Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 REIT akcie pro investory, kteří chtějí investovat do nemovitostí a zároveň se vyhnout vysokému riziku

3 REIT akcie pro investory, kteří chtějí investovat do nemovitostí a zároveň se vyhnout vysokému riziku

3 REIT akcie pro investory, kteří chtějí investovat do nemovitostí a zároveň se vyhnout vysokému riziku
Zdroj: forexclub.pl

Většina konzervativních investorů má problém s výběrem správných akciových titulů, které jim dokážou nabídnout nízké riziko a zároveň zajímavé výnosy. Výběr jim moc neulehčuje ani současná situace na trhu, který se pomalu přibližuje ke svému historickému maximu a akcie se zdají poněkud nadhodnocené.

V takovou chvíli se zpravidla vyplatí hledat mezi dividendovými akciemi, které dokážou uspokojit zejména dlouhodobé, konzervativní investory. Takové tituly můžeme najít například mezi osvědčenými REIT, které si díky svým lety ověřeným obchodním modelům vybudovaly pevné místo na trhu.

Právě proto jsme pro vás vybrali 3 REITy, se kterými se nemusíte bát vysokého rizika a zároveň můžete inkasovat i solidní dividendy.

1. Realty Income (O)

Graf ceny akcií Realty Income
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

akcie-realty-income-logoRealty Income (NYSE: O) se řadí mezi jedny z lídrů na poli REIT. Aktuálně vlastní přibližně 6 600 investičních nemovitostí, z nichž většinu tvoří nemovitosti s jedním nájemcem. Společnost počítá i s další expanzí, a to například prostřednictvím akvizice s VEREIT (NYSE: VER), díky čemuž rozšíří své portfolio o více než 10 000 nemovitostí.

I v tomto případě bude prosazovat svůj obchodní model, který se zakládá na pronájmu nemovitostí pouze důvěryhodným nájemníkům. Ti poté zodpovídají za všechny náklady spojené s pronájmem, jako jsou daně, pojištění či údržba.

Akcie Realty Income navyšuje své dividendy již 25 let po sobě, čímž se řadí mezi prestižní skupinu společností zvanou dividendoví aristokraté. S navyšováním nepřestala ani během pandemie, kdy se rozhodla přilepšit svým akcionářům hned čtyřikrát během jednoho roku. Aktuálně disponuje dividendovým výnosem okolo 4 %.

2. Prologis (PLD)

Graf ceny akcií Prologis
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

akcie-prologis-logoPrologis (NYSE: PLD) je jednou z největších průmyslových REIT na světě, přičemž vlastní více než 4 700 nemovitostí. Většina z nich se nachází poblíž hlavních dopravních uzlů v Severní a Jižní Americe, Asii a Evropě. Podle samotných slov společnosti prochází jejími sklady zboží tvořící přibližně 2,5 % světového HDP.

Na rozdíl od Realty Income se Prologis muselo během let 2007 a 2009 odhodlat k snižování dividend. Od té doby se jí však daří dividendy zvyšovat a disponuje dividendovým výnosem okolo 2 %. Společnost navíc většinu svého portfolia vybudovala sama a počítá s tím, že do svého rozvoje bude investovat i nadále. Ve zkratce se tedy Prologis nevyznačuje pouze dobrým finančním zdravím, ale i velkým potenciálem k budoucímu růstu.

3. Digital Realty (DLR)

Graf ceny akcií Digital Realty
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

akcie-digital-realty-trust-logo

Digital Realty (NYSE: DLR) vlastní přibližně 290 datových center po celém světě. Ve své podstatě má tak pod palcem páteř internetu, která je nepostradatelnou součástí budoucího technologického pokroku. Právě proto je tato REIT jednou z nejuznávanějších ve svém oboru.

Akcie Digital Realty zvyšuje své dividendy v průměru o 10 % již 14 let po sobě a stále pracuje na své expanzi skrze četné akvizice. Navíc rostoucí poptávka po datových centrech vytváří pro Digital Realty velký prostor k budoucímu růstu. Aktuálně disponuje dividendovým výnosem okolo 3 %.

Co si z článku odnést?

Kvalitní akciové tituly nejsou zadarmo, a právě proto se všechny tři REIT řadí mezi dražší dividendové akcie. To především, protože jsou považovány za jedny z lídrů ve svém oboru. Od toho se samozřejmě odvíjí i jejich stabilita, finanční zdraví a potenciál k budoucímu růstu, které nepochybně ocení každý investor vyhýbající se riziku.

Při porovnání všech zmíněných titulů je Realty Income pomyslným výhercem, který vám dokáže zaručit výnosy i během období nejistoty. Na druhou stranu jak Prologis, tak i Digital Realty stále z dlouhodobého hlediska představují zajímavou investiční příležitost, u které se nemusíte bát vysokého rizika.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 71 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo