Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelně rostoucí akcie, která proměnila 10 tisíc korun na více než 4,6 milionu!

Netflix od svého IPO v roce 2002 dosáhl neskutečného růstu ceny akcií o 46 000 %. Tento příběh nejen ukazuje sílu inovace, ale také potenciál akciových trhů k budování bohatství. Je jeho růstový příběh u konce, nebo bude pokračovat?

Publikováno
Neuvěřitelně rostoucí akcie, která proměnila 10 tisíc korun na více než 4,6 milionu!
Zdroj: depositphotos.com

Akciový trh je nejlepším nástrojem, který má většina lidí k dispozici, pokud jde o budování trvalého bohatství. Za posledních dvacet let přinesl index S&P 500 včetně dividend návratnost přibližně 550 %. To je zisk, který překoná málokterá třída aktiv.

Není však překvapením, že některým jednotlivým podnikům se dařilo mnohem lépe – například Netflixu.

Akcie této streamovací společnosti jsou jedním z nejvýkonnějších titulů v poslední době. Od své první veřejné nabídky akcií (IPO) v roce 2002 cena akcií prudce vzrostla o nějakých 46 000 % a z počáteční investice 10 tisíc korun se dnes stalo 4,6 milionu.

Podívejme se na vzestup Netflixu za více než dvě desetiletí, abychom přišli na to, zda jsou dnes tyto akcie stále příležitostí k nákupu.

Aktuální vývoj ceny akcií Netflix

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Netflix vytvořil novou kategorii zábavy

První výkonný tým Netflixu v čele se spoluzakladatelem Reedem Hastingsem byl brzy přesvědčen, že internet způsobí revoluci v tom, jak lidé sledují video zábavu.

V důsledku toho přešli z podnikání zaměřeného na rozesílání DVD na podnikání plně zaměřené na streamování. Pomohlo také to, že internet byl stále rozšířenější, rychlost připojení se zvyšovala a hardwarová zařízení byla uživatelsky přívětivější.

Netflix díky těmto vylepšením infrastruktury dosáhla rychlého růstu. To, co v roce 2007 začalo jako streamovací služba pouze ve Spojených státech, se změnilo ve skutečně mezinárodní provoz.

Dnes je Netflix přítomen ve 190 zemích a teritoriích. Úspěšně se pustil do nových programových kategorií, videoher, reklamy a živých akcí.

Po letech silného růstu příjmů a počtu předplatitelů, které pokračují dodnes, se Netflix stal globální mediální velmocí.

Za posledních 12 měsíců dosáhla společnost tržeb ve výši 35 miliard dolarů a v současné době má 270 milionů členů. Tato čísla jsou o 121 %, respektive 94 % vyšší než před zhruba pěti lety v kalendářním roce 2018.

Kritici vždy poukazovali na skutečnost, že Netflix při své expanzi spaluje velké množství peněz. K jejich zděšení se i nyní jedná o společnost, která generuje slušný zisk. Poté, co loni vykázal Netflix provozní marži ve výši 21 %, vedení společnosti očekává, že v roce 2024 bude tato metrika dosahovat 25 %.

A co víc, Netflix v letech 2022 a 2023 vyprodukoval dohromady 8,5 miliardy dolarů volného peněžního toku – odhady hovoří o dalších 6 miliardách dolarů FCF v letošním roce. Tyto volné finanční prostředky pomáhají krom jiného financovat probíhající zpětné odkupy akcií.

Nemělo by být šokující, že monstrózní úspěch Netflixu v dnešní době vyústil ve velmi konkurenční odvětví streamování.

Existuje řada konkurentů, kteří nemají hluboko do kapsy, jako například Apple TV+ společnosti Apple, Disney+ společnosti Walt Disney a Amazon Prime Video od Amazonu, stejně jako mnoho poskytovatelů služeb nižšího rozsahu.

Výhoda prvního hráče na trhu však dává Netflixu obrovský rozsah a dosah, kterému konkurenti nemohou čelit.

Přehrát, nebo pozastavit?

Růst tržeb Netflixu se v budoucnu nebude podobat těm minulým. To je realita, se kterou se potenciální investoři musí vyrovnat.

Služba je z velké části plně penetrována na svém nejlukrativnějším trhu, a to ve Spojených státech, kde se bude muset více spoléhat na zvyšování cen, aby dosáhla růstu.

Vedení společnosti však poukazuje na to, že na světě je 500 milionů domácností s chytrými televizory (kromě Číny, kde Netflix není dostupný).

Na základě současného počtu 270 milionů předplatitelů má firma stále potenciál časem přidávat nové zákazníky. Ale vzhledem k tomu, že většina “nízko visícího ovoce je již otrhána”, lze předpokládat, že se expanze Netflixu oproti předchozímu desetiletí zpomalí.

Podle konsensuálních odhadů analytiků z Wall Street však bude Netflix v příštích třech letech stále zvyšovat tržby dvouciferným tempem.

Zisky by měly růst ještě rychleji.

Pokud se na tyto růstové trendy díváte s nadšením, pak se zaplacení současného poměru forwardové ceny a zisku ve výši okolo 25 bodů (forward P/E poměr) zdá být téměř jasným rozhodnutím. Jen si nezapomeňte udržet dlouhodobý investiční horizont alespoň pěti let.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎