Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Varování před podvodníky! Pozor na investice nabízené jménem Finex.cz a FINEX MEDIA s.r.o.

Aktualizováno
Varování před podvodníky! Pozor na investice nabízené jménem Finex.cz a FINEX MEDIA s.r.o.
Zdroj: depositphotos.com

Vážení čtenáři, dnes se na vás bohužel musíme obrátit s naléhavým varováním. Naše dobré jméno se totiž stalo terčem podvodného jednání, které v tuto chvíli nemáme možnost nijak ovlivnit.

V posledních dnech nám přicházejí zprávy od lidí, kteří byli osloveni “našim zaměstnancem”, který po nich chtěl peníze. Svým jménem a jménem společnosti se od takového jednání distancujeme a rádi bychom vám předali několik důležitých informací, jak se před tímto chováním chránit.

My, jako FINEX MEDIA s.r.o. vůbec nenakládáme s klientskými penězi a nikdy přímo nenabízíme investiční služby, a to ani přes telefon, e-mail nebo sociální sítě.

Upozornění

Pokud se vám někdo ozve jménem našich stránek s nabídkou investic, jedná se o PODVOD.

My sami nikomu nikdy nevoláme a neposkytujeme žádné “zajímavé” investiční nabídky.

Nenabízíme investiční služby a nenakládáme s financemi klientů

Jak jsme zmínili v úvodu, nenakládáme s financemi našich klientů a nenabízíme jim investiční služby – a to ani stávajícím čtenářům, ani “cizím lidem”. Nikomu nevoláme a neposkytujeme žádné “zajímavé” investiční nabídky. Podvodníci to však dělají a skrze telefon se představují jako naši zaměstnanci.

Pokud se vám něco takového stane, nevěřte danému člověku vůbec nic – je to podvod.

Podvodníci se hlásí z různých telefonních čísel, mezi kterými jsou například “0903 903 907” nebo “604 295 218”. Těchto čísel je ale mnoho, stále vznikají nová a nová. Nenechávejte se ovlivnit nátlakem a vyhrožováním, a v případě jakéhokoliv takového telefonátu ihned zavěste.

Dalším způsobem, jakým se vás podvodníci mohou pokusit okrást, je pomocí e-mailů. Pokud dostanete zprávu od “[email protected]” nebo od někoho, kdo se vydává za našeho zaměstnance (např. jména jako Karolína Marek, Maria Alexander a další), jedná se rovněž o podvod. Pamatujte, že veškerá tato jména a emaily jsou smyšlené, a nikdy nevíte, kdo vám skutečně píše.

Jak přesně podvod probíhá?

Konkrétní podrobnosti o tom, jak podvod probíhá, zatím neznáme. Zdá se však, že se vše točí okolo kryptoměn, případně investic do akcií. Nikdo z poškozených nám zatím nebyl schopen upřesnit, jak k podvodnému jednání došlo.

Proto chceme zdůraznit ještě jednou, že my nic takového neděláme, nenavoláváme, nenabízíme investiční služby ani nepožadujeme žádné peníze. Pokud dostanete jakoukoliv nabídku jménem naší společnosti, mějte se na pozoru a nic takového nepřijímejte! Hovor ukončete a na email nebo WhatsApp či Messenger zprávu vůbec neodpovídejte.

Věříme, že většina lidí tento druh podvodu pozná na první pohled, prozradí jej zejména lámavá čeština, gramatické chyby, zvláštní slovní obraty, nátlak, vyhrožování, urgence apod. Nicméně někdy může být situace matoucí.

Přikládáme ještě několik screenshotů z komunikace s lidmi, kteří byli podvodem postiženi. Doufáme, že vám ukázka pomůže lépe pochopit situaci a předejít dalším újmám. Pro zvětšení stačí kliknout na obrázek.

Několik z e-mailů v rámci komunikace s podvedenými
Několik z e-mailů v rámci komunikace s podvedenými

Velmi nás celá situace mrzí, bohužel s tím však nemůžeme dělat více než dostatečně edukovat. Rádi bychom proto znovu zmínili, abyste byli obezřetní a veškeré nabídky si pečlivě ověřovali.

Pokud vás zajímá více informací o podvodech, které probíhají na českém internetu, doporučujeme přečíst si tyto články:

Důležité upozornění: V případě, že narazíte na lákavou nabídku či obchod, který vám přijde podezřelý či příliš výhodný, pravděpodobně se jedná o podvod. Investice do kryptoměn s sebou nese velké riziko a vyžaduje odborné znalosti. Peníze zadarmo vám nikdo nedá!

Při obchodování je důležité být informovaný a v klidu. Pokud je na vás vyvíjen tlak, ať již časový nebo formou strachu, nespolupracujte. Je zde vysoké riziko ztráty.

Máte zkušenost s nějakým typem podvodu nebo jste se dokonce setkali s podvodem naším jménem? Dejte nám o tom prosím vědět v komentářích pod tímto článkem!

Líbil se vám tento článek?
17
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

MUDr. Stanislav Šebek

Dobrý den, spolupracoval jsem asi od října 2023 s panem Antonínem Brettem ze stránky: g-inv(tečka)cc,až do prosince se mu dařilo vydělávat peníze (já jsem vložil cca 3500 EU) a zisk do 5.12.2023 byl 13.179 USD. Od toho dne se mi již neozval a nereaguje na maily. Přes Vás mi provedl zkoušku výběr v hodnotě necelých 10000 Kč, která v pořádku. Od té doby ani nereaguje. Myslíte, že byste jste mi
mohli pomoci ? Děkuji za odpověď.
Stanislav Šebek

Redakce Finex

Dobrý den, určitě se jedná o podvodníka. Nemáme s ním nic společného. Rozhodně nemůžeme doporučit s ním nijak dále komunikovat a určitě ne mu posílat peníze.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎