Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 největší důvody, proč se nyní vyplatí investovat do akcií Apple

Akciím Applu se letos zatím moc nedařilo. Všechno se ale může velmi rychle změnit díky 3 hlavním faktorům tvořícím podhoubí pro budoucí růst.

Publikováno
3 největší důvody, proč se nyní vyplatí investovat do akcií Apple
Zdroj: depositphotos.com

Apple dlouhodobě dominuje technologickému sektoru, ale v posledních letech výkonnost jeho akcií kolísá.

Po náročném roce 2022, kdy se akcie výrobce iPhonů kvůli hospodářskému poklesu propadly o 27 %, se v roce 2023 odrazily ode dna a vzrostly o 48 %.

Rok 2023 však přinesl i řadu problémů, které přesáhly do roku letošního. Šlo o pokles tržeb za iPhony na klíčových trzích i soudní pře. Nyní se akcie za letošek pohybují jen v mírně kladných číslech (poté, co se po většinu letošního roku nacházely ve výrazném záporu).

Vývoj ceny akcií Apple od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

1. Vysoce ziskový byznys se službami

Segment služeb společnosti Apple, který zahrnuje příjmy z obchodu App Store a platforem založených na předplatném, jako jsou Apple TV+, Music a Fitness+, se stal základem ziskovosti společnosti.

Tato divize, spuštěná v roce 2019, se rychle stala nejlukrativnější částí podnikání Applu. Ve druhém čtvrtletí roku 2024 dosáhl segment služeb hrubé marže 75 %, což představuje meziroční zlepšení o zhruba 4 %.

To ostře kontrastuje s 36% ziskovou marží, která charakterizuje prodeje fyzických produktů od Applu. Divize digitálních služeb také překonala ostatní segmenty, pokud jde o růst tržeb, a ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2024 (končícího 30. března 2024) zaznamenala meziroční nárůst o 14 %.

Poznámka

Tržby z prodeje iPhonů mezitím klesly o 10 % a tržby z prodeje iPadů se snížily o 17 %.

2. Síla značky a finanční zdroje

Síla značky Apple zůstává ve spotřebitelském technologickém průmyslu neohrožená a poskytuje společnosti značnou konkurenční výhodu.

Apple se může pochlubit největšími podíly na trhu s chytrými telefony, tablety, chytrými hodinkami i sluchátky.

Navzdory nedávným poklesům prodejů využívá Apple své značky a finančních zdrojů k tomu, aby dosáhl významných úspěchů v oblasti umělé inteligence, což je odvětví, které má už nyní hodnotu 200 miliard dolarů a ještě dlouho poroste.

Od začátku roku 2023 společnost postupně začleňuje funkce AI do svého produktového portfolia. Zdá se, že se tempo této integrace zrychluje.

7. května Apple představil svůj nejnovější iPad Pro, který je poháněn nejpokročilejším čipem společnosti s názvem M4, jenž výrazně posiluje možnosti produktů Apple v oblasti AI.

Uvedení je považováno za předzvěst dalších inovací v oblasti AI, které by měly být odhaleny na červnové celosvětové vývojářské konferenci pořádané Applem. Očekává se to v návaznosti na slova Tima Cooka, šéfa Applu, který slíbil, že novinky přijdou ještě v roce 2024.

“Těším se, že se s vámi ještě letos podělíme o to, jakým způsobem prolomíme nové hranice v oblasti generativní umělé inteligence, což je další technologie, o které věříme, že může nově definovat budoucnost,” Tim Cook.

3. Hodnota pro investory

Začátkem května společnost oznámila největší zpětný odkup akcií v historii – plánuje odkoupit vlastní akcie v hodnotě 110 miliard dolarů.

Toto oznámení vedlo k 8% nárůstu akcií Applu během obchodování na aftermarketu, což signalizuje obnovenou důvěru investorů.

Odkupy akcií jsou často interpretovány jako známka toho, že vedení společnosti věří, že akcie jsou podhodnocené. To je možná v aktuální situaci pravda.

Jeho akcie se obchodují za 29násobek budoucích zisků (forwardový poměr ceny k zisku P/E). Ve srovnání s 35násobkem u Microsoftu a 40násobkem u Amazonu se Apple zdá být jednou z nejlépe oceněných akcií v rozvíjejícím se odvětví umělé inteligence.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.