Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volné peníze? Zauvažujte o investici do těchto 3 akcií!

Technologické akcie zažily v posledním roce velký růst díky očekávanému snížení úrokových sazeb. Nyní, když se Nasdaq pohybuje blízko historických maxim, by někteří investoři mohli uvažovat o výběru zisků, ale stále existují akcie, které by mohly dále růst.

Publikováno
Máte volné peníze? Zauvažujte o investici do těchto 3 akcií!
Zdroj: depositphotos.com

V uplynulém roce mnoho technologických akcií rostlo díky vyhlídkám na snížení úrokových sazeb. Ale vzhledem k tomu, že se technologický Nasdaq nyní pohybuje poblíž svých historických maxim, může se zdát, že je ten správný čas vybrat zisky u některých z těchto akcií, než se medvědi vrátí.

To je rozumná strategie, nicméně není od věci, aby investoři stále do svých portfolií přidávali další kvalitní technologické akcie, místo aby je narychlo likvidovali. Zajímavě se mohou stále jevit následující tři akcie: Nvidia, Meta Platforms a CrowdStrike.

1. Nvidia

Nvidia, přední světový výrobce grafických procesorů, je jednou z nejžhavějších růstových akcií na trhu. Její akcie za poslední tři roky vzrostly o více než 560 %, protože explozivní růst trhu s umělou inteligencí (AI) přiměl mnoho společností k nákupu jejích špičkových čipů pro datová centra, které zpracovávají úlohy AI.

Tento prudký růst zpočátku překvapil medvědy. Ještě ve fiskálním roce 2023 (který skončil v lednu 2023) se růst jejích tržeb zastavil, zatímco očištěný zisk na akcii klesl o 25 %. Toto zpomalení bylo způsobeno poklesem trhu s osobními počítači po pandemii a makroekonomickými protivětry pro trh datových center.

Ve fiskálním roce 2024 však příjmy a očištěný zisk na akcii vzrostly o 126 %, respektive 288 %, protože popularita ChatGPT zažehla bouřlivý požár na trhu generativní umělé inteligence.

Pro fiskální rok 2025 analytici očekávají, že tržby a očištěný zisk na akcii společnosti vzrostou o dalších 84 %, respektive 93 %, protože poptávka po nových čipech umělé inteligence nadále převyšuje dostupnou nabídku. To jsou neuvěřitelná tempa růstu pro akcie, které se obchodují za 39násobek forwardového zisku (forward P/E poměr).

Dlouhodobý růst Nvidie by nakonec mohla přiškrtit konkurence ze strany levnějších grafických procesorů pro datová centra od AMD, čipů od poskytovatelů cloudových služeb (Amazon, Microsoft) a zpřísňující se omezení vývozu jejích čipů do Číny.

Prozatím však pravděpodobně zůstává nejjednodušším způsobem, jak profitovat ze sekulární expanze globálního trhu s umělou inteligencí.

3 důvody, proč investovat do akcií Nvidia:

 • Vedoucí postavení na trhu s umělou inteligencí: Nvidia dominuje trhu s umělou inteligencí a grafickými procesory a ovládá zhruba 90 % trhu s grafickými procesory pro pokročilé výpočetní aplikace. Tuto silnou pozici posilují její špičkové technologie a důsledné inovace.
 • Růst tržeb: Společnost vykazuje výrazný růst příjmů, který je způsoben vysokou poptávkou po čipech pro umělou inteligenci, což odráží rostoucí závislost na technologiích umělé inteligence.
 • Expanze na nové trhy: Nvidia diverzifikuje svou nabídku, včetně výpočtů AI prostřednictvím modelu založeného na službách a rozšiřuje svá softwarová řešení. Tyto nové iniciativy pravděpodobně přinesou další zdroje příjmů a zvýší ziskové marže.

Rizika akcií Nvidia:

 • Geopolitické a regulační výzvy: Společnost čelí rizikům plynoucím z geopolitického napětí a regulačních výzev, zejména v souvislosti s omezením vývozu do Číny. Tyto faktory by mohly ovlivnit její schopnost udržet si podíl na trhu a dodavatelské řetězce.
 • Konkurence: I když Nvidia v současné době vede na trhu s umělou inteligencí a grafickými procesory, společnosti jako AMD a Intel vyvíjejí konkurenční produkty. To by mohlo potenciálně snížit podíl společnosti Nvidia na trhu a její ziskové marže, pokud by konkurenti vyrovnali výkonnostní rozdíly.
 • Ekonomická nejistota: Makroekonomické faktory, jako je inflace a potenciální zvýšení úrokových sazeb, mohou ovlivnit celkové podmínky na trhu. Hospodářský pokles by mohl snížit výdaje firem a spotřebitelů na špičkové technologie, což by mělo dopad na tržby společnosti.

2. Meta Platforms

Společnost Meta Platforms – světová jednička v oblasti sociálních médií, která vlastní Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp – zaznamenala v posledních třech letech více než 50% nárůst ceny akcií, i když se potýkala s těžkými problémy.

V roce 2022 se tržby společnosti Meta snížily o 1 % a zisk na akcii o 38 %. Toto zpomalení bylo způsobeno změnami společnosti Apple v oblasti ochrany soukromí v systému iOS, intenzivní konkurencí ze strany TikToku společnosti ByteDance a makroproblémy na trhu digitální reklamy.

Zároveň společnost zvýšila výdaje na svůj nerentabilní segment Reality Labs. Tato kombinace zpomalujícího se růstu a vyšších výdajů býky vyděsila.

V roce 2023 však tržby společnosti vzrostly o 16 % a zisk na akcii o 73 %. Proti změnám v systému iOS od společnosti Apple se Meta postavila novými nástroji pro sběr dat od prvních stran, rozšířila svůj náskok před společností TikTok rozšířením služby Reels a kompenzovala klesající ceny reklamy větším počtem zobrazení.

Přilákala také příliv výdajů od čínských e-commerce a herních společností, které chtěly oslovit více zahraničních zákazníků. Schválila také zpětný odkup akcií v hodnotě 50 miliard dolarů a zahájila výplatu dividendy.

Pro rok 2024 analytici očekávají, že tržby a zisk na akcii Meta Platforms vzrostou o 18 %, respektive 36 %. To jsou solidní tempa růstu pro akcie, které se obchodují za 24násobek forwardového zisku.

3 důvody, proč investovat do akcií Meta Platforms:

 • Silné zdroje příjmů: Meta má diverzifikované zdroje příjmů z reklamy na Facebooku a Instagramu a prostřednictvím Metaverse expanduje do virtuální a rozšířené reality. Tato diverzifikace pomáhá stabilizovat příjmy a poskytuje příležitosti k růstu.
 • Velká uživatelská základna: Platformy společnosti Meta se mohou pochlubit miliardami aktivních uživatelů, což inzerentům poskytuje obrovské publikum. Tato velká uživatelská základna je cenným přínosem pro udržení a růst příjmů z reklamy.
 • Inovace v oblasti VR/AR: Investice společnosti do technologií VR/AR, včetně řady Oculus a iniciativ Metaverse, ji staví do čela další vlny digitální interakce. Tyto inovace mohou podpořit budoucí růst a otevřít nové zdroje příjmů.

Rizika akcií Meta Platforms:

 • Ochrana soukromí a regulační otázky: Meta čelí značné regulační kontrole a potenciálním pokutám souvisejícím s otázkami ochrany osobních údajů. Přetrvávající regulační problémy by mohly vést ke zvýšení nákladů na dodržování předpisů a ovlivnit ziskovost.
 • Konkurence: Trh digitální reklamy je vysoce konkurenční, s velkými hráči, jako je Google, a novými platformami, jako je TikTok. Intenzivní konkurence může tlačit na tržní podíl společnosti Meta a její příjmy z reklamy.
 • Nejistota úspěchu projektu Metaverse: Přestože Metaverse představuje příležitosti, jeho vývoj je nákladný a jeho úspěch nejistý. Vysoké investice do nevyzkoušeného trhu by mohly zatížit finanční zdroje bez zaručené návratnosti.

3. CrowdStrike

CrowdStrike je jednou z nejrychleji rostoucích společností v oblasti kybernetické bezpečnosti na světě.

Na rozdíl od mnoha svých konkurentů, kteří své služby instalují prostřednictvím zařízení umístěných na místě, poskytuje společnost CrowdStrike své komplexní bezpečnostní nástroje pouze jako cloudové služby – které se hůře nahrazují, jsou nákladově efektivnější a snáze se škálují s rozšiřováním organizace.

Příjmy společnosti vzrostly ve fiskálním roce 2023 (který skončil v lednu 2023) o 54 % a ve fiskálním roce 2024 vzrostly o 36 %. Její růst se zpomalil, protože v důsledku makroekonomických překážek bylo pro společnost obtížnější uzavírat s velkými zákazníky dlouhodobější smlouvy.

V důsledku toho její čisté nové roční opakované příjmy (ARR) v první polovině fiskálního roku 2024 poklesly. Ve druhé polovině fiskálního roku 2024 se však čisté nové ARR opět meziročně zvýšily.

Tuto stabilizaci podpořilo zvýšení jejího podílu na trhu, nové vládní zakázky a využití generativní umělé inteligence v rámci její platformy rozšířené detekce a reakce (XDR). Společnost také prodává více modulů kybernetické bezpečnosti křížově svým stávajícím zákazníkům.

Pro fiskální rok 2025 analytici očekávají, že tržby CrowdStrike vzrostou o 30 % a očištěný zisk na akcii o 27 %. Její akcie se mohou zdát v porovnání s konkurenčními společnostmi drahé na úrovni 88násobku forwardového zisku, ale její rychlý růst a výhoda včasného hráče v oblasti cloudové kybernetické bezpečnosti mohou ospravedlňovat její prémiové ocenění.

3 důvody, proč investovat do akcií Crowdstrike:

 • Přední řešení kybernetické bezpečnosti: CrowdStrike je lídrem v oblasti cloudové ochrany koncových bodů a zpravodajství o hrozbách, což je v době rostoucích kybernetických hrozeb klíčové. Její pokročilé schopnosti v oblasti umělé inteligence a strojového učení zvyšují účinnost zabezpečení.
 • Dobré finanční výsledky: Společnost vykazuje konzistentní růst tržeb a ziskovosti díky rozšiřujícímu se přijetí zákazníky a opakovaným příjmům z předplatného platformy Falcon.
 • Rostoucí poptávka na trhu: S tím, jak se kybernetické hrozby stávají sofistikovanějšími, roste poptávka po pokročilých řešeních kybernetické bezpečnosti, jaká poskytuje CrowdStrike. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat, což povede k trvalému růstu příjmů.

Rizika akcií Crowdstrike

 • Intenzivní konkurence: Trh kybernetické bezpečnosti je vysoce konkurenční a mnoho hráčů nabízí podobná řešení. Společnosti jako Palo Alto Networks a Symantec představují významnou konkurenci, která může ovlivnit podíl Crowdstrike na trhu a jeho cenovou sílu.
 • Technologické změny: Rychlé technologické změny vyžadují neustálé inovace. Neschopnost udržet si náskok před kybernetickými hrozbami a technologickým pokrokem by mohla způsobit, že řešení společnosti CrowdStrike budou méně účinná nebo zastaralá.
 • Ekonomické podmínky: Hospodářský pokles může ovlivnit výdaje na IT, včetně rozpočtů na kybernetickou bezpečnost. Pokud společnosti sníží výdaje během ekonomického zpomalení, mohlo by to mít negativní dopad na růst příjmů společnosti CrowdStrike.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.