Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Kryptoměny » Axie Infinity

Kryptoměna Axie Infinity Shards (AXS) - Kurz, cena, graf vývoje, kde koupit

Graf kurzu tokenu Axie Infinity Shards (AXS)

Kurz AXS
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Kalkulačka: AXS to CZK

AXS
CZK
CZK
USD
EUR

Informace o Axie Infinity

Axie Infinity je propracovaný herní ekosystém, ve kterém hráči vychovávají a sbírají příšerky, bojují proti sobě v arénách a spoluvytvářejí herní svět. Platidlem v tomto světě jsou právě Axie Infinity Shards (AXS), ERC-20 tokeny na Ethereum blockchainu.

Tvůrci této hry se inspirovali celosvětově známou hrou Pokémon a poznali se při hraní jedné z nejznámějších her fungující na technologii blockchain – CryptoKitties.

V době vydání tokenu byla cena AXS na hodnotě 0,1 dolaru za kus. V polovině srpna roku 2021 cena vystoupala na hodnoty přes 75 dolarů za jeden token, tedy "zainvestovaných” 100 dolarů by mělo v té době hodnotu velmi slušných 75 tis. dolarů. Aktuální hodnota tohoto tokenu je $6,32 a více o jejím vývoji můžete zjistit z grafu výše.

Obsah článku o Axie Infinity Shards

1.Historie Axie Infinity2.Co je Axie Infinity?3.Jaké využití mají AXS?4.Kde tuto kryptoměnu získat a jak hru hrát?5.Tokenomika eskosystému AXS6.Jakou má AXS budoucnost?7.Často kladené otázky a odpovědi (FAQ)8.Diskuze o Axie Infinity (AXS)

Historie Axie Infinity

Hra Axie Infinity byla původně spuštěna v roce 2018, ale přilákala pouze skalní příznivce kryptoměn. Až s nástupem kryptoměnového boomu na přelomu let 2020 a 2021 se denní počet hráčů začal rapidně zvyšovat.

Nárust hráčů byl způsoben také novými vylepšeními, které tvůrci neustále přidávají. Při spuštění bylo možné Axies (jak se zvířátkám v tomto světě říká) pouze chovat, dnes je možné s nimi bojovat v arénách a prozkoumávat herní svět. Jak roste množství hráčů roste, roste s tím i povědomí o této kryptoměně.

Co je Axie Infinity?

Jedna z příšerek ve světě Axie Infinity
Jedna z příšerek ve světě Axie Infinity

Axie Infinity je decentralizovaný herní ekosystém, ve kterém je možné soupeřit s jinými hráči (PvP) a získávat zkušenosti, vychovávat příšerky, sbírat předměty a tyto předměty přes peněženku Ronin prodávat.

Příšerky Axies žijí ve světě zvaném Lunacia a plněním různých denních aktivit nebo souboji s ostatními, Axies získávají zkušenosti a zvyšují si svůj level. Herní systém a jeho možnosti jsou dopodrobna popsány ve whitepaperu.

Každá příšerka a části jejího těla mají různé schopnosti a využití a mohou být běžné, vzácné, ultra vzácné nebo legendární. Axies je možné rozmnožovat, a protože jsou potřeba k hraní, je po nich velká poptávka.

Rozmnožování Axies ale hráče stojí určitý poplatek, který je třeba uhradit ve Smooth Love Potions (SLP), které se získávají ve hře, a právě prodejem tohoto tokenu je možné vydělat peníze. Počet SLP, který je možný získat za den, je omezen ale průměrný hráč si může přijít na více jak 4,5 tisíce SLP za měsíc, což je při aktuální ceně jednoho SLP (0,043 Kč) poměrně slušná částka.

Není divu, že se hráči rekrutují především z rozvíjejících se ekonomik, kde si hraním bez problému vydělají na živobytí. I u nás se ale může jednat o zajímavý přivýdělek.

Na začátku je ovšem potřeba nejdříve trochu zainvestovat. K hraní hry je nutné vlastnit nejméně 3 Axies, které je potřeba si koupit na tržišti za aktuální cenu. Druhou, komplikovanější možností, je domluvit se na tzv. scholarshipu (stipendiu).

Ve hře je velké množství hráčů, kteří mají spoustu příšerek, ale nemají pro ně využití. Domluví se tedy s někým například přes Facebook nebo Discord a příšerky mu poskytnou výměnou za 50 % podíl ze zisku. Tímto způsobem se ovšem do hry snaží dostat velké množství lidí a je potřeba být rychlý a majitele něčím zaujmout.

Když to nevyjde, Axies si hráč musí koupit. Ceny příšerek Axies se velmi liší. V srpnu 2021 jejich cena začínala na 150 dolarech za kus a dosahovala mnohdy až nesmyslných (31,5 mld dolarů) částek. Velmi pravděpodobně se ale takové příšerky ani nikdy neprodají.

Zatím nejdražší zdokumentovaný prodej měl hodnotu 300 ETH, což je při ceně etherea na úrovni 3000 dolarů těžko uvěřitelných 19,35 mil Kč za digitální příšerku.

Standardní cena jedné Axie se však v době psaní tohoto článku pohybovala mezi 300 a 800 dolary za jednu.

Ve hře je ale možné získat a následně prodávat a kupovat i herní předměty a kusy půdy. Obzvláště drahá je půda, která se obvykle prodává za cenu v rozmezí 10 až 25 tisíc dolarů za blok a používá se k tvorbě herního světa, který tak mají v rukou i samotní hráči.

Všechny Axies v této hře jsou tzv. NFT, nezaměnitelné (unikátní) tokeny. Ty jsou v opaku k zaměnitelným tokenům, které jsou všechny stejné. Je jedno, jestli vlastníte jeden Bitcoin, nebo ho prodáte a koupíte si jiný, oba jsou stejné a mají stejnou hodnotu. (Bitcoin samozřejmě není token, ale plnohodnotná kryptoměna a byl uveden jen jako příklad.)

Každá Axie, která v této hře existuje, je formou NFT, má jiné atributy, vzhled a schopnosti.

Jaké využití mají AXS?

Zatím je kryptoměna Axie Token Shards využívána jako herní platidlo, které je možné získat hraním a nakupovat za něj herní předměty, kusy půdy a příšerky Axies. Tvůrci ale pracují i na dalších možnostech, jak tuto kryptoměnu využít, konkrétně na staking systému, který umožní AXS uzamknout a získat část poplatku, který je potřebný k provedení každé transakce ve hře.

Kde tuto kryptoměnu získat a jak hru hrát?

Tuto kryptoměnu je možné získat dvěma způsoby. Prvním způsobem je jí směnit za nějakou jinou kryptoměnu či fiat měnu na kryptoměnové burze, například Binance.

Druhou možností je si tuto měnu vydělat hraním. K samotnému hraní je potřeba si nejprve stáhnout hru a vytvořit si Ronin a Metamask peněženku. Po ověření přes email je možné se přihlásit na tržiště a nakoupit Axies. Pak stačí vstoupit do hry a začít hrát. Podrobný návod je dostupný např. zde.

Tokenomika eskosystému AXS

Celkový počet tokenů je nastaven na 270 miliónů AXS, přičemž:

  • v předprodeji AXS jich bylo prodáno 15 %,
  • 50 % je dedikováno jako odměna za hraní hry,
  • 20 % si nechali samotní tvůrci,
  • 7 % bylo rozděleno mezi poradce, kteří pomáhali s tvorbou hry, a
  • 8 % je určeno pro růst komunity, tedy kombinace marketingové a vývojářské peněženky.

Token AXS momentálně nemá, mimo in-game prostředí, žádné využití. Ve hře je možné ho použít i pro hlasování o budoucnosti Axie Infinity, jedná se tedy o tzv. governance token.

Jakou má AXS budoucnost?

Gamifikace na blockchainu již nějakou dobu probíhá a je možné předpokládat, že se společně s růstem tohoto odvětví poroste i sektor her. Je ovšem obtížné odhadnout, jestli poroste stejně, méně nebo více.

Vývojáři Axie Infinity nedávno představili možnost si hru zahrát na zkoušku zdarma a byl o ní takový zájem, že ji museli vypnout.

Hru je momentálně možné hrát na Androidu a tvůrci pracují na verzi pro iOS, což by mohlo hru masově rozšířit a více lidí znamená větší poptávku po všech herních předmětech a ve finále i vyšší cenu AXS. S větším počtem hráčů ovšem mohou tvůrci hry přijít s dalším halvingem odměn, a to by mohlo některé stávající hráče z bohatých zemí odradit.

Hra zatím ještě není 100% hotová, vývojáři na ní neustále pracují a pravidelně ji vylepšují a i když ji hraje stále větší množství lidí, na masové rozšíření stále čeká.

Často kladené otázky a odpovědi (FAQ)

1️⃣ Co je to kryptoměna Axie Infinity (AXS)?
Axie Infinity je jedním z nejvíce známých GameFi projektů, jehož jádrem jsou příšerky zvané axies. Po vzoru Pokémonů a dalších her s podobnou tématikou, jako např. Tamagotchi, uživatelé jednotlivé axies sbírají, vytvářejí a kříží. Mohou s nimi pak podnikat různé bitvy a sbírat tak zkušenosti, které jim pomohou si jednotlivé axies v čase vylepšovat a odemykat tak jejich různé nové vlastnosti, respektive části těl.

Axies technicky fungují jako NFT standardu ERC-721, dají se tedy zpeněžit na sekundárních tržištích. Jejich cenu udávají mimo jiné kombinace různých částí těl, jichž je více než 500. Každá část těla pochází také z jedné ze čtyř kategorií vzácnosti.

Protokol je orientovaný na komunitu, jeho jednotliví uživatelé se tedy mohou podílet na jeho vývoji v rámci kolektivního hlasování. V rámci governance procesů celého projektu je využitý právě token AXS.

2️⃣ Jaký je kurz Axie Infinity (AXS)?
Momentálně je kurz kryptoměny Axie Infinity přibližně 139,1 Kč ($6,32). Kurz se ale v jeden moment na všech směnárnách a burzách liší z důvodu různých poplatků, ale také z důvodu různé poptávky.

Celý princip je jednoduchý. Hodnota (cena) kryptoměny Axie Infinity se vytváří stejně jako hodnota zlata, akcií nebo jakéhokoli jiného produktu. Důležitá je tedy nabídka a poptávka. To, kolik jsou lidé za mince AXS ochotni zaplatit, tvoří jejich cenu. Krátce po hacku Roninu, sidechainu Axie Infinity, herní projekt ztratil vysoké množství aktivních uživatelů, nicméně i v době hlubokého bear marketu (únor 2023) Axie Infinity hraje stále lehce pod půl milionu lidí. Jedná se o jeden z nejvíce ikonických projektů Play 2 Earn směru.

3️⃣ Kde je možné Axie Infinity koupit?
Axie Infinity a další kryptoměny je nejsnazší koupit na online kryptoměnových směnárnách. Mezi takové patří např. Anycoin, Kriptomat nebo třeba CoinBank. Nákup většinou probíhá jednoduše a rychle. Axie Infinity je také možno koupit na kryptoměnových burzách, které však obvykle požadují ověření totožnosti obchodníka (tzv. KYC) např. pomocí výpisu z účtu nebo fotografií dokladu prokazujícího totožnost.
Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,82%
Aktuální cena
$26 410
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,48%
Aktuální cena
$1 839
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-7,8%
Aktuální cena
$258,1
Axie Infinity Shards
Token AXS se veze na vlně blockchain gamingu a má velký potenciál pro růst, hlavně díky možnosti ho vydělat hraním hry. Pokud vás toto odvětví zajímá, AXS může být zajímavým projektem jak pro investici, tak i pasivní sledování.

Více informací o Axie Infinity

KryptoměnaAxie Infinity
SymbolAXS
Vytvořeno2020
ZakladatelTrung Nguyen
Webové stránkyhttps://axieinfinity.com/
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů115 661 359
Maximální počet tokenů270 000 000
Obchodní objem (24h)$54 629 839
Tržní kapitalizace$756 925 342
Změna ceny za 24h-4,4%

Vývoj ceny kryptoměny Axie Infinity za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Symbol
07. 06. 2023 Načítání... AXS
06. 06. 2023 Načítání... AXS
05. 06. 2023 Načítání... AXS
04. 06. 2023 Načítání... AXS
03. 06. 2023 Načítání... AXS
02. 06. 2023 Načítání... AXS
01. 06. 2023 Načítání... AXS
31. 05. 2023 Načítání... AXS
30. 05. 2023 Načítání... AXS
29. 05. 2023 Načítání... AXS
28. 05. 2023 Načítání... AXS
27. 05. 2023 Načítání... AXS
26. 05. 2023 Načítání... AXS
25. 05. 2023 Načítání... AXS

Ohodnoťte kryptoměnu Axie Infinity


Připojte se k diskuzi

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo