Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akademie » Bez těchto 4 knih se neobejdete!

Bez těchto 4 knih se neobejdete!

Bez těchto 4 knih se neobejdete!

Pokud sháníte něco na čtení, co zlepší vaše investiční schopnosti, potom vám doporučuji přečíst si nějakou z těchto čtyř knih. Všechny tyto knihy mají něco společného a to: obrovskou informační hodnotu.

Vsadím se, že na vás budou mít nějaký dopad, v dobrém slova smyslu samozřejmě. Existuje mnoho knih o obchodování a investování, ale nejen podle mě, ale i mnoha dalších lidí patří těchto 5 mezi jedny z nejlepších.

Nezapomeňte, že pokud by investování bylo stejně tak jednoduché, jako si koupit knihu a přečíst ji, byli bychom všichni bohatí. Tím chci jenom říct, že i když přečtete všechny knížky o obchodování na světě, nemusíte být dobrý obchodník.

1) MARKET WIZARDS

Autor: Jack D. Schwager

market wizards knihaKniha Market Wizards, nebo také volně přeloženo “kouzelníci trhů,” patří mezi několik málo nejprodávanějších knih všech dob v oblasti investování. Jedná se o soubor rozhovorů s nejlepšími spekulanty současnosti a čtenář dostává jedinečnou šanci nahlédnout do mysli těch, kteří si dokázali z pár dolarů “vykouzlit” obrovské bohatství. Zároveň máte možnost poodhalit tajemství, které stály za takto významnými úspěchy. Proč se kniha stala tak populární? Důvod je prostý, je to díky způsobu, jakým byla napsána. Praktické informace a detailní pohled do mysli traderů, se k vám dostane formou zábavného čtení u které se rozhodně nudit nebudete.

Nejedná se o návod, jak obchodovat, ale pokud potřebujete nějakou motivaci do dalších svých obchodů, tak tou motivací je právě tato kniha.

2) Reminiscences of a Stock Operator

Autor: Edwin Lefévre

Reminiscences of a Stock OperatorNa začátek je potřeba znovu připomenout, že kniha není žádným návodem jak obchodovat. Kniha Reminiscences Of A Stock, volně přeloženo, jako “Vzpomínky akciového obchodníka” je totiž knihou s autobiografickými prvky, tedy prvky ze života autora.

V knize je popisován částečně fiktivní a částečně skutečný příběh jistého Jesse, který představuje samotného autora. Postupně se budete dostávat do skutečného nitra spekulanta, tedy autora, pro kterého se obchodování jako takové, stalo vším. Osobně si myslím že se jedná o nejlepší knihu s autobiografickými prvky z oblasti investování a přestože se jedná o knihu z autorova života, i tak vám nadělí spoustu cenných lekcí z oblasti spekulování. Jsem si 100% jistý, že vás kniha bude bavit a budete hltat každou stránku v knize.

3) Trade Your Way to Financial Freedom

Autor: Van Tharp

Trade Your Way to Financial FreedomKniha Trade Your Way to Financial Freedom, volně přeložen jako “Obchodem k finanční svobodě”, stojí za přečtení hlavně z důvodu money-managementu. Jedná se o jednu z mála knih, která money-management a celou jeho podstatu vysvětlí opravdu každému a dobře. Obzvlášť pro nováčky, kterým je něco nejasné ohledně money-managementu dokáže tato kniha vše s patřičným důrazem osvětlit. Díky tomuto bych knihu doporučil opravdu každému.

Většina obchodníků si vůbec neuvědomuje jak je money-management důležitý. Je stejně důležitý jako TA nebo FA. Spousta lidí tohle podceňuje a jak je zvykem, za nefunkčnost obchodního systému často může právě MM a ne indikátory, které zrovna používáte. MM je alfou a omegou všeho obchodování, ať už používáte jakýkoliv indikátor, nebo sytém, dokud vám nebude problematika MM jasná, je obchodování totožné s ruletou.

Money-management je ta cesta! ;)

 4) The Intelligent Investor

Autor: Benjamin Graham

The Intelligent InvestorV knize The Intelligent Investor, ve volném překladu “inteligentní investor” od nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století, se dozvíte od guru v oblasti investování, jak se jako makléř, investor vyhnout závažným chybám. Warren E. Buffett tuto knihu označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána, což už samo o sobě o něčem svědčí. Dále se dozvíte jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit.

Nadčasově platné Grahamovy přístupy filozofie jsou podány formou vhodnou i pro laiky, takže se nemusíte bát, že byste knize nerozuměly. Graham se své čtenáře snaží navést především k opatrnosti a racionalitě Pokud si tuto knihu přečtete určitě vám to pomůžu k dosáhnutí vašich finančních cílů! Malá zajímavost na konec, výtisků této knihy bylo prodáno už více než milión.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 6 komentářů
HJU

Jak mám stáhnout některou tu knihu ?

Štěpán Petřivý

Ahoj HJU, kup si ji v knihkupectví, nebo na internetu. A nebo si někde na internetu najdi “nelegální” verzi – ale od nás ten nápad nemáš. :-)

tomas

dajú sa najsť tieto knihy aj v českom pripadne slovenskom jazyku ?

Matony Pánčus

První a druhou knihu jsem četl, jsou naprosto skvělé, určitě doporučuji přečíst :) Vyzkouším i zbylé dvě, uvidíme, jaké budou.

HanSolo

Zní to vskutku zajímavě, o obchodování se zajímám jen malou chviličku, takže jsem se zatím k těmto knihám nedostal. Jak jsem tak ale četl vaše recenze Jirko, měl bych si tyto knížky určitě přečíst.

Také jsem koukal, že jste psal nějaký článek o filmech pro investory (https://test.finex.cz/5-filmu-ktere-byste-se-meli-podivat-chcete-obchodovat-binarnimi-opcemi/) Článek jsem četl a stejně jako knihy, mě to opravdu zaujalo. Takže mám na celkem dlouhou dobu co dělat :D ;)

Kuželka Antonín

Knihu “MARKET WIZARDS” jsem četl a mohu říct jen jediné, je úžasná. K dalším knihám jsem se zatím nedostal, ale jak tak koukám, tak se na ně vrhnu co nejdříve.

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 95 %
U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo