Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Podvody » Podvodný web Bitcoin Pro: Zneužívá i jméno Petra Kellnera nebo Elona Muska

Podvodný web Bitcoin Pro: Zneužívá i jméno Petra Kellnera nebo Elona Muska

Podvodný web Bitcoin Pro: Zneužívá i jméno Petra Kellnera nebo Elona Muska

S oblibou kryptoměn roste i počet podvodníků, kteří se snaží vydělat na nic netušících důvěřivých investorech. Jedním z takových podvodů je i Bitcoin Pro, jehož reklama láká investory na pohádkové zisky.

Bitcoin Pro už jste možná zaznamenali i vy, tato podvodná reklama totiž spojuje svoji činnost i s českým miliardářem Petrem Kellnerem.

Jedná se ale o podvod, kterému by se měl každý vyhnout obloukem.

Milionářem bez práce

Bitcoin Pro nabízí svým uživatelům pohádkové zisky bez práce a námahy. Přesněji se jedná o program, který má pomocí automatického obchodování kryptoměn přinášet svým zákazníkům samé zisky a během pár měsíců z nich udělat milionáře.

Jedinou podmínkou je registrace a vklad na obchodní účet v hodnotě 250 euro (tedy něco přes 6000 Kč). Poté podle webu už jen stačí spustit automatické obchodování a čekat.

Programy pro automatické obchodování (tzv. AOS) doopravdy existují, ale to je asi tak jediné, co je na Bitcoin Pro pravda. Tento typ investování totiž nedokáže v žádném případě tvořit takové zisky, aby se z jeho uživatele stal milionář – bez práce.

Navíc v případě Bitcoin Pro tento software dovede investora spíše ke ztrátě než k zisku.

Podvodníci zneužívají i jména Petra Kellnera

Většinu uživatelů na Bitcoin Pro přivedou podvodné reklamy na Facebooku a články, které informují o srdcervoucích příbězích lidí, kteří se stali milionáři právě díky této obchodní platformě.

Podvodné články vydávají prozatím dva falešné zpravodajské weby „24 NEWS“ a „Momentálně“, které jsou vytvořené pouze pro propagaci Bitcoin Pro.

Právě na druhém ze zmíněných webů se objevil i článek, který informuje o údajném rozhovoru v pořadu Interview ČT24 s Petrem Kellnerem, který se v něm měl rozpovídat o mezeře v zákoně, která dokáže z každého udělat milionáře.

Podle článku mělo dojít i k pokusu zabránit odvysílání pořadu ze strany zástupců ČNB. Ve skutečnosti však žádný takový pořad nikdy nebyl natočen a vše v článku je vymyšlené.

Později se k podvodu přes svůj Twitter vyjádřila i společnost PPF vlastněná z většiny právě Petrem Kellnerem. Ta uvedla, že podvodníci pouze zneužívají jeho jména a upozornila uživatele, aby nevkládali své osobní údaje do rukou podvodníků. Podobné články se navíc objevují i v zahraničí jen s jinými jmény známých osobností.

Lží kolem Bitcoin Pro je mnohem více

Za Bitcoin Pro nejsou jen padělané články, ale i recenze na Facebooku i podvodných webech. Jednou z takových recenzí je například facebookový příspěvek, ve kterém se uživatel chlubí fotkou se svým údajným bratrem, kterému díky ziskům na Bitcoin Pro mohl koupit nové Ferrari.

Ve skutečnosti jde však o fotku dvou známých Youtuberů, kteří od svých bratrů doopravdy dostali nové Ferrari, ale ne ve spojitosti s kryptoměnami nebo touto platformou. Další známkou, že se nejedná zrovna o seriózní web je i odpočet času či počtu míst, které zbývají k registraci. Podvodníci takto hrají na psychiku uživatelů a snaží se je donutit zaregistrovat dříve, než si o webu něco zjistí.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak tvrzení, že zakladateli platformy jsou Richard Branson, Bill Gates a Elon Musk, kteří tak chtěli docílit celosvětového blahobytu a bohatství. To je do nebe volající hloupost a jen další lákadlo ze strany podvodníků.

Co mám dělat, když už jsem se zaregistroval?

Bitcoin Pro je jednoznačný podvod, který chce pouze z nic netušících uživatelů vylákat peníze. Někdy se však může nachytat každý a pokud jste i vy jedním z nich je na místě začít vše řešit.

Pokud jste se pouze zaregistrovali a nevyplnili žádné platební údaje, je nejlepší cestou hrát mrtvého brouka a s podvodníky v žádném případě nekomunikovat.

Jestli jste naopak už vyplnili své platební údaje je nejlepší volbou spojit se s vaší bankou a uvažovat i nad blokací karty. Úplně nejlepší je však vyhýbat se podobným platformám a obchodovat jen u ověřených brokerů.

Jsou kryptoměny podvod?

V žádném případě nelze říci, že kryptoměny obecně nebo samotný Bitcoin jsou podvodem. Ve své podstatě se jedná o naprosto legitimní systém, který však vychytralí podvodníčci využívají a okrádají tak důvěřivé lidi.

Většina lidí totiž problematice kryptoměn nerozumí a bohužel na lep těmto chytrolínům skočí.

Abychom ukázali, že kryptoměny samy o sobě nejsou podvodem, i my na Finexu jsme do nich investovali – a to celých 100 000 Kč!

Naši investici teď transparentně každý měsíc monitorujeme, aby si všichni mohli ověřit, jak se vede. Pro více informací si přečtěte si články z rubriky Investice 100 000 Kč do kryptoměn.

Více informací o kryptoměnách

Zdroj úvodního obrázku: Manipulatori.cz

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
Mara

Zdravím Josefe, také jsem naletěl a peníze poslal. V žádném případě nevyplňovat adresu nebo posílat id. Banka má prý ruce svázané, Policie má zápis, ale rovnou mi řekli, ať se s penězi rozloučím. Ještě zkusím zavolat na evropského spotřebitele, jako poslední možnost. K žalobě bych se klidně přidal.

pepinotheimer

Pěkný den, bohužel jsem naletěl a dokonce jim již poslal peníze…mám před sebou stránku starkmarkets, kde stále u mne vysi 250 dolaru, poslali mi ted smlouvy, ktere samozrejme nebudu vyplnovat. Zajima mne prosim, existuje jiz nejaka skupina lidi, ktera to chce zalovat? Dekuji za odpoved Theimer Josef

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo