Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto bude nejlepší kryptoměna s umělou inteligencí, přesto o ní málokdo ví. Navíc lze získat zdarma

Jedná se o decentralizovanou platformu Io.net (IO) sloužící k obchodování výkonu grafických karet skrze cloud. A investoři do ní vložili již 40 milionů USD...

Publikováno
Toto bude nejlepší kryptoměna s umělou inteligencí, přesto o ní málokdo ví. Navíc lze získat zdarma
Zdroj: Getty Images

Io.net (IO) shromažďuje výkon z nevyužívaných grafických karet (GPU) a skrze svou síť jej poskytuje start-upům a podnikatelům vyvíjejícím umělou inteligenci, a to za zlomek ceny, než kdyby se jednalo o centralizovanou službu.

Strojové učení, které je základním stavebním kamenem každé AI, totiž vyžaduje obrovské množství výpočetního i grafického výkonu.

Pro porovnání...

Odhaduje se, že Sora AI, první text-to-video AI model od společnosti OpenAI (tvůrce ChatGPT), potřebuje ke svému fungování ekvivalent výkonu přibližně 4 000 až 10 000 nejvýkonnější grafických karet Nvidia H100. Na jedné takové kartě dokáže vygenerovat 5 minut videa za 1 hodinu.

Za ambiciózním projektem stojí více než 100členný tým, jenž vedou spoluzakladatelé Tory Green, Basem Oubah a Ahmad Shadid. Poslední jmenovaný je také generálním ředitelem projektu. Io.net se v privátních prodejích svého tokenu IO podařilo vybrat 40 milionů USD, což stanovuje valuaci projektu na rovnou 1 miliardu USD.

Zdroj: io.net
Tým stojící za projektem Io.net
Tým stojící za projektem Io.net

Do Io.net investoval například fond Solana Ventures, včetně hlavního zakladatele Solany Anatoly Yakovenka. Dále také burza OKX nebo metaverse Sandbox.

Nepřekvapí proto, že IO bude nasazen na blockchain Solany (SOL).

Zdroj: io.net
Investoři stojící za Io.net
4 hlavní a několik dalších investorů stojících za Io.net

K čemu slouží token IO?

Ekosystém je poháněn tokenem IO. Ten má 2 hlavní funkce. Slouží:

  • jako platidlo (kryptoměnou IO se platí za všechny služby v io.net ekosystému; např. za nákup nevyužitého výkonu GPU, nasazení GPU clusterů…)
  • a jako governance token (tedy je jím vykonáváno hlasovací právo a slouží k podávání návrhů na budoucí směřování projektu a rozhodování o nich).

Lze jej také stakovat, a to buď přímo, kdy uživatel jako validátor za drobný úrok zabezpečuje celou síť, nebo je možné jej delegovat, tedy se dělit o odměnu s validátorem, ale úročit bez práce a s menšími riziky.

Co se týče tokenomiky, maximální množství IO je zastropováno na 800 milionech IO. Z toho 95 milionů IO bude v oběhu v den spuštění obchodování (11. června) a zbytek se do cirkulace bude uvolňovat v průběhu příštích let dle schématu níže.

Zdroj: binance.com/research
Plán uvolňování tokenů IO do oběhu
Plán uvolňování tokenů IO do oběhu

Jak získat mince IO zdarma?

Potenciálu projektu Io.net si všimla i největší burza světa, Binance. Získala 20 milionů tokenů IO, které rozdělí mezi své uživatele zcela zdarma.

Io.net startuje na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IEO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na pár dní uzamknout své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny IO se jim budou automaticky připisovat dle množství jejich uzamčených kryptoměn.

Učiňte tak již nyní!

Tokeny IO lze farmařit od 7. do 11. června.

11. června ve 14:00 našeho času pak dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Farmaření nových kryptoměn z Binance Launchpoolu je od tohoto roku navíc ještě zajímavější, a to díky nově představené inovativní platformě Megadrop.

Co je Binance Megadrop?

Tato platforma propojuje Binance Simple Earn (místo, kde lze trvale úročit BNB a dostávat odměny ze všech Launchpoolů automaticky) s peněženkou Binance Web3 Wallet a umožňuje uživatelům např. plnit různé úkoly a získávat odměny a bonusy. Díky tomu lze pak dosáhnout na větší alokaci tokenů.

Zdroj: binance.com
Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop
Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop

Megadrop je pro aktivní uživatele silnou zbraní, nenechte si proto tuto novou příležitost ujít a získejte tučnou alokaci tokenů IO!

Líbil se vám tento článek?
12
6

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.