Finex.cz logo
Menu
Finex » Naše investice do kryptoměn » Konec roku 2021 a ohlédnutí se za naší investicí

(33) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Konec roku 2021 a ohlédnutí se za naší investicí

(33) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Konec roku 2021 a ohlédnutí se za naší investicí
Zdroj: Depositphotos.com

Ačkoli byl konec roku 2021 slibný, než jsme stihli tento článek sepsat, během prvních několika dní ledna 2022 přišel znatelný propad celého kryptoměnového trhu. Jak si naše stotisícové portfolio nyní stojí? Sestavili bychom ho nyní podobně? Pojďme se na aktuální situaci podívat blíže!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 32 měsících – 1 361 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 32 měsících – 1 361 000 Kč

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

 • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 263 000 Kč (↑ 1 219 %).
 • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 1 098 000 Kč (↑ 1 272 %).
 • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 25 000 Kč (↑ 24 %). Pouze pro porovnání, nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Ohlédnutí za naší investicí

Z celkové maximální hodnoty našeho portfolia dne 24. listopadu 2021, která dosáhla 113 580 dolarů, tedy bezmála 2 500 000 Kč, přišel razantní propad. Naše portfolio má nyní hodnotu 1 361 000 Kč, tedy o 45 % méně.

V našich měsíčních shrnutích většinou shrnujeme aktuální situaci a zamýšlíme se nad vývojem trhu v následujících měsících. Tento článek ale bude trochu jiný. Protože momentálně připravujeme celkové shrnutí roku 2021 a predikci na rok 2022 v samostatném článku, zde se pouze ohlédneme za historií našeho portfolia.

A protože se nás mnohdy ptáte, jak sestavovat svá portfolia v této době, zkusíme přidat i náš názor. Nejsme ale certifikovaní finanční nebo investiční poradci, proto naše slova berte s rezervou a ne jako přesná doporučení. :-)

Jak jsme portfolio sestavili tehdy?

V prvních měsících roku 2019, kdy jsme toto portfolio sestavovali, byla situace na trhu úplně jiná, než je dnes. Obecně by se dalo zavzpomínat, že seznam kryptoměn bylo možné, alespoň dle našeho pohledu, rozdělit na pár kategorií:

 • transakční mince (většinou kopie Bitcoinu, např. Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Litecoin, Dash),
 • anonymní mince (jako Monero nebo Zcash),
 • smart-contract platformy (ať už tento výraz tehdy znamenal cokoliv,… např. Ethereum nebo Tron),
 • burzovní tokeny (BNB, KCS nebo CRO, ze kterých se později také staly smart-contract platformy), a
 • pár obskurních hype coinů (Verge, Dogecoin nebo třeba mnohdy zmiňovaný Dentacoin nebo New York Coin).

Pro zajímavost níže přikládáme screenshot statistického webu CoinMarketCap z tehdejší doby:

Screenshot statistického webu CoinMarketCap z května 2019
Screenshot statistického webu CoinMarketCap z 9. 5. 2019

Jak si můžete všimnout, do našeho portfolia jsme zahrnuli většinu z mincí, které na obrázku výše vidíte. V průběhu času jsme sice nějaké změny udělali, ale za celých 32 měsíců jich bylo pouze pár.

Jak bychom své portfolio složili dnes? Udělali bychom to stejně, jako v roce 2019? Odpověď se na první pohled může zdát trochu zmatená: Ano i ne. Nebojte, vysvětlíme si to.

Jak bychom portfolio sestavovali dnes?

Rozhodně bychom znovu značnou část portfolia vybírali z top projektů dle celkové tržní kapitalizace. Ve většině případů se jedná o kryptoměny, které již mají něco za sebou, nabízí reálné využití a prošly testem jak hackerů, tak i auditorů a v neposlední řadě hlavně uživatelů. Největší kus koláče by stále zůstal Bitcoinu a Ethereu. Ostatně proto jsme do těchto 2 měn nedávno převedli třetinu našich tokenů MANA.

Menší část portfolia by tvořily z hlediska tržní kapitalizace menší kryptoměny, které zastupují jednotlivé kategorie projektů. Pohled na tyto kategorie se ale za poslední roky změnil. Nyní jako zásadní vnímáme následující:

 • úložiště hodnoty (Bitcoin v tomto ohledu nemá konkurenta),
 • layer1 smart-contract platformy (Ethereum, Solana nebo třeba Cosmos),
 • layer2 smart-contract platformy (Polygon, Arbitrum nebo Optimism),
 • tokeny DeFi nástrojů (Olympus, Tokemak, Terra, Tectonic, Curve, Alchemix, Aave a další – ideálně na více blockchainech),
 • burzovní tokeny (BNB či CRO),
 • gaming/metaverse tokeny (Decentraland, Cube, Sandbox, Alice a další – ideálně na více blockchainech),
 • NFT platformy (Enjin, OpenDAO a další, znovu ideálně na více blockchainech),
 • tzv. web3 platformy (zatím stále spíše buzzword, ale poslední dobou v kruzích investorů často zmiňované téma, např. Pocket Network).

Kryptoměn je dnes velké množství, mnohonásobně více než dříve. Zdá se, že téměř každý týden přijde nový tým vývojářů s nápadem, jak celé toto odvětví posunout. A aby taky ne, aktuální odhady ukazují, že se v tomto odvětví pohybuje takřka 300 milionů lidí a do konce roku 2022 by se toto číslo mělo přiblížit 1 miliardě. Ambiciózní predikce… Z toho důvodu by i naše nově vznikající portfolio obsahovalo větší počet jednotlivých projektů.

Budeme naše portfolio měnit?

Rádi bychom se nyní odkázali na naše slova z května minulého roku: "Od začátku jsme měli cíl jasný – vždycky jsme vám chtěli primárně ukázat, jak investování do kryptoměn reálně probíhá. Jaké člověk zažívá emoce a co všechno se mu hlavou honí, když jeho kryptoměnová peněženka ukazuje stále vyšší a vyšší, nebo naopak nižší čísla. Nechtěli jsme vybírat zisky, realizovat ztráty, ani do portfolia v době propadu přikupovat další měny metodou DCA (kterou ale jinak považujeme za nejlepší)."

Vypadá to, že náš původní záměr se tedy střetává s aktuální situací. Takže ještě jednou: Budeme naše portfolio měnit?

Proč jsme se tak rozhodli?

Když jsme s tímto seriálem začínali, portál Finex.cz měl 20x menší počet čtenářů, než má dnes. Články v tomto seriálu měly přibližně 30x menší čtenost než dnes a obecně na kryptoměnovém trhu dle odhadů bylo zhruba 7x méně lidí. Tento svět se rapidně vyvíjí a mění prakticky ze dne na den. Nedává nám tedy už smysl držet zbytečně některé kryptoměny, jen proto, že jsme se tak na začátku rozhodli a pár lidí si to pamatuje. Větší smysl nám dává ukázat mnohem většímu počtu aktuálních čtenářů, co se děje dnes a ideálně i to, co se bude dít za rok. Jak už říkal Wayne Gretzky: "Bruslím tam, kde puk bude, nikoliv, kde je." Něco na tom bude.

Z našeho pohledu je to celkem logické rozhodnutí, ale pokud máte jiný názor, rádi si ho vyslechneme v komentářích pod tímto článkem.

V novém roce 2022 vám všem přejeme úspěch. A to jak v investicích finančních, tak i těch osobních.

Tým Finex.cz.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pravidelně monitorujeme on-chain data, celkový sentiment, chování riskantnějších spekulantů i konzervativnějších institucí, technickou analýzu, atp. Proto, nechcete-li sledováním trhu trávit zbytečně mnoho času, sledujte nás a naše měsíční shrnutí. My tuto práci uděláme za vás.

Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme a za kvalitou jejich služeb stojíme.

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, sami se rozhodněte, které kryptoměny zvolíte a jaká bude velikosti vaší investice. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, o přijít o všechny peníze.

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 75
Michael Černý

Dobrý den,
chtěl bych Vám poblahopřát k úspěchu a přeji další úspěchy do budoucna. Nemístné závistivé komentáře plné kritiky některých jedinců jsou absurdní. Takže hlavu vzhůru. Měl bych na Vás prosím dva dotazy ohledně přiznání.

1) Je nutnost podávat za rok 2021 daňové přiznání když máte zisk, přestože, coiny máte v plánu dále hodlovat? Nebo se platí daň až při převodu na fiat měnu?

2) Druhá otázka je off topic za což se omlouvám, ale přece jen. Ohledně obchodování s měnovými páry. Dělá se daňové přiznání každý rok z účtu vedeném u brokera nebo až při převodu zisku na běžný bankovní účet?

Děkuji předem za odpověď!

Portál Finex.cz
Odpověď na Michael Černý

Dobrý den, Michaeli. Děkujeme za komentář i blahopřání! :-) Na téma danění kryptoměn máme vyčerpávající článek sepsaný zde: jak danit kryptoměny. Pomáhal nám s ním i certifikovaný daňový poradce, takže by snad vše mělo sedět. A vycházíme-li z informací v článku, tak: Ne, v případě, že kryptoměny neprodáte, tak nerealizovaný zisk není nutné danit.

Co se týče obchodování forexu, na které se ptáte, tak ano, realizované zisky z obchodů za kalendářní rok 2021 byste měl v roce 2022 zdanit, a to i pokud jsou zisky realizované „pouze“ na účtu brokera a ne na vašem bankovním účtě. Uzavřením ziskového obchodu k realizaci došlo.

Přejeme hezký zbytek dne!

Patrik Kubečka

Dobrý den,
píšete, že jste převedli portfolio MANA do BTC a ETH. Zárověň ale níže píšete, že byste Decetraland (tedy MANA) zvažovali zařadit.
Můžete toto, prosím, dovysvětlit?
Děkuji!

tom tom
Odpověď na Patrik Kubečka

Nechci mluvit za FInex. Ale já to vidím tak převedli 1/3 takže si nechali vrátka pokud bude metaverse trend pokračovat.
A dneska jestli dává MANA smysl těžko říct, pokud bude metaverse trend pokračovat jako, že asi ano tak bůh na jako cenu se až může dosta. To, že budou vznikat novější a lepší projekty je něco neví nikdo jak se vyvine, ona i Mana se bude vyvíjet k lepšímu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik Kubečka

Dobrý den, Patriku, v tuto chvíli bychom už novou pozici v Decentralandu pravděpodobně nebudovali. Během následujících týdnů budeme portfolio kompletně přestavovat a budeme naše chování vysvětlovat. Nejpozději do května bychom měli být hotovi. Prosíme tedy o trpělivost a sledujte naše články. Hezký den, Vojtěch a Matěj

Josef

Základ je věcí studovat, nespěchat vytvořit si strategii které se chce držet.Investovat jen tolik ,kolik může bez problémů ztratit a nebude zbytečně zatěžovat psychiku popřípadnou ztrátou .Moc netrejdovat pokud k tomu neni řádně vzdělaný jinak se to stane jen gembl.

Pavel Němeček
Odpověď na Josef

Dobrý den.Jsem lajk a stále mi nejde do hlavy,jak může být zhodnocení bitcoinu 1270%??Přece pokud nakoupím bitcoin v době kdy má hodnotu 30000 dolarů a pak stoupne na 67000 dolarů,tak je přece zhodnocení něco přes 100%…a vy uvádíte 20000 investováno a zhodnocení 260000??Můžu poprosit o vysvětlení?Děkuji

tom tom
Odpověď na Pavel Němeček

Investovali před 2 roky po bear marketu, dnes jsou již jiné ceny a bylo by tedy i jiné zhodnocení.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel Němeček

Dobrý den, Pavle, jak už uvádí tom tom výše, tak my jsme bitcoin do tohoto seriálu kupovali na ceně cca 5 300 dolarů. Nyní v den psaní tohoto komentáře, s cenou cca 40 000 dolarů za 1 BTC, se tedy jedná o zhodnocení ve výši cca 650 %. Jenže poté jsme ještě prodávali tokeny MANA – a to za bitcoiny – takže nyní máme bitcoinů ještě více, než na začátku. Vše bude zohledněno a vysvětleno v následujících dílech tohoto seriálu.

Marian Bolek

Dobry vecer vsem, jenom jedna vec mi neleze do hlavy, pokud je to tak vynosna investice, byt i radu desitek procent (stovky % je nerealne, jedna vec je hodnota kryptomneny na trhu, diametralne odlisna – jeji likvidita) tak Petr Kelner do toho nesel… ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Marian Bolek

Dobrý den, Mariane. Stejně jako dalším komentujícím níže i vám doporučujeme projet si další naše články v této sérii (ideálně začněte od začátku). Uvidíte, že opravdu píšeme pravdu a nic si nevymýšlíme. Likviditu mají kryptoměny, které kupujeme, úplně dostačující – v řádech milionů dolarů +- 1 % aktuální ceny, takže hodnota našich kryptoměn je reálná a během pár kliknutí je možné ji mít na bankovním účtě.

A k vaší otázce, proč do toho nešel Petr Kellner? To byste se musel zeptat někoho z jeho okolí, my se s ním neznali. :-) Je ale pravda – a na to pozor – že jeho známé jméno využili určití podvodníci, kteří své „zákazníky“ okrádali – více info naleznete např. zde. Kromě těchto a dalších pár podobných vykuků jsou ale kryptoměny ve své podstatě opravdu legitimní. Podvodníci jsou, bohužel, všude.

Dagmar

Chtěla bych něco málo investovat. Potřebuji poradit první kroky. Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Dagmar

Dobrý den, Dagmar. Nejprve doporučujeme si o kryptoměnách něco nastudovat a až poté do nich vkládat své peníze. Ušetříte se tím před případnými problémy. Jako dobré startovní body můžeme vypíchnout následující materiály:

Pokud by se vám něco nového učit nechtělo, můžete využít např. služeb některé z doporučených a ověřených investičních aplikací, např. Fumbi.

Držíme palce!

Robert

Tak to je dobrý gameblení.
No každej zisk někdo musí zaplatit.
Třeba ty lidi co do toho nasypali peníze na vrcholu a o polovinu peněz přišli. :D
Ty se se s tím ale chlubit nikde nebudou.
To bych ty prachy radši hodil do rulety. Tam výsledek aspoň uvidím hned a nebudu denně koukat na to, jak díky kurzu přicházim o peníze………………..

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert

Dobrý den, Roberte. Děkujeme za sdílení vašeho názoru. Kryptoměny rozhodně nejsou pro všechny. Jak sám říkáte (a jak taky v každém ze zatím 33 článků v této sérii zmiňujeme) – je možné přijít o všechny peníze, které do nich člověk vloží. Kdo se ale odváží, může přijít k velkým ziskům.

Mimochodem, pohledem na graf a jednoduchou matematikou je možné vypočítat, že k dnešnímu dni bylo v historii pouze 250 dní, kdy byla cena bitcoinu výše, než je dnes. A protože Bitcoin nedávno oslavil 13. narozeniny, tak reálně mají ztrátu pouze ti lidé, kteří své bitcoiny koupili v „nešťastných“ 5 % dnů od spuštění bitcoinu. A toto číslo se pravděpodobně velmi brzy znovu sníží. Přejeme hezký zbytek dne.

José

To jako opravdu někdo příčetný kupuje virtuální měnu ve virtuálním prostoru? Real? To už bych raději investoval do alkoholu, protože ten bude mít svou hodnotu v jakékoliv době. Za BitCoin si toho při krizi a blackoutu moc nekoupíte.

Martin
Odpověď na José

Začal jsem pozdě – letos, ale 400% se udělat dalo i s nulovými zkušenostmi. Tedy už dávno nemám „žádné své peníze“, co by byly v osudí ;)

Portál Finex.cz
Odpověď na José

Dobrý den, José. Možná byste se divil, ale v našem okolí i jinde na světě existuje opravdu velké množství velmi chytrých lidí, kteří s kryptoměnami na denní bázi pracují. Kupují je, prodávají je, platí s nimi, využívají je v nejrůznějších nástrojích v odvětví tzv. decentralizovaných financí, spekulují na vývoj jejich cen, a tak dále. Nikdo vám jejich nákup nenutí a musíme zcela otevřeně přiznat, není to pro každého. Někdo má radši ten investiční alkohol, veterány, známky, akcie, zlato… a tak to má být. Přejeme hezký den.

míra

Jednoduchá dedukce- celý tento humbuk je o tom nalákat lidi aby investovali. Kdyby to fungovalo tak jak je popsáni v článku tak v podstatě by lidé mohli vydělávat peníze bez jakékoli práce – a to uznejte je nesmysl.
Jistě pár lidem kteří v tom umí chodit vydělají ranec ale ten zbytek jim to musí zaplatit.
Virtuální peníze je něco co člověk může mít ale nikdy je neuvidí a ani si na ně nesáhne.

Portál Finex.cz
Odpověď na míra

Míro, stejně jako dalším komentujícím pod Vámi, i Vám doporučujeme přečíst si všechny články v našem seriálu. Přesvědčte se sám. Tuto investici máme již téměř 3 roky a každý měsíc transparentně monitorujeme, jak se nám daří a co s portfoliem děláme. Kdybyste nás následoval Vy, nebo kdokoliv jiný, dosáhnete velmi podobných výsledků. A kryptoměny je možné takřka ihned prodat a peníze si nechat poslat na účet – investujeme pouze do zavedených kryptoměn a obchodujeme pouze na legitimních burzách, žádný háček v tom opravdu není.

spícíználek

Mo je osobní zkušenost?
Jedno ráno jsem nemohl spát a na youtube v reklamě bylo lovení na bitcoiny….investice ca.12000 Kč vstupní,říkám OK,o to můžu přijít….,pak jsem se přihlásil dle reklamy….a pak mne začala uhánět nějaká banda po telefonu z ruským akcentem,
mezitím jsem volal do banky KB a frajer na lince mi říká,ted´ se Vám někdo snaží odčerpat 15000 Kč,ted´ 25000 Kč a ted´ už dokonce 39000 Kč….,na lince frajer z KB,Vy jste někde něco zkušl kupovat? a já ano bitcoiny….a on,zrušíme hned kartu,jinak tam máte do večera nulu……,kartu jsem přestřihl….do 5 dnů mi přišla nová platební karta…
toto je má zkušenost….,pak mi ještě volali a vyhrožovali ti rusáci,nebo co to bylo….i mailem….,řekl jsem jím,že to hlásím na interpol, a pak už byl klid….

Portál Finex.cz
Odpověď na spícíználek

Dobrý den, Spícíználku. Je nám líto, že máte s kryptoměnami tyto zkušenosti a jsme rádi, že jste nakonec o žádné peníze nepřišel. Bohužel ne vždy to takto dopadne. Pofidérních společností a podvodníků je na internetu všude mnoho. A právě z toho důvodu doporučujeme obchodovat pouze u ověřených burz nebo směnáren.

Silvie
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, co byste doproručil pro nákup kryptoměn, burzy nebo směnárny? Ptám se jako úplný lajk. Co je lepší pro další upravení portfolia?

míra
Odpověď na Silvie

zdravím taky bych rád věděl

Predátor
Odpověď na míra

Burzy: Coinbase, Binance, Bitstamp, Gemini, Phemex, Bitfinex a další
Zkušenost mám jenom s pro.coinbase.com burza funguje v poho používám jí už skoro dva roky a nikdy nebyl žádnej problém, jen je v angličtině a nebere české koruny, takže používám eura. Určitě si účet nějak zabespečte, já používám authenticator od googlu a pokud budete mít v kryptu větší obnos je lepší nenechávat ho na burzách, ale stáhnout si ho na vlastní peněženku já používám hardware peněženku od trezoru „TREZOR one“ (podporuji české výrobce) ale jsou i jiné…

Zobrazit další odpovědi (1)
KOKY
Odpověď na Silvie

Dobry den vsem,
loni v unoru jsem si koupil 1 ETHERIUN za 25000 kč.V listopadu byla cena max 110 000 kč a na konci roku to spadlo na cca 70000 kč.
Lidi, kteři nerozumí jak funguje krypto si řeknou, sakra,přišel jsem o 40000 kč.
Lidi, kteři rozumí jak to funguje se radují že jsou v plusu 45000 kč.
ETH jsem kupoval jako INVESTICI pro meho syna kteremu jsou 4 roky.
Trezor ,do ktereho jsem dal krypto,dostane muj syn v 18 letech.
Snad to byl dobry napad…..nekdo dava penize a nekdo krypto.
Uvidime co bude za 14 let.
Přeji nam všem aby rok 2022 byl ještě lepší.

Portál Finex.cz
Odpověď na Silvie

Dobrý den, Silvie a Míro. Pokud s kryptoměnami teprve začínáte, doporučujeme hlavně české směnárny. Za prvé disponují zákaznickou podporou v češtině a za druhé je možné u nich nakupovat za převod českých korun, ne pouze eur nebo dolarů. Srovnání námi prověřených firem naleznete zde. Kdyby vás zajímalo porovnání všech metod nákupu BTC, podívejte se na tento článek: Jak a kde koukoupit bitcoiny – porovnání způsobů.

Jinak jak zmiňuje predátor, plánujete-li si své kryptoměny z burzy poslat na vlastní peněženku, určitě musíme doporučit Trezor. Více informací o Trezorech vč. návodu naleznete v naší recenzi.

Držíme palce!

l bo
Odpověď na Portál Finex.cz

jinak si nejsem jisty jestli coinbase je uz i v cestine
ale 100% ze je ve slovencine:-)

Zobrazit další odpovědi (1)
l bo
Odpověď na Silvie

silvo coinbase doporucuji:-)
mam
crypto .com
binance.us
dalsi uz nepouzivam
nejvice spokojen z coinbase
somozrejmne doporucuji v cz
finex.cz

Zobrazit další odpovědi (4)
Co ta čestina spící(ne)ználku ?
Odpověď na spícíználek

Tak tady český jazyk hluboce zaplakal…

Jarda
Odpověď na Co ta čestina spící(ne)ználku ?

Vždy se tady najde nějaký idiot, který bude otravovat s gramatikou…. Sledujte podstatu věci prosím.

Jan
Odpověď na Jarda

Opravovat gramatiku není můj koníček, ale složit větu tak, aby při přečtení dávala smysl, není přemrštěný požadavek, ne?

Zobrazit další odpovědi (1)
Michal
Odpověď na spícíználek

To je fakt směšný ,ještě jsem neviděl že by z toho někdo zbohatnul ,jen ty blbce co jim to dají těm chytrým ,a ti blbci maji pak propad a ti to zhrabnou ,vyvolat v nich pocit investorů atd a pak řeknou jak ŠPATNĚ to ivestoval a burza to zhrabla a přitom jim to jde do kapsy .A dalsi občas nechaji někoho vydělat aby se to rozkriklo jaká je to bomba ..

Marek Novak
Odpověď na spícíználek

Ja bych se přejmenoval na „spici-neználek“ Přiznat tady, že začali odtékat z účtu peníze…..
Co takhle přiznat já jsem trouba, který někde na podvodných hackerských stránkách se pokoušel přihlašovat do mé banky a a úžasně transparentně zlodějům naťukal přihlašovací údaje, hesla atd…atd…
Jo jo, jjná doba, lidi se už za hloupost nestydí…..

Josef

Myslím, že by měli vedle stávajícího portfolia vytvořit ještě jedno, abychom viděli jejich úspěšnost dnes. On se totiž pravděpodobně podobný vývoj, jaký byl v posledních dvou letech, už nebude opakovat, pak to bude o úplně jiných číslech. Myslím, že měli velké štěstí s načasováním koupě.

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef

Dobrý den, Josefe. Děkujeme za Váš názor, nicméně dovolíme si nesouhlasit. V portfoliu určitě provedeme změny a věříme, že i v následujících pár letech nějaké projekty s 1000%+ zhodnocením „vychytáme“.

Pan Tau

Šlo to s BTC nahoru všechno a to je celá sranda co se týká rychlého růstu a profitovat z toho kyla třeba melouny. Teď to dlouhou takhle nebude ale bude se syslit po malim .

Miloš Jakeš

Kdyby jste radši dělali něco užitečnýho pro svět, tvořili něco smysluplnýho, vytvářeli nějaký hodnoty a ne chtít všechno zadarmo jelimani

Portál Finex.cz
Odpověď na Miloš Jakeš

Dobrý den, Miloši. Děkujeme za názor, nicméně to z Vašeho komentáře vypadá, že jste si článek nepřečetl, nebo ho možná nepochopil. To je škoda, ale je to užitečná zpětná vazba. Příště se budeme snažit být zřetelnější. A abychom odpověděli, zadarmo rozhodně nic nechceme. Naopak věříme, že portál Finex.cz, který každý měsíc navštíví více než 200 000 čtenářů, kteří si čtou některé z několika tisíc článků, které zde naši redaktoři publikují, je poměrně užitečnou hodnotou. Přejeme hezký den.

Petr
Odpověď na Portál Finex.cz

Člověk, který v životě žádné hodnoty nevytvořil, nemůže vědět, co to je. Uvědomí si to, až si zlomí nohu, a lékař, místo toho, aby ho šel ošetřit, a zlomeninu zreponovat a zasádrovat, bude místo toho čumět na kurz Bitcoinu!

Lukáš

No to je pěkná kravina tenhle reklamní článek….sám mám nakoupen ripple, siacoin a cardano a takové zhodnocení, které uvádíte rozhodně nebylo….kecy kecy kecy

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. Stačí se podívat na vývoj ceny uvedených kryptoměn na jakékoli burze, nebo na našem webu. Např. zde. A hodnocení jsme skutečně dosáhli – transparentně o tom informujeme každý měsíc v našich shrnutích. :-) Přejeme hezký zbytek dne.

Miroslav
Odpověď na Lukáš

S kryptoměnami praktickou zkušenost nemám, odrazuje mě vysoký podíl kriminality při jejich obstarávání.
Na druhou stranu pokrok nezastavíš a kdo chvíli stál, už stojí opodál.
Pokud by se projekt Finexu přetavil do podoby transparentního podílového fondu určitě bych do toho šel jako drobný investor.

Portál Finex.cz
Odpověď na Miroslav

Dobrý den, Miroslave. Stačí využívat legitimní a ověřené společnosti (náš seznam ověřených směnáren je zde) a žádný problém s koupí či prodejem byste mít neměl. Co se týče vašeho podnětu, tak v tuto chvíli bohužel zpřístupnění investování „s námi“ veřejnosti neplánujeme, ale není všem dnům konec. :-) Přejeme hezký den.

Karel

Ano, jen dávejte peníze….i já jsem vložil 5700,- přes Finex a potom mne kontaktoval chlapík p.Beneš a vylákal ode mne necelých 200000,-(údajně na aktivaci účtu :-(). Účet na Binance sice mám, ale co tam je? Nic

Portál Finex.cz
Odpověď na Karel

Dobrý den, Karle. Je nám líto, že jste se na tento podvod nechal nachytat. Naše čtenáře jsme na něj upozorňovali v tomto článku – rádi bychom ale zmínili, že lidé, kteří Vás očividně telefonicky kontaktovali a podvedli, se za Finex.cz pouze vydávali. Žádný pan Beneš u nás nikdy nepracoval. Nyní se podvodníci snaží zneužít jméno další české směnárny – Simplecoin (více info zde). Mimochodem, na naší směnárně nikdy žádná transakce s e-mailovou adresou, kterou jste uvedl u tohoto komentáře, neproběhla. Nehledě na to databáze našich uživatelů nikdy neunikla a neustále vynakládáme prostředky na to, aby naši uživatelé byli v bezpečí.

Tom

vsechno to zni moc hezky, ale vcera neni dnes, jestli bude dalsi velkolepy cyklus BTC je 50:50, tlak na regulaci vlad a zavadeni krypto men bank take roste, stejne tak roste trh s NFT. Samozrejme nikdo nevidi do budoucnosti, ale sance ze znasobite vklad 10x jako temer pasivni investor co nakoupi a bude spise drzet se blizi 0. Pocitejte radeji max 2x a to za predpokladu ze to pujde moc ruzove a radeji pocitejte i variantou ze to bude 2x treba az za 4 roky. Jedina dobra zprava je ze je ted krypto na dne, nebo k nemu jeste klesne, tj. urcite lepsi situace nez v listopadu, kdy padaly blahove nadeje ze bude BTC z 50k na 100k do konce roku. Ti kdo se na to trosku nachytali (vcetne me) dnes spise placou, kdyz odepisuji ztraty. Tedy nez vlozite byt jen 1000kc na burzu tak venujte alespon tyden studiu jak funguje krypto a jak obchodovat, at z toho mate aspon tu 1000kc i za rok. A hlavne nedavejte do krypta zadne penize o ktere 100% nemuzete prijit nebo si na to jeste nepujcujte :O navratnost tu bude asi vzdy, ale muze byt zatracene dlouha a vy musite cekat a na vlozene penize koukat z dalky.

Honza

Ať jde o jakoukoliv investici, odpovědný je každý sám za sebe a to i v situaci, kdy je záměrně některými články uvedena jen část pravdy. Tady kluci o tom píšou velmi fér a průhledně, nemají žádné „virtuální“ porftolio, ale vzali skutečných 100.000 Kč a investovali, hodnota investice se v čase mění a jestli na jejím konci realizují zisk nebo ztrátu se ještě ukáže. Zisk nebo ztrátu vytvořím až v okamžiku prodeje, z hodnoty, i když vysoké, se průběžně nenajím.

Některé články co jsou psány od kryptofanoušků úplně fér nevidím třeba v tom, že napíšou ten a ten investoval do Bitcoinu tolik a tolik. Tečka. Když se člověk podívá, na majetkové možnosti zmíněného investora, tak se dočtu, že jeho odhadovaný majetek je několik milionů dolarů a on do bitcoinu odložil jak se psalo v článku 100.000 USD, pro něj jsou to ale 2% majetku. Pokud se mu to sesype k nule, mávne rukou a jde dál. Každý by si měl před investováním uvědomit svoji averzi k riziku a dle toho investovat své volné prostředky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo, děkujeme za komentář. Ať se daří!

Alois

Tezka reklama.Je hodne faktoru a kdyby to tak slo vsem:-))zajimave by nikdo nemusel makat:-))Takto jednoduse to je vypada,realita je jina.Blbost jak mraky..

Grunda
Odpověď na Alois

Názor máte Aloisi pěkný, ale bohužel se nezakládá na realitě, ale na vašem nesprávném pocitu. Podívejte se i na staré články v této sérii. Já je sleduji od začátku roku 2020 a pánové nám tu už 2 roky jasně a stručně popisují, co dělají a kde a jak ten milion vydělali…. A s nima to mohl udělat každý (já to třeba udělal taky, jen ne milion:)

Portál Finex.cz
Odpověď na Alois

Dobrý den, Aloisi, realita je přesně taková, jakou v našich měsíčních shrnutích už téměř 3 roky popisujeme. Můžete si je pročíst, v této rubrice jich máme už 33. Začali jsme se 100 000 Kč, spadli jsme téměř na 50 000 Kč a nyní je naše portfolio na hodnotě cca 1 300 000 Kč. Všechna tato shrnutí naleznete zde. :-) Přejeme hezký den.

Carlos

Článek mě zaujal, ale já toho o kryptoměnách moc nevím. Budu se muset dovzdělat, protože bych to chtěl také zkusit. Ale uvažuji zatím o investici tak do deseti tisíc. Děkuji a přeji hezký den.

Portál Finex.cz
Odpověď na Carlos

Dobrý den, Carlosi. Určitě doporučujeme si nejdříve něco přečíst. Začít můžete třeba s našim ebookem zdarma, stáhlo si ho už několik tisíc lidí a máme na něj dobré ohlasy. :-)

stanislav

před několika lety j sem investoval 1000 kč psali jste že se nemusim o nic starat když jsem měl nějaky dotaz hned jste chěli po mně penize běžte do haje j ste zloději

Portál Finex.cz
Odpověď na stanislav

Dobrý den, Stanislave. S e-mailem, který jste uvedl u svého komentáře, neevidujeme dotaz ani nikde na webu Finex.cz, ani na našem e-mailu. Pravděpodobně jste tedy investoval někde jinde – bohužel to z našich zkušeností vypadá spíše na to, že jste si koupil nechvalně známé kryptoměnové balíčky. Více info o nich naleznete zde. Držíme palce.

JFP

nynější portfolio: všechny ty přepumpovaný shitcoiny prodat a počkat až spadnou na setinu hodnoty. Hold = LOSE, Buy = STUPID, sell = jasná volba

Martin

tomuhle nesmyslu snad nikdo nevěří ne? :D na tenhle nesmysl skočí fakt jen degeš se základkou nedodělanou… kdyby to takhle bylo snadné, tak to dělají všici a všici jsou bohatí… ale tak to nefunguje :-D srajda článek… ale na lov blbečků a jejich peněz dobré :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Nevíme, jak moc o kryptoměnách víte, podle Vašeho komentáře to ale vypadá, že jste spíše neznalý. Doporučujeme proto se podívat na následující:

Pokud si výše uvedené materiály nastudujete, možná vám dojde, že se o nesmysl nejedná. :-) Můžete si také projet všechny články v rámci našeho seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn. Uvidíte, jak jsme ke zhodnocení došli. Článek vydáváme každý měsíc a už téměř 3 roky. Hezký den :-)

Activie

Jak bylo řečeno výše, je to riziková investice a s tím do toho musíte jít. Jak velice slibně vše vypadá a daří se, tak strmý může být pád a to i když Vám slíbí pomoc někdo, kdo tomu rozumí. Vždy jste sami za sebe a je to v podstatě jak v ruletě…Chce to velký nadhled.Ať se Vám všem daří v tom novém roce!!!!!!

Portál Finex.cz
Odpověď na Activie

Dobrý den, Activie, děkujeme za zprávu a i my přejeme hodně zdaru. :-)

Pm-reader
Odpověď na Portál Finex.cz

Pěkně napsaný článek, jen mě zajímá, že nepadlo v celém článku zmínka o Cardano? Záměrně?

Portál Finex.cz
Odpověď na Pm-reader

Dobrý den, vynechat z článku Cardano rozhodně záměr nebyl. :-) A aby byla informace kompletní, v textu jsme se dokonce nezmínili ani o Makeru, Chainlinku, Litecoinu, YFI nebo Polkadotu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Tom

A pro nové investory investovali by jste i teď při korekci nebo ještě vyčkali jak se trh vyprofiluje…?

Patrik
Odpověď na Tom

Bohužel tohle ti nikdo nezodpoví.Nikdo nedokáže odhadnout co bude.Korekce může dál pokračovat,ale taky z hodiny na hodinu se to otočí na čerpadla. Myslím,že sledovad graf a co se děje je důležité,ale nejduležitější je tvá volba za jakou cenu se rozhodneš nakoupit.Dále je důležitý tvůj záměr ke koupi.Tedy co po nákupu crypta.Zda sním budeš obchodovat a nebo držet jako investici do budoucna..Pokud obchodovat ,doporučuju naučit se zaklady obchodování s marží a různých kombinátoru.Pak u toho nemusíš dlouho vysedávat a hlídat cenu.Pokud budeš jen držet(hodl) tak ti doporučuji nakoupit ted a potom třeba jen přikupovat každý měsíc dle financí..Rozhodnutí je na tobě.Návodů je spousta.A cryptoměn mnoho.Za mě jsou základem BTC a ETH,ale určitě nepodcenuj Solanu a Teru.A taky bych omrknul nějaké mince spojené s metaverzí a VR jako je Mbox,Mana a Sand.A co se meme coinu týče. tam už je to na každém.Já osobně jsem šel před týdnem do Doge,Shiba inu, a ted jsem přidal babydoge, kishu inu, floki inu,dogelonmars a saitama inu.A to jen díky Muskovy,který ukázal jak moc dokáže ovlivnit lidi.Hodně štěstí.

Tom
Odpověď na Patrik

Díky, obchodovat nechci chci něco koupit a držet. Obchodovat možná jen tím zpsůsobem že koupím něčeho víc a když to bude moc vysoko tak z toho vyberu část zisku. A souhlasim investoval jsem zbrkle nevyhodne, kdybych to mohl vrátit tak bych dal míň a pak přikupoval, zkrátka ted je to divoký a možná bylo lepsi uplně počkat na léto.
Já spíš hledám projekty které nejsou ještě profláklý. Je možný, že Mana atd. za 3-5 a víc bude mít zase 100 násobek takže možná plácám blbosti. Ale spíš pokukuju po novějších projektech tcg2, Realm, z nft Altura možná i Omi se Seascape člověk nikdy neví :D
Solanu nevím kam bych si uložil proto ji nechci.

polda
Odpověď na Patrik

ja preferuji coinbase a coinbase pro uz od roku 2012 hned jak zacali
pokud chcete investovat dlouhodobe je nejlepsi si nastavit maly nakup kazdy tyden(i kazdy den zalezi na vas)ceny vam kolisaji nahoru a dolu a takhle po pul roce dostanete nejaky prumer hodnoty
ja jsem velice spokojeny
a portal finex .cz jen tak dal pokracujte a drzte se

Portál Finex.cz
Odpověď na polda

Poldo, děkujeme za příjemný komentář a přejeme hezký zbytek dne!

Zobrazit další odpovědi (1)
Portál Finex.cz
Odpověď na Tom

Tome, ideálně bychom využili metodu DCA. Pak Vám mohou krátkodobé pohyby být víceméně jedno. :-)

Tom
Odpověď na Portál Finex.cz

Ano, bohužel jsem na to přišel později.

Tom

Skvělý pokračujte v tom co děláte a souhlasím s kolegou nahoře, i když teď jste tipy napsali i nový směr příště .
Me z Metaverse a her zaujala Gala a ze smart kontraktu Harmony One. Co myslíte ? Vaše zmiňované jsou úžasný, ale přijde me nám ujel vlak.
A ještě v trendech zmiňují sociální tokeny jako napr. Chiliz.

Fanek

Tento článek mě hodně zaujal a začal jsem ho sledovat ale ovšem příliš pozdě. Myslíte si, že byste mohli otevřít znova další zkušební účet a začít odzačátku, abychom mohli spolu s Vámi? Děkuji moc.

David
Odpověď na Fanek

Nemusí začínat nový článek. Založ si účet u některé burzy(binance), která má i dobrou apku(crypto) a převeď si tam i třeba jen 1tis./měsíc a investuj do krypta které tě zaujme a přijde ti že má budoucnost. K investování nepotřebuješ sto tisíc nebo milion. Stačí pár stovek nebo pár tisíc. ;-)
Vše ostatní je už napsáno v řadě článků ať už tady nebo jinde. Cokoli co je potřeba k rozjetí takovéto akce :-)

Tody
Odpověď na Fanek

Souhlasím, že by bylo fajn rozjet i nějaký další portfolio.

Portál Finex.cz
Odpověď na Fanek

Dobrý den, Fanku. Děkujeme za zájem, plány na něco podobného ale zatím bohužel nemáme.

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?

Reklama

Finex.cz logo