tímto článkem se ale našlo několik lidí, kteří s těmito transakcemi měli problémy.

Poznámka

TIP: Pokud to s kryptoměnami myslíte vážně a nejste jen začátečník s 0.0001 BTC, rozhodně doporučujeme koupi hardwarové peněženky. Pouze s nimi máte své kryptoměny maximálně v bezpečí. Pozor! Máte-li kryptoměny na peněžence Arboletu, nejste jejich vlastníky – nevlastníte privátní klíče k daným bitcoinům.

Je důležité si uvědomit, že kryptoměny = peníze a na peníze by měl být člověk opatrný. Proto k tomu tak přistupujte a mějte svoje kryptoměny v bezpečí.

Podílové vrstvy

vydělávání arboletUživatelé Arboletu mají také možnost podílet se na aktivitách společnosti Arbolet Corp. v rámci podílových vrstev. Zkrátka dle jejich slov uživatelmi vložené finanční prostředky použijí na své další aktivity a tím je zhodnotí.

Podílové vrstvy se liší podle měny, ve které chcete investovat. Jiné zisky získávají uživatelé, kteří investují v Kč a jiné zisky mohou očekávat investoři v BTC. Investice jsou rozdělené na různé vrstvy, přičemž u každé je možné očekávat jiné zhodnocení a jiné podmínky. Podmínkami se rozumí např. možnost zhodnocené prostředky používat či vybrat si je na svůj účet.

Důležité je zmínit, že úrok je u podílových vrstev uváděn ročně, připisuje se ale postupně. Pro 6% úrok se tedy bude připisovat cca 0.000011 % každou minutu.

Podílové vrstvy u korunové peněženky

Korunové investice jsou poměrně složité na pochopení. Kromě nulté vrstvy existuje ještě dalších pět, které se od sebe liší svými podmínkami. Všimněte si, že u každé vrstvy jsou uvedené dvě různé procentní sazby. Vyšší sazby může uživatel dosáhnout tak, že splní určité questy. Jako questy Arbolet uvádí mj. přečtení určitého počtu článků, strávení určitého času na stránce, nebo vyplnění určitých kvízů.

 • 0. vrstva – V nulté vrstvě, což je vlastně peněženka samotná, se zůstatek nijak nezhodnocuje. Plní pouze funkci vkladovou a výběrovou, přičemž výběr z této vrstvy můžete uskutečnit okamžitě.
 • 1. vrstva – V první vrstvě se jedná o investice, kde je zhodnocení až 1,5-3 % ročně, přičemž převod z této vrstvy na nulovou vrstvu trvá 1 den a s úrokem lze manipulovat kdykoli.
 • 2. vrstva – U druhé vrstvy jde také o investici, kde je však zhodnocení až 3-6 % ročně. Nevýhodou je, že doba převodu investice na nulovou vrstvu je 7 dní a s úrokem lze manipulovat jen jednou za 3 dny.
 • 3. vrstva – V třetí vrstvě se jedná už o investice, kde je zhodnocení až 4,5-9 % za rok, přičemž s výstupem (zhodnocením) je možno manipulovat jednou za 7 dní. Investovanou částku dostaneme zpět až po 30 dnech po požádání. Min. vklad do této vrstvy je 10 000 Kč.
 • 4. vrstva – nabízené zhodnocení je 6,3-12,6 % ročně, přičemž převod z této vrstvy na nultou vrstvu trvá 6 měsíců a s úrokem lze manipulovat až po 30 dnech (!). Min. vklad je 30 000 Kč.
 • 5. vrstva – nabízí roční zhodnocení ve výši 8,5-21% úrok je možno vybrat nebo reinvestovat jednou za 30 dní a investovanou částku investor dostane zpět až po 1 roce (!!!) po požádání. Minimální vklad do této vrstvy je 100 000 Kč.

Podílové vrstvy u bitcoinové peněženky

 • 0. vrstva – V nulté vrstvě, což je vlastně peněženka samotná, se zůstatek nijak nezhodnocuje. Plní pouze funkci vkladovou a výběrovou, přičemž výběr z této vrstvy můžete uskutečnit okamžitě.
 • 1. vrstva – V první vrstvě se jedná už o investice, kde je zhodnocení 6 % ročně. Převod z této vrstvy na nulovou vrstvu (tedy výběr) trvá 1 měsíc (!) a se získaným úrokem lze manipulovat až po jednom týdnu.
 • 2. vrstva – U druhé vrstvy jde také o investici, kde je však zhodnocení 10 % ročně. Nevýhodou je, že doba převodu na nulovou vrstvu je 1 rok (!!!) a s úrokem lze manipulovat až po jednom měsíci.
Poznámka

Pozor: Dominik Stroukal, ekonom a kryptoměnový nadšenec na naši otázku na to, co si o Arboletu myslí, odpověděl: “[…] I když si odmyslím, že je nanejvýš podezřelé slibovat 10% výnos ročně, anonymní vlastnictví a typicky pyramidové schéma ‘vrstev’, tak dělá Arbolet Bitcoinu tu nejhorší možnou službu už tím, jak učí uživatele špatně používat své peníze.

Znovu upozorňujeme na to, že pokud své peníze vložíte do kterékoli z vrstev vyšších než 0, nebudete s nimi po nějakou dobu moci nijak hýbat. U zmiňované 5. vrstvy se vám peníze sice zhodnocují (až 18,6 % ročně) ale od chvíle, kdy si svoji investovanou částku budete chtít vybrat, budete muset čekat 1 rok, než ji uvidíte. A v tuto dobu se vám peníze samozřejmě nezúročují.

Jak Arbolet zhodnocení zajišťuje?

Dle jejich vlastních slov Arbolet pracuje na mnoha projektech s tím, že projekty s krátkodobým výnosem spadají spíše k nižším vrstvám a středně, až dlouhodobé aktivity  umožnují zajišťovat zhodnocení ve vyšších podílových vrstvách (3.,4., 5.). U některých aktivit se prý zhodnocení nemusí projevovat přímo zásadním navýšením kapitálu, ale např. celkovým dopadem v kryptoměnové osvětě, což má pro Arbolet také svou cenu.

Mezi tyto projekty se řadí např.:

 • Arbitráže se stablecoiny. Přestože je hodnota stablecoinů dlouhodobě stabilní, na trzích dochází k momentům omezené likvidity v rámci jedné bruzy. K výkyvům dochází, když někdo na trhu umístí příliš velkou objednávku nebo když danou kryptoměnu přidá nová burza na svou platformu. Pomocí algoritmu, který signalizuje prodej v kurzu větším než 1 a nákup v kurzu menším než 1, dosahuje Arbolet zisku.
 • Poskytování likvidity burzách. Neboli margin funding. Jsou situace, kdy je výhodnější peníze na burze někomu krátkodobě půjčit a inkasovat jistý zisk. Tímto způsobem Arbolet prý dosahuje až dvouciferného procentiálního zúročení ročně.
 • Zisk z forků kryptoměn. Vzhledem k tomu, že Arbolet vlastní privátní klíče k bitcoinům všech uživatelů a nepodporuje forky kryptoměn, z peněz lidí tak “zajišťuje” jejich postupné zhodnocování. Sám Arbolet uvádí, že takto nabyté kryptoměny prodává na jejich nejvyšších hodnotách. Zda to je pravda, to nevíme. Důkaz nemáme. A to, zda je tento způsob morální, nebudeme dále rozebírat.
 • Invetstice do doménových jmen spojených s kryptoměnami a technologiemi. Jedná se o klasickou doménovou spekulaci. V loňském roce prý začali pro tuto oblast vyvíjet samostatný projekt TokenDomains.

Jak je vidět, pokud je toto všechno pravda, Arbolet peníze nějakým způsobem opravdu vydělává a to jak pro sebe, tak i pro své uživatele. Otázkou zůstává, zda to opravdu postačí pro zhodnocení ve výši 20 % ročně a pokrytí nákladů na provoz.

Internetový obchod A-Shop

arbolet a-shopV internetovém obchodu Arboletu můžete prodávat a nakupovat téměř vše jak za české koruny, tak za bitcoin. Nejedná se o internetový obchod provozovaný jednou společností ale spíše o takový bazar/tržiště podobný Aukru či Bazoši. Vybírat můžete z více jak 800 produktů, ať už potřebujete mobilní telefon, hračky pro dítě, krmení pro rybičky anebo pneumatiky.

To všechno na A-Shopu najdete. V zájmu prodávajícího je, aby jednal při prodeji čestně. Jestliže se prodávající vůči kupujícímu dopustí podvodu a má finanční prostředky v 1. či 2. vrstvě, se kterými sám nemůže nakládat, zákaznická podpora internetového obchodu má právo tyto peníze vzít a převést je na účet podvedeného kupujícího.

Plány Arboletu do budoucnosti

Arbolet ve svých článcích a manifestech také zveřejňuje své určité plány do budoucnosti. Jsou to tedy pouze plány, které se třeba ani neuskuteční, ale jsou vysloveny. Mezi tyto plány patří např. vydání knihy či vlastní kryptoměny aKredit. (To mi však trochu připomíná podvod BitConnect – vlastní token s možností automatického zhodnocování, který po několika letech krachl a jeho vlastníci všechny investory okradli.)

Arbolet očima expertů

Zeptali jsme se několika expertů v oblasti kryptoměn, aby nám sdělili svůj názor. Některé přinášíme níže.

“I když si odmyslím, že je nanejvýš podezřelé slibovat 10% výnos ročně, anonymní vlastnictví, typicky pyramidové schéma “vrstev”, tak dělá Arbolet Bitcoinu tu nejhorší možnou službu už tím, jak učí uživatele špatně používat své peníze.

Bitcoin vrací peníze zpět do rukou lidí. Jeho podstatou je, že nemusíme věřit žádné třetí straně. Pokud používáte Arbolet, musíte věřit jeho majiteli, nemáte své peníze u sebe, nejsou vaše. A ani nevíte, kdo to je.

Nejvíc Bitcoinů se ztratilo právě protože lidé věřili třetím stranám. Když šlo o například o veřejně známou burzu, mohli alespoň podat trestní oznámení a mít malou šanci na nápravu. U Arboletu posíláte své peníze neznámo kam.

Sečteno podtrženo, když pošlete peníze na Arbolet, je to dar neznámým lidem. Ty peníze jim dávate a jen doufáte, že je vám někdy dají zpátky. To je ještě horší, než současné banky.

Arbolet je podvodné letadlo, které učí uživatele kryptoměn tomu nejhoršímu. Schválně se zeptejte, jak dosahují oněch 10 % ročně. Umí prý nejlépe obchodovat na trhu. Proč k tomu potřebují vaše peníze za 10% úrok? Prý aby byli větší a mohli tak ovlivňovat trh. Klasická lež už od počátku všech pyramidových her. Nic nového pod sluncem.”

Dominik Stroukal, ekonom a kryptoměnový investor

K Arboletu se také vyjádřil Marek Palatinus, zakladatel prvního těžebního poolu pro Bitcoin a tvůrce známé hardware peněženky Trezor.

“Arbolet splňuje všechny znaky ponzi. Pokud něco vypadá jako kachna, kváká jako kachna a chodí jako kachna, tak co to bude…”

Marek “Slush” Palatinus, Zakladatel Slushpool

Zmínky na internetu

Na téma Arboletu se samozřejmě vyjádřilo i několik internetových stránek. Např. na blogu Paralelní Polis byl ještě před několika měsíci článek, který před projektem Arbolet varoval. Nyní se však na dané stránce nachází pouze text, který mimo jiné říká: “V posledních dnech jsme se stali terčem permanentního e-mailového a dalšího spamu ze strany příznivců a provozovatelů Arbolet.cz, kterým se samozřejmě jakákoliv negativní zmínka o jejich projektu nelíbí. […] Není v našich silách a časových možnostech na podobný spam neustále reagovat, rozhodli jsme se proto původní článek s varováním před Arboletem stáhnout.“. My jsme však původní článek našli a přikládáme jednu jeho zajímavou pasáž: “arbolet.cz působí zcela anonymně a vzhledem k povaze bitcoinu tak může kdykoli zastavit výplaty a uložené prostředky zcizit bez rizika odhalení. Na stránkách arbolet nenaleznete, kde sídlí a kdo stránky provozuje.”

Vyjádření na Arbolet od Paralelní polis
Nynější podoba článku na blogu PP.

Kromě Paralelní Polis se k této tématice oficiálně vyjádřila i česká směnárna SimpleCoin, kteří měli s Arboletem jisté problémy. V článku od SimpleCoin zaznělo mj.: “Dle veřejných informací uložených v bitcoinové síti (blockchain) arbolet.cz nashromážděné bitcoiny od zákazníků, kteří si nakoupili bitcoiny přes naši společnost udržuje ve své peněžence, nijak s nimi nepohybuje a prostředky nezhodnocuje. Proto není možné, aby dlouhodobě dostál svým slibům o zhodnocování. K vyplácení zisků s největší pravděpodobností používá vklady jiných uživatelů, a proto jsme přesvědčeni, že se jedná o podvod podle Ponzi schématu (také nazýváno letadlo). Simplecoin doporučuje všem svým zákazníkům, aby své prostředky do arbolet.cz neposílali a aby své prostředky z arbolet.cz včas vybrali, neboť riziko, že budou odcizeny je velmi vysoké.

Poznámka

Chtěli bychom upozornit na komentáře níže pod tímto článkem. Z nějakého důvodu se během pár dní vyrojilo podezřelé množství dlouhých a přehnaně optimistických názorů právě na tento projekt. Nechceme tvrdit, že všechny komentáře psala jedna a ta samá osoba, ale je to možné.
Dokonce i na dalších stránkách s ne-úplně pozitivními recenzemi se stalo plus minus to samé. Během 2 dní několik opravdu skvělých a podrobných komentářů, jinak téměř žádné. Berte tyto komentáře tedy s rezervou.

Zmínky na Facebooku

arbolet názor Krypto Josef
Vyjádření Josefa Tětka
arbolet názor patrik poláček
Komentář uživatele Patrika

Pozitivní reakce na Arbolet

Samozřejmě se nám (ať už v komentářích, nebo na email) ozvalo i několik lidí, kteří jsou s Arboletem spokojeni. Zatím díky tomuto projektu vydělávají peníze a má pro ně i další hodnotu.

Jinak spousta informací o arboletu je k nalezení i na webových stránkách Krize15. To je však web, který je Arboletem sponzorován a vypadá to, že se o něj dokonce starají ti samí lidé.

Kdy Arbolet odhalí svou tvář?

Napadlo vůbec někoho, co se stane, když jednoho dne vyletí cena za 1 BTC k hodnotě 100,000 USD? Bude ještě Arbolet existovat? Budou mít klienti Arboletu peníze pořád ve svých peněženkách? A co první a druhá podílová vrstva? Dostanete se k penězům alespoň za ten jeden měsíc či rok? Poznají konečně klienti Arboletu, kdo tito tajnůstkáři jsou nebo i nadále zůstanou skryti v pohodlném stínu anonymity?

Vzhledem k tomu, že na jejich web chodí dle nezávislých statistik něco přes 200 tisíc uživatelů měsíčně a 91 % z nich je právě z České republiky a Slovenska, mohlo by se zdát, že mají u nás i u sousedů poměrně silnou pozici.

Nesnaží se Arbolet všechny jen zmanipulovat?

Na internetu se dá najít hned několik článků, ve kterých je Arbolet vychvalován až do nebes. Jenomže tyto články jsou velmi zvláštní. Jako by byly psány horkou jehlou a jedním člověkem, alespoň dle stylu psaní, který se až nápadně podobá stylu psaní na oficiálních stránkách Arboletu. Ostatně pokud si na Google vyhledáte “Arbolet”, můžete posoudit sami.

Je asi na místě ptát se, zda tyto texty nepíše sám Arbolet. Ono by na tom nebylo nic až tak zvláštního, protože Arbolet má takový projekt, který se jmenuje Czech dream. Právě díky tomuto projektu si můžete vydělat 3000 – 5000 Kč. O čem tento projekt je, si ostatně můžete přečíst sami na jejich webových stránkách. Ale právě v rámci tohoto projektu vytváří tým Arboletu články, aby veřejnost okolo kryptoměn zmanipuloval a dostal ji tam, kde ji chce mít.

Nemůžeme se zbavit ale dojmu, že se Arbolet snaží manipulovat veřejností okolo kryptoměn, i těmi, kteří jim důvěřují. Nabízí hodně pozlátek. Ale proč? Chtějí odvést pozornost klientů od jejich financí nebo vážně věří, že se jim Czech dream podaří uskutečnit? Co si myslíte vy?

Troufám si říci, že tato arbolet recenze je první opravdu rozsáhlou recenzí Arboletu na internetu a lepší ucelené informace o tomto projektu na internetu nenajdete.

bitcoin ukazující palec nahoruCo se nám na Arboletu líbí?

 • Dělají osvětovou činnost v oblasti kryptoměn (i když ne ve všech směrech správně)
 • Provozují charitativní činnost
 • Nabízí podílové vrstvy pro zhodnocení vaší investice (které zatím fungují)
 • Mají vlastní platební bránu s možností napojení na eshop
 • Jejich bazar (a-shop) má zajímavou protekci před podvodníky
 • Zveřejňuje novinky ze světa kryptoměn

Co se nám na Arboletu nelíbí?

 • Celý projekt bychom označili jako “Too good to be true.” – Zní to až moc dobře, aby to celé byla pravda.
 • Je to každého volba, nicméně naši důvěru si tento projekt bohužel nezískal. Naprosto anonymní tým, který za tím stojí, sídlo firmy v daňovém ráji.

Závěr: Je možné arboletu věřit? Co si o Arboletu myslíme my?

My Arboletu příliš nevěříme, ale neexistují žádné reálné důkazy ani pro jednu stranu, vše jsou pouze spekulace. Určitě existuje spousta lidí, kterým Arbolet plní dobrou službu. Na druhou stranu pro investice v řádu statisíců korun bych si osobně radši vybral nějaký bezpečnější způsob.

Sídlo na Panamě a jejich velké tajnůstkaření jim rozhodně na důvěře ale nepřidává, ba spíše naopak. Kromě toho jejich systém odměn se až příliš nápadně podobá podvodům typu BitConnect či Bitcoin bank. Na to, zda je či není Arbolet dobrou investiční příležitostí si musí odpovědět asi každý sám za sebe.

Možná to vůbec není vizionářský kryptoměnový startup, který chce vytvořit ten dokonalý kryptosvět, možná je jenom to letadlo. Tak ostatně odpovídá sám Arbolet ve svých FAQ na otázku „Jste letadlo?“ Odpověď začíná: „Možná ano, možná ne…“ každopádně opravdovou odpověď asi vědí pouze oni sami.

Dle svých vlastních slov si všechno naplánovali do nejmenších detailů. A dále tajemně pokračují: „To by přeci nebyla žádná hra. Jak by Vás bavilo, kdyby kouzelník odhalil všechny své triky před začátkem představení?“ Takhle popisují svůj záměr, sami sebe a do budoucna si věští, že otřesou „zajetými marketingovými teoriemi“.

Jaký je váš názor na Arbolet? Máte s ním nějaké zkušenosti? Podělte se s námi níže v komentářích! ⤵️

Líbil se vám tento článek?
22
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (126 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

LADISLAV

HELE JESTLI TO ČTEŠ TAK MY VRAŤ TĚCH 0,59 A NEBO ASPOŇ TĚCH 0,5 CO JSEM TAM VLOŽIL. A NAKUPOVAL JSEM ZA 6-4 TISÍCE USD . TAK TO MÁME 0,5 Z 5 000 USD TO JE 2500 USD TY ZLODĚJI MÝT TO NA BINANCE TAK MÁM 20 000 USD. ZLODĚJ NIC JINÉHO. TI ŘÍKÁM DO ROKA A DO DNE NA BOŽÍ SOUD POKUD MY TO NEVRÁTÍŠ. A TO SPLÁCÍM !!! NO PŘESTAL JSEM KUŘIT :-). DÁM VÁM RADU NEKUŘTE A KAŽDÝ MĚSÍC SI NAKUPTE NA BINANCE ALE TET BYL 41 TISÍC A SPADL NA 30 TAK UVYDÍME JESTLY SPADNE NA 8 ? TISÍC TŘEBA NEBO POROSTE DO NEBES. !!! ZLODĚJ A NIC VÝC BOŽÍ TREST TĚ NEMYNE, MEZY VÁNOCEMA A SILVESTREM NAPSAL PREK KDO NEVYBERE PŘÍDE O VŠE !! A KDO TO MÁ SLEDOVAT PŘES SVÁTKY !!! A TO BYLO ZAMRAŽENÉ TAK 1/2 ROKU. ZLODĚJ NIC VÍC, MUJ ČAS A 70 000 KČ MY DLUŽÍŠ TET TO MOHLO BÝT 500 000 KČ. KARMA DOŽENE KAŽDÉHO !!!

Tomáš

Škoda se rozčilovat já přišel o 2,2 BTC ! dnes 1,6 mil
Bohužel věřili jsme anonymousům , pochybuji, že jsem schopní je jakkoliv vysledovat , připravovali se na to dlouho – ,,fungovali ” 5 let a čekali jen na vysoký objem a příležitost výhodně naše BTC prodat nebo si někam převést …….. asi tak ( servery v zahraničí – v právních a daň. rájích atd.)

Jh

Tak už se podařilo dát něco dohromady, kde bysme mohli navštívit někoho z Arboletu? Pokud je možné se nějak spojit, určitě se přidám – můj mail: [email protected]
Zdraví J.H.

Jmeno

Zajímavé, že nikoho nenapadlo, že to klasický HYIP! buď jste děti, kteří zde píší nesmysly, protože boom HYIPu nezažili, nebo za druhé patří vám to, že jste do HYIPu vstoupili na dlouhou dobu. Každý HYIP jednou skončí: buď na nule – majitel nemá z čeho vyplácet, a nebo se ziskem, kdy je majitel spokojený s dostatkem peněz a přestane vyplácet. ZDE JE TO UPLNĚ STEJNÉ!

volffree

jen chci oznamit,pokud jste meli penezenky u arboletu,jsou vybrane do sucha,mel jsem dve a obe jsou na nule,skontrolovano a overeno na Blockchain adrress.
TAKZE KRÁDEŽ,ale takove projekty jsou takove,takze do budoucna opatrnost
prisel jsem jen asi 650 DOLARU,takze to moc neboli…..

Jindra

Na Arboletu mi visí přes mega, které již nikdy neuvidím. Kdo mi dá tip / kontakt, kde najít darebáky z Arboletu, dostane stejnou sumu. Pište sem, ale pokud si myslíte, že dostanete mega za nesmysl, tak ani nepište, nejdříve si mí hoši vše prověří.

Anon

Doménu arbolet.cz vlastní nějaký Dan Zouhar, Trmicka 4, 19000 Praha, CZ . Tohle by mohla být alespoň nějaká stopa do začátku.

Pedro

Ahoj, mám určitú predstavu aké kroky by sa dali podniknúť. Myslím že akékoľvek Česko-slovenské úrady sa k tomu otočia chrbtom, takže tadiaľ cesta určite nevedie. Je tiež vysoko naivné ak sa niekto snažil podať trestné oznámenie a niečo si od toho sľuboval. Myslím že viem o človeku ktorý by v tomto mohol značne pomôcť! Ale podstatné je dať tiež dokopy nejaký team, lebo ani jeden, ani traja ťažko niečo zásadné v tomto dokážu.

Josef

ahoj, můžeš mi pls napsat na: [email protected] ? Děkuji.

Kateřina

Dobry den,
Mohu se take připojit?

Kontaktujte mě prosim na [email protected]

Děkuji

Jarka

Chlapi můžeme s manželem připojit? Prošli byste nám taky email.. [email protected]
Díky

ninja

Ahoj, já jsem na tom stejně jak Josef. Pedro, pošli prosím taky info, rád se připojím
mr.ninja(@)post.cz

Gogo

Ahoj.
Souhlasím s tebou. Mě u nich zůstalo cca 300tis.
Myslím, že když se každý vydá 50% ve prospěch TALENTOVANÉHO vymahače, bude to mít úspěch a jemu to pokreje náklady.
Raději vrabec v hrsti a dobrý pocit ,že někdo dostal přes hubu.

Mz

me ty svine sproste ukradly 1 BTC. Dle me klientum ukradli minimalne desitky mega, mozna i o rad vice. Stale se mi tomu nechce verit a snazim se na to radeji zapomenout. Docela trpka zkusenost.

Josef

Ciao, já tam zahučel 216tis. CZK Pls, v srpnu budu v ČR a chtěl jsem dávat TO, to tedy nemá smysl ? Jak se vůbec věc má ? Prověřuje to někdo ? PČR ? Myslím, že nebudu jediný podvedený a škoda bude určitě v řádech milionů….To nikdo nedostane ani alespoň vyhubováno ….? Tak nejsem naivní, ale aby to prošlo jen tak ? Vážně ? Díky za jakoukoliv reakci…

Pedro

Ahoj Jozef, je na teba nejaký email kde sa ti dá napísať, alebo telegram kontakt? Dík

Martin

Tak a kde je Arbolet? V pr……

Petr

Dobrý den,
Nevíte náhodou někdo, jak získat peníze z domény krize.cz když již tato doména neexistuje???
Předem děkuji za odpověď na email [email protected]

Luboš

Zapomeň na krize15.cz, odtamtud už nic nedostaneš.

Telobra

Trochu se po arboletu slehla zem, nebo se pletu? Dost dlouho jsem o nich ani lidech, co arbolet využívají, neslyšel.

Dalibor

Normalni dalsi zlodeji, co si hrali na poctivce a na jinou sortu, ale ve finale zase jen ” cesky ubozaci a oblozaci” nic nez zlodeji

Redakce Finex.cz

Arbolet bohužel po pěti letech před pár dny ukončil svoji činnost. Více se dozvíte na začátku tohoto článku.

Zee Prime

Na Arboletu jsem od začátku a doteď jsem byl spokojený. Problémy s výběry jsou údajně proto, že finanční úřad má pocit, že byly prostředky získány nelegálně a tudíž je nelze vyplatit členům (spolupachatelství).
Scamy obvykle fungují 3-4 měsíce, zatímco Arbolet stále komunikuje, ubezpečuje a rozvíjí web, hledá možnosti. Kdyby to byl scam, tak tohle už dávno nemají zapotřebí…
Někdo tady mluvil, že mají “nakradeno” minimálně miliardy – hádáte znovu, musí to být maximálně stovky milionů.
Peníze mi zhodnotili dost, vklad mám vybraný, ale spoustu peněz mi na Arboletu ještě hnije. Uvidím je? Netuším, ale i když moje důvěra toto léto dostává vážné trhliny, tak zatím ještě věřím, že ano.

Dalibor

Ja jsem byl u Arboletu od zacatku a vydelal jsem jim nemale penize a nyni nemam ani korunu od nich. Ani zakladni vklad nic

Blounek

Co to tady píšete za nesmysly. Arbolet nevyplácí, už několik měsíců se pokouším o výběr a nic. Na dotazy přichází univerzální odpověď, která nevysvětluje nic. A na telefon se maximálně ozve záznamník, pokud vůbec. Tak jestli tomuto říkáte komunikace, tak bych to chtěl vidět u Vás doma.

BOBAN

Dobrý den na arboletu mám zhruba 50 tisíc a nemyslím si, že ještě nikdy půjdou vybrat ani jedno číslo není funkční na podporu neodpovídají zvažuji hromadnou žalobu i když jsem vědom ,že policie s tím nic moc neudělá policie bude muset spoustu členů řešit jako arbolet například facebook tam si udělal taky nějaký člen stánky arboletu možná majitel možná ne prostě vyšetřit se to musí .

Redakce Finex.cz

Děkujeme za komentář, Zee.

Luboš

Za všechny ty roky arbolet nikoho neokradl. A jestli to někdo chce tvrdit, ať dá důkaz. To je holá skutečnost. Uživatelům v ničem nelžou. Sice projekt může vypadat jako letadlo, ale zase pro to není důkaz.

Dalibor

Treba neokradli o finance, ale okradli spousty lidi o xdni prace a snahy.

Blounek

To, že mám u Arboletu peníze, které mi odmítají vyplatit, není krádež? Vlastně ne, máte pravdu, je to podvod.

Michal H.

Jsem v projektu arbolet v podstatě od začátku a postupně jsem získal dúvěru, kterou aktuálně bohužel ztrácím. Finance nejdou z Arboletu vybrat – to je realita. Půl roku se čekalo na termín, kdy vedení slibovalo, že problém s vybíráním peněz vyřeší. Bohužel nic a to minimálně na několik mesíců…. takže bohužel se vše chová jako ponzi.

thinkmajster

hodťe sem na sebe nějakej kontakt rád bych si popovídal na toto téma

Josef

Jsem členem již skoro dva roky a včera 21.6.2019 byli členově obeznámeni o tom že se (po půl roce stop-stav) bude měsíčně rozdělovat mezi členy 500 000,- . Přičemž členové již přinejmenším 6 měsíců nemohou nakladat se svými financemi!!!! A podotýkám že členové mají u Arboletu dohromady minimálně nekolik miliard, které si nemohou vybrat a anonymní vedení Arbolet stálé maže med kolem huby členům , jak to bude vše v pořádku. A nadále expanduje do zahraničí a láká nové členy na vklady!!!!

Redakce Finex.cz

Dobrý den Josefe,
bohužel momentálně nevíme, jak komu pomoci. Asi bude třeba čekat a věřit. Můžeme jen poradit mrknout na tuto diskuzi na FB, kde se o tom píše trochu hlouběji.

MArek

ARBOLET rozhodně nedoporučuji.

Od začátku problémy – na začátku jsem dostal pozvánku od kolegu, který mi na účet poslal BTC. Větší část jsem si uložil do investiční vrstvy a něco nechal v peněžence. Od začátku problém s platbou – jakoukoliv platbu mi musel potvrdit administrátor, protože jsem si na účet “sám nic nevložil”. Co trvalo strašně dlouho i když jsem uhradil fee a platba měla odejít třeba do pár hodin – realita byla i několik dní. Pak se doba prodlužovala a nadále prodlužuje. Aktuálně všechny výběry stoji i když jsem v limitu. Nemohu ani zadat jinou platbu protože na “uvedené adresy již existuje požadavek na výběr”. Podpora nereaguje a když už něco tak napíše absolutní hloupost a pak zase nic. Aktuálně čekám na platby víc než 14 dní, na odpověď podpory asi 7 dní. Vše mohu doložit.

S penězi jsem se již rozloučil. ARBOLET ani nezkoušejte, je to podvod.

ARBX6

Pakliže se Vám ukazuje, že u uvedené adresy již existuje požadavek na výběr, je to proto, že volíte fee hrazené Arboletem. U těchto plateb se odesílá transakce každých 8 hodin hromadně a pakliže by dva uživatelé použili stejnou adresu, nemohli by příjemci poslat tx hash s tím, že poslali požadovanou sumu v BTC, protože by na danou adresu pod jednou transakcí došla suma od těchto dvou uživatelů. Pakliže zvolíte jakékoliv jiné fee, půjde to bez problémů.

Nevím, na jakou kategorii podpory píšete, pokud na technickou, tam je pomoc relevantní. Pokud na členskou, může se stát, že Vám odpoví jiný člen Arboletu, který Vás třeba správně nepochopil, navíc nemá náhled Vašeho účtu, takže Vám v daný okamžik nepomůže, jak byste si přál.

Prosím, vytvořte ticket na technickou podporu, určitě Vám pomůže.

ARBX6

Jh

Pro ARBX6 – na adrese [email protected] mě můžete kontaktovat, pokud mi chcete sdělit že prostředky z peněženky nebyly zpronevěřeny.
Jste se v tom “obchodováni” teda fakt předvedli.

Jh

Zajimá mě jak se stavíte k vyplacení částky z nulté vrstvy tedycz peněženky kde je převod možný ihned.?

XY

Ahoj, stále ještě věříš tomu, že vše splatíte v těch slavnejch vlnách?

JBLK

Moje zkušenosti s Arbolet, do konce roku 2018 vcelku ok, delší čekačky na odeslání, ale dejme tomu je to anonymní BTC peněženka.
Od nového roku však neustále mění pravidla pro odesílání, není možné vůbec odesílat BTC, prostě nepoužitelné.
Podpora sice komunikuje, pokud vám tedy vůbec zdvihne telefon, ale stejně nic nesplní.
Hledal jsem na různých místech nějaký informace k Arboletu, a narazil jsem na zajímavý disk.forum, kde Arbolet řešili, jsou tam zajímavý informace, díky kterým mám jasno,
Arbolet nedoporučuji ani vyzkoušet a kdo za tím celým stojí? To se na disk.foru taky řeší a má to hlavu i patu.
Teď mi je jasná i ta jejich pochybná “jako” podpora. Zasr….fake

thinkmajster

dejte mi nějaký kontakt

Robin

Peneženku na Arboletu jsem používal vždy jen pro směnu BTC a poslání CZK na svůj účet do česka. Vůbec jsem neinvestoval do těch jejich podílových vrstev a ani jsem tomu nerozuměl. Ještě minulý rok vše fungovalo hladce – poslal jsem BTC na svou peněženku Arboletu, převedl na CZK a poslal na svůj účet. Platby chodily ihned. Na peněžence jsem nechal 5500kč a nerešil to. V lednu 2019 jsem chtěl zbytek peněz poslat na účet a najednou velký PROBLÉM. Zjistil jsem, že mají nové pravidlo a dovolí Vám poslat jen 2000kč týdně – řekl jsem si ok, jsou to kok.. ale peníze si pošlu na třikrát a bude to OK. Jenže na první 2000 jsem čekal 3 týdny a když jsem chtěl zadat druhou platbu, tak už byl týdenní limit 1Kč, takže doslova zmrazili mé peníze a nedovolí mi je vybrat.
Pokud někdo investoval do těch podílových vrstev a nyní se nemůže dostat ke svým prostředkům – můžeme říct že to bylo riziko investice když někdo slibuje úrok 10%.
Ale já žádné peníze neinvestoval, jen byly na peněžence – je evidentní, že Arbolet použil pro své aktivity také peníze klientů na peněženkách, což je jasná sviňárna a podvod.
Bitcoin šel minulý rok dolů, všichni začli stahovat své peníze a je evidentní že Arbolet není bonitní.
Píšu to, aby si všichni udělali obrázek jak tihle šmejdi projebali moje peníze.

Pepa

Já jsem si tam bohužel poslal 50 tis. kč a následně jsem si to chtěl poslat na burzu a nemůžu nic, byly to všechny moje peníze. Jsem z toho na dně.

Juraj

Ahoj Robin.aky je postup ked si chcem vybrat peniaze na bankovy ucet?neviem to tam najst.dakujem.

D. Svoboda

Myslím, že článek je vyvážený a dobře popisuje skutečnost. Proto také proti němu “povstalo” tolik “věřících”, kteří věří, že Arbolet jim vyplatí to, co do něho dali. To se ale již několik měsíců neděje, platby jsou zpožděné a omezené a teprve čas ukáže, zda to ustojí. V tuto chvíli nedoporučuji, protože peněženka je jednosměrná. Vložíte bez problémů, ale kdy vám bude umožněno vybrat už není na vaší vůli, ale jen na anonymním vedení Arboletu.

Dragon

Dobrý den, jsem v Arboletu již 3 roky a i když moje zkušenosti zjevně nebudou po chuti tvůrci této recenze, sděluji, že jsem s tímto projektem dlouhodobě spokojený i přes momentální problémy. Proč? Nechci se opakovat, všechny důvody už tu zazněly. Co mi ale hlava nebere, proč mám dojem, že nazývání Arboletu podvodem a různé jiné pomluvy od lidí, kteří o něm nic nevědí, aktivně jej nepoužívali, má v této recenzi větší váhu než zkušenosti samotných aktivních členů Arboletu, kteří jsou tu zesměšňováni nebo považováni za nějakého nasazeného “chváliče”. Proč se tu tak vehementně angažují ti, co nemají žádnou zkušenost a zaznívají převážně nepodložené nebo zpřevracené informace, které na Arbolet hází špatné světlo, zatímco o podložených pozitivech se taktně mlčí. Na mě to působí spíš jako cílený záměr nějaké konkurence.

Blounek

Pozitiva? Jediné pozitivum je to, že člověk svoje peníze neutratí. Negativum je, že je ani neuvidí. Smutné, že?

Jusa

Taky sem u arboletu od počátku,ale to že člověk nemůže vybrat své peníze je podvod a krádež v jednom. Ty máš svoje peníze nebo btc zpět? Pokud jo tak porad jak to máme taky udělat. Jediný arbolet je tento rok plný problémů a to btc rozhodně tento rok nespí. Je krásný že slíbí svůj token a jak rozdělí mezi lidi ale upřímně token od firmy co neplní své závazky a zadržuje lidem finance nikdo chtít nebude a nikdy ani nebude mít hodnotu. Pokud není arbolet podvod tak mě řekni kdy dostanu zpět peníze. Jejich limity mám stále na bodu 0 jak je to možné? Ať arbolet dokáže že rozeslal mezi své uživatele 500 000. Ono mluvit a psát je jedna věc ale dodržet to je druhá věc. Pokud věříš v něco kde máš mění a nemůžeš se k němu dostat tak si blázen. Jak neokradli? Peníze už nejsou tvoje když snima nemůžeš manipulovat takže je ukradli. Takhle se nechovají lidi co chtěj ostatním pomoc naučit se kryptomeny,ale lidi co myslí jen a jen na svoje koryto. Nazdar a fuck arbolet věřil jsem vám,ale vy jste mě zatim jen okradli a aby nebylo toho málo tak teď nás vlastně chráníte aby nás nezavřeli.

fulghum

Jeden dotaz na redaktora: “Kolik platí Simplecoin za takový jednostraný recenze?” Že bych si taky přivydělal nějakou tu kačku. Vidím reklamu na Simplecoin, vidím jejich vyjádření k tématu, vidím jednostraný pohled na věc, krátkou zmínku o spokojených uživatelích (kteří podle redaktora ani nestojí za řeč). Takže prostě PR článek na něčí objednávku. Prohlédl jsem si stránky finex, je to hezký affil. web, ale bez vypovídající hodnoty, pouze snaha tvářit se jako odborné médium.
A to už vůbec nemluvím o tom, že existuje spousty lepších směnáren v ČR, s lepšíma podmínkama.
Já bych to neviděl tak černě, co se Arboletu týká. Holt někomu leží Arbolet v žaludku. A to nepíšu jako člen Arboletu, ale jako fanda do kryptoměn, který má kryptoměnových účtů a peněženek několik (jednu z nich i v Arboletu).

Petr.H

Vzhledem k tomu,že se tato recenze šíří převážně po FB stránkách za podpory Dominika Stroukala,samozvaného ekonoma a krypto experta,kdy on sám neustále omílá ten svůj kvak o scamu a že by si měl někdo trénovat ohýbání se pro mýdlo a jiné ptákoviny,které nejsou hodny člověka takových kvalit za jakého se vydává,je mou milou povinností mu přes toto médium vzkázat,že při opaku jeho neustálého tvrzení může započít trénink s mýdlem on sám.Ono ty zákony přece jen platí pro každého.
A proč mu to vzkazuji přes tohle médium?
Protože na FB nemá rád oponenty a raději je hned ze skupiny vyhází.
Jak mi před chvíli sdělila jedna nejmenovaná osoba,Stroukal je jen další HUJER a má pravdu.

Luboš

Krásnej komentář, plnej souhlas.

Black

Zdravím redaktory,

To nám ta aktualizace tedy dopadla :) Je tedy na čase si vyjasnit pár věcí. Nejsem jeden z těch co si myslí, že lze napsat plně objektivní recenzi, článek. Všichni pracujeme s nějakými předpoklady a zkušenostmi, takže bych spíše řekl, že jde o míru subjektivity, kterou autor použije. Původní verze byla dost osekaná, snaha vzbudit ve čtenáři pochybnosti byla zjevná, no proč ne. Abyste misku vah vychýlili jedním směrem ještě více, kvitovali jste negativní komentář, jehož autor buď neuměl číst nebo neporozuměl psanému textu, jinak by informace a vysvětlení nalezl hned na homepage v článku o provozu podpory během svátků. Ty komentáře od 4. ledna rozhodně nepsal jeden člověk, jak jste se snažili vsugerovat čtenářům. Rozeslal jsem odkaz členům naší skupiny, která tvoří jeden z podprojektů Arboletu, aby vyjádřili svůj názor a zkušenosti. Jsou to dospělí lidé s vlastním rozumem, žádné zadání nebylo. I přesto mi zaslali screenshoty příspěvků, které jste jim smazali, nebyly vulgární, možná jen trochu kritické k práci recenzenta. Následně jste sekci komentářů zdiskreditovali v článku. Ať se na to dívám jakkoli, tento postup mi nezaujatý rozhodně nepřijde.

Teď něco málo k aktuální verzi. Na konci se zmiňujete o první objektivní recenzi na Arbolet a přesto hned v úvodu v sekci obsah, zvýrazníte “náš názor na Arbolet”, proč by se měl čtenář soustředit na váš názor, když jste chtěli vytvořit objektivní recenzi?

– Vrstvy v Arboletu fungují podobně jako termínové vklady, čím delší vázací doba, tím vyšší úrok. Proč se tedy snažíte ve čtenáři navodit pocit, že výběrové časy u 4 a 5. vrstvy jsou příliš dlouhé pomocí vykřičníků? Navíc jste nezmínili jednu zásadní věc, transfery z vrstev jsou postupné. Když máte na 3. vrstvě 30 000, každý den se uvolní na peněženku 1000 (1/30 z celku, protože doba transferu je 30 dní).

– První citaci od Dominika pod vrstvami jste sami vyvrátili v odstavci dříve. Arbolet nemá pyramidové schéma vrstev, ba naopak. Chcete-li dosáhnout vyššího úročení bude vás to stát dost času (čtením, plnění kvízů a jinými aktivitami).

– Jak Arbolet zhodnocení zajišťuje? Neuvedli jste dva další stěžejní pilíře, konkrétně market maker na burzách a obchodování s altcoiny. Podklady jste od vedení dostali, připravoval jsem jim k tomu krátký přehled s odkazy, které jste do článku nevložili. A to i přesto, že vyvrací váš argument v článku “důkaz nemáme”.

– forky měn – Arbolet připisoval dividendy za dva hlavní forky (BCH,BTG), pokud měl uživatel prostředky na BTC peněžence. Ostatní méně známé forky (cca 80) jsou pro 95% krypto uživatelů nedostupné a možná by spíše docílili stažení fake wallet pro novou forknutou měnu s malware. Mezi záplavou BTC forků se našlo cca 10, které šly zobchodovat. Forkují se i další altcoiny, které by uživatel při držení BTC nezískal, navíc je to mnohdy zajímavá příležitost pro krátký spekulativní nákup a prodej den, dva před samotným forkem.

Plány do budoucnosti….to s tou knížkou myslíte vážně? :) to je možná tak spíše poslední věc co by se měla dokončit, ale pojďme k Akreditům. Netuším proč recenzentovi Akredity připomínají scam založený na crypto lendingu s 40% měsíčním úrokem (který rozhodně nefungoval roky, přesněji necelé dva roky). Mimochodem, pomohlo snad, že lidé z tohoto scamu mají identity? Akredity mají být komunitní měnou ideálně napříč všemi podprojekty, poskytující jistá práva a benefity. Spojení s Bitconnectem je zcestné.

Komentář Dominika:
První odstavec o pyramidovém schématu výše, druhý argument je chybný, mnoho uživatelů Arboletu s kryptoměnami téměř neumí nakládat a naopak se to díky Arboletu mohou naučit. S druhým a třetím odstavcem se dá souhlasit. Čtvrtý odstavec – pokud chce uživatel zhodnocovat svoje prostředky na vrstvách, rozhodně to není dar, je to investice a rizika jsou popsány ve FAQ. Poslední odstavec je smyšlenka Dominika, o Bitcoinu a jeho fungování toho ví hodně, ale v možnostech zhodnocování kryptoměn na trhu má patrně výrazné nedostatky.

Komentář Marka:
Příznačné spojení prvního BTC poolu a argumentů o absenci privátních klíčů od kritiků. Před osmi lety byl Slushpool mezi krypto komunitou na bitcointalk označen některými uživateli jako scam, mnozí vyčítali odklon od decentralizace, jaký by byl asi komentář Dominika tenkrát? Marek si postupem času důvěru získal, což takhle dopřát také čas Arboletu?

Uživatelé v Arboletu samozřejmě nevlastní privátní klíče, ani nemohou, mnoho prostředků se pohybuje na burzách a jsou to právě ony, kdo má v tu chvíli privátní klíče pod kontrolou. Stejná důvěra ve třetí stranu je nutná u poolu, směnáren, burz, investičních projektů, obchodních aplikací. Ve FAQ a nápovědě naleznete tyto informace, není to žádné tajemství. Zdá se, že to ještě nikdo z kritiků nevzal na vědomí.

Když měl pan Niedoba před třemi lety proslov v paralelním polis o Arboletu jakožto klasickém letadlu, sliboval zveřejnění identit zakladatelů, chvástající se, že je zná. Proč mu to zveřejnění trvá už tři roky? :) Redakci finexu jistě vyhoví a vy to můžete zakomponovat do článku.

Ale k tomuhle příběhu vám toho spíše poví více dva kolegové pode mnou, kteří mají lepší informace.

Petr.H

Na mně celá ta recenze působí jako na objednávku,načasování,styl prezentace,kdy si redaktor pečlivě doslovně dokáže obstarat materiály jiných subjektů,ale veřejný materiál arboletu neumí ani správně opsat.První recenze se opravovala pro chyby,druhá se opravuje pro chyby,co si o tom asi může někdo myslet,kromě tedy toho,že je to cílené?
Pak zde přečtu dva tři příspěvky typu je to podvod,které mi připomínají cvičené opice,které za korunu napíší cokoliv,proto ty jejich příspěvky mají hodnotu pouhé koruny.Nic konkrétního jen výkřik,jako když Sparta dá gól.
Bohužel bez těchto výkřiků by recenze neměla žádný smysl a nesplnila by svůj cíl.

Evžen

Vypadá že to bude pyramida,uložil jsem tam par korun,zpátky nemůžu vybrat absolutně nic,na moji otázku žádná srozumitelna odpověď proč tomu tak je nepřišla.Nedoporučuji zřejmě jsou to podvodníci!

Petr.H

Já Vám doporučuji zase číst,vše na co se tážete naleznete vysvětleno kde jen na webu,fb atd. kouknete.Tyhle reakce jsou už vážně jen takové výkřiky do tmy.Zkuste si prvně najít,co znamená slovo podvodník a co znamená podvod a pak třeba zde znovu napište.Nikdo nikoho nepodvedl a tyto hlášky už zní jako dobrý den.

blounek

Pokud nepodvedl, tak okradl. Pořád je to prasárna.

Evžen

Když jste tak chytrý,a zřejmě “nezaujatý” určitě mate argumenty dokazující opak,tak sem stim.Ja jen popsal své zkušenosti s arbolet.Souhlasim jediné stim ze podvodník,asi není vhodný termín,jelikož vložil jsem peníze sám bez nuceni,jste obyčejní šmejdi.Užijte si těch peněz,dlouho to trvat nebude.;)

Petr.H

Zde je evidentní, že jste nic nepochopil a ani chápat nechcete. Nikdo nemá zájem si Vaše peníze ponechat. Vložil jste je do investičního projektu nikoliv na spořící účet v bance. Proto doporučuji jednat s podporou projektu a nikoliv hned vykřikovat tyhle nesmysly.

Jakub Kupka

Je to celý jeden velký fejk a zlodějna. Peníze jsem zpátky neviděl, na emaily nereagují. Zloději.

Petr.H

Dobrý den,
Váš příběh mně docela zajímá,že by někdo z tohoto webu?
Nechcete mi popsat více,jelikož z toho mála co jste zde uvedl mi není zřejmé o co jde a jestli jste dostatečně srozuměn se situací.
Děkuji

Cocon

Dobrý den pane redaktore,

všimnul jsem si, že s recenzí a potažmo křižovou výpravou proti Arboletu jste významně pokročil. Jsem ale trošku smutný, že jste si při té investigativní práci nenašel chvilku na odpověď na můj příspěvek z 25. 1. 2019…

Jen pro připomenutí – týkal se anonymity Finexu, neznámého provozovatele webu, neznámého redaktora / redaktorů, chybějících kontaktních údajů… Také zde nikde na stránkách nevidím, jak nakládáte s osobními údaji, nějaký souhlas se zpracováním atd… možná se budete divit, ale i email lze považovat za osobní údaj, pokud má někdo v adrese svoje jméno.

Petr.H

Opět po čase si dovolím pozdravit pana redaktora a jelikož docela zásadně upravil svou recenzi,tak na ní musím reagovat.
Po úpravě je tato recenze tak nezaujatá, že i laik pozná, že má pan redaktor nebo někdo z jeho blízkých s Arboletem problém a proto tolik negativa v recenzi a zároveň chybných informací, ikdyž dostal pan redaktor od vedení Arboletu dostatečně vysvětleno vše na co se dotazoval nebo co zde napsal. Implementace informací do textu se mu ovšem nezdařila a upravil si vše po svém, respektive tak, aby to mělo tu správnou šťávu. Zmíním třeba 5.vrstvu a číslo u ní ,nebo zmiňované hard forky, ale jsou další chybné údaje v recenzi.
Mně však zaráží trošku jiný špinavý trik v této recenzi a zároveň mi to ukazuje směr, odkud vítr vane a to je varování od Simplecoin směnárny dokořeněno vyjádřením P.Polisu.
Kdybych všude kde na tomto webu neviděl, že Simplecoin je nejlepší směnárna v ČR, kdy všichni moc dobře ví, že třeba směnárně Easy Coin nesahají ani po kotníky a kdyby jsme všichni neznali provázání Simplecoinu s P.Polis, tak bych si řekl, že prostě recenze vznikla na nějakých bůh ví jakých základech.
Ovšem, kdo je znalý a ví jak celé prohlášení Simplecoinu vzniklo a že naopak bylo užito nekalých obchodních praktik v době kdy Arbolet měl snahu se Simplecoinem spolupracovat a to v podobě, nevyjdete li z anonymity tak o Vás napíšeme, že jste podvod,tak takový znalý člověk by tohle do recenze jistě nezařadil,což je jasný důkaz toho, kdo má zájem takové recenze vydávat a jelikož je momentálně nelehké období, tak takovou recenzi použít, aby bylo ještě hůř.
A já myslel, že na naší scéně již by mohl nastat mírumilovný klid. Ale mám alespoň jasno a doporučil bych redaktorovi zase nějakou tu aktualizaci. Věci se mají uvádět na pravou míru.

Děkuji

Redakce Finex.cz

Zdravím Vás Petře,
díky za zprávu. Článek jsme se snažili na 100% sladit s informacemi, které Arbolet poslal a dalšími veřejně dostupnými informacemi. Nevytrhli jsme nic z kontextu a pokud máte pocit že ano, můžete nám to dát vědět a opravíme to. Vše jsme ale pečlivě kontrolovali. Mimochodem, jak je vlastně možné, že víte o naší komunikaci a doslovně o všem, co jsme si psali, když poznáte, že jsme si něco “upravovali po svém”? Že byste byl přímo člověk, se kterým jsme komunikovali?…
No a to co jste napsal o SimpleCoinu a PP, to ani snad komentovat nebudu. Očividně už nevíte, jak naši recenzi zdiskreditovat a tak bych Vás chtěl poprosit, abyste sem už nic nepsal, pokud nepřijdete s něčím konstruktivním a budete zde jen plácat nesmysly a vaše teorie. Děkuji.

Petr.H

Víte pane redaktore jak by se zachoval redaktor profík v konfrontaci,kdy se s oponentem neshodne na tvrzení třeba o Simplecoinu?
Třeba ve stylu: Petře ,děkujeme za Váš názor,ale to co rozporujete v tvrzení Simplecoinu je docela závažné,umíte tohle doložit?Jelikož by to zásadně měnilo pohled na toto prohlášení.
Vy jste pane redaktore udělal dětskou chybu a rovnou jste se dal do obhajoby Simplecoinu.Vaše chyba,více už opravdu reagovat na Vaše výplody a výlevy netřeba.

Petr.H

Jak o tom vím,mám u Arboletu virtuální kancelář jménem právní poradna,což by Vám mohlo ulehčit od přemýšlení proč vše vím a o diskreditaci Vaší recenze se nedá ani mluvit,diskreditujete se sami,jelikož neuvádíte fakta,pravdu,ale jen smýšlené informace,které si ohýbáte jak se Vám zlíbí,což se mně zase nelíbí.
Buď budeme hrát fér hru,nebo vše bude vráceno stejnou mincí jak se říká,jelikož vše dokáži veřejně vyvrátit,tedy zásadně ty nepřesnosti a nepravdy v recenzi.
Nemám již zde psát?
Pravda se nezamlouvá?
Tak to mne mrzí,že jste tak špatný podnik.Vaše praktiky už jsem někde zažil,ale kde to jen bylo…….sakra.

Redakce Finex.cz

Jak jsem již několikrát řekl: uveďte, jaké informace jsou nepravdivé a není problém je opravit. Sám říkáte, že tyto “lži” vám vadí. Tak když je doložíte, my budeme mít konečně pravidvou recenzi a vy budete mít klid na duši. Doposud jste ale v několika svých komentářích neřekl, jaké lži máte namysli….. Lze tedy předpokládat, že je vše OK. :-)

IX..

Víte pane redaktore.. přesně vím, nač Petr H. naráží.. a víte co bude stačit..?? Když v článku ocitujete email, který Vám jeden ze zakládajících členů Arboletu odeslal..

Vydejte doslovné čtení.. a Vaši čtenáři okamžitě budou vidět, o jaké nepravdy a manipulace z Vaší strany se jedná..

Udělejte to Vy, protože jinak to vydám já s recenzí o Vás a Vašich doporučeních např IQ Option, Plus500 a další.. Myslím že horší brokery jste skutečně propagovat již nemohl, ale chápu, že Vám tam z partnerství plynnou pěkné provize, tak proč do toho lidi neuvrtat že..??

Pokud byste se divil, i já tu odpověď četl a je zcela očividný, jaký záměr sledujete.. Objektivita to ale rozhodně není..

A mimochodem.. Krize15 je veřejně známý fakt, že je členským projektem Arboletu, takže z toho skutečně nemusíte dělat manipulativní senzaci.. Je to nejlépe vyplácející faucet, který kdy na Zemi byl.. To jen pro příklad..

Zbytek zjevných manipulací si nechám do dalšího kola..

Ještě by mě také zajímalo, jak to má Váš portál s onou anonymitou..

Díky..

Redakce Finex.cz

Děkuji za Vaše komentáře. Každopádně dále bych tuto debatu ukončil. Budeme rádi, když nám Arbolet napíše, kde přesně máme mylné informace, a my budeme moci uvést vše na pravou míru.

Petr.H

A když už jsem zmínil Hard forky,tak tuhle odpověď jste dostal od vedení:Pečlivě monitorujeme, které kryptoměny mají plánovaný fork a náležitě toho využíváme. Forkované kryptoměny prodáváme v liniích blízko maximálním hodnotám.
A jak jste to odprezentoval Vy pane redaktore?

Víte,nemám zapotřebí se tady s Vámi dohadovat nad slůvky,ale pokud ty slůvka podstatně změní smysl toho co nám chcete sdělit,tak je to neprofesionální,amatérské,nevyvážené a říká se tomu manipulace s veřejným míněním.

Petr.H

Určitě Vás bude vedení Arboletu kontaktovat a žádat Vás o vysvětlení Vámi uvedených údajů.

Já zde reaguji za sebe,nikoliv za vedení Arboletu a reaguji na informace které uvádíte a s kterými jsem se seznámil já.
jako malý příklad uvedu:
5. vrstva (zůstatek + výstup) – zhodnocení oscilující mezi 8.5 % – 10.5 % ročně při nesplněných questech a 17 % – 21 % ročně se splněnými questy.
Koukněte co tam máte vy a jak jste to popsal.
Už si rozumíme?A to čerpám z FAQ,tedy nic tajného

Bohumír Mráz

ARBOLET ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI!!! ZADAL JSEM PLATBU A UŽ ČEKÁM VÍCE JAK 10 DNŮ, A TO JE FURT NĚCO, CCA MĚSÍC ZPĚT JSEM ZADÁVAL PLATBU A TRVALO TO 14 DNŮ A PODPORA MI ODPOVĚDĚLA AŽ PO ČTYŘECH TÝDNECH!!! NA TEL. ČÍSLECH NIKDO NEREAGUJE A NA EMAILY TAKÉ NE!!! POZOR NA NĚ!

Cocon

Dobrý den,

asi nemá cenu tu opakovat již několikrát řečené a probrané, takže jen vypíchnu jednu věc, co mě zaujala:

Autor článku si, zdá se, rád kopne do anonymity projektu. To mi nepřijde úplně fér… Na stránkách Finexu se někde v kontaktech dozvíme, kdo za tímto webem stojí, tým redaktorů, provozovatel atd…? Snažil jsem se, ale žádné údaje jsem nenašel. Ani hloupý kontaktní email, pouze formulář. Možná jen hledám špatně, v tom případě se omlouvám.

Když si prohlédnu majitele domény finex.cz ve Whois, tak tam sice nějaké jméno uvedené je, ale to vůbec nic neznamená, klidně to může být nastrčený bílý kůň.

Nebo tento web opravdu zmíněný člověk vede a ovlivňuje celý obsah? Můžu věřit, že je nezaujatý, že ho třeba neřídí někdo další? Nevím, víceméně mi to je jedno. Radši si udělám názor podle obsahu a fungování projektu, než podle toho, jestli za ním stojí Karel, Lojza, společnost z Kajmanských ostrovů nebo třeba marťani.

V roce 2019 je opravdu 100+1 (legitimních) důvodů, proč chtít zůstat nějakým způsobem anonymní… proto bych za to nikoho neodsuzoval a rozhodně bych netvrdil, že anonymita = projekt smrdí podvodem.

Tom H.

Zdravím
Tak já využívám arbolet cca půl roku. Líbí se mi na něm články, spousty informací ohledně kryptoměn atd. teď mám ale problém s “nultou” vrstvou btc. Mám zadané dvě platby (na burzu Binance), první jsem zadával cca před dvěma týdny a druhou před 3dny za nejvyšší fee poplatek. Ani jedna zatím ještě nedošla, takže pro mě je arbolet jako peněženka momentálně nepoužitelná. Uvidíme jestli to dokáží opravit…

Redakce Finex.cz

Děkujeme za zkušenosti, Tome.

Král

Dobrý den,Arbolet je skvělá myšlenka která byla vytvořena lidmi kteří vy co chtějí. Každý v projektu vidí to svoje,anonymita přináší mnoho bonusu ale také své rizika. Lze kopat do něčeho,čemu nerozumíme. Arbolet mne naučil mnoho věci. A proto jen říkám pokud se vám tento projekt nelíbí…………………………………………………………………………………………………………………………………
Vytvořte si svůj projekt který vám bude dávat více smysl.
Čím více lidi v Česku bude vydělávat budeme silnější. Pokud máte nápad jak vydělávat na světě. Budeme rádi když ho přinesete do Česká.
Děkují všem kteří dělají Česko silnější.
S pozdravem Král

KrálJelimán

Co to tu plácáte :D :D Jste si něco dal ne? Hádám, že vy patříte do té arbolet “sekty”.

BubaHubaGuma

Chci sdílet svůj pohled na celou věc a nikomu to necpu. Arbolet jsem nikdy nevyzkoušel a asi ani zkoušet nebudu (třeba budu jednou litovat), takže osobní zkušenost s funkcemi/službami, nemám. Ale samozřejmě jsem si o projektu něco málo zjišťoval a narazil jsem na tuto recenzi.

Celá situace zde mi přijde více než vtipná. Přijde mi, jak kdyby sem naběhlo stádo lidí z Arboletu a hromadně začli komentovat, jak je to všechno fajn a růžový aby se o nich náhodou nemluvilo špatně. Nevím, jestli si myslíte, že jsou lidi hloupí, možná ano. Některé komentáře jsou opravdu peckový a působí na mě, jak kdyby je psal sám zakladatel big boss arboletu, nebo člověk co tam přinejmenším pracuje. Pán píše o všech funkcích, co se chystá, co nefunguje, co nefunguje a pak řekne, že s tím nemá nic společnýho, že je to jen domněnka, tak to je gól.

Stačí se podívat na pár podobných stylů komentářů a vývoj diskuze na fórech, nebo pod články. Na pár webech jsem koukal že byli recenze arboletu staženy, kdo ví, co za tím bylo…
Třeba se pletu a bude to mega úspěšný projekt. Každý si udělejte názor sami a investujte kolik chcete, to vůbec není moje věc, ale pak nebrečte ;)

Antonín

Článek vypadal na první pohled hezky informačně, ale po jeho celém přečtení (a komentářů autora) jsem naprosto zklamán. Autor sám sebe vyvrací, článek si zřejmě nepřečetl a nezkontroloval a nerozezná subjektiví od objektivního. Ano, objektivní recenze neexistuje a zdůrazňovat, že vy jste ji vytvořil je smutnou známkou těžkého, novinářské amatérismu. Viz: “Troufám si říci, že tato arbolet recenze je první objektivní recenzí na internetu, jelikož opravdu objektivní názor na Arbolet na internetu najdete.” – “Článek byl koncipován jako rychlé představení stránek a můj názor na ně.”

Kmxl45

Když jsem se poprvé o Arboletu dověděl, musel jsem si samozřejmě udělat nějaký průzkum. Pokud má člověk alespoň trošku selského rozumu, nic jiného mu ani nezbývá. No a při průzkumu jsem narazil na poměrně dost komentářů, kde lidé tvrdili, že se jedná o letadlo, podvod, scam, a že by se takové služby nedotkly ani klackem. Potíž však byla v tom, že když se někdo dotyčných zeptal na konkrétní špatnou zkušenost, žádná odpověď se neobjevila. Další komentáře pak byly na druhou stranu velmi pozitivní a to i s konkrétními příklady proč se lidem Arbolet líbí.

Toto byl první impuls, díky kterému jsem se rozhodl, že se na projekt podívám blíže. No a od té doby, jsem s tím neskončil. Zhodnotil jsem trochu peněz, dověděl se spoustu informací, zapojil se do několika projektů, rozšířil si obzory o tom o čem kryptosvět doopravdy je….a tento čas se již počítá na roky.

V době kdy jsem začínal s Arboletem, jsem začínal s kryptoměnami obecně. Za tu dobu, co se tomu věnuji, jsem se dost naučil a hlavně zažil. Dennodenně vidím spoustu kryptoprojektů, kde veškerý úspěch autorů jsou webové stránky a vlastní peněženka. Reálné užití nikde, zato spousta slibů a keců. Pouze Arbolet a pár dalších má za sebou reálné úspěchy a před sebou nějakou budoucnost. Arbolet projekty, které byly slibovány již existují a fungují a další se chystají. Všechno má své mouchy a občas se něco zasekne, ale celkové fungování je v pořádku. Ukažte mi nějaký zahraniční kryptoprojekt, který toho zvládá tolik jako tento český nástroj.

Pokud se Vám Arbolet nelíbí, troufnu si říct, že je to z nedostatku zkušeností. Avšak je to naprosto v pořádku. Každý jsem nějaký a každý máme jiné preference. Já jsem však rád, že jsem u jeho zrodu (stále se jedná pouze o začátek) a budu jeho součástí i v budoucnu, protože věřím, že se mi to více než vyplatí.

PS: Pokud se redakci či autorovi článků nelíbí podivné nicky (emaily) autorů komentářů, případně “podezřele” pozitivní reakce na nástroj o kterém píšete recenzi, pak by bylo možná lepší komentáře úplně zakázat. A pokud jde o anonymitu, tak ta bude časem jedna z nejdražších komodit na světě:)

Redakce Finex.cz

Dobrý den Kmxl45,
díky za komentář. Nejprve bych rád podotknul, že s vašimi zkušenostmi ohledně komentářů na Arbolet na internetu souhlasím. Existují desítky negativních komentářů, kde nejsou žádné pádné argumenty. Právě proto jsem se snažil tuto recenzi pojmout opravdu objektivně a zmínit vše co se mi na Arboletu líbí a nelíbí – tedy fakta. Žádné plácání do větru. A momentálně pracuji na rozšíření této recenze. Na druhou stranu se musím vyjádřit i k pozitivním komentářům , které jste zmínil, a k těm jsem obzvláště skeptický. Často totiž opravdu vypadjí, jako by si je napsali zakladatelé sami.
Jinak samozřejmě uznávám – je to i v recenzi výše – že Arbolet má některé opravdu dobré stránky. Jako např. denní zpravodajství z oboru, výukové kvízy, atp. Neříkám, že se mi projekt nelíbí. Líbí se mi. A hlavně funguje. Jediné, co mě trochu zaráží je otázka, na kterou se musím sám sebe ptát a sice: Bude fungovat i nadále? Za 10 let? Za rok? Za půl roku? Nebo zmizí a s ním i peníze investorů a uživatelů? ;–)
Vojtěch, Finex.cz

Kmxl45

Bude fungovat i nadále? Zajímavá, bohužel lehce zcestná otázka….tímto si nemůžete být jistý abolutně u ničeho. Respektive všechno jednou skončí:) Pokud jde však konkrétně o Arbolet, pak by jeho majitelé byli naprostí idioti, kdyby v nejbližší době zmizeli s penězi svých uživatelů. Jejich potenciál růstu v odvětví kryptoměn a s tím spojených odvětvích je v porovnání s tím, kde se aktuálně nacházejí gigantický. Díky know how z oblasti kryptoměn ve spojení s jejich (některými již realizovanými) vizemi mají potenciál enormního růstu. Vlastní měna propojená napříč mnoha projekty, vlastní exchange atd…. Já vidím potenciál stát se velkou korporací (a s tím samozřejmě i nutnost výstupu z anonymity – na které se již mimochodem pracuje). Co ale skutečně budoucnost přinese, to se uvidí…já ovšem budu chtít být u toho.

Redakce Finex.cz

Osobně mi přijde spíše zcestný Váš argument. Ale to je na dlouhou diskusi.
“tímto si nemůžete být jistý abolutně u ničeho. Respektive všechno jednou skončí:)”
– To je přeci nesmysl. Je pravda, že teoreticky všechno “někdy” skončí. Jsou ale projekty či instituce, které dělají vše pro to, aby vydržely co nejdéle. Ne roky, ale desetiletí či staletí. Kromě toho jsou i dozorovány dalšími institucemi a jsou věci, které prostě dělat nesmí. Arbolet nic takového nemá. To riziko, že Arbolet doletí je dle mého mnohonásobně vyšší, než u jakékoli jiné burzy/banky/směnárny…
“Pokud jde však konkrétně o Arbolet, pak by jeho majitelé byli naprostí idioti, kdyby v nejbližší době zmizeli s penězi svých uživatelů.”
– Proč myslíte? Měli by spoustu peněz od svých klientů. A díky jejich kompletní anonymitě by je nikdo nikdy nevypátral. Takže by mohli být pěkně mezi námi a nikdo by to nevěděl. Jediný důvod proč by byli hloupí je, kdyby se jim stále hnali noví uživatelé, což věřím, že se děje – pak by totiž mohli potenciálně ukrást mnohem více peněz.
Jak říkáte: Buďte u toho, držím palce. Já budu jen přihlížet.

Kmxl45

Dovolím si poslední obhajobu mých argumentů a pak už diskuze zanecháme. Na těchto řádkách stejně nic nevyřeším. Přesto jsem rád, že jsem si každý mohl napsat to svoje.
Ano všechno někdy skončí a staré je nahrazováno novým (někdy to může být i pozvolná transformace). Píšete, že existují instituce, které dělají vše proto aby vydrželi co nejdéle. Pokud by jste s Arboletem nějakou dobu pobyl, viděl by jste jeho růst, spouštění nových služeb a obecně spoustu práce, kterou její autoři vykonávají. Takto se chová společnost, která něco buduje a chce tady být co nejdéle.
Což je zárověň i odpověď na Vaši otázku proč si myslím, že by byli idioti. Proč bych si rozkradl a zničil něco, co buduju x let a má to potenciál mnohokráte větších (legálních) zisků? S tím samozřejmě souvisí i výstup z anonymity, který aby to vše bylo možné prostě postupně nastane.

Martin

Zdravím pane redaktore,
Já když sem hledal informace na netu pri svém vstupu do projektu na začatku 2017, tak jediné co jsem našel byly negativní clanky nebo diskuze a nasledné až pod nima byly pozitivni reakce údajných uživatelů. Já jsem se hlavné díky Arboletu naučil dbát o svoje soukromí a bezpečnost. když nejsem na mobilu využívám VPN a snažim se mít na každou dúležitéjsi službu, kde mám buď finance a nebo své osobní údaje separatni email a hesla, tak nás to učí i samotný Arbolet. Ze své vlastní zkušenosti vím, co je to přijít o peníze kvúli nedostatečnemu zabezpečení a dřive jsem ani netušil že se databáze s ukradenými emaily a hesly prodávají. Co se týka vaši poslední rétorické otázky, stejnou si pokládali před 10 lety prvni uživatelé bitcoinu a podívejte se kde je dnes

Petr.H

Rád bych pozdravil zde přítomné přispěvatele a redaktora recenze.
Jelikož jsem původně nechtěl reagovat na tuhle recenzi,nedal mi hlavně počet příspěvků a samotná recenze načasovaná přesně tak,aby dosáhla svého cíle,rozhodl jsem se přeci jen sdělit pár okolností nad kterými momentálně přemýšlím.
První okolnost je samotná recenze pasivního uživatele Arboletu,dále redaktora a její načasování.Kdo v Arboletu je registrován nebo sleduje dění ví,že probíhá transformace z webové stránky na řádnou firmu a k tomu i expanze do okolních zemí.Tudíž vše s tím spojené si nese daň,že tu a tam jsou výpadky nebo že něco nefunguje jak by mělo.Neznám firmu,která by tohle vše zvládla bez problémů.Že je sídlo v Panamě nic podstatného neznamená,může si tam vytvořit firmu každý a je to jen jedna z možností.Věřím,že spousta lidí s tím má problém,ale v podstatě to neznamená pro uživatele vůbec nic,co by je mělo ohrozit.
Spíš se mi nelíbí zmíněné načasování recenze,kdy mi to příjde jako úmysl poškodit projekt.Ono,když Arbolet jel na plný plyn a nebyly žádné problémy,žádný redaktor neměl zájem zmínit tento projekt a napsat recenzi,jednoduše,neměl by o čem psát.Tudíž pasivní uživatel projektu a zdejší redaktor využil jemu známých momentálních problémů a recenzí se tak snaží manipulovat s názorem na projekt Arbolet,jelikož tím cílí na nespokojené uživatele,kteří když něco nefunguje hned jsou schopní projekt i zničit.
Třeba se mýlím v redaktorovi,ale jelikož si neuměl vybrat lepší okamžik na tuto recenzi,tak se domnívám,že to celé má splnit svůj účel.
Za mne osobně,v Arboletu jsem dva roky a neshledal jsem nic,co by mně mělo nenechat klidným.Pokud se uživatel projektu drží vepsaných pravidel trhu a investování,nemá se čeho obávat.Jestli je nějaké riziko?Vždy a všude riziko je,tak proč by měl být Arbolet vyjímkou.Za další a to je asi nejdůležitější,že něco nefunguje dnes neznamená,že nebude fungovat nikdy.
V komentářích pod recenzí jsou ohlasy různé a to podle kategorie,kdo a jakou má zkušenost.Pokud někdo špatnou a to jen proto,že mu v složitější situaci není někdo po vůli hned,tak takový uživatel projekt ani nepochopil.Ti spokojení ví o čem píši.Do budoucna se zaměřím na objektivitu recenzí o Arboletu zcela určitě,jelikož pokud nezazní v popisovaném projektu vše,ale pouze jen okrajové části,jen aby nějaká recenze vznikla,protože zbytek dodělají respondenti pod recenzí,tak taková recenze mne neosloví.Zkuste pane redaktore být aktivní hráč v projektu o kterém chcete psát,jelikož i Vy sám se o mnohé ochuzujete a to je myslím si škoda.Určitě,kdyby jste byl aktivní,vytvoříte recenzi mnohem obsáhlejší.Pokud si má někdo neznalý udělat představu,co zde prezentujete,tak z toho co zde v recenzi zaznělo je jen málo napsáno a popsáno.Arbolet jako celek je mnohem robustnější projekt,než který jste vylíčil,který by si určitě zasloužil lepší prezentaci,popis,diskusi.(recenzi)

Přeji všem hezký den
P.H.

Redakce Finex.cz

Zdravím Petře.
Díky za tento komentář. Budu reagovat jen krátce, ať tu nemáme tisíce řádků textu, které by si stejně pravděpodobně nikdo celé nepřečetl. Jsem rád, že jste s Arboletem spokojený a dokonce nám i na email psalo pár spokojených uživatelů. Samozřejmě že proti tomu nic nemáme, naopak!
Každopádně mluvíte o nějakém načasování. To je bohužel asi jen shoda náhod. Článek na Arbolet jsme chtěli napsat již měsíce, protože se jedná o poměrně známý projekt, ale kvůli kvantům dalšího obsahu který vydáváme jsme se k němu dostali až teď. Nejedná se tedy o žádné pomstichtivé načasování, nebo něco takového.
Druhou věc, kterou jste zmínil je, cituji: “že něco nefunguje dnes neznamená,že nebude fungovat nikdy.” S tím musím naprosto souhlasit, ale také připomenu, že by tato věta mohla být otočena a stále bych souhlasil. Tedy: Že něco dnes funguje neznamená, že to bude fungovat navždy. A to je právě ten problém, který osobně v Arboletu vidím a který jsem uváděl i v článku jako ten hlavní – dnes sice funguje, ale bál bych se jeho dlouhodobého trvání.
PS: Tato recenze zhruba 2 týdny po vydání nabrala nečekaný nárůst zájmu, takže nebojte, momentálně pracuji na jejím rozšíření.
S pozdravem
Vojtěch, Finex.cz

Petr.H

Ještě jednou zdravím,
dá se samozřejmě s Vámi souhlasit,ale uvedu jednoduchý příklad k Vašemu přirovnání.Do své oblíbené pekárny pro rohlík budete taky chodit,ikdyž tu a tam ten rohlík nebudou mít kvůli rozbité peci,hlavně když bude třeba druhý den.A když se pec nepodaří spravit a oni kvůli tomu zavřou pekárnu,určitě kvůli tomu nepřestanete jíst rohlíky,jen si najdete jinou pekárnu.Proto ten kdo dle vepsaných pravidel investuje do projektu Arbolet,tak se nemá čeho obávat.Proto kladu důraz na ty vepsaná pravidla trhu a investování.Všichni víme,že nic není na věky a bavit se o budoucnosti Arboletu mi připadá jako věštění z koule,pravdu můžou mít obě strany,ale to nikdo není schopný posoudit nyní.Takže držme se toho co jsou fakta a nikoliv spekulace.Arbolet na trhu je již nějaký ten rok,nikomu nikdy nic nevzal ba naopak dal.Co více si přát.

Hezký den

P.H.

Redakce Finex.cz

Zdravím Petře,
to je přeci úplně něco jiného a nesrovnatelného. Samozřejmě že bych rohlíky nepeřstal jíst, kdyby pekárnu zavřeli. Problém je, že v pekárně nemáte předplaceno na 100 000 rohlíků dopředu. Když zavřou, prakticky nepřijdete o nic, než o příležitost si tam rohlíky kupovat. Když zavřou Arbolet, bitcoiny si samozřejmě koupíte a uschováte jinde, ale ty, které jste měl u nich, budou nenávratně pryč. A v Arboletu budou do smrti jíst jen vaše rohlíky.
Jinak máte pravdu. Momentálně faktem je, že firma spolehlivě funguje a peníze vyplácí, kdy je třeba (byť občas s malými prodleními). Co je však faktem také ale je, že stránka i s vašimi bitcoiny může kdykoli zmizet a prakticky od toho zakladatele dělí jedno zmáčknutí tlačítka. Nemusí, ale může. Dále už asi diskutovat nemusíme. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Jan

Dobrý den pane redaktore,
Nechci se dlouho rozepisovat, ale tohle prostě zmínit musím.
Říkáte, že máte velké obavy z toho, že Arbolet nemusí fungovat dlouho. To je samozřejmě možné. Ale už nezmiňujete například banky, u kterých se obecně předpokládá, že vydrží, že se jim má věřit a že jsou garantované státem. Jenže potíž je v tom, že byste se měl úplně stejně bát pádu banky, ve které máte svoje peníze. Protože téměř všichni tady víme (tedy doufám), že banky reálně drží jen velmi malé procento toho, co u nich klienti skutečně mají… Takže když se třeba jen polovina klientů rozhodne vybrat svoje peníze, tak je problém. Mimochodem před ekonomickou krizí bylo taky všechno garantováno státem a lidi prostě o svoje peníze přišly. Suma sumárum, jen mi přijde fér zmínit obě strany mince, když se bavíme o tom, že je tu riziko, ze Arbolet nevydrží… Díky

Redakce Finex.cz

Dobrý den Jane, děkujeme za názor. Asi bych nepřirovnával Arbolet (anonymní neregulovaná entita) k bankám (přísně regulované spolčenosti s transparentní vlastnickou strukturou). Máte pravdu, i banky čas od času “padnou”.

Petr.H

Tak ještě jednou pro úplné pochopení,zdůraznil jsem větu vepsaná pravidla trhu a investování,které s tím souvisí.Kdo se jich drží a investuje jen tolik,kolik si může dovolit ztratit,tak se nemá čeho bát,buď to vyjde nebo ne,je to jen příležitost jako každá jiná na trhu a investování.

P.H.

Daniel

V Arboletu jsem nějaký čas a je to jako všude jinde,něco funguje,něco nikoliv.Momentálně nejdou platby,podpora nefunguje vůbec a to podle komentářů ani nikdy nefungovala ,zřejmě nepodstatná věc.Momentálně se snažím svých pár drobných vybrat,což se mi již měsíc nedaří a zmizet z tohoto projektu.Nepřesvědčil mě o ničem poctivém,spíše tam převládá fanatické prostředí,něco jako sekta.Do jejich fora se nedá zapojit,pokud nemám souhlasný názor,jako že jsou skvělí a podobně,proto po dvou návštěvách takových diskusí jsem tam už nelezl raději.Pokud hlásají,že nemají konkurenci,tak asi neví,že veškerá konkurence je už předběhla.Panamou jen vykopali vlastní hrob a zřejmě se nacházejí ve stádiu klinické smrti,tudíž ještě na chvíli ožijou a pak se slehne zem za nimi.Osobně nedoporučuji,špatné zkušenosti jak s funkcemi,peněženkou,tak i fanatiky,kteří tam za jejich komunitu vystupují.Kdo je kdo nikdo neví,třeba si tvoří i tu komunitu oni sami sobě.Ostatně,k čemu mi je zhodnocení prostředků,když je nevyberu,k čemu mi je taková peněženka z které nezaplatím,tudíž jestli to má být jejich heslo porazíme banky,tak bohužel banky tvrdě nad nimi vítězí,tam své máte jisté.

Dan

Čau, já su taky na Áčku už nějako dobu a musím se smát tomu co tu píšeš. Mi tam podpora odpověděla jedno do hodiny a po druhý druhé den. Žeby sa nedalo zapojit do fóra. To by mě zajímalo co tam píšeš, protože co viděl já, tak je tam hafo i negativních komentů nad kterýma si lidi přitakávaj. Takže fanatické prostředí dost těžko. Zkus sa tam zapojit znovu schválně. Platby sa teď odesílaj pozděj, to je celkem na **** ale podle jejich vedení to bude ok nejpozděj do června nebo tak nějak. Tak uvidíme. Pro mě osobně je Arbo hlavně super investice. Nechávám si tam zhodnocovat peníze a to pořád funguje. Na platby btc teď používám ale jino peněženku, což ti taky doporučuju. Jinak podle mě má Arbo porad víc + než –

Redakce Finex.cz

Díky za komentář Dane.

BV

Podle posledních informací, na zlepšení podpory se intenzivně pracuje.

Pokud ti neodejde platba do 48h, napiš na podporu v Kategorii Vedení a ne Členská.
Vyřeší se to rychle (vlastní zkušenost).

BV

Nedá se přehlédnout, že zde komentující se dělí na dvě skupiny:
1. Ti, co Arbolet jen ochutnali. Zatím jej úplně nepochopili a tím pádem ještě nedokáží docenit.
2. Ti, co s Arboletem jsou již několik let.

Čí komentáře můžou mít větší váhu?

První skupině si dovolím doporučit neinvestovat, stačí pouze sbírat aKredity, vyděláte na tom.

BV

Důvěra v kryptosvětě se buduje na základě historie a anonymita jako “záruka” podvodu s postupem času ztrácí svou sílu a jakýkoliv význam.
Autor bohužel neměl šanci projít si tím, čím mnozí členové Arboletu, proto tato pseudo-objektivní recenze takhle dopadla.
Na druhou stranu, vyjádřil jen svůj prvotní názor, na který má výsostné právo.

NikosS

Podle všech informací tento “projekt” jasně eviduje letadlo, ponzi, nebo HYIP. Je to od každého trochu. Radím všem: Určitě ruce pryč od tohoto podvodného arboletu, který “ještě nespadl” ale jistě se k zemi blíží. Nastudujte si to na internetu, co to je.

HYIP: HYIP je zkratka pro High Yeld Investment Program – Vysoko výnosný investiční program.
Hyip fondy vznikají a zanikají denně. Naleznete společnosti, co bezproblémově platí investorům své výnosy z obchodování roky. Potom najdete takové, které ať se snaží sebevíc, zkrachují pro špatná obchodní rozhodnutí, až už jsou marketingového, nebo přímo obchodně strategického rázu. Dále pak, najdete vykutálené “investiční společnosti”, které se za tyto slušnější vydávají a jsou přitom předem určeny k zániku. Spekuluje se o tom, že v podstatě pouze přerozdělují peníze novějších investorů těm starším.

Ponzi: Výraz Ponziho schéma vznikl podle Charlese Ponziho. Je to označení pro podvodné investiční operace, kde investoři svěřují provozovateli fondu peníze za účelem jejich zúročení, avšak provozovatel tyto peníze dále neinvestuje, a namísto toho pouze vyplácí prostředky fondu jen některým investorům. A to většinou těm, kteří investovali dříve. Tento systém může omezeně fungovat dokud přicházejí noví investoři a prostředky se dají vyplácet ostatním. Když už ve fondu nezbudou žádné peníze na vyplácení, fond zkrachuje a vyplaceni tak jsou jen někteří investoři, zatímco ostatní nedostanou nic.

A teď mi zastánci Arboletu můžete oponovat. Kde je jediný rozdíl mezi těmito dvěmi slovy a Arboletem? Kde je ta přidaná hodnota, kterou Arbolet peníze zhodnocuje a může si tak dovolit vám vyplácet zisk? Nikde. Takže je to jasný.

Nik

Muff

Doporučil bych přečíst články například o ripplu, moneru nebo iotě, kde máte jeden z důkazů jak se prostředky zhodnocují, sám jsem podle těch zveřejněných dat obchodoval a zisk 100-300% opravdu není k zahození. Apropo v sekci VČJ byly i další výdělečné projekty, pak se vraťte a můžeme si povídat dále

NikosS

Muffe to by mě teda fakt zajímalo, o čem teď mluvíte. Arbolet své zákazníky nechává obchodovat něco s 300% zisky? ha ha

Muff

Jednou z výdělečných aktivit Arboletu je dle jejich slov aktivní obchodování a zveřejňuje k tomu i články, na jakých úrovní nakupují a kdy vystupují, pokud si zkušenější obchodník, můžeš se na tom docela pěkně svézt, jako se to povedlo nejednou mě
arbolet.net/clanek/1046-investicni-prilezitosti-ripple
arbolet.net/clanek/1054-ripple-uspesny-obchod
arbolet.net/clanek/3566-vime-co-delame-jak

Případně po lopatě, vstup + výstup na konci těchto článků
fxstreet.cz/blackstorm-zajimave-prilezitosti-v-nadchazejicim-obdobi-nejistoty.html
fxstreet.cz/blackstorm-srpen-nadelil-vanocni-darky.html
fxstreet.cz/blackstorm-jaky-bude-vyvoj-ceny-bitcoinu.html

Masoxim

Ja jsem na arboletu od roku 2017 a maximální spokojenost. Všechno ma občas nejake ty výpadky a i u Arboletu se na nedostatcích pracuje, takže né úplně vše jede vždy na 100% ale jinak tým arboletu vytvořil dle mého nazoru velice vydařený a celosvětově unikátní projekt, na který nic jiného opravdu nemá.

Martin

Tak co, pořád jste spokojený?

Ondrej

Dobrý den,

S arboletem mám dobre zkušenosti. Vše co bylo vloženo je zhodnoceno a převedeno na burzy kde diky nabitým vědomostem a podpoře arboletaku již uskutečňuji i výnosné obchody. Každý musí zjistit sám. Poznat arbolet jde i bez toho, aby jste tam hned vkládali nějaké peníze. Občas se vyskytne nějaká chyba nebo převod déle trvá, ale vždy je vše uvedeno na pravou míru a důvody objasněny. Navíc kdo neriskuje ten nevyhraje. Můžete pro příklad začít vkládat to co kuřáci daji za cigarety nebo hráči za sportku to jsou stejně vyhozené peníze ? na arboletu je aspoň zhodnotite.

palo

dostal som sa na arbolet v lete keď som videl reklamu na warforum, páči sa mi možnosť okamžitých smien eur/ btc s minimálnym poplatkom a tokendomains vyzerá ako super nápad.Neisom tam tak dlho aby som mohol napísať nejaký hlbší komentár, ale ako podvod mi to nepríde

Redakce Finex.cz

Chtěl bych upozornit na komentáře níže pod tímto článkem. Z nějakého důvodu se během jednoho dne vyrojilo podezřelé množství dlouhých a přehnaně optimistických názorů právě na tento projekt – Arbolet. Neříkám, že všechny komentáře jsou od stejné osoby, ale někdo by si to mohl myslet. Osobně mi to přijde jako další ne úplně pozitivní věc na celém projektu, která zavání nějakou nekalostí, stejně jako články všude po internetu, o kterých jsem se zmiňoval v článku.
Vojtěch, Finex.cz

HunterX

tak Vojto ty chceš nějakej ten kratkej pesimismus jó? hehe no proč ne! mě občas nasere dlouhá doba loadovani a do toho jeste ten blbej cloudflare s tim by vazne meli neco udelat! některý ty citáty jsou vazne dost zcestny a kdyz sem cet zapisky z karibiku nebo kde to byli, tak jsem si rikal ze asi nebudou uplne v poradku ale jestli byli predtim x let zavreny nekde ve sklepe a vsechno planovali tak se to jejich nadseni snad i da pochopit. Většinu bitcoinu mám v hardware peněžence anebo electrum, u nich mam jen neco malo ve vrstvach pro par %

Nyssa

Nevypadá to že by někdo tvrdil o našem Áčku, že je bezchybné. Nedostatky se najdou jako například já a mnoho dašlích členů vytýká vedení malou informovanost a speciálně potom co začala transformace. Taky mi přijde že se snaží dělat všechno naráz a zbytečně mají rozpracovaných mnoho projektu současně, já bych byla určitě radši kdyby se nejdřív dotáhla jedna věc a jelo se pěkně postupně. Doufám že se to v novém roce zlepší! Přivedla jsem do áčka několik známých a takhle postupně rostla celá členská základna, teda apsoň dřív to tak fungovalo

František Nedorost

Pane Vojtěchu, již jsem starší ročník a pár let do důchodu, ač duchem stále svěží. Snažme se udržet tuto diskusi bez předpojatostí neřkuli smyšlených dohadů. Do Arboletu mě pozval můj syn v roce 2016, dozvěděl jsem se hodně nových informací a začal více přemýšlet o kryptoměnách, decentralisaci, ochraně soukromí a finančním systému, ve kterém žijeme tak říkajíc z ruky do huby. Tímto chci Arboletu poděkovat za tuto možnost zjistit i něco více, než se jen píše v našem denním tisku.

Přeji mnoho úspěchů v novém roce,
František Nedorost

Miro

“Vzhledem k tomu, že na jejich web chodí dle nezávislých statistik něco přes 200 tisíc uživatelů měsíčně a 91 % z nich je právě z České republiky a Slovenska, mohlo by se zdát, že mají u nás i u sousedů poměrně silnou pozici.” :D
Ku mne sa dostal odkaz skrz Telegram a sám som ho preposlal známym čo viem že sú v Arboletu tiež …. možno by bolo najlepšie vydať článok s odkazom vo arbovinkách, aby tých komentárov pár pribudlo :D ja som v Arboletu taky spokojný, hlavne asi kvôli tomu, že mi zarobil veľa peňazí

Pavel Liška

Za mě zatím dobrý. Nejsem členem dlouho, cca rok, ale zatím spokojenost. Pravdou je, že toho obsahu je na webu strašně moc a pokud má člověk málo času na čtení, tak je téměř nemožné všechno projít a přečíst. Kdyby existoval nějaký “průvodce”, kde by byl sumář článků od administrátorů, možná by to začátečníkům pomohlo v orientaci a měli by lepší představu o vývoji arboletu v čase

Jindra

Jsem v Arboletu uz hodne dlouho a zkusim teda napsat k clanku svuj pohled. Docela chapu pohled autora clanku, pravdepodobne stravil par hodin nebo dni, aby si utvoril pohled na vec. Arbolet chce ale mnohem vice casu na pruzkum a mozna je to tak i dobre, kdyz ma clovek nekam cpat prachy, tam by si mel nejdriv zjistit co nejvic informaci. Ze zacatku jsem se na Arbolet dival taky skepticky, kvuli anonymite a vysokym urokum a tomu ze nekdo bude mit kontrolu nad bitcoiny ktere tam sverim (to je ale stejny jako treba u burz, smenaren nebo jakychkoli jinych investicnich krypto projektu – proste verite treti strane). Proto jsem taky na zacatku hodne cetl a postupne vkladal 10k, 30k na otevreni 4.vrstvy a nasledne zainvestoval jeste mnohem vic. Zisky postupne vybiram uz dva roky a nikdy jsem nemel problem, az letos o vanocich jsem musel na vyber cekat dva dny, protoze se podle clanku od vedeni schvaluji vybery manualne kvuli postupnemu stahovani investic a nahlemu padu BTC z 6k na 3k. Forum neobsahuje ani jedinou zminku o neobdrzene platbe a dost pochybuju ze by se dotycny nevztekal na foru, sem tam bylo nejake zdrzeni kvuli vypadkum, ale neznam jediny pripad kdy by nekomu nakonec bud neprisla nebo neodesla platba z Arboletu. Po prvnich mesicich kdy me anonymita taky vrtala hlavou, se to ale zmenilo, naco znat jmena, nebo nastrcene bile kone? Zname nespocet zlodejskych projektu za kterzmi stoji figurky s hezkyma nebo zkusenostma oplyvajicima tvarema, specialne v kryptu byly zname ksichtiky zneuzivany k propagaci ICO scamu, jediny na cem mi ted po mnoha letech v kryptu zalezi je historie protistrany, to jedine je v krypto prostredi nezpochybnitelne. V clanku je zminen system odmen, tim bylo mysleno odmeny za praci v redakci, nebo ze doplnovani terminu do kryptopedie (slovniku) pro ostatni uzivatele, preklady nebo praci na podpore? Autor mozna myslel jen projekt Czech Dream, ale ten by se uz beztak mohl prejmenovat na World dream, ale jeho naplni neni jen psat clanky. Arbolet rozhodne neni letadlo a to z duvodu logiky. Proc by ten, kdo by vedel ze jednou svuj projekt polozi a zmizi mrhal casem a penezma na preklad tisicu vet do slovenstiny? vzdyt to nema zadny efekt, stejne tak by stacilo udelat rychlo preklad do anglictiny a neztracet cas s nejakou polstinou a dalsimi jazyky. Proc by travil nespocet hodin vyvojem funkci ktere zabezpecuji ucet? (SMS, 2FA, PIN, zavet, whitelist IP adres, kontrolni algoritmus na hesla obsazena z hacknutych stranek) Proc by zpristupnil web zabudovanim ctecek textu slepym lidem (to asi nebudou majetni lide vhodni pro scam projekt)? Proc by ztraceli cas vytvarenim nocniho modu, volitelnych palet zobrazeni? Proc by udelali forum kde nikdo ani vcetne moderatoru nemuze smazat prispevky clenu? Proc uz davno neutekli, kdyz bitcoin stal na zacatku 2016 $350 a dostal se pred rokem k $20 000? Proc jsou naopak jeden z mala krypto projektu ktery posledni rok misto aby propoustel, osekaval naklady a omezoval sluzby, tak expanduje a neustale se dal vyviji? Autor clanku by mel najit sam odpovedi na tyhle otazky a pak mozna svuj pohled na Arbolet pozmeni

Redakce Finex.cz

Dobrý den, děkujeme za váš názor a sdílení vašich zkušeností.

Pokud se bavíme o těch třetích stranách, kterým musí člověk věřit, tak si myslím, že je něco jiného věřit například směnárně CoinMate a Arboletu. Pro mě osobně to teda obrovský rozdíl je – coinmate má milióny účtů a nespočet provedených transakcí a to samo o sobě je pro mě „dobré znamení“.

Je anonymita a anonymita. Samozřejmě, že nastrčení bílých koní, by nemělo význam. Ale podle mého názoru, kdyby lidé věděli, kdo za projektem stojí, tak by to zvýšilo jeho důvěryhodnost. Přeci chcete vědět, kdo za věcí (projektem), do kterého hodláte investovat peníze, stojí, nebo ne? Já tedy ano.

Důvody, které na „obhajobu“ Arboletu uvádíte, nebo řekněme důvody, proč si myslíte, že Arbolet není podvod, mi na rozdíl od vás přijdou nelogické.
– Proč by dotyčný mrhal peníze za překlady do slovenštiny, polštiny a tak podobně? Přeložit texty do pár jazyků není vůbec nákladné, jak byste se možná mohl domnívat.
– Naprogramovat bezpečnostní prvky SMS, 2FA atd… asi taky nebude nějaká extra drahá záležitost.
– Noční mód, fórum a ty další věci co uvádíte, nejsou nic náročného na vytvoření.

Mně osobně to tedy jako logické důvody, proč bych něčemu měl věřit, nepřijdou. To je ale můj názor, vy zas máte ten svůj. Když se na to podíváte s nadhledem a podíváte se do historie, nebo i do současnosti, kolik na internetu koluje podvodů a jak jsou propracované, tak byste se možná divil, kolik se do takových věcí investuje. A já bych se pravděpodobně divil také.

Proč už dávno neutekli? Bohužel na tuto otázku nedokážu ani si netroufám odpovědět. Možná se pletu a Arbolet je super projekt ve kterém nevidím potenciál a bojím se ho, i to je možné. Přeci jen jsme lidé a občas se spleteme, nebo ne? To jestli je Arbolet seriózní nebo ne, tak to musí každý posoudit sám.
Ještě jednou děkujeme za sdílení vašich zkušeností. Přejeme hezký den.

Finex.cz

Falcon

Já mám zatím s Arboletem zatím pouze pozitivní zkušenosti. Všechny převody a transakce se mi provedly bez problémů a komplikací, je sice pravda, že jejich vize působí trochu utopicky, mají ale nadruhou stranu plno zajímavých nápadů na to, jak krypto využít. Když jsem se asi před půl rokem začal o krypto zajímat, bylo to právě na Arboletu, kde jsem si poprvé zkusil založit digitální peněženku a plno se dozvěděl a naučil díky jejím kvizům, kvestům a vstřícné komunitě.

Líbí se mi, že se snaží dohromady zakomponovat více věci a člověk tak na Arboletu toho plno najde, například momentálně plánovaná tokenizace domén či ve článku zmíněný Ashop. S tím jak se momentálně otázka krypta v ČR vyvíjí se nedá tomu, že má společnost sídlo v Panamě ani tolik divit a jediné co se dá Arboletu snad vytknout je to, že by svou myšlenku, vizi a nápady mohli ve fromě svých webových stránkách trochu ucelit, avšak věřím, že i toho se jim brzy podaří docílit. Z mého pohledu Arbolet komukoliv, kde má zájem o krypto či finanční technologie doporučím.

Redakce Finex.cz

Díky za zkušenosti Falcone. Ano, kvízy jsou udělané hezky, to musím uznat a psali jsme to i v článku. Každopádně určitě bych osobně nedoporučili využívat jejich peněženku pro nějaký větší obnos kryptoměn. Využívání jejich peněženky totiž prakticky znamená, že jim pošleme všechny své kryptoměny a musíme věřit a doufat, že až budeme chtít, oni nám je vrátí. Naopak při použití Trezoru či jiné ověřené peněženky jsou kryptoměny opravdu v našem vlastnictví a nikdo jiný k nim přístup nemá. Což se sice u Arboletu může zdát také, ale není to tak.
Vojtěch, Finex.cz

Walkman

Zdravím Vás, zde bych chtěl reagovat za prvé na recenzi a za druhé a hlavně na komentáře pod tímto článkem. Tedy k samotnému článku.. Vážený pane redaktore/redaktorko, mohu se Vás zeptat na pár otázek a to:
1) Jak dlouho byl Arbolet z Vaší strany zkoušen?
2) Kolik financí jste investovali do vrstev,aby jste si Arbolet vyzkoušeli i z pohledu investora?
3) Na jakých projektech jste zkoušeli spolupracovat?
Za další, v článku mi tak nějak chybí informace o chystaných produktech, jako jsou například ivestiční domény a nebo vlastní kryptoměna, která příjde již v tomto roce a kterou si nyní můžete prozatím sbírat pouze za čtení článků a tedy zcela zadarmo. Pokud chcete skutečně psát nezávislou a nestranou recenzi, pak uvádějte skutečně vše a ne jen jakýsi “výcuc” z Vašich neúplných zkušenností. Děkuji předem

Dále k panu Martinovi.. Můžete mi říct prosím, která podpora funguje i přes svátky? Myslíte třeba banku? :D Upřímně u tohoto komentáře jsem se velice pobavil a vypovídá to spíše jen o Vašem IQ, nezlobte se, nic ve zlém. Za další, telefonická podpora rozhodně odpovídá úplně všem, ale je potřeba si uvědomit, že zde pracují pouze 2 a ti samí lidé a obsluhují něco kolem 25 000 uživatelů, kteří na Arboletu jsou. Navíc jsou to taky jenom lidé, jenže z Vašeho komentáře usuzuji, že byste byl raději, kdyby za telefonem seděl robot.
Kdo, že se vymlouval na svátky prosím? O tom jsem se tedy nikde nic nedočetl, ba naopak, kdybyste četl pravidelně zpravodajství od vedení, tak jste se mohl již začátkem prosince dozvědět informace o tom, proč to nyní takto vázne a kdy bude vše opět v pořádku, takže si laskavě nechte své hloupé připomínky a výmysly pro sebe, jelikož nečtete a tudíž nevíte a jen si vymýšlíte.

K panu Kájovi se raději nebudu ani vyjadřovat. Nelíbí? Nechoďte :) Já jsem v Arboletu již 3 roky a nelituji ani jedné minuty s nimi. A Všichni se budete již tento rok hodně divit, nebojte :)

Hezký den, přeju

Redakce Finex.cz

Zdravím a děkuji za názor Walkmane.

Osobně jsem Arbolet zkoušel pouze pasivně, tedy registroval jsem se a díval se, co a jak lze v platformě dělat. Neměl jsem odvahu vkládat ani investovat žádné své peníze a proto jsem je ani neinvestoval, na tom přeci není nic špatného. Každopádně už to samo o sobě o něčem svědčí, nebo ne?

Článek byl koncipován jako rychlé představení stránek a můj názor na ně. Cílem ani nebylo zmínit všechny existující informace, které jsou o Arboletu dostupné. Budete-li ale chtít, ozvěte se nám pomocí kontaktního formuláře a můžete nám pomoci recenzi rozšířit. Vypadá to, že o projektu víte více, než my. Dokonce to podle toho, co píšete, vypadá, že jste snad i jeden ze zakladatelů projektu. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit Vaši potřebu obhájit Arbolet takto veřejně a dokonce i urážet diskutující zde v komentářích.
Vojtěch, Finex.cz

Walkman

Zdravím Vás,
takže k tomu prvnímu odstavci.. V podstatě jste si odpověděl sám, zdali je tato recenze napsána skutečně, až tak objektivně. Za prvé, “zkoušel pasivně” (!!bitcoinovou službu prosím!!) – to jako vážně? :D Za druhé, “Neměl jsem odvahu vkládat ani investovat žádné své peníze a proto jsem je ani neinvestoval” – To, že jste si nevyzkoušel ani, jak funguje platební systém s pouhou 50Kč, tak je to ještě taková dodatečná odpověď k prvnímu bodu. Tedy, jak moc jste si systém vyzkoušel.. A v neposlední řadě, “Každopádně už to samo o sobě o něčem svědčí, nebo ne?” – No ano! Svědčí! Že o tom celém tímpádem ví možná víc informací i Váš soused :)

Dále, “Cílem ani nebylo zmínit všechny existující informace” – No tak všechny rozhodně nemusíte, ale ty zásadní informace o Arboletu a jeho činnosti a funkcích, bych v nezaujatém článku čekal tedy, nezlobte se na mě.

O projektu vím rozhodně víc, než Vy. V tom jediném s Vámi mohu souhlasit. Neznamená to však, že jsem spoluautor. Pokud si však myslíte, že ano, je to opět a jen Vaše domněnka. Arbolet je totiž především o informacích, které získáváte poměrně dlouho, než vše pochopíte a jak Vy říkáte “už to pak o něčem svědčí”
Proč Arbolet hájím? Tento projekt mi v životě neskutečně pomohl a otevřel oči.

Urážet diskutující? Ale no tak. Jakou přesně urážku myslíte? Myslím, že výše jsem uvedl dost silné argumenty proč. A to, že si to nedokážete vysvětlit… nic se neděje. To se někdy stane, když nad věcmi nedokážete hlouběji přemýšlet :)

Vin D

Dobrý den. mám dotaz. kde je nejlepší kryptoměny obchodovat? Chtěl bych to zkusit, ale nevím kde a jak začít. slyšel jsem že prý broker plus500 a coinbase nejsou špatní na obchodování, máte s nimi dobré zkušenosti? Moc děkuji za každou radu

Pavel Liška

Já bych doporučil Binance, Bittrex nebo Bitstamp každá z těchto burz je spolehlivá a má své výhody, oproti Coinbase určitě nižší poplatky za obchody a výběry (nepodporují tedy CZK, ale předpokládám, že obchodováním jste nemyslel jen čistý převod CZK – BTC a zpět)

Redakce Finex.cz

Díky za doplnění. Na všechny tyto společnosti jsme mimochodem také na našem webu zveřejnili recenzi. Naleznete je níže:

Redakce Finex.cz

Dobrý den,
obchodovat kryptoměny je nejlepší na kryptoměnových burzách. To je prakticky jediné místo, kde se obchoduje s kryptoměnami jako takovými a většinou je možné si je z burzy hned vybrat nebo tam vložit. Plus500 který zmiňujete je pouze CFD broker, kde můžete spekulovat na růst nebo pokles ceny, ale vklad, zisky/ztráta a výběr probíhá vždy pouze v korunách, dolarech nebo eurech. Coinbase je pak pouze směnárna, kde lze koruny či eura směnit za bitcoin, který pak můžete na kryptoměnovou burzu vložit. Směnárny pro obchodování moc vhodné nejsou.
Vojtěch, Finex.cz

Martin

Arbolet vôbec neodporúčam, ako peňaženku zadáte prevod a čakáte 72 hod a viac stále nič a oni sa vyhovoria, že boli sviatky atď… Inde my to odošlú do 5 min podpora je o ničom žiadna odozva-7 den cakam na podporu a stale tam nikto neni skusite volat na tie ich tel.c: a nic. Inde sú online aj cez sviatky len toľko k tejto stránke.

Petr Z.

Já mám odlišnou zkušenost než tady popisujete Martine. Na jejich podporu jsem volal dvakrát a vždy mi vyšli vstříc a pomohli.

Platbu jsem měl jednu zaseklou loni po nějakém upgradu, přes ticketovou podporu byl ale problém rychle vyřešen a vše OK.

O omezeném provozu podpory přes svátky jsem četl článek v zajímavostech, možná to byl důvod proč jste nedostal odpověď na Váš problém.
Petr

Redakce Finex.cz

Děkujeme za názor a zkušenosti, Martine.

Kaja

Arbolet jsem zkoušel.. Ale přijde mi to opravdu celý dost “fejkový”… radši ruce pryč ;-)