Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato kryptoměna bude za týden na Binance. Po splnění jednoduchého úkolu ji však můžete získat i dříve

Governance token protokolu Lista je teprve druhou kryptoměnou, kterou největší světová burza zařadila do programu Megadrop. K čemu kryptoměna slouží a co to pro ni znamená?

Tato kryptoměna bude za týden na Binance. Po splnění jednoduchého úkolu ji však můžete získat i dříve
Zdroj: licdn.com

Lista DAO (LISTA) je decentralizovaná aplikace pro staking a půjčování kryptoměn. Také vydává vlastní stablecoin lisUSD. Nachází se na blockchainu BNB Smart Chain.

Mottem projektu je “Making DeFi easier”. Lista se snaží uživatelům nabídnout jednoduchou cestu, jak úročit své kryptoměny, a tak získávat pasivní příjem.

Díky tomu, že nabízí i variantu stakingu zvanou liquid staking, nepřijdou uživatelé o hodnotu, kterou k úročení a stakingu uzamknou. Pakliže totiž zastakují třeba BNB, dostanou ihned token slisBNB, jehož cena je vázaná na hodnotu BNB, a s ním pak mohou na blockchainu dále operovat.

Zdroj: lista.org
Možnosti stakingu na Listě
Možnosti stakingu na Listě

Druhou polovinu projektu tvoří kryptoměnové půjčky. Ty fungují tak, jak je z decentralizovaných financí známe již několik let –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ uživatel uzamkne své volatilní kryptoměny (např. BTCB, ETH, BNB), které chce dlouhodobě držet a později si je vyzvednout, a za ně obdrží stablecoin lisUSD.

S tím může nakládat, jak se mu zlíbí. Je však třeba si dát pozor na to, aby hodnota vložených kryptoměn – kolaterálu – neklesla pod hodnotu půjčky. Pak by pozice dlužníka byla zlikvidována a své kryptoměny by už zpátky nezískal. Půjčený stablecoin lisUSD by mu ale v tomto případě samozřejmě zůstal.

Zdroj: lista.org
Kryptoměny a sazby, za které si lze na Listě půjčit
Kryptoměny a sazby, za které si lze na Listě půjčit

V protokolu jsou uzamčeny kryptoměny za více než půl miliardy USD. Jedná se zejm. o BNB, jehož je za 0,25 miliardy USD na stakingu a za 0,12 miliardy USD uzamčeno jako kolaterál. Nepřekvapí tak, že hlavním investorem Listy je fond Binance Labs. Dále se mezi partnery nacházejí silná jména z kryptosvěta, např. PancakeSwap.

Zdroj: lista.rog
Hlavní investor a partneři projektu
Hlavní investor a partneři projektu

K čemu slouží token LISTA?

Zatím jsme mluvili jen o jiných kryptoměnách, jaká je tedy funkce tokenu LISTA? Typově se jedná o governance token. To znamená, že jeho držitelé mohou podávat návrhy na budoucí směřování a změny projektu Lista a následně o nich hlasovat.

Tokeny LISTA bude také možné stakovat. Stakující uživatelé budou moci rozhodovat, jaké kryptoměny se na platformě budou využívat jako kolaterál k půjčování lisUSD.

A do třetice – uživatelé, kteří zastakují LISTA, budou dostávat podíl ze zisku protokolu (zejm. z úroků, jenž budou platit lidé, kteří si budou půjčovat lisUSD). To zaručí, že hodnota LISTA bude úzce spojena se ziskovostí samotného protokolu.

Jaká je tokenomika LISTA?

LISTA je token s maximálním množstvím, které je stanoveno na 1 miliardu kusů. První den spuštění obchodování (20. června) bude v oběhu 10 % všech tokenů a zbytek se do cirkulace bude uvolňovat v průběhu příštích let dle schématu níže.

Kryptoměna bude mít poměrně velkou počáteční inflaci, kdy od jejího spuštění do roku 2028 vzroste její množství ve volném oběhu přibližně osmkrát!

Zdroj: binance.com/research
Plán uvolňování tokenů LISTA do oběhu
Plán uvolňování tokenů LISTA do oběhu

Jak získat LISTA ještě před spuštěním obchodování?

Jak už bylo řečeno výše, Binance zařadila Lista DAO na svoji novou platformu Megadrop. To je místo, kde lze trvale úročit BNB a dostávat všechny nové kryptoměny, které na Binance spouštějí.

Megadrop je dále propojen s peněženkou Binance Web3 Wallet a umožňuje uživatelům plnit různé úkoly a za ně získávat odměny a bonusy. Díky tomu lze pak dosáhnout na větší alokaci tokenů.

Zdroj: binance.com
Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop
Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop

Jediným úkolem v současném Megadropu je zastakování 0,01 BNB (asi 6,5 USD) na platformu Lista skrze Binance Web3 Wallet. Návod, jak na to, najdete ZDE.

Učiňte tak již nyní!

Tokeny LISTA lze získat až do 20. června.

20. června ve 12:00 našeho času pak dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Megadrop je pro aktivní uživatele silnou zbraní, splňte proto jednoduchý úkol a zajistěte si tučnou alokaci tokenů LISTA!

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.