Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 zajímavé nemovitostní akcie s dividendovým výnosem přes 10 %

3 zajímavé nemovitostní akcie s dividendovým výnosem přes 10 %

3 zajímavé nemovitostní akcie s dividendovým výnosem přes 10 %
Zdroj: depositphotos.com

Trh s nemovitostmi je již řadu let v dlouhodobém poklesu. Drahé podnájemní bydlení, předražené stavební pozemky a ještě více finančně náročnější opravy a dlouhodobá údržba. Toto jsou vše faktory, které podnikání v tomto oboru výrazně stěžují. Trh s nemovitosti je ovšem lákavý tím, že díky dlouhodobému financování, může investorům nabídnout například zajímavé dividendové výnosy, které jsou navíc v čase stabilní.

V tomto článku si představíme tři realitní společnosti, které investorům nabízejí dividendový výnos přes 10 % a také si připomeneme, že bezhlavé kupování dividendových akcií se nemusí z dlouhodobého pohledu vyplatit.

Roční relativní výkon jednotlivých oborů nemovitostí
Roční relativní výkon jednotlivých oborů nemovitostí
Zdroj: finviz.com

Zajímavý růst v posledním roce vykazují segmenty průmyslových a obytných nemovitostí. Akcie společností, které se specializují na výstavbu průmyslových hal rostly o 44,61 %, což jsou velmi dobrá čísla v rámci celého segmentu. Naopak největší pokles vykazují realitní služby, jako jsou hypotéky, nebo developerské projekty.

Ovšem bezhlavé nakupování realitních akcií, by se nemuselo vyplatit. Důvodem je dlouhodobě klesající trend akcií, který by mohl výrazným způsoben negovat dividendový zisk. Proto je i v případě investování do dividendových akcií, potřeba věnovat čas technické analýze a počkat si na tu "správnou cenu".

1) AGNC Investment Corp.

Tato společnost nabízí investorům dividendový výnos 11,43 % s měsíční výplatní frekvencí. Akcie AGNC Investment se nacházejí v dlouhodobém klesajícím trendu a v současné době se obchodují pod Volume posledního swingového pohybu.

Predikce tržeb pro rok 2022 dosahují částky 1,24 miliard USD, což je poměrně zanedbatelné vůči celkovému dluhu společnosti, který činní 47,59 miliard USD a to při tržní kapitalizaci 6,56 miliard USD. Z technického pohledu jsou pro investory zajímavé dvě cenové úrovně. První se nachází na úplných minimech, kde by mohlo dojít k nákupní reakci, nebo nad cenovou úrovní 14 USD, která by mohla těžit z právě vznikajícího supportu. Bezhlavý nákup této akcie by nemusel být ziskovou záležitostí.

Měsíční akciový graf společnosti AGNC Investment
Měsíční akciový graf společnosti AGNC Investment
Zdroj: tradingview.com

2) Chimera Investment Corporation

Rovněž velmi lákavý dividendový výnos, dokonce 11,9 %, nabízí tato společnost. Akcie Chimera Investment jsou na měsíčním grafu poměrně volatilní. V současné době se ovšem nacházejí v klesajícím trendu, který již podruhé testuje supportní zónu. Hlavní support ovšem teprve čeká na tržní reakci a to na ceně 9 USD za akcii.

Meziroční nárůst tržeb 49,8 % by mohl vypadat slibně, kdyby společnost nepočítala s poklesem tržeb v roce 2022 o téměř 500 milionů dolarů. Na vině je rostoucí inflace, která výrazným způsobem snižuje zájem lidí o hypotéky a půjčky, což je hlavní obor podnikání této společnosti.

Měsíční akciový graf společnosti Chimera Investment
Měsíční akciový graf společnosti Chimera Investment
Zdroj: tradingview.com

3) Annaly Capital Management

Nejvyšší dividendový výnos 13,04 % nabízí tato realitní společnost. Akcie Annaly Capital se rovněž nacházejí v dlouhodobém klesajícím trendu. Trh má z pohledu technické analýzy před sebou poslední supportní zónu na ceně 6 USD, která je v konfluenci s 61.8 % Fibonacciho retracementu. Annaly Capital je extrémně zadlužená. S tržní kapitalizací 9,77 miliardy USD dluží 66,77 miliardy USD. I v tomto případě stojí za propadem akcií dlouhodobě rostoucí inflace a neschopnost lidí si půjčovat kvůli vysokým úrokům.

Měsíční akciový graf společnosti Annaly Capital
Měsíční akciový graf společnosti Annaly Capital
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Tržní segment realit nabízí velmi zajímavé dividendové výnosy, které jsou ovšem investorům poskytovány v rámci dlouhodobého akciového poklesu. Obchodování dividend v klesajícím trhu může být ošemetné. Investor musí spoléhat na dlouhodobost (v horizontu vícero let), aby existovala šance na zhodnocení, jinak může dojít k minimalizaci zisku z dividendy kvůli poklesu kurzu akcií. V každé z výše uvedených ukázek je proto technická analýza velmi důležitým spojencem při investičním rozhodování.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo