Finex.cz logo
Menu
Finex » Naše investice do kryptoměn » (25) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Máme za sebou dva roky. Budeme prodávat?

(25) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Máme za sebou dva roky. Budeme prodávat?

(25) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Máme za sebou dva roky. Budeme prodávat?
Zdroj: Depositphotos.com

Už od února se cena Bitcoinu prakticky moc nezměnila. Od doby, kdy 16. 2. 2021 poprvé překročila psychologickou hranici 50 000 dolarů za 1 bitcoin, zaznamenala sice pár poklesů i pádů, ale v době psaní tohoto článku se stále pohybuje okolo 53 000 USD. Hodnota našeho portfolia i přesto od února stále stoupá, a to hlavně kvůli sílícím alternativním kryptoměnám, které byly v našem portfoliu ze začátku zastoupeny z 80 % (teď je to 84 %).

A protože dnešek představuje téměř na den přesně 2 roky od naší investice, přišel čas na menší rekapitulaci nejen vývoje na kryptoměnovém trhu, ale také celkového cíle naší investice. V druhé půlce článku také uvádíme naši strategii na další měsíce, takže čtěte dál!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 2 letech – 1 212 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 2 letech – 1 212 000 Kč
Zdroj: CryptoCompare.com

Vývoj naší investice

První dva měsíce ode dne naší investice (1. 5. 2019) byly naplněny radostí, když hodnota našeho portfolia za tak krátkou dobu vzrostla o více než 75 %. Všechno bylo růžové, čtenáři nás v komentářích i přes email chválili a všichni čekali, že co nevidět už Bitcoin znovu prolomí své historické maximum, které v tu dobu bylo na úrovni 20 000 dolarů.

Samotný Bitcoin se během pár měsíců dostal z cenové úrovně 5 000 USD až na 13 000 USD. Tuto menší euforii ale následoval hluboký propad.

Do března 2020 hodnota našich kryptoměn spadla až zhruba na 60 000 Kč. Od samotného vrcholu tedy poklesla o 65 % a ode dne nákupu o 40 %. V komentářích pod našimi články se objevovaly názory, že jsme hloupí, že jsme nevybrali tehdy krásné 75% zisky a že kryptoměny končí. Přichází přeci koronavirová krize, investoři se zbavují nepotřebných aktiv a hromadí "bezpečnou hotovost".

My jsme ale už od začátku měli cíl jasný – vždycky jsme vám chtěli primárně ukázat, jak investování do kryptoměn reálně probíhá. Jaké člověk zažívá emoce a co všechno se mu hlavou honí, když jeho kryptoměnová peněženka ukazuje stále vyšší a vyšší, nebo naopak nižší čísla. Nechtěli jsme vybírat zisky, realizovat ztráty, ani do portfolia v době propadu přikupovat další měny metodou DCA (kterou ale jinak považujeme za nejlepší).

Myslíme, že se nám náš cíl povedlo splnit na výbornou. Pokud máte chvíli, doporučujeme vám si projet některé ze starších článků a komentáře pod nimi. :-)

Když se trochu přesuneme v čase, dnes má naše portfolio hodnotu přes 1 200 000 Kč, zaznamenalo tedy zhruba 12násobný nárůst, neboli růst o 1 100 %.

A kdo by to byl čekal? Historie se opakuje.

Náš minulý článek z této série si přečetlo více než 10 000 lidí a ostatní články na tomto webu si čtou další statisíce lidí každý měsíc. Všichni kryptoměny kupují, směňují, všichni na nich vydělávají a každému se před očima honí dolary.

A protože každou párty vždycky někdo musí zaplatit, nemyslíme si, že i tentokrát by to mělo být jinak. V tomto světě je důležité se držet na pozoru – jeden den můžete mít miliony a druhý den vám zbydou jen dluhy. A to hlavně pokud obchodujete nerozvážně a s využitím pákového efektu.

Nastal tedy nyní čas prodeje? Je cena bitcoinu 50 000 dolarů za minci dostatečně vysoká? Nepřijde teď další propad a několik let nudy?

Někoho z vás to možná překvapí. Jiní nás už asi znají. Na tyto otázky vám všem ale dáme jednoznačnou odpověď:

Kryptoměnová investice - not selling

Zatím nic prodávat nehodláme a v tuto chvíli neplánujeme ani změny v našem portfoliu. Pokud se ale situace změní, budeme vás o tom informovat.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Mnoho z vás se nás ptá na jednu věc. Má ještě smysl kryptoměny kupovat? Může ještě přijít další růst, nebo už je pozdě? Kdy budeme zhodnocení našeho portfolia považovat za dostatečné a kdy bude nejvyšší čas kryptoměny prodat a realizovat zisk? Sledujte nás a naše měsíční shrnutí a dozvíte se to!

Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který posíláme několika tisícům našich čtenářů. Chcete-li být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

 • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 196 600 Kč (↑ 883 %).
 • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 1 022 000 Kč (↑ 1 177 %).
 • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 24 000 Kč (↑ 19 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Co se bude dít dál a jaká je naše strategie?

Jak zmiňujeme už v naší rozsáhlé predikci vývoje kryptoměnového trhu (a hlavně Bitcoinu) pro rok 2021, potenciální cíle jsou na mnohem vyšších úrovních, než na kterých se nacházíme nyní. Pravidelně sledujeme mnoho indikátorů, metrik a on-chain dat a z nich nám vychází, že nějakou dobu by měl růst ještě pokračovat.

Chcete znát několik z nich? Ve stručnosti vám je představíme níže.

Zvyšující se zásoba stablecoinů

Mnoho lidí a institucí do kryptoměn investuje přes stablecoiny. Nejdříve své fiat dolary na účtu dostane do krypto-ekosystému a smění je na kryptoměny, které jsou 1:1 vázány na dolar, jako např. USDT. Dle počtu jednotlivých mincí stablecoinů tak lze usuzovat nejen velikost trhu, ale také možný směr jeho vývoje. A hádejte, co se děje.

Rostoucí zásoba USDT
Rostoucí zásoba USDT
Zdroj: Glassnode

Počet mincí USDT v cirkulaci je každým dnem větší a růst jejich zásoby stále zrychluje. Je tak jasné, že celý ekosystém se stále ještě nafukuje.

Chování velkých hráčů

Koho jiného by mělo zajímat, jakým směrem se cena kryptoměn bude vyvíjet, než jejich držitele, spekulanty, investory a podnikatele v této oblasti? A koho by to mělo zajímat více, než právě ty, kteří kryptoměn mají nejvíce?

Pojďme se v rychlosti podívat na to, co dělají ti, kteří stojí přímo u samotného zrodu kryptoměn. Těžaři Bitcoinu.

Vývoj změny pozic těžařů
Vývoj změny pozic těžařů
Zdroj: Glassnode

Na grafu výše můžeme vidět, že na konci minulého roku těžaři téměř nic nedělali. Něco vytěžili, část prodali, část si nechali, ale suma sumárum se nejednalo o nic extra zajímavého.

Jakmile ale Bitcoin překonal magickou hranici 20 000 dolarů a dále rostl, těžaři začali ve velkém prodávat, aby rostoucích cen využili, předtěžené bitcoiny prodali a ze zisků zaplatili elektřinu a modernizaci svých těžebních farem. Od března už ale prodeje dost opadly a těžaři naopak vyčkávají.

Myslíte, že vyčkávají na pokles cen, aby mohli prodat levněji? Pravděpodobně ne, spíše naopak. Těžaři každým týdnem vytěží tisíce bitcoinů, které si nechávají a čekají na vyšší ceny, aby je mohli prodávat dráž.

Chování malých hráčů

Jak jsme už zmiňovali výše, tuto párty někdo musí zaplatit. Většinou se jedná o "malé hráče", tzv. retailové obchodníky, kteří kvůli FOMO do Bitcoinu naskočí. A nejvíce z nich naskakuje před koncem rallye.

Vývoj počtu hledání slova Bitcoin v porovnání s "bublinou" v roce 2017
Aktuální vývoj počtu hledání slova Bitcoin v porovnání s "bublinou" v roce 2017
Zdroj: Google Trends

Mnohdy se zájem retailu o bitcoin ukazuje na grafu, který nám poskytuje Google, viz výše. Tento graf ukazuje vývoj počtu lidí, kteří se celosvětově zajímají o Bitcoin a googlují si jeho cenu nebo informace o tom, jak ho koupit.

Zatím při všech cyklech byla historicky vždy vyhledávanost na konci cyklu vyšší, než na konci cyklu předchozího. A v tuto chvíli je zájem ani ne poloviční. Aby cena vyšplhala na svoje maxima, odkud by měla spadnout, bude potřeba, aby se Bitcoin ještě dále vyvíjel a komunita rozšiřovala.

 

Výše zmíněné a mnoho dalších informací nám ukazuje, že Bitcoin ještě svého maxima nedosáhl – ani jeho konkurenti v podobě dalších kryptoměn na kryptoměnovém seznamu.

Pojedeme na vrchol společně? ;-)

 

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
 • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě
Anycoin logo

Anycoin

★ 95 %

Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-3,9%
Aktuální cena
$25 769
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,7%
Aktuální cena
$1 817
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-7,7%
Aktuální cena
$277,4

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 8
Mirek

Dobrý den,
portfolio kryptoměn jste kupovali přes Vaši směnárnu z Kč? Jaké jsou případně poplatky? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Dobrý den, Mirku. Jak jsme zmiňovali v prvním článku, kryptoměny jsme kupovali většinou přes Binance.

William wallace

Zdravím vás.
Skvělý článek, moc vám přeji a fandím.
Právě jsem se rozhodl nakoupit cca 6 druhů altcoinů za cca 50k a vyčkat. Rád bych vás poprosil o rychlou konzultaci mého výběru.
Doge,TRX,Ada so far. Docela dlouho měny lustruji.
Předem vám děkuji za jakoukoli radu a odpověď!! Klidně přes email

Portál Finex.cz
Odpověď na William wallace

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Nakupovat DOGE, TRX a ADA na svém úplném dosavadním maximu chce opravdu koule… :-) My bychom spíše doporučili držet se konzervativnějších cest, jako Bitcoin nebo Ethereum…

tomakmobilez

Váš článek mne natolik zaujal, že jsem se rozhodl jen tak z hecu nakoupit za 5000Kč, které jsem měl v 50kc mincích ve skříni, krytomeny. Myšlenka zaujala i mou členů a tak jsme do toho nakonec před 3 týdny nasypali 20.000, 50/50 do ETH a BTC.
V průběhu dubna jsem tam přihodil ještě 1500, abych si pohrál s shitcoiny a vyzkoušel možnost nákupu / prodeje s výdělkem. To se mi zatím nijak extra nedaří, kazdopadne jsem aktuálně +5000Kc (bylo by to více, ale nakupoval jsem ihned kartou za nemalé poplatky). Při výskoku Etherea jsem vydelanych 5000 překlopil do více shitcoinu a uvidime, jak se to posune dál. Mam v plánu pravidelně přikládat 4000kc/měsíc a zkusit vydělat nejen na postupném zvyšování hodnoty, ale vyzkoušet si (doufám že do budoucna úspěšně) i nákupy/prodeje ve správný čas.
Na konci roku se stěhujeme do nového bytu a pevně věřím, že mi kryptomeny vydělají na více, než jen herní konzoli a gauč.

Portál Finex.cz
Odpověď na tomakmobilez

Dobrý den, držíme s Vaší investicí palce. Dejte si ale pozor, že hraní si s “shitcoiny” je opravdu celkem rizikové, tak abyste nemusel kromě XBOXu nemusel hrát na mobilu… :-)

Lolík093

Ahoj lidi , jsem tu od samotného začátku a musím Vás strašně moc pochválit !! Vaše články o BTC jsou TOP a patříte mezi špičku v celé ČR , vše tady krásně popíšete a nebojíte ukazovat reálné výsledky . Jen tak dál :) HODL !!

Portál Finex.cz
Odpověď na Lolík093

Zdravíme Lolíku a děkujeme za komentář. Máme radost, že se Vám naše články líbí. Sledujte nás dál a držme si navzájem palce. :-)

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo