Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dejte si pozor na společnost LiteGap. Záludná firma vydávající se za Finex.cz!

Publikováno
Dejte si pozor na společnost LiteGap. Záludná firma vydávající se za Finex.cz!
Zdroj: Depositphotos.com

Vykukové, kteří chtějí ostatní připravit o jejich těžce vydělané peníze, nikdy nespí a jsou den ode dne vynalézavější. A není divu, velká část veřejnosti se s jejich lacinými praktikami už seznámila a neskočí na ně.

Podfukáři tedy musí jít s dobou, kvůli čemuž je bohužel občas těžké rozpoznat, zda se jedná o důvěryhodnou společnost, nebo pouze o podvodný projekt, jehož cílem je pouze oklamat nic netušící klienty.

Jedním z takových projektů je i společnost LiteGap, jejíž praktiky se tentokrát týkají i nás samotných. Proč byste se měli LiteGap vyhnout obloukem?

Co je to LiteGap?

Logo Lite Gap
Logo společnosti Litegap

LiteGap je relativně nová brokerská společnost, která láká své potenciální klienty na vysoké výnosy a širokou škálu investičních instrumentů včetně kryptoměn a akcií.

Podle svých slov se řadí mezí lídry na trhu a má na kontě tisíce spokojených zákazníků, kterým pomáhá rychle a efektivně zhodnocovat jejich finance.

Co je ale LiteGap ve skutečnosti zač?

Pro nezkušené může tento “broker” působit jako důvěryhodná a inovativní společnost, která by pro své klienty udělala první poslední. Nám ale tento projekt silně připomíná podvodného brokera Alps Markets, kterého jsme pro vás nedávno recenzovali a který již dle nám dostupných informací možná okradl i stovky lidí.

Podobu můžeme vidět již na grafickém zpracování samotných webových stránek obou společností. Na první pohled totiž působí profesionálně a při troše fantazie se dokážou vyrovnat i stránkám ověřených brokerů, jako je e-Toro či XTB.

To je ale bohužel jen iluze.

Co prozatím víme o LiteGap?

Jelikož je LiteGap poměrně novým projektem, je o něm možné dohledat jen minimum informací. Proto se pokusíme shrnout alespoň to málo, co jsme v posledních týdnech díky komunikaci s jejich “klienty” zjistili.

LiteGap není jakkoli regulován

Úplně prvním kritériem, který by měl váš nový broker splňovat, je vlastnictví příslušné licence. Ta vám zaručí, že je broker regulován a kontrolován příslušnými úřady, díky čemuž nemůže s vašimi penězi z ničeho nic ze dne na den zmizet. LiteGap dle našich informací doposud nedisponuje žádnou licencí ani v jedné ze zemí, kde působí. A nic nenasvědčuje tomu, že by se o licence snažili.

Doména LiteGap byla registrována před jedním rokem

Jak jsme už uvedli, LiteGap je mladý projekt, což potvrzuje i datum prvního zakoupení jejich webové domény, podle které byla založena začátkem srpna roku 2020. Tento fakt však moc nekoresponduje s tvrzením samotné společnosti, že je lídrem ve svém oboru.

I když existují opravdu rychle rostoucí startupy, je jen velmi nepravděpodobné, že by se nějaká platforma během jednoho roku stala lídrem, a to i navzdory vysoké konkurenci. Na trhu totiž najdeme širokou škálu důvěryhodných a již ověřených brokerů.

Poznámka

Server spojený s webovými stránkami LiteGap je opatřený takzvaným SSL protokolem, díky čemuž si můžete v adresním řádku všimnout zkratky HTTPS, která zaručuje bezpečnost celého serveru. Nenechte se zmást. To, že má společnost zabezpečené webové stránky, nevypovídá nic o její důvěryhodnosti.

I když mohou webové stránky LiteGap na první pohled působit profesionálně, mají i přesto určité rezervy, které vám mohou napovědět, že vše nebude tak růžové, jak by se mohlo zdát. Hned na úvodní stránce si můžete všimnout špatného překladu, který zní “Maximalizuje své obchodní zisky.” místo “Maximalizujte své obchodní zisky.” To samé platí o použitém fontu, který nepodporuje českou diakritiku a vše působí na konec spíše amatérsky.

I když někdo může tyto drobnosti považovat za nedůležité, není tomu tak. Chyby v překladu či odfláknuté texty jsou první známkou toho, že projekt nemusí být tak seriózní, jak se tváří. Pravděpodobně se jedná jen o jednu z mnoha jazykových mutací, které zakladatel této “firmy” provozuje. Tímto způsobem se pravděpodobně snaží vypadat důvěryhodně i v jiných zemích.

Účtuje si podezřele vysoké poplatky

V úvodu jsme se zmínili o tom, že nám LiteGap nápaditě připomíná jiného velmi pofidérního brokera – Alps Markets. S ním má kromě vzhledu společné i smluvní podmínky spolu s poplatky, které jsou opravdu vysoké.

Poplatek za výběr z účtu

Prvním z podezřelých poplatků je ten za výběr z účtu v minimální výši 30 dolarů (cca 640 Kč) a v maximální výši 3 500 dolarů (cca 74 760 Kč). Ani u těch nejdražších brokerů takto vysoké poplatky nenajdete. Pro porovnání e-Toro si za výběr účtuje jednotný poplatek ve výši 5 dolarů (cca 106 Kč).

Poplatek za neaktivitu

LiteGap si stejně jako Alps Markets účtuje měsíční poplatek za neaktivitu ve výši 500 USD či EUR, a to po dvou měsících kdy svůj obchodní účet nepoužíváte. Pokud si založíte obchodní účet a až poté přijdete na to, že se jedná o podvod, bude si LiteGap i přesto dále účtovat tento poplatek.

Servisní poplatek

Společnost si mimo jiné účtuje i 0,5% měsíční servisní poplatek, který opět nenajdete u většiny běžných brokerů.

LiteGap si účtuje podezřele vysoké poplatky včetně poplatku za neaktivitu – pravděpodobně se tak snaží z klientů vylákat další peníze i v případě, že již vědí, že se jedná o podvod.
LiteGap si účtuje podezřele vysoké poplatky včetně poplatku za neaktivitu – pravděpodobně se tak snaží z klientů vylákat další peníze i v případě, že již vědí, že se jedná o podvod.

Ale i kdyby všechny tyto poplatky jejich uživatel zaznamenal a snažil se jim vyhnout, je malá pravděpodobnost, že by se mu podařilo své peníze dostat z programu LiteGap zpět na svůj účet.

LiteGap je napojený na další podvodné projekty

Stejně jako Alps Markets je i LiteGap napojený na další podvodné projekty jako je například námi recenzovaný Bitcoin Revolution. Podle slov některých uživatelů je po registraci u tohoto projektu následně vytvořen účet u LiteGap, kam jsou posílány i veškeré vklady.

Sídlí v ráji finančních podvodníků

Aby mohli podvodníci bez postihu pokračovat ve svých praktikách, potřebují pro to vyhovující podmínky. Ty jim nabízí především dvě země, a to souostroví Svatý Vincenc a Grenadiny a Marshallovy ostrovy, kde regulaci finančních společností neberou nějak zvlášť vážně. Jak už asi tušíte, LiteGap sídlí právě na souostroví Svatého Vincence a Grenadiny.

Co je to AnyDesk a proč si ho neinstalovat do počítače?

Logo AnyDeskAnyDesk je speciální počítačový program, pomocí kterého může kdokoli ovládat váš počítač na dálku, aniž byste o tom věděli. A není náhoda, že zrovna zaměstnanci LiteGap ho svým uživatelům doporučují, někdy prý do jeho instalace uživatele vysloveně tlačí.

Po jeho nainstalování získá váš “poradce” přístup nejen k vašemu počítači, ale i k datům v něm, včetně hesel a osobních údajů, která mohou dále využívat, jak se jim zlíbí.

Během provádění transakce jsou lidé z LiteGap přes AnyDesk připojeni ke svým obětem, čímž mají umožněný volný přístup k informacím o jejich bankovním účtu či kreditní kartě.

V takovém případě by se mohlo stát, že podvodníci převedou volné finanční prostředky z účtu oběti na svůj vlastní a podvedený uživatel tak přijde o všechny své úspory.

Co dělat, pokud jste již provedli vklad u LiteGap?

Každý dělá chyby, a to i takové, které dokážou pořádně provětrat vaši peněženku. Na lítost však není čas, hlavní je totiž jednat. Jestli se i vy řadíte mezi klienty LiteGap, kteří mají s LiteGap negativní zkušenosti, máte hned několik možností, jak se pokusit dostat své peníze zpět nebo alespoň ochránit finance, které vám zbyly.

Zamezte brokerovi přístup ke svému počítači a účtu

Úplně prvním krokem, který byste měli provést, je odříznout brokera od přístupu k vašemu počítači. Odinstalujte si tedy co nejdříve program AnyDesk, TeamViewer nebo další programy, které podvodník do vašeho počítače dostal. Pokud měl byť jen pár chvil volný přístup, mohl na pozadí také nainstalovat i další programy, o kterých nevíte. Nejbezpečnější by tedy bylo smazat celý počítač a převést ho do továrního nastavení.

Dále je rozhodně nutné ochránit váš bankovní účet. Nejlepším řešením je rychlá blokace vaší kreditní karty, kterou můžete provést ve svém internetovém bankovnictví, aplikaci své banky nebo přímo v bance. Změňte si také přihlašovací údaje k těmto účtům.

Ochraňte svoji identitu

Po vyplnění registrace a verifikace (pošlete brokerovi ofocené doklady totožnosti) získá broker bohužel i vaše osobní údaje, které může využít dle libosti a způsobit vám další problémy. I zde je potřeba rychle jednat a zablokovat své doklady, což můžete provést na úřadě nebo na policii, kde nahlásíte jejich ztrátu.

Jestli jste brokerovi neposlali žádné peníze a pouze u něj vyplnili vstupní formulář bez verifikace, nemusíte nic řešit. Jediné, co vás čeká, jsou otravné telefonáty z různých čísel či e-maily.

Požádejte banku o chargeback

Během třinácti měsíců od platby můžete využít takzvaný chargeback, pomocí kterého by mohla vaše banka vrátit odeslané peníze zpět na váš bankovní účet. Jako první musíte kontaktovat již zmíněnou banku a popsat ji vaši nastalou situaci, k čemuž muže požadovat i veškerou dostupnou dokumentaci (například e-maily od brokera).

Někdy se může stát, že banka vaší žádosti nevyhoví. Důvodem může být samotný broker, který banku přesvědčí, že se nejedná o podvod a vy jste s odesláním peněz souhlasili. Za tímto účelem může využít dokončenou verifikaci účtu, kterou prakticky potvrzujete, že jste se vším srozuměni. Pak již bohužel pravděpodobně není možné dělat nic jiného, než se obrátit na policii.

Konfrontujte brokera

Pokud vám banka neschválí žádost o chargeback, budete muset začít vše řešit na vlastní pěst a konfrontovat samotného brokera skrze e-maily či telefonáty. Jelikož ale většina podvodných brokerů se svými klienty nekomunikuje, je pravděpodobné, že ve svém snažení nebudete úspěšní.

Několika klienty s negativní zkušeností nám bylo sděleno, že LiteGap používá tato telefonní čísla:

  • 48 516 634 190
  • 381 679 158
  • 566 809 500
  • 296 182 821
  • 467 027 805
  • 381 670 383

Získat nové telefonní číslo pro ně však rozhodně nebude problémem.

Jaké jsou praktiky Lite Gap a na co si dát pozor

Často se můžete s LiteGapem setkat nepřímo skrze podvodné reklamy na internetu a sociálních sítích. Po jejich rozkliknutí se následně ocitnete na webových stránkách, které mají pouze jediný úkol, a to přesměrovat vás na formulář a získat vaše osobní údaje (jméno, příjmení a telefonní číslo).

Některé z reklam, které jsou s LiteGap pravděpodobně spojeny

Možná se ptáte – proč to všechno? Odpověď je jednoduchá. Podvodníci se s vámi totiž poté mohou spojit – ať už telefonicky, nebo přes e-mail, a nalákat vás do svojí “pasti”.

Zde se začíná celá situace dotýkat i nás samotných, tedy Finexu.cz. V mnoha případech se podvodníci během telefonátů vydávají za zaměstnance našeho portálu a snaží se své potenciální oběti přinutit, k tomu, aby si do počítače nainstalovali program AnyDesk.

POZOR! My svým čtenářům ani klientům kryptoměnové směnárny bez vyžádání nikdy netelefonujeme a už vůbec jim nenabízíme po telefonu žádné produkty spojené s investováním!

Pokud jste obdrželi podobný telefonát, rozhodně se jedná o nekalou praktiku třetí strany a ať už nabídka zní jakkoli lákavě, doporučujeme ihned kontakt utnout!

Pomocí programu AnyDesk získají přístup k vašemu počítači a pomohou vám nakoupit kryptoměny na naší kryptoměnové směnárně Finex.cz nebo u jiného provozovatele těchto služeb. Zároveň vám během celého procesu založí i účet u LiteGap, kde budete moci sledovat, jak se vaše finance rychle “zhodnocují”.

Vše je ale opět pouze iluze, pomocí které se snaží klienty donutit, aby i nadále vkládaly své peníze na obchodní účet. Během několika týdnů se tak může celková ztráta vyšplhat z 5 000 Kč až na desetitisíce ne-li stovky tisíc korun, které podvodníci buď odcizí z vašeho bankovního účtu, nebo je zablokuje na obchodním účtu své platformy.

Poznámka

Během komunikace s LiteGap se můžete setkat se jmény jako: Lukáš Kadlec, pan Michal nebo pan Beneš. Žádný z těchto lidí v našem portálu však nikdy nepracoval a představí-li se našim jménem, lže!

Zkušenosti podvedených uživatelů

Velká část uživatelů popisuje stejné zkušenosti, podle kterých s nimi broker přestane komunikovat ihned poté, co převedou peníze na svůj obchodní účet. V jiných případech zase společnost neustále prodlužuje verifikaci, kterou vyžaduje pro povolení výběru z účtu. Jelikož se jedná opravdu o nový projekt, začaly se negativní recenze objevovat především v posledním měsíci, což bohužel bude pravděpodobně pouze předvoj a poškozených uživatelů bude mnohem více.

Na internetu se můžete samozřejmě setkat i s kladnými recenzemi včetně těch, které jsou publikovány i některými zahraničními weby. Vždy si všímejte data publikace kladných komentářů, které jsou převážně přidávány ve stejný den v rozmezí několika hodin. Komentáře často doslova hýří superlativy, což již samo o sobě vypadá podezřele.

Klienti LiteGap si často stěžují na to, že s nimi broker přestal komunikovat a nechce jim vrátit peníze zpět.
Klienti LiteGap si často stěžují na to, že s nimi broker přestal komunikovat a nechce jim vrátit peníze zpět.
Klienti LiteGap si často stěžují na to, že s nimi broker přestal komunikovat a nechce jim vrátit peníze zpět.
Klienti LiteGap si často stěžují na to, že s nimi broker přestal komunikovat a nechce jim vrátit peníze zpět.
LiteGap s klientkou přestal komunikovat ihned poté, co provedla vklad na svůj obchodní účet.
LiteGap s klientkou přestal komunikovat ihned poté, co provedla vklad na svůj obchodní účet.

Naši redakci dokonce několik z jejich uživatelů kontaktovalo a sdíleli s námi vlastní zkušenosti. Níže naleznete jejich přepis, který více méně dokazuje, informace uvedené v tomto článku. Další informace můžete nalézt v sekci komentářů pod tímto článkem.

Zaměstnanci této pochybné firmy se ani nestydí vydávat za někoho, kým ve skutečnosti vůbec nejsou!

Zkušenost uživatele “Zdeňka”:
“Volal mi Lukaš Kadlec, že je z litegap, a přes vas mi otevře učet u litegap nakupem kryptoměny. V počitači mi odklikl, že se vším souhlasím, takže se obchod uskutečnil aniž bych to chtěl. Vystupoval jako zaměstnanec litegapu.”

Zkušenosti uživatele “Igora”:
“Dobrý den. Upozorňuji na podvodné jednání LiteGap. Podvodným způsobem mě připravili o nemalou částku z účtu. Použili moji web kameru, dálkové ovládání PC, ověření počátečního vkladu, atd.”

(Jména uživatelů byla kvůli jejich soukromí upravena.)

Závěr k brokerovi LiteGap

LiteGap je další projekt, který sází na profesionální zpracování webových stránek a přesvědčivé telefonní operátory. Zpočátku je poměrně těžké rozpoznat, zda se jedná o seriózní startup nebo podvod, který vás dokáže připravit o vaše celoživotní úspory.

Navíc je zde vysoká pravděpodobnost, že za LiteGap stojí úplně stejná osoba či skupina lidí, která vytvořila i Alps Markets, který pravděpodobně již okradl stovky klientů po celém světě. Když zvážíme všechny dosavadní informace, nelze pochybovat o tom, že je LiteGap nefalšovaný podvod, kterému byste se měli vyhnout obloukem.

Nakonec je nutné zmínit, že při výběru brokera byste měli být opravdu obezřetní a snažit se ověřit co nejvíce dostupných informací. O tom, jak si vybrat důvěryhodného, a hlavně bezpečného brokera si můžete přečíst zde – Srovnání brokerů pro obchodování akcií 2021.

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (18 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Petr

Zdravím, jsem také jeden z těch, co naletěli pracovníkům litegapu. Rád bych věděl, zda někdo z podvedených zkusil využít možnosti chargebacku u své banky a jak uspěl a také, jaká byla reakce policie při podání trestního oznámení na tuto společnost. Díky za info Petr.

Helena

Dobrý den, také jsme naletěli, požádali jsme banku o chargeback, ale nevyhověli nám. Policii jsme kontaktovali, případ odložila, že je to nevyšetřitelné. Tudíž jsme přišli o veškeré úspory na účtu, které si Litegap stáhli podvodně z našeho účtu. Poradí někdo, co dál udělat?

Eliška

Dobrý den,

mohu se zeptat, jestli máte nějakou představu, do kdy nebude možné přes finex směnárnu nakupovat btc z důvodu těchto podvodů i pod částku 0,01 btc?

Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Eliško. Před pár dny jsme min. částku snížili na 0,007 BTC a věříme, že brzy dojde k dalšímu snížení. Nicméně v případě, že by se podvody začaly znovu objevovat, bychom byli nuceni limity znovu zpět zvýšit.

Zora

Zdravím, také jsem naletěla přesně podle Vašeho popisu. Pustila jsem je do svého PC přes AnyDesk i do mobilu. Fotila jsem se s občankou. Mám si nechat vystavit novou občanku? Vše jsem nahlásila na Policii. Počítač jsem odstavila. Účty a karty zablokovala. Ztráta nejen peněz ale i času.
Zpětně rekonstruuji, co se vlastně stalo. Zaregistrovala jsem se na Finex.cz. Volal mi “poradce”. V e-mailech mi Lite Gap Support děkoval za registraci. Pak na Coinbase a Binance převedl peníze z mého účtu a dále je ihned odesla do neznáma. Oba tyto “účty” jsou nulové.
Jako první byla 5.9.2021 akce dle telefonu, že jsem dobrovolně odeslala 6.000,- na účet 103093078/2250, vs 2109051738 s textem “kupuji Bitcoiny na webu Finex.cz”. Tak mi zajímá, zda je toto už součást podvodu nebo mám šanci tyto peníze získat zpět. Díky Zora

Redakce Finex

Dobrý den, je nám líto Vaší situace, nicméně abychom vše uvedli na pravou míru, tak u nás na Finex.cz jste dle Vámi zadané e-mailové adresy registraci neprováděla. My s těmito “poradci” nemáme vůbec nic společného. Nákup, který ve svém komentáři zmiňujete, byl opravdu uskutečněn a bitcoiny byly odeslány na adresu, kterou jste v moment vytváření objednávky uvedla. Pokud Vám s tím pomáhal tento “poradce”, pak jsou bitcoiny pravděpodobně nyní na jeho peněžence a bohužel se k nim nedostaneme ani my, ani Vy.

zuza

Dobrý den.
Taky jsem se nechala nachytat jako ostatní.
Lite Gap za neaktivitu chce účtovat jak uvádějí v podmínkách 500 EUR.
Když jsem poslala e-maily na zrušení účtu nedočkala jsem se odpovědi a tak vás prosím co mám proto udělat aby po mě nevymáhali tuto částku a ještě jiné poplatky.

Děkuji za odpověď

kuba

zdravím když sem registraci nedokončil a mají jen jméno a email hrozí mi něco myslím třeba ten poplatek za neaktivitu

Redakce Finex

Dobrý den, Kubo. Ne, toho se rozhodně bát nemusíte. Jen si dejte pozor na podvodné e-maily nebo telefonáty, které byste nyní mohl začít dostávat.

Kuba

Nebo spíše takhle na stránce jsem zaregistrovaný ale neposílal jsem žádné osobní údaje číslo karty ani jsem nic nestahoval

Redakce Finex

Dobrý den, pak by to snad mělo být bez problému.

Jiřina

Také jsem naletěla. Bohužel neumím moc na počítači, tak mi pan Petr HOFMAN radil. Bohužel si mě i fotil z web kamery. Působil velmi věrohodně a já blbka dělala co řekl. Peníze z účtu odešly, naštěstí jsem použila řidičák. Když jsem prozřela a chtěla od smlouvy odstoupit, psala jsem na všechny emaily co byly uvedeny a vše se vrátilo jako nedoručitelná zpráva. Dovolat se je marné. Okamžitě jsem zablokovala karty a dávám trestní oznámení na policii, ale bojím se o počítač, je manželův a samozřejmě o tom neví. Je to apple. Vymazela jsem any desk, ale nevím jestli je to dostačující. Nechtěla jsem, aby manžel o tom věděl. Kdo mi poradí. Peníze jsem už odepsala. Ale ten počítač, to by mě manžel asi zabil!

Miroslav

Také jsem naletěl jako paní Jiřina a i když jsem reagoval 30 min. po skončení telefonátu a zblokoval
účet i kartu. Přišel jsem o jednodenní maximální výběr (300000) a z karty 20 tis.Druhý den oznámení
na PČR.Tak nevím z čeho vnuk dostaví domek.

J.

Tak bohužel jsem jim naběhl… několika násobně víc než kolega víše…
Nejhorší je, že není dovolání a další, že vůbec reklama na tuto věc se objevila na idnes.cz a co více s Janem Krausem..
Prostě smutný příběh.

Vzhůru lepším zítřkům.

Martin

Taky jsem si naběhl, telefonující vystupovala pod jménem Ilona Semrádová číslo 296 330 831, do počítače jsem je nepustil, ale zaplatil jsem registraci 250usd (5600czk) na základě mailu:
17. 9. 2021, 14:57
Ilona Semradova ilona.s @ litegap.com
LiteGap
Číslo účtu – 1022382534/6100
Částka – 5600 kč
Variabilní symbol – 13010308
Sprava pro příjemce – vaše jméno a příjmení
Po odeslání částky zašlete prosím potvrzení transakce
S pozdravem, Ilona.S

Pak ještě volali z 354 978 427 a 515 822 835, dál mlžili a chtěli přístup k pc, po razantním odmítnutí a žádosti o vrácení složené částky se už neozývají.

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Částku bohužel již (dle našich zkušeností) zpět nedostanete, ale na druhou stranu je dobře, že to skončilo “pouhými” pěti tisíci.

František

Dobrý den.
Taky mě dostali jako Martina a další.
S tím že těch 5600kč už neuvidím jsem smířený ale chci se prosím zeptat jak to dále funguje s poplatkami které si LiteGap za neaktivitu chce účtovat jak uvádějí v podmínkách ale když chci účet zrušit e-mailem tak na moje e-maily nereagují.Mám se obrátit na PČR a oznámit podvodné jednání této spol.Mám totiž obavy aby po mně nechtěli za každý měsíc neaktivity 500USD.
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Františku. Určitě se nemusíte bát, že by po Vás chtěli zaplatit poplatky za neaktivitu nad rámec Vašeho “vkladu”. Pokud nemají přístup do Vašeho počítače, bankovnictví, ani k údajům Vaší karty, tohoto se bát nemusíte. Sami by rozhodně “k soudu” neuhrazené poplatky brát nechtěli, když se skrývají, co to jde…

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.