Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Podvody » Podvodný web Bitcoin Pro: Zneužívá i jméno Petra Kellnera nebo Elona Muska

Podvodný web Bitcoin Pro: Zneužívá i jméno Petra Kellnera nebo Elona Muska

Podvodný web Bitcoin Pro: Zneužívá i jméno Petra Kellnera nebo Elona Muska

S oblibou kryptoměn roste i počet podvodníků, kteří se snaží vydělat na nic netušících důvěřivých investorech. Jedním z takových podvodů je i Bitcoin Pro, jehož reklama láká investory na pohádkové zisky.

Bitcoin Pro už jste možná zaznamenali i vy, tato podvodná reklama totiž spojuje svoji činnost i s českým miliardářem Petrem Kellnerem.

Jedná se ale o podvod, kterému by se měl každý vyhnout obloukem.

Milionářem bez práce

Bitcoin Pro nabízí svým uživatelům pohádkové zisky bez práce a námahy. Přesněji se jedná o program, který má pomocí automatického obchodování kryptoměn přinášet svým zákazníkům samé zisky a během pár měsíců z nich udělat milionáře.

Jedinou podmínkou je registrace a vklad na obchodní účet v hodnotě 250 euro (tedy něco přes 6000 Kč). Poté podle webu už jen stačí spustit automatické obchodování a čekat.

Programy pro automatické obchodování (tzv. AOS) doopravdy existují, ale to je asi tak jediné, co je na Bitcoin Pro pravda. Tento typ investování totiž nedokáže v žádném případě tvořit takové zisky, aby se z jeho uživatele stal milionář – bez práce.

Navíc v případě Bitcoin Pro tento software dovede investora spíše ke ztrátě než k zisku.

Podvodníci zneužívají i jména Petra Kellnera

Většinu uživatelů na Bitcoin Pro přivedou podvodné reklamy na Facebooku a články, které informují o srdcervoucích příbězích lidí, kteří se stali milionáři právě díky této obchodní platformě.

Podvodné články vydávají prozatím dva falešné zpravodajské weby „24 NEWS“ a „Momentálně“, které jsou vytvořené pouze pro propagaci Bitcoin Pro.

Právě na druhém ze zmíněných webů se objevil i článek, který informuje o údajném rozhovoru v pořadu Interview ČT24 s Petrem Kellnerem, který se v něm měl rozpovídat o mezeře v zákoně, která dokáže z každého udělat milionáře.

Podle článku mělo dojít i k pokusu zabránit odvysílání pořadu ze strany zástupců ČNB. Ve skutečnosti však žádný takový pořad nikdy nebyl natočen a vše v článku je vymyšlené.

Později se k podvodu přes svůj Twitter vyjádřila i společnost PPF vlastněná z většiny právě Petrem Kellnerem. Ta uvedla, že podvodníci pouze zneužívají jeho jména a upozornila uživatele, aby nevkládali své osobní údaje do rukou podvodníků. Podobné články se navíc objevují i v zahraničí jen s jinými jmény známých osobností.

Lží kolem Bitcoin Pro je mnohem více

Za Bitcoin Pro nejsou jen padělané články, ale i recenze na Facebooku i podvodných webech. Jednou z takových recenzí je například facebookový příspěvek, ve kterém se uživatel chlubí fotkou se svým údajným bratrem, kterému díky ziskům na Bitcoin Pro mohl koupit nové Ferrari.

Ve skutečnosti jde však o fotku dvou známých Youtuberů, kteří od svých bratrů doopravdy dostali nové Ferrari, ale ne ve spojitosti s kryptoměnami nebo touto platformou. Další známkou, že se nejedná zrovna o seriózní web je i odpočet času či počtu míst, které zbývají k registraci. Podvodníci takto hrají na psychiku uživatelů a snaží se je donutit zaregistrovat dříve, než si o webu něco zjistí.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak tvrzení, že zakladateli platformy jsou Richard Branson, Bill Gates a Elon Musk, kteří tak chtěli docílit celosvětového blahobytu a bohatství. To je do nebe volající hloupost a jen další lákadlo ze strany podvodníků.

Co mám dělat, když už jsem se zaregistroval?

Bitcoin Pro je jednoznačný podvod, který chce pouze z nic netušících uživatelů vylákat peníze. Někdy se však může nachytat každý a pokud jste i vy jedním z nich je na místě začít vše řešit.

Pokud jste se pouze zaregistrovali a nevyplnili žádné platební údaje, je nejlepší cestou hrát mrtvého brouka a s podvodníky v žádném případě nekomunikovat.

Jestli jste naopak už vyplnili své platební údaje je nejlepší volbou spojit se s vaší bankou a uvažovat i nad blokací karty. Úplně nejlepší je však vyhýbat se podobným platformám a obchodovat jen u ověřených brokerů.

Jsou kryptoměny podvod?

V žádném případě nelze říci, že kryptoměny obecně nebo samotný Bitcoin jsou podvodem. Ve své podstatě se jedná o naprosto legitimní systém, který však vychytralí podvodníčci využívají a okrádají tak důvěřivé lidi.

Většina lidí totiž problematice kryptoměn nerozumí a bohužel na lep těmto chytrolínům skočí.

Abychom ukázali, že kryptoměny samy o sobě nejsou podvodem, i my na Finexu jsme do nich investovali – a to celých 100 000 Kč!

Naši investici teď transparentně každý měsíc monitorujeme, aby si všichni mohli ověřit, jak se vede. Pro více informací si přečtěte si články z rubriky Investice 100 000 Kč do kryptoměn.

Více informací o kryptoměnách

Zdroj úvodního obrázku: Manipulatori.cz

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Lazyloaded image
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo