Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Nejvíce obchodované akcie na Degiro za rok 2018. A jaký bude rok 2019?

Nejvíce obchodované akcie na Degiro za rok 2018. A jaký bude rok 2019?

Nejvíce obchodované akcie na Degiro za rok 2018. A jaký bude rok 2019?

Pokud akciového brokera Degiro ještě neznáte, je nejvyšší čas se seznámit, jelikož tato společnost patří ve své kategorii k těm nejoblíbenějším, určitě byste ji měli znát.

Nizozemská společnost Degiro je na trhu už relativně dlouho, konkrétně od roku 2008. V tu dobu však poskytovala své služby pouze velkým investorům, pro ty malé se otevřela až v roce 2013 a nyní operuje ve více než 18 evropských zemích. Degiro na svém Twittrovém účtu zveřejňuje celkem zajímavá data o oblíbenosti obchodování určitých akcií a další informace. My jsme se rozhodli vám právě tyto informace ukázat.

Jak vypadal rok 2018 u Degiro?

Zajímá vás, jaké akcie se u brokera Degiro v minulém roce obchodovaly nejvíce? Pojďme na to!

Za rok 2018 se nejvíce obchodovalo s akciemi Facebooku a Tesly. Facebook si během roku 2018 prošel velmi trnitou cestou, a to především kvůli skandálu se zneužíváním dat z prosince 2018, kdy se jeho akcie propadly o 7 %. Poté se mu během ledna a února docela dařilo až do teď, kdy ceny klesly o 2,13 %. Nyní se ceny akcií pohybují kolem 165 USD.

Podle dat to vypadá, že se u nás nejvíce obchodovaly akcie Micron Technology, to je celkem překvapení. Tedy aspoň pro nás. Obchodovali jste v roce 2018 akcie Tesly, nebo Facebooku?

broker degiro akcie

Tesla naopak zaznamenala jeden z největších poklesů na konci září, kdy se hodnota jejich akcií snížila o více než 13 %.

Jak je patrné z obrázku níže, minulý rok byl prvním rokem, co index Euro Stoxx 50 od roku 2011 skončil u brokera Degiro v červených číslech. Čím to? Po takové době. Jako další pak hodně ztratilo na popularitě obchodování akcií Deutsche Bank. Tyto akcie se pak úplně přestaly obchodovat v září.

Naopak společnost Nokia zaznamenala největší růst ze všech a ING se stala nejobchodovanější akcií. Co myslíte, udrží si dané akcie svoji popularitu i pro tento rok? Obchodujete některé z těchto akcií?

degiro broker

Jak vypadá začátek nového roku?

Rok 2018 jsme si v krátkosti shrnuli. Jak vypadal začátek nového roku u brokera Degiro? Udržely si akcie své pozice?

Euro Stoxx 50 si relativně polepšil, jelikož se tomtu indexu v lednu 2019 dařilo nejvíce. Euro Stoxx 50 zažil nárůst o 5,26 %, což je nejvíce od března roku 2017. I když byl leden dobrým měsícem pro tento index, pro cenu akcií Apple úplně šťastný nebyl. Cena akcií Apple v lednu propadla o 10 %, kvuli nepovedému obchodu v Číně a jednalo se tak o „nejhorší den“ za posledních 6 let.

I přesto se ale akcie Applu v lednu zařadily mezi nejobchodovanější. Teď se jeho hodnota pohybuje kolem 186 USD s nárůstem o 1,30 %. Mezi další úspěšné akcie patří také Wirecard, ING a Santander.

broker degiro rok 2019

Co je pro vás největším překvapením? Obchodujete u brokera Degiro? Podělte se s námi o vaše zkušenosti níže v komentářích. Děkujeme. 

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo