Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo DASE
Burza DASE
Recenze, návod, zkušenosti, poplatky 2024
Logo DASE
DASE
Logo DASE

Burza DASERecenze, návod, zkušenosti, poplatky 2024

Mgr. Michal Sobol
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Vojtěch Machek
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
10. 7. 2024
Logo DASE

Hodnocení Finex.cz

- 15. místo -
77 %
Poslední aktualizace
10. 7. 2024

Kvalitní česká burza od známé společnosti

DASE je česká burza kryptoměn spuštěná v roce 2024 zakladateli úspěšné směnárny Anycoin.

Obchodníkům, kteří nejsou spokojeni se zahraničními burzami, nabízí jedinečnou obchodní platformu, která je plně v češtině, kde se obchoduje v českých korunách i eurech a kde je samozřejmostí česká zákaznická podpora, a to i po telefonu.

Nepotěší však horší likviditou na některých párech z důvodu zatím malého počtu zaregistrovaných obchodníků a na konkurenci ztrácí i v množství zalistovaných kryptoměn. DASE má však závazek tyto nedostatky brzy napravit a do té doby nabízí uživatelům jako kompenzaci nulové obchodní poplatky!

Logo DASE

Hodnocení Finex.cz

- 15. místo -
77 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je dostupnost českého jazyka, kvalita uživatelské podpory či nápovědy, vklad/výběr a investování v českých korunách, české krypto páry nebo příslušné regulace v České republice.

100%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou poplatky za otevření a vedení účtu, poplatek za obchodování (spot, deriváty aj.), dále poplatky za výběr/vklad peněz a další poplatky. Do hodnocení se promítají i podmínky spojené s využíváním služby, jako např. minimální vklad/investice nebo nutnost KYC.

97%

Nástroje a funkce
Hodnoceny jsou nástroje a funkce, jako např: DCA investice, finanční páka, futures, opce, staking, launchpooly, kopírování obchodníků aj.

35%

Nabídka kryptoměn
Hodnocení zahrnuje počet dostupných kryptoměn.

60%

Přívětivost platformy
Hodnocena je rychlost a přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy, dostupné metody pro vklad/výběr peněz a dostupnost mobilní aplikace. Dále je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace.

72%

Důvěryhodnost burzy
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, míru likvidity, kvalitu zákaznické podpory, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), hodnocení a názory našich čtenářů.

99%

Základní informace o DASE

V češtině Ano
Vznik burzy červen 2024
Podporované kryptoměny BTC, ETH, SOL, XRP, ADA a další
Poplatek za obchod na spotové burze 0 %
Nabízené služby Směna, trading, uchování kryptoměn
Nutnost KYC Ano

DASE (Digital Asset Exchange) je kryptoměnová burza sídlící v České republice. Spustila v červnu 2024 s cílem stát se nejlepší českou a evropskou burzou a vyřešit všechny neduhy, které mají tuzemští uživatelé se zahraničními platformami.

Oproti nim chce vyniknout překladem uživatelského prostředí do 24 evropských jazyků včetně češtiny a slovenštiny, obchodními páry přímo v CZK a EUR, možností vkladu českých korun přes bankovní účet a českou zákaznickou podporou.

Obsah recenze burzy DASE

Seznámení se značkou DASE

Za nově vznikající evropskou burzou stojí brněnská společnost MP Developers s.r.o., která již od roku 2019 úspěšně provozuje největší českou kryptosměnárnu Anycoin.

Její společníci, podnikatelé Marek Kyrsch a Martin Čech, chtějí z DASE vybudovat bezpečnou a spolehlivou platformu splňující evropské standardy a vymezit se tak vůči leckdy punkovému obchodování kryptoměn na platformách sídlících v regulačních a daňových rájích. DASE si proto již od svého vzniku zakládá na:

 • bezpečnosti (ta je zajištěna ukládáním kryptoměn ve specializovaných institucích, kde jsou aktiva uchovávána v poměru 1:1 a nejsou používána k žádné další činnosti, ale i pravidelnými externími audity),
 • regulatorní konformnosti (burza je plně v souladu s AML směrnicemi i zákonem, nařízením MiCA i předpisy o ochraně a zpracování osobních údajů),
 • kvalitní zákaznické podpoře (ta je poskytována proškolenými zaměstnanci v češtině, a to jak po e-mailu, tak telefonicky)
 • a podpoře evropských lokálních měn (ačkoli DASE zatím podporuje jen CZK a EUR, má v plánu zavést obchodování i v ostatních lokálních měnách).

V následující kapitole vám ukážeme, jak na DASE nakoupit a obchodovat kryptoměny. Jako první je třeba se zaregistrovat, následně ověřit svoji totožnost, vložit prostředky (české koruny, eura nebo kryptoměny) a pak již můžete obchodovat.

Registrace a ověření totožnosti (KYC)

Samotná registrace na DASE je velmi rychlá a jednoduchá.

Po vstupu na web a kliknutí na “Zaregistrujte se” stačí vyplnit váš e-mail a heslo, odsouhlasit podmínky služby a už můžete očekávat registrační mail. Můžete se zaregistrovat také přes váš Google či Apple účet.

Zdroj: dase.com
Úvodní stránka pro registraci
Úvodní stránka pro registraci

Registrační mail obdržíte z adresy [email protected]. @dase.com je také jediná adresa, z které vás burza bude kdy kontaktovat. Za všemi ostatními, byť podobnými adresami se budou s největší pravděpodobností skrývat podvodníci.

Zdroj: dase.com
Přijde vám registrační mail, kterým svůj účet aktivujete
Přijde vám registrační mail, kterým svůj účet aktivujete

Po kliknutí na “Aktivovat účet” se vám vytvoří účet. Nyní se můžete přihlásit.

Zdroj: dase.com
Úvodní obrazovka po prvotním přihlášení na DASE
Úvodní obrazovka po prvotním přihlášení na DASE

Po přihlášení se vám zobrazí portfolio s přehledy vašich zatím nulových zůstatků. K vložení kryptoměn nebo CZK či EUR přes bankovní účet však musíte jako první ověřit svoji skutečnou totožnost (tzv. proces KYC), jak vyžadují AML předpisy.

Zdroj: dase.com
Základní ověření vaší totožnosti je pro evropské burzy povinné
Základní ověření vaší totožnosti je pro evropské burzy povinné

V rámci procesu ověřování DASE vyžaduje dva různé doklady totožnosti, vaši selfie a dále zodpovězení tří jednoduchých otázek, jak je vidět na obrázku výše.

Zájemcům o vyšší obchodní a výběrové limity umožňuje burza provedení vyšší úrovně ověření spočívající v uvedení popisu zdroje finančních prostředků a jejich prokázání příslušnými dokumenty. Toto každopádně již není povinné.

Zdroj: dase.com
Základní úroveň ověření pro používání platformy stačí, zájemci ji však mohou zvýšit
Základní úroveň ověření na DASE stačí, zájemci ji však mohou zvýšit

Po ověření totožnosti (které bohužel není okamžité, v řádu hodin nebo do druhého dne by však mělo být) můžete již DASE naplno využívat a začít obchodovat!

Obchodování kryptoměn na burze DASE

Obchodní platforma DASE je jednoduchá a přehledná, zbytečně nemate uživatele pokročilými nástroji, které stejně drtivá většina obchodníků nevyužívá.

Vévodí jí velký vložený graf od společnosti TradingView, který lze přepínat do několika časových rámců (minuta, hodina, den atd.) a na kterém lze také provádět technickou analýzu při použití nástrojů v levém výsuvném menu.

Zdroj: dase.com
Ukázka prostředí burzy DASE
Ukázka prostředí burzy DASE

Napravo od grafu se nachází kniha objednávek, do které můžete umísťovat vaše limitní příkazy a čekat na jejich vyplnění a dále historie všech obchodů, které na burze proběhly. Úplně vpravo jsou pole pro zadání nákupního či prodejního příkazu.

Co ukazuje spread v knize objednávek?

Spread neboli rozdíl mezi nejlepší nákupní a prodejní cenou se v době psaní recenze na páru BTC/CZK nejčastěji pohyboval mezi 2 000 a 3 000 Kč a na páru BTC/EUR mezi 100 a 150 EUR, tedy cca kolem 2 %.

U velkých zahraničních burz se spread blíží nule. Procenta z obchodu však na nich pro změnu ztratíte na konverzi české koruny nebo jinde. Navíc v průběhu času, až začne DASE používat více lidí, se i spread o hodně zlepší.

Prostředí doplňuje dolní menu, ve kterém vidíte stav všech vašich otevřených a uzavřených objednávek. Ty můžete i filtrovat.

Vraťme se nyní k poli pro zadání příkazu k nákupu či prodeji. Tam nás jako první budou zajímat políčka “Limit” a “Market”. Ty totiž určují typ objednávky:

 • Limit: nakupujete/prodáváte v okamžik, kdy cena aktiva dosáhne vaší předem určené hodnoty, za kterou jste ochotni nakoupit; než se tak stane, je vaše nabídka na obchod zařazena do knihy objednávek a čeká, než ji někdo přijme; jste tzv. maker (tvůrce trhu) a obvykle platíte nižší poplatky než takeři,
 • Market: nakupujete/prodáváte okamžitě za aktuální cenu s vyšším poplatkem, jste tzv. taker (příjemce) nejlepší nabídky, která je právě v knize objednávek.
Zdroj: dase.com
Jednoduché pole pro zadání nákupního nebo prodejního příkazu
Jednoduché pole pro zadání nákupního nebo prodejního příkazu

Po výběru typu objednávky a množství, které chcete nakoupit (a u objednávky “Limit” ještě zadání limitní ceny), se zobrazí cena vašeho obchodu a stačí už jen kliknout na velké políčko “Nákup” nebo “Prodej”. A je hotovo!

Nákup kryptoměn na směnárně DASE

Kromě burzovní platformy najdete na DASE i ještě jednodušší možnost nákupu kryptoměn směnárenským způsobem.

Na směnárnu DASE se dostanete po kliknutí na “Nákup/Prodej” v horním menu. I zde máte na výběr z objednávek “Limit” a “Market”. Poplatek, nebo chcete-li spread, při směně CZK za BTC činí cca 1,25 %, jak je vidět i z našeho srovnání níže.

Zdroj: dase.com
Srovnání nákupu 0,1 BTC na DASE a ceny na Googlu
Srovnání nákupu 0,1 BTC na DASE a středové ceny na Googlu

Směnu je možné zaplatit jak ze zůstatku na DASE, tak přímo z bankovního účtu.

Poplatky u DASE

Na DASE na vás čekají 3 druhy poplatků:

 • za obchodování na burze: aktuálně 0 %,
 • za nákup/prodej na směnárně: cca 1,25 %,
 • a za vklad a výběr kryptoměn přes blockchain: variabilní.

Limity pro nákup, prodej, výběry aj.

Obchodování na burzách je často limitováno minimálními hranicemi pro objednávky, vklady či výběry. Ty zajímají zejména menší obchodníky. Na DASE jsou následující:

Je burza DASE bezpečná a spolehlivá?

Díky sídlu v ČR a tím pádem plnění regulatorních požadavků jak našeho státu, tak Evropské unie, se DASE dá považovat za velmi bezpečnou a spolehlivou burzu.

I když je DASE nová burza bez historie, další subjekt společnosti MP Developers s.r.o., směnárna Anycoin, bez problémů funguje již od roku 2019 a za tu dobu si našla cestu k více než 80 000 spokojeným registrovaným zákazníkům.

Co se týče zabezpečení účtu, zatím DASE bohužel nenabízí žádné pokročilé možnosti, pouze dvoufaktorovou autorizaci (2FA) pomocí aplikací Google Authenticator nebo Authy. Zapnutí 2FA určitě doporučujeme!

Zdroj: dase.com
Zapnutí dvoufázového ověření na DASE
Zapnutí dvoufázového ověření na DASE

Výhody a nevýhody burzy DASE

Výhody

 • Burza pro Čechy a Evropany: Kvalitní český překlad platformy, české obchodní páry, vklad korun přes bankovní účet a česká zákaznická podpora je na DASE, na rozdíl od zahraničních burz, samozřejmostí.
 • Bezpečná, spolehlivá a prověřená společnost: Ačkoli je DASE nová burza, společnost MP Developers s.r.o. se kryptoměnám věnuje již od roku 2019, od kdy provozuje nejlepší českou směnárnu Anycoin.
 • Nízké, aktuálně nulové poplatky: Na české prostředí jsou poplatky, nebo chcete-li spread, na burze i směnárně DASE velmi nízké. Minimálně po první 3 měsíce jsou navíc burzovní poplatky nulové! Tak toho využijte.

Nevýhody

 • Malá likvidita (zatím): DASE vznikla teprve 14. června 2024, nelze jí proto mít za zlé, že uživatele teprve sbírá a obchodování se zde zatím rozjíždí.
 • Málo kryptoměn (zatím): Tucet zalistovaných kryptoměn je na burzu opravdu málo. DASE však do konce roku plánuje zalistovat více než 100 měn. Není důvod jí nevěřit –na sesterském Anycoinu podporuje společnost přes 260 kryptoměn.
 • Žádné pokročilé nástroje: DASE je burza na nákup a prodej. Deriváty, TP/SL, trading boty, copy trading, grid trading, TWAP a další zde nehledejte.
TIP

Nezaujala vás burza DASE? Podívejte se na jiné prověřené možnosti, např. českou Coinmate nebo zahraniční Binance či Bybit.

Více informací o burze DASE

Jméno firmyDASE
Základní informace o burze
Vznik burzyčerven 2024
Počet klientůNeuvádí
Webová stránkahttps://www.dase.com/
Typ burzyCentralizovaná
Vlastní tokenNe
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiMP Developers s.r.o.
ŘeditelstvíPražákova 1008/69, Štýřice, 639 00 Brno, ČR
Důležité informace pro investora
Nabízené službySměna, trading, uchování kryptoměn
Minimální vklad???
Minimální investice (objednávka)???
Počet kryptoměn11
Podporované kryptoměnyBTC, ETH, SOL, XRP, ADA a další
Měna účtuCZK, EUR, kryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Další službyDASE je možné využít i jako směnárnu a nakoupit kryptoměny přímo od ní.
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burze 0 %
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuBankovní účet, kryptoměny
Metody výběruBankovní účet, kryptoměny
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodem???
Vklad platební kartouNeumožňuje
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodem???
Výběr platební kartouNeumožňuje
Výběr kryptoměn Variabilní
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyTelefon, E-mail, Kontaktní formulář, FAQ
Email[email protected]
Telefonní kontakt +420 228 883 083
Ohodnoťte společnost DASE
1
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.