Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Šipka zpět
Akademie
Finex.cz academy
Finex.cz
Finex » Technická analýza » 17. díl Seriálu technické analýzy – Swingy

17. díl Seriálu technické analýzy – Swingy

17. díl Seriálu technické analýzy – Swingy

Co je swingSwingy jsou nesmírně důležitá věc a do technické analýzy patří. Technickou analýzu provází od počátku věků a všichni, kdo už někdy viděli nějaké grafy si jich určitě všimll. Swingy jsou základní nástroj, který však určitě potřebují znát i zkušenější obchodníci. Ale co to jsou swingy? A jak se jich dá při obchodování využít?

Co je swing

Swing se nedá úplně jednoduše vysvětlit jedním slovem. Swingy jsou pohyby ceny – v jednoduchosti takové obloučky, nebo vlny, které cena dělá a vlastně se pomocí nich hýbe. Pokud se naše vlny (swingy) zvedají, máme uptrend a naopak při poklesu swingů můžeme hovořit o downtrendu. Swingy se vyskytují  a můžeme je najít na všech timeframech od M1 až po měsíční.

Na obrázku vpravo jsem naznačil, o jakých obloučcích vlastně mluvím. Je to systém, jakým se cena všech aktiv od akcií přes měnové páry až po indexy mění. Swingy tu vždy byly a vždy budou. Vždy se najde někdo, kdo bude prodávat a někdo, kdo kupuje. A právě tyto dva tábory obchodníků swingy vytváří.

Ovšem abychom byli přesní – při mluvení o swinzích mluvíme pouze o těch vrchních a spodních obloučcích, ne o celých vlnách. Mrkněte se na následijící obrázek.

Vysvětlení swingu

Na co jsou swingy

swingy a uptrendSwingy jsou, jak už jsem zmínil, jednoduchá základní metoda, podle které můžeme určit trend. Pokud se nám zvedají a tzv. swing low a swing high se opakovaně střídají vždy na vyšší ceně, bezpečně můžeme říci, že je cena v uptrendu (stoupající trend).

Pro downtrend (klesající trend) je to stejné – jen na druhou stranu. Obloučky tedy musí padat dolů. Pokud se swingy viditelně nezvyšují ani nesnižují, můžeme mluvit o mezistádiu mezi trendy – stagnace. A tím pádem i (např. po dvojitém vrcholu) otočení trendu, nebo (po odrazu od silného supportu) znovu pokračování v trendu.

Swingy a rostoucí trend

Na obrázku výše můžeme vidět stoupající trend – swingy se zvyšují. Když se přestanou zvyšovat a dochází ke stagnaci, následuje změna trendu a pokles.

Shrnutí swingů

Doufám, že jsem vše vysvětlil jednoduše. Swingy jsou jednoduchá metoda pro určení trendu podle zvedajících se a klesajících lokálních maxim a minim. 🙂 Hodně štěstí při určování trendu!

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

17. díl Seriálu technické analýzy – Swingy
4 (80%) 4 hlasování
Diskuze k tomuto článku: 9 komentářů
Majkl

Velice úctyhodné vysvětlení.Vše jednoduše popsáno,popřípadě vysvětleno ukázkou(obrázkem)..Celkové shrnutí všeho,postupování po schodech a vlastní dodatky,rady.Bomba!!!
Stejně bych měl ale pár otázek ohledně obchodování,tak bych rád poprosil o nějaké odpovědi třeba přes chat Facebooku,to už je jedno.
Každopádně děkuji za tvoje vytvoření a zpracování těchto stránek 🙂

Laura

Zamyslím. Dobrá myšlenka, děkuji. 🙂 Jak chápat zmínku o kritice? Slyšel byste rád nějakou k Vašemu seriálu? Podle mne je velmi dobře a srozumitelně zpracován. Oceňuji i pomoc v diskuzích pod články, kterou jistě brzy využiji. Přeji, ať se Vám moc daří.

Laura

A ještě jsem zapomněla moc a moc poděkovat za to, jak nám vše vysvětlujete. 🙂 Díky.

Laura

Dobrý den, ahoj, pečlivě jsem prostudovala celý seriál, prohlížela obrázky a připravovala se. Teď chci vyzkoušet demo. Je mi jasné, že se mám co učit. Kdybyste mohl sám sobě v začátcích dát dobrou radu, která by to byla?

Štěpán Petřivý – Binární Opce

Ahoj, jestli chceš jednoduchou radu, která ti však ušetří mnoho trápení, čti pozorně:

Nikdy si nebudeš vyčítat obchod, do kterého jsi nevstoupila tak, jako ten, do kterého jsi vstoupila.

Zamysli se nad tím… A díky za kritiku 😉

Goodman01

Ahoj, sice to nepatří k danému článku, ale nevím kam to mám napsat. Jaký podle vás rozdíl mezi demo účtem a opravdovém obchodováním? Myslíte, že je rozdíl třeba v psychice, že se útrácí víc peněz, když ví že nejsou opravdové.

Štěpán Petřivý – Binární Opce

Přesně tak, jediný rozdíl je v psychice. Na účtě 10 tis dolarů a pak si člověk si říká např. tak už jsem vydělal 500 USD.. No ale sám nikdy 10 000 nevloží a pak má přehnaná očekávání a na reálu to nevyjde

oldrich

dobre vyvetleno,to the point,no BS.THANKS

Štěpán Petřivý – Binární Opce

Díky Oldo, takový komentář vždy potěší. Co by tě ohledně technické analýzy ještě zajímalo? Klidně si něco řekni a já o tom můžu něco napsat. 🙂

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 97 %
eToro logo
eToro★ 93 %
Plus500 logo
Plus500★ 91 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 96 %
CoinMate logo
CoinMate★ 95 %
Bitfinex logo
Bitfinex★ 95 %
  • cashflow summer
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook