Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nové čipy M4 od Applu ohromily svou výkonností! Start nové růstové éry Applu?

Se svým novým čipem M4, který může zpracovat až 38 bilionů operací za sekundu, Apple stanovuje nový standard pro zařízení s umělou inteligencí. Tento „nehorázně výkonný čip“, jak ho označuje Tim Cook, může nastartovat nový růstový příběh Applu.

Publikováno
Nové čipy M4 od Applu ohromily svou výkonností! Start nové růstové éry Applu?
Zdroj: depositphotos.com

Apple včera představil nejnovější řadu iPadů s nejmodernějším čipem M4, který generální ředitel Tim Cook označil za “nehorázně výkonný čip pro umělou inteligenci”.

Nový iPad Pro, jehož cena začíná na 1 299 dolarech, bude zároveň nejdražším modelem, který se může pochlubit tím, že čip M4 zvládne 38 bilionů operací za sekundu, což je dvojnásobek oproti předchozímu čipu M3.

Výrobci chytrých telefonů obecně předpokládají, že by pokrok v oblasti AI mohl odemknout nové aplikace, zvýšit bezpečnost a rychlost a Apple, zdá se, konečně na tento vývoj také reaguje.

  • Technologické společnosti v letošním roce usilují o představení smartphonů s umělou inteligencí ve snaze oživit pomalý prodej zařízení – což způsobilo, že Apple zaznamenal první roční pokles prodeje od roku 2019, což ho přimělo k zásadní změně strategie.
  • Tento krok by mohl potenciálně spustit tolik očekávaný cyklus modernizace napříč produktovou řadou společnosti, což je klíčové pro výkonnost jejích akcií, které za poslední rok jen nepatrně vzrostly a výrazně zaostaly za indexem S&P 500 i ostatními technologickými giganty.

Porovnání vývoj ceny akcií Apple a hodnoty indexu S&P 500 za poslední rok

Aktuální cena
Změna
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Neomezený výkon na dosah ruky:

Qualcomm, klíčový dodavatel čipů pro výrobce chytrých telefonů, zažil v posledních měsících rovněž výrazný úspěch díky vzestupu počtu zařízení s umělou inteligencí.

Za poslední rok vzrostla cena akcií společnosti o téměř 70 % – k tomu hlavně přispělo uvedení telefonů Samsung s operačním systémem Android s umělou inteligencí na začátku roku.

Tato dynamika se již promítá do hmatatelných výsledků. Podle společnosti Counterpoint Research vzrostl jednotkový prodej nejnovějšího telefonu Samsung S24 s umělou inteligencí během prvních tří týdnů po uvedení na trh o 8 % ve srovnání s předchozí verzí ve stejném období.

Tento pozitivní trend je dobrou předzvěstí pro investory společnosti Apple, jejichž trpělivost je zkoušena až do krajnosti.

Vývoj ceny akcií Qualcomm za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Qualcomm Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎