Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Realty Income hlásí pozitivní finanční výsledky za 2. čtvrtletí a zvyšuje výhled na zbytek roku 2021

Publikováno
Realty Income hlásí pozitivní finanční výsledky za 2. čtvrtletí a zvyšuje výhled na zbytek roku 2021
Zdroj: list23.com

Realty Income je jednou ze společností indexu S&P 500, rovněž ho od ledna 2020 řadíme mezi dividendové aristokraty a také se jedná o jednu z REIT akcií, které vám budou vyplácet dividendu každý měsíc.

Komerční REIT vykázal za Q2 2021 EPS ve výši 88 centů, což bylo v souladu s konsenzuálními odhady. Vykázaný zisk společnosti představuje mírné zlepšení oproti 86 centům v předchozím čtvrtletí. Výsledky odrážejí lepší než očekávané zvýšení tržeb. Realty Income rovněž zvýšilo svůj výhled na EPS pro zbytek roku 2021. Vedení se pak v souladu s pozitivními očekáváními rozhodlo podnítit větší růst společnosti zvýšením předpokládaného objemu investic do nových nemovitostí pro rok 2021 na 4,5 miliardy dolarů.

Celkové tržby za sledované čtvrtletí činily 464,3 milionu dolarů, což překonalo konsensuální odhad ve výši 447,7 milionu dolarů. Realty Income se tak podařilo dosáhnout 12% meziročního růstu tržeb.

Dlouhodobý růst tržeb společnosti Realty Income.
Dlouhodobý růst tržeb společnosti Realty Income. Zdroj: macrotrends.net

Čtvrtletí Realty Income řečí čísel

Ve druhém čtvrtletí roku 2021 se tržby z pronájmu nemovitostí od 6 114 klientů oproti předchozímu období zvýšily o 0,5 % na 373,8 milionu dolarů. Obsazenost portfolia ve výši 98,5 % se mezičtvrtletně zvýšila o 50 bazických bodů a meziročně zůstala stejná.

Realty Income také uvedlo, že za druhé čtvrtletí vybralo 95,9 % smluvního nájemného, přičemž platilo, že:

  • vybralo 93,4 % smluvního nájemného splatného za druhé čtvrtletí od 20 nejvýznamnějších nájemců
  • inkasovalo 100 % smluvního nájemného od svých nájemců investičního stupně
  • stále se velmi špatně dařilo nájemcům divadel, od kterých byla společnost schopná vybrat pouze 38,3 % nájemného
  • podařilo se jí však vybrat 94,4 % smluvního nájemného od svých klientů z oblasti zdraví a fitness

Přibližně 54 % příjmů z pronájmu pocházelo od nájemců s investičním ratingem, jejich dceřiných společností nebo přidružených společností.

Ve sledovaném čtvrtletí také společnost investovala 1,13 miliardy dolarů do 156 nemovitostí. Z toho 591,8 milionu dolarů do nemovitostí ve Velké Británii. Zároveň společnost prodala 42 nemovitostí, čímž dosáhla výnosů ve výši 56,9 milionu dolarů, přičemž zisk z prodeje (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) činil 14,9 milionu dolarů. Jak na tato čísla budou reagovat akcie Realty Income?

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Slovo závěrem

Realty Income generuje příjem z více než 6 700 nemovitostí, které jsou pronajímány na základě dlouhodobých smluv. Během své 52leté historie vyhlásil 613 po sobě jdoucích měsíčních dividend a od vstupu Realty Income na burzu v roce 1994 zvýšil dividendu 111krát. Na pozitivní vlně by se měly akcie Realty Income pohybovat i nadále.

Vedení společnosti předpokládá, že EPS v roce 2021 dosáhne 3,53 až 3,59 dolaru, což představuje nárůst o 4,1-5,9 % oproti roku 2020. Společnosti strukturované jako REITy jsou přitom ze zákona povinné vyplácet 90 % svých zdanitelných příjmů v podobě dividendy akcionářům. Zdá se tak, že by dividenda Realty Income měla i nadále růst a společnost by si měla i nadále držet status dividendového aristokrata.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.