Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Třetí největší kryptoměna BNB překonala all-time-high. Míří na 1 000 dolarů?

První altcoin z TOP 10 největších kryptoměn, který v tomto cyklu dosáhl nového ATH, je BNB. Bude v růstu pokračovat, nebo ho budou brzdit problémy Binance?

Publikováno
Třetí největší kryptoměna BNB překonala all-time-high. Míří na 1 000 dolarů?
Zdroj: wallpapersafari.com

BNB (BNB) překonalo hranici 700 USD a vytvořilo tak nové historické maximum, což minci staví do pozice nejvýkonnějšího hráče na současném býčím trhu.

Nativní mince největší světové kryptoměnové burzy překonala v tržní kapitalizaci i gigantické nadnárodní společnosti, např. UBS, Dell, Starbucks nebo Airbnb.

Někteří odborníci a obchodníci vidí její cenu v budoucnu ještě výše, jiní se obávají problémů, které má Binance s úřady a regulátory.

K čemu slouží BNB?

Jde o burzovní kryptoměnu největší burzy Binance, takže zde její držitelé mají různé výhody. Např. obchodní poplatky hrazené v BNB jsou nižší a držitelé se také mohou účastnit exkluzivních prodejů nových tokenů (IDOs). BNB také pohání decentralizovanou síť BNB Smart Chain, kde se jakožto nativní mince používá v řadě aplikací (např. na decentralizované burze PancakeSwap).

Vývoj ceny BNB

Za posledních 24 hodin zaznamenala BNB pozoruhodný nárůst o 7 %, což odráží celkový pozitivní trend na trhu kryptoměn.

Mince v úterý dosáhla maxima 673 USD, čímž překonala své předchozí roční maximum 645 USD z března. Pak dále stoupala, přičemž se dotkla nového historického maxima 715 USD, než mírně klesla.

Údaje společnosti CoinGecko ukazují výrazný 15% nárůst objemu obchodování BNB za posledních 24 hodin, který ve srovnání s obchodní seancí předchozího dne dosáhl impozantní výše, a to 2,3 miliardy USD.

Tržní kapitalizace mince BNB překonala 100 miliard USD, což naznačuje pozoruhodný růstový trend, neboť během 24 hodin získala více než 6 miliard USD.

Obavy z problémů Binance

Navzdory tomuto úspěchu se společnost Binance a její nativní mince potýkají s významnými regulačními problémy.

Burza se zapletla do právních sporů v několika jurisdikcích, přičemž ten nejnovější a nejaktivnější byl veden nigerijskými úřady. Místní vedoucí pracovníci společnosti byli zadrženi a společnost se v současné době snaží zajistit jejich propuštění.

Kromě toho byla Binance loni nucena souhlasit se zaplacením 4,3 miliardy USD v rámci dohody o urovnání s americkým ministerstvem spravedlnosti.

Toto urovnání se týkalo problémů ohledně nezapracování řádných pravidel proti praní špinavých peněz. Zakladatel a tehdejší generální ředitel společnosti Binance, Changpeng Zhao, navíc musel odstoupit a později byl odsouzen k několikaměsíčnímu pobytu v americkém vězení, který si v těchto dnech odpykává.

Býčí výhled

Renomovaní odborníci na trh vyjadřují ohledně budoucnosti BNB býčí nálady. “Sheldon The Sniper” se domnívá, že BNB má předpoklady stát se jedním z předních altcoinů na probíhajícím býčím trhu a překonat 1 000 USD, pokud bude současný růstový trend pokračovat.

Další kryptoanalytik, Kaleo, připomíná investorům, že BNB hrál významnou roli jako lídr na předchozím býčím trhu, což naznačuje potenciální opakování historie v současném tržním cyklu.

Navíc po uvěznění Zhaa se zdá, že válka proti Binance poněkud utichla a někteří obchodníci právě v tomto vidí impuls pro další růst.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.