Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Meta se díky poklesu obchoduje ve slevě. Vyplatí se do akcií investovat?

Akcie Meta nabídly investorům vynikající výnosy i slabší období. Jak to s nimi vypadá právě teď? Vyplatí se do této AI akcie investovat?

Publikováno
Meta se díky poklesu obchoduje ve slevě. Vyplatí se do akcií investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Meta Platforms, dříve známá jako Facebook, vykázala od svého vstupu na burzu (IPO) v roce 2012 impozantní růst a do poloviny května letošního roku její akcie vzrostly o 1 134 %, čímž výrazně překonaly technologický index Nasdaq 100.

Odraz od dna

V roce 2022 společnost čelila velkým výzvám. Potýkala se s turbulentní ekonomikou ovlivněnou rostoucí inflací i úrokovými sazbami, poklesem trhu s reklamou a nepomohly jí ani agresivní investice generálního ředitele Marka Zuckerberga do metaversa.

Akcie Mety v roce 2022 ztratily 64 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory tomu se gigant sociálních médií působivě odrazil tehdejšího dna a jen za posledních 18 měsíců akcie vzrostly o 420 %.

Růst akcií byl podpořen vynikajícími hospodářskými výsledky.

V roce 2023 Meta vykázala 15,7% skok v tržbách, po kterém následoval pozoruhodný 27,3% růst v prvním čtvrtletí roku 2024, což představuje nejrychlejší procentuální nárůst od 3. čtvrtletí roku 2021.

Tato čísla odrážejí zlepšené podmínky na trhu digitální reklamy a odolnost ekonomiky, která povzbuzuje marketingové manažery v posílení reklamních rozpočtů, z čehož těží v konečném důsledku Meta, jejíž platformy využívá denně výrazně více než 3 miliardy lidí.

Obrovské peníze investované do AI

Úspěch Mety je nejen příběhem oživení, ale také inovací, zejména v oblasti umělé inteligence (AI).

Společnost spustila chatovací asistenty pro uživatele svých aplikací a zavedla funkce generativní AI pro inzerenty, čímž zvýšila jejich schopnost cílit na konkrétní demografické skupiny.

Zuckerberg se zavázal do AI investovat ještě větší prostředky v příštích letech.

Investice do rostoucího odvětví AI si firma mohla, a v příštích letech s vysokou pravděpodobností znovu bude moci, dovolit díky obdivuhodné schopnosti generovat finanční zdroje.

Ty tvoří 58,1 miliardy dolarů v hotovosti, peněžních ekvivalentech a obchodovatelných cenných papírech – jen v loňském roce firma vygenerovala robustní volný cash flow ve výši 12,5 miliardy dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Meta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Slibný výhled, atraktivní ocenění

S očekáváním udržení silné růstové trajektorie konsensuální odhady analytiků z Wall Street předpokládají v příštích třech letech meziroční nárůst tržeb o 14,1 % a zisku na akcii o 20,5 %, což ukazuje na velmi pozitivní výhled.

Akcie Mety se v současnosti obchodují za forwardový poměr ceny k zisku (P/E) ve výši 23,6. To je poměrně atraktivní ocenění společnosti, která stále rozšiřuje svou uživatelskou základnu, má konkurenční výhody, je mimořádně zisková a slibně se prosazuje v oblasti umělé inteligence.

Ve světle těchto úvah se zdá, by investice do společnosti Meta Platforms mohla stále být velmi zajímavou příležitostí.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.