Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie CrowdStrike: Příběh 800% růstu, který zdaleka není u konce!

Aktuální býčí trh je stále ještě mladý a AI akcie ještě neřekly své poslední slovo. Stále je čas vstoupit na trh, investovat a využít tento boom.

Publikováno
Akcie CrowdStrike: Příběh 800% růstu, který zdaleka není u konce!
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 lednu dosáhl nového historického maxima, čímž byl oficiálně uznán aktuální býčí trh, který nemalou měrou pohání ceny akcií firem kolem umělé inteligence (AI).

Přestože některé AI akcie, jako Nvidia, už vyrostly tak vysoko, že si lze jen těžko představit další rychlý růst, býčí trh je pořád mladý a lze najít tituly, které mají to nejlepší ještě před sebou.

Dokonce jsou i takové, které kombinují oba současné nejsilnější růstové trendy.

Umělá inteligence a kybernetická bezpečnost

Rostoucí sofistikovanost a četnost kybernetických bezpečnostních hrozeb spolu s využíváním AI k vytváření realistického klamavého obsahu ženou vítr do plachet firmám, které se zaměřují na kybernetickou bezpečnost.

Například společnost Palo Alto Networks uvádí, že se jen za posledních 12 měsíců počet phishingových e-mailů zdesetinásobil, a to výhradně díky umělé inteligenci.

Nejzranitelnějším místem jsou pro každou firmu její zaměstnanci.

CrowdStrike, významný hráč na poli kybernetické bezpečnosti, zdůrazňuje, že 90 % úspěšných kybernetických útoků vzniká na koncovém bodě – na zařízeních, která zaměstnanci používají ke své práci.

Vzhledem k tomuto prostředí plného hrozeb se automatizovaná kybernetická ochrana založená na umělé inteligenci stává nepostradatelnou.

AI modely společnosti jsou vyškoleny na obrovském množství dat a denně zpracovávají ohromující 2 biliony bezpečnostních událostí.

Každou sekundu učiní více než 180 milionů rozhodnutí o indikátorech útoku, což je výkon, který je bez umělé inteligence nedosažitelný.

CrowdStrike už vystřelil, ale není pozdě

Akcie společnosti CrowdStrike vykazují pozoruhodnou výkonnost – za posledních pět let vzrostly o více než 800 %. Přestože se akcie blíží historickým maximům, důvody pro investici do akcií CrowdStrike zůstávají přesvědčivé.

Vývoj ceny akcií CrowdStrike za posledních 5 let

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Finanční výsledky společnosti odrážejí robustnost jejích služeb kybernetické bezpečnosti. Firma vykázala za fiskální rok 2024 (končící 31. ledna 2024) rekordní tržby ve výši 3 miliardy dolarů, což znamená 36% nárůst oproti předchozímu fiskálnímu roku.

Kromě toho je patrné, že se společnost zaměřuje na ziskovost, když ve stejném roce vykázala čistý zisk ve výši 89,3 milionu dolarů, což je výrazný pozitivní posun oproti čisté ztrátě 183,2 milionu dolarů ve fiskálním roce 2023.

S tržní kapitalizací 80 miliard dolarů je poměr ceny k tržbám (P/S) společnosti CrowdStrike 26,2 bodu, což je prémiové ocenění ve srovnání s konkurenčními společnostmi, jako je Palo Alto Networks, která se obchoduje s poměrem P/S 13,8. Vedení společnosti je však do budoucna optimistické.

Optimistická vize vedení

Vedení společnosti předpovídá pro fiskální rok 2025 více než 30% nárůst podnikání, přičemž tržby by mohly dosáhnout 4 miliard dolarů.

Ve fiskálním roce 2024 skončila s ročním obratem pravidelných příjmů ve výši 3,4 miliardy, které se liší od skutečných příjmů, protože měří očekávanou budoucí hodnotu stávajících předplatných.

Vedení společnosti však chce toto číslo během příštích pěti až sedmi let navýšit na 10 miliard dolarů.

Akciový trh očekává v budoucnu od akcií Crowdstrike zvýšenou výkonnost, a pokud CrowdStrike splní své prognózy, jeho současná cena akcií by mohla být považována za rozumný vstupní bod pro dlouhodobé investory.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎