Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nový token STEPN (GMT) se dostal mezi 50 největších kryptoměn. A investoři očekávají událost, která ho může dostat ještě výš

Publikováno
Nový token STEPN (GMT) se dostal mezi 50 největších kryptoměn. A investoři očekávají událost, která ho může dostat ještě výš
Zdroj: TheFilibusterBlog.com

Token GMT běžecké a lifestylové move-to-earn aplikace STEPN, běžící na blockchainu Solany, se po dalším skokovém nárůstu ceny stal 45. největší kryptoměnou co do tržní kapitalizace.

Současná hodnota všech tokenů v oběhu tak činí téměř 2,5 miliardy USD. Nutno upozornit, že z celkového množství bylo zatím do oběhu vypuštěno pouze 10 % tokenů. Zbylých 90 % vznikne nebo bude odemčeno v následujících 8 letech. Pokud by se tak, čistě teoreticky, stalo nyní, GMT by se v žebříčku tržní kapitalizace nacházel mezi Dogecoinem a Cardanem.

Zdroj: stepn.com
Časový plán uvolňování tokenů GMT do oběhu
Časový plán uvolňování tokenů GMT do oběhu

Coinbase i OpenSea podporují STEPN

Burza Coinbase se včera rozhodla zalistovat jak governance token GMT, tak GST, což je druhý, méně důležitý token v ekosystému STEPN. GST, herní token, který uživatelé aplikace sbírají jako jakási “XPéčka” (experience points – zkušenostní body, pozn. redakce), Coinbase označí jako experimentální aktivum. U takto označených kryptoměn Coinbase očekává nízké objemy obchodování, vysokou slippage, prudké cenové výkyvy a obecně velmi vysoké riziko.

Den po zprávě americké burzy přišlo s oznámením i OpenSea, největší tržiště s NFT na světě. Uvedlo, že zalistovalo NFT virtuálních tenisek, které jsou nedílnou součástí STEPN. Vlastnictví některé z tenisek je nutné k tomu, aby mohli uživatelé v aplikaci vydělávat. Nejlevnější botu si aktuálně můžete koupit za cenu 18 SOL, tedy v přepočtu více než 40 000 Kč.

Zdroj: OpenSea.io
Tenisky OpenSea STEPN
Ukázka tenisek STEPN na OpenSea

Investoři očekávají ještě jednu věc…

Token GMT ženou od počátku vzhůru spekulace, že STEPN naváže významné partnerství se světovou sportovní a obuvní značkou. STEPN navíc uživatele nedávno navnadil obrázkem, který nyní visí připnutý na jeho Twitteru, a v jehož levé části si můžeme povšimnout obrysů log značek Asics, Adidas a Nike.

Zdroj: STEPN.com
STEPN loga Adidas Nike Asics
STEPN schoval do obrázku loga možných budoucích partnerů

Jako nejpravděpodobnější se jeví spolupráce s Adidasem, jelikož tým poradců aplikace se nedávno rozšířil o Scotta Dunlapa, jenž současně zastává funkci viceprezidenta právě v Adidasu. Oficiální oznámení spolupráce obou společností tak může být otázkou dnů, možná týdnů.

Move-to-earn horečka

Bez obav můžeme říct, že pro STEPN vypadá všechno růžově, stejně tak pro nové kryptoměnové odvětví move-to-earn, jehož další zástupci se vezou na stejné vlně úspěchu jako STEPN.

Připomeňme, že token GMT zaznamenal po zalistování na Binance až 400násobný růst. Na Binance Launchpadu se dal omezeně získat za pouhý 1 cent, na volném trhu později za 10 až 20 centů. Nyní stojí cca $4. Cenový vývoj se však nápadně podobá mánii kolem play-to-earn hitu Axie Infinity (AXS), jehož token zažil podobné několikanásobné zhodnocení, dosáhl maxima $158, od té doby však ztratil více než 75 % a nyní se obchoduje za $7,68.

GMT tak díky pozitivním zprávám může klidně ještě několik týdnů růst a připsat pěkné zisky. Zkušení obchodníci by ale měli mít na paměti, že případný obrat trendu a pád může být větší, než by kdokoli očekával.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.