Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

17. díl Seriálu technické analýzy – Swingy

Co je swingSwingy jsou nesmírně důležitá věc a do technické analýzy patří. Technickou analýzu provází od počátku věků a všichni, kdo už někdy viděli nějaké grafy si jich určitě všimll. Swingy jsou základní nástroj, který však určitě potřebují znát i zkušenější obchodníci. Ale co to jsou swingy? A jak se jich dá při obchodování využít?

Co je swing

Swing se nedá úplně jednoduše vysvětlit jedním slovem. Swingy jsou pohyby ceny – v jednoduchosti takové obloučky, nebo vlny, které cena dělá a vlastně se pomocí nich hýbe. Pokud se naše vlny (swingy) zvedají, máme uptrend a naopak při poklesu swingů můžeme hovořit o downtrendu. Swingy se vyskytují  a můžeme je najít na všech timeframech od M1 až po měsíční.

Na obrázku vpravo jsem naznačil, o jakých obloučcích vlastně mluvím. Je to systém, jakým se cena všech aktiv od akcií přes měnové páry až po indexy mění. Swingy tu vždy byly a vždy budou. Vždy se najde někdo, kdo bude prodávat a někdo, kdo kupuje. A právě tyto dva tábory obchodníků swingy vytváří.

Ovšem abychom byli přesní – při mluvení o swinzích mluvíme pouze o těch vrchních a spodních obloučcích, ne o celých vlnách. Mrkněte se na následijící obrázek.

Vysvětlení swingu

Na co jsou swingy

swingy a uptrendSwingy jsou, jak už jsem zmínil, jednoduchá základní metoda, podle které můžeme určit trend. Pokud se nám zvedají a tzv. swing low a swing high se opakovaně střídají vždy na vyšší ceně, bezpečně můžeme říci, že je cena v uptrendu (stoupající trend).

Pro downtrend (klesající trend) je to stejné – jen na druhou stranu. Obloučky tedy musí padat dolů. Pokud se swingy viditelně nezvyšují ani nesnižují, můžeme mluvit o mezistádiu mezi trendy – stagnace. A tím pádem i (např. po dvojitém vrcholu) otočení trendu, nebo (po odrazu od silného supportu) znovu pokračování v trendu.

Swingy a rostoucí trend

Na obrázku výše můžeme vidět stoupající trend – swingy se zvyšují. Když se přestanou zvyšovat a dochází ke stagnaci, následuje změna trendu a pokles.

Shrnutí swingů

Doufám, že jsem vše vysvětlil jednoduše. Swingy jsou jednoduchá metoda pro určení trendu podle zvedajících se a klesajících lokálních maxim a minim. 🙂 Hodně štěstí při určování trendu!

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

9 komentářů k “17. díl Seriálu technické analýzy – Swingy”

  1. Velice úctyhodné vysvětlení.Vše jednoduše popsáno,popřípadě vysvětleno ukázkou(obrázkem)..Celkové shrnutí všeho,postupování po schodech a vlastní dodatky,rady.Bomba!!!
    Stejně bych měl ale pár otázek ohledně obchodování,tak bych rád poprosil o nějaké odpovědi třeba přes chat Facebooku,to už je jedno.
    Každopádně děkuji za tvoje vytvoření a zpracování těchto stránek 🙂

  2. Zamyslím. Dobrá myšlenka, děkuji. 🙂 Jak chápat zmínku o kritice? Slyšel byste rád nějakou k Vašemu seriálu? Podle mne je velmi dobře a srozumitelně zpracován. Oceňuji i pomoc v diskuzích pod články, kterou jistě brzy využiji. Přeji, ať se Vám moc daří.

  3. Dobrý den, ahoj, pečlivě jsem prostudovala celý seriál, prohlížela obrázky a připravovala se. Teď chci vyzkoušet demo. Je mi jasné, že se mám co učit. Kdybyste mohl sám sobě v začátcích dát dobrou radu, která by to byla?

  4. Ahoj, sice to nepatří k danému článku, ale nevím kam to mám napsat. Jaký podle vás rozdíl mezi demo účtem a opravdovém obchodováním? Myslíte, že je rozdíl třeba v psychice, že se útrácí víc peněz, když ví že nejsou opravdové.

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.