Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » 📈 Kryptoměny » Axie Infinity

Kryptoměna Axie Infinity Shards (AXS) – Kurz, cena, graf vývoje, kde koupit

Graf kurzu tokenu Axie Infinity Shards (AXS)

Kurz AXS
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf

Kalkulačka: AXS to CZK

AXS
CZK
USD
CZK
EUR

Informace o Axie Infinity

Axie Infinity je propracovaný herní ekosystém, ve kterém hráči vychovávají a sbírají příšerky, bojují proti sobě v arénách a spoluvytvářejí herní svět. Platidlem v tomto světě jsou právě Axie Infinity Shards (AXS), ERC-20 tokeny na Ethereum blockchainu.

Tvůrci této hry se inspirovali celosvětově známou hrou Pokémon a poznali se při hraní jedné z nejznámějších her fungující na technologii blockchain – CryptoKitties.

V době vydání tokenu byla cena AXS na hodnotě 0,1 dolaru za kus. V polovině srpna roku 2021 cena vystoupala na hodnoty přes 75 dolarů za jeden token, tedy “zainvestovaných” 100 dolarů by mělo v té době hodnotu velmi slušných 75 tis. dolarů. Aktuální hodnota tohoto tokenu je $65,41 a více o jejím vývoji můžete zjistit z grafu výše.

Obsah článku o Axie Infinity Shards

1.Historie Axie Infinity2.Co je Axie Infinity?3.Jaké využití mají AXS?4.Kde tuto kryptoměnu získat a jak hru hrát?5.Tokenomika eskosystému AXS6.Jakou má AXS budoucnost?7.Diskuze o Axie Infinity (AXS)

Historie Axie Infinity

Hra Axie Infinity byla původně spuštěna v roce 2018, ale přilákala pouze skalní příznivce kryptoměn. Až s nástupem kryptoměnového boomu na přelomu let 2020 a 2021 se denní počet hráčů začal rapidně zvyšovat.

Nárust hráčů byl způsoben také novými vylepšeními, které tvůrci neustále přidávají. Při spuštění bylo možné Axies (jak se zvířátkám v tomto světě říká) pouze chovat, dnes je možné s nimi bojovat v arénách a prozkoumávat herní svět. Jak roste množství hráčů roste, roste s tím i povědomí o této kryptoměně.

Co je Axie Infinity?

Jedna z příšerek ve světě Axie Infinity
Jedna z příšerek ve světě Axie Infinity

Axie Infinity je decentralizovaný herní ekosystém, ve kterém je možné soupeřit s jinými hráči (PvP) a získávat zkušenosti, vychovávat příšerky, sbírat předměty a tyto předměty přes peněženku Ronin prodávat.

Příšerky Axies žijí ve světě zvaném Lunacia a plněním různých denních aktivit nebo souboji s ostatními, Axies získávají zkušenosti a zvyšují si svůj level. Herní systém a jeho možnosti jsou dopodrobna popsány ve whitepaperu.

Každá příšerka a části jejího těla mají různé schopnosti a využití a mohou být běžné, vzácné, ultra vzácné nebo legendární. Axies je možné rozmnožovat, a protože jsou potřeba k hraní, je po nich velká poptávka.

Rozmnožování Axies ale hráče stojí určitý poplatek, který je třeba uhradit ve Smooth Love Potions (SLP), které se získávají ve hře, a právě prodejem tohoto tokenu je možné vydělat peníze. Počet SLP, který je možný získat za den, je omezen ale průměrný hráč si může přijít na více jak 4,5 tisíce SLP za měsíc, což je při aktuální ceně jednoho SLP (1,45 Kč) poměrně slušná částka.

Není divu, že se hráči rekrutují především z rozvíjejících se ekonomik, kde si hraním bez problému vydělají na živobytí. I u nás se ale může jednat o zajímavý přivýdělek.

Na začátku je ovšem potřeba nejdříve trochu zainvestovat. K hraní hry je nutné vlastnit nejméně 3 Axies, které je potřeba si koupit na tržišti za aktuální cenu. Druhou, komplikovanější možností, je domluvit se na tzv. scholarshipu (stipendiu).

Ve hře je velké množství hráčů, kteří mají spoustu příšerek, ale nemají pro ně využití. Domluví se tedy s někým například přes Facebook nebo Discord a příšerky mu poskytnou výměnou za 50 % podíl ze zisku. Tímto způsobem se ovšem do hry snaží dostat velké množství lidí a je potřeba být rychlý a majitele něčím zaujmout.

Když to nevyjde, Axies si hráč musí koupit. Ceny příšerek Axies se velmi liší. V srpnu 2021 jejich cena začínala na 150 dolarech za kus a dosahovala mnohdy až nesmyslných (31,5 mld dolarů) částek. Velmi pravděpodobně se ale takové příšerky ani nikdy neprodají.

Zatím nejdražší zdokumentovaný prodej měl hodnotu 300 ETH, což je při ceně etherea na úrovni 3000 dolarů těžko uvěřitelných 19,35 mil Kč za digitální příšerku.

Standardní cena jedné Axie se však v době psaní tohoto článku pohybovala mezi 300 a 800 dolary za jednu.

Ve hře je ale možné získat a následně prodávat a kupovat i herní předměty a kusy půdy. Obzvláště drahá je půda, která se obvykle prodává za cenu v rozmezí 10 až 25 tisíc dolarů za blok a používá se k tvorbě herního světa, který tak mají v rukou i samotní hráči.

Všechny Axies v této hře jsou tzv. NFT, nezaměnitelné (unikátní) tokeny. Ty jsou v opaku k zaměnitelným tokenům, které jsou všechny stejné. Je jedno, jestli vlastníte jeden Bitcoin, nebo ho prodáte a koupíte si jiný, oba jsou stejné a mají stejnou hodnotu. (Bitcoin samozřejmě není token, ale plnohodnotná kryptoměna a byl uveden jen jako příklad.)

Každá Axie, která v této hře existuje, je formou NFT, má jiné atributy, vzhled a schopnosti.

Jaké využití mají AXS?

Zatím je kryptoměna Axie Token Shards využívána jako herní platidlo, které je možné získat hraním a nakupovat za něj herní předměty, kusy půdy a příšerky Axies. Tvůrci ale pracují i na dalších možnostech, jak tuto kryptoměnu využít, konkrétně na staking systému, který umožní AXS uzamknout a získat část poplatku, který je potřebný k provedení každé transakce ve hře.

Kde tuto kryptoměnu získat a jak hru hrát?

Tuto kryptoměnu je možné získat dvěma způsoby. Prvním způsobem je jí směnit za nějakou jinou kryptoměnu či fiat měnu na kryptoměnové burze, například Binance.

Druhou možností je si tuto měnu vydělat hraním. K samotnému hraní je potřeba si nejprve stáhnout hru a vytvořit si Ronin a Metamask peněženku. Po ověření přes email je možné se přihlásit na tržiště a nakoupit Axies. Pak stačí vstoupit do hry a začít hrát. Podrobný návod je dostupný např. zde.

Tokenomika eskosystému AXS

Celkový počet tokenů je nastaven na 270 miliónů AXS, přičemž:

  • v předprodeji AXS jich bylo prodáno 15 %,
  • 50 % je dedikováno jako odměna za hraní hry,
  • 20 % si nechali samotní tvůrci,
  • 7 % bylo rozděleno mezi poradce, kteří pomáhali s tvorbou hry, a
  • 8 % je určeno pro růst komunity, tedy kombinace marketingové a vývojářské peněženky.

Token AXS momentálně nemá, mimo in-game prostředí, žádné využití. Ve hře je možné ho použít i pro hlasování o budoucnosti Axie Infinity, jedná se tedy o tzv. governance token.

Jakou má AXS budoucnost?

Gamifikace na blockchainu již nějakou dobu probíhá a je možné předpokládat, že se společně s růstem tohoto odvětví poroste i sektor her. Je ovšem obtížné odhadnout, jestli poroste stejně, méně nebo více.

Vývojáři Axie Infinity nedávno představili možnost si hru zahrát na zkoušku zdarma a byl o ní takový zájem, že ji museli vypnout.

Hru je momentálně možné hrát na Androidu a tvůrci pracují na verzi pro iOS, což by mohlo hru masově rozšířit a více lidí znamená větší poptávku po všech herních předmětech a ve finále i vyšší cenu AXS. S větším počtem hráčů ovšem mohou tvůrci hry přijít s dalším halvingem odměn, a to by mohlo některé stávající hráče z bohatých zemí odradit.

Hra zatím ještě není 100% hotová, vývojáři na ní neustále pracují a pravidelně ji vylepšují a i když ji hraje stále větší množství lidí, na masové rozšíření stále čeká.


Další informace o Axie Infinity

KryptoměnaAxie Infinity
Vytvořeno2020
Webové stránkyhttps://axieinfinity.com/
ZakladatelTrung Nguyen
JednotkaAXS
Aktuální počet tokenů270 000 000
Tržní kapitalizace$3 984 199 345

Kurz kryptoměny Axie Infinity za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
26. 09. 2021 $65,57 AXS
25. 09. 2021 $66,12 AXS
24. 09. 2021 $66,46 AXS
23. 09. 2021 $67,74 AXS
22. 09. 2021 $60,94 AXS
21. 09. 2021 $52,16 AXS
20. 09. 2021 $56,85 AXS
19. 09. 2021 $64,71 AXS
18. 09. 2021 $65,54 AXS
17. 09. 2021 $66,31 AXS
16. 09. 2021 $67,78 AXS
15. 09. 2021 $68,55 AXS
14. 09. 2021 $66,01 AXS
13. 09. 2021 $64,98 AXS
12. 09. 2021 $66,75 AXS

Ohodnoťte tuto kryptoměnu


Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo